пр. № 2/759/3707/14
ун. № 759/8739/14-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 травня 2014 року Суддя Святошинського районного суду м.Києва І.В.П»ЯТНИЧУК розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерфрахт» Ужгород до Приватного акціонерного товариства «Страхова група «ТАС» про відшкодування заподіяної шкоди, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач ТОВ «Інтерфрахт» Ужгород звернувся до суду з позовом до відповідача ПАТ «Страхова група «ТАС» та просив суд постановити рішення, яким стягнути з відповідача 23001 грн. 92 коп. у відшкодування неоотриманої суми шкоди, заподіяної пошкодженням транспортного засобу марки «Вольво» д/н АО 9726 АК, а також понесені судові витрати.
Відповідно до положень ст. 1 ЦПК України, завданнями цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Згідно до положень п.п. 1, 3 ч. 1 ст. 15 ЦПК України, суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи щодо: захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин; інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Відповідно до ст. 1 ГПК України, право на звернення до господарського суду мають підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням. У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності. Угода про відмову від права на звернення до господарського суду є недійсною.
Відповідно до положень ст. 15 ГПК України, справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні та розірванні господарських договорів, справи у спорах про визнання договорів недійсними розглядаються господарським судом за місцезнаходженням сторони, зобов'язаної за договором здійснити на користь другої сторони певні дії, такі як: передати майно, виконати роботу, надати послуги, сплатити гроші тощо. Справи у спорах, що виникають при виконанні господарських договорів та з інших підстав, а також справи про визнання недійсними актів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням відповідача. Справи у спорах за участю кілької відповідачів розглядаються господарським судом за місцезнаходженням одного з відповідачів за вибором позивача. Справи у спорах за участю боржника і стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса розглядаються господарським судом за місцезнаходженням відповідача або за місцем виконання виконавчого напису нотаріуса за вибором позивача. Якщо юридичну особу представляє уповноважений нею відособлений підрозділ, територіальна підсудність спору визначається з урахуванням частин першої - третьої цієї статті залежно від місцезнаходження відособленого підрозділу. Місце розгляду справи з господарського спору, в якому однією з сторін є апеляційний господарський суд, господарський суд Автономної Республіки Крим, господарський суд області, міст Києва та Севастополя, визначає Вищий господарський суд. Справи про банкрутство розглядаються господарським судом за місцезнаходженням боржника.
За таких обставин, суд вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерфрахт» Ужгород до Приватного акціонерного товариства «Страхова група «ТАС» про відшкодування заподіяної шкоди, оскільки дані вимоги підлягає розгляду в господарському суді.
Згідно вимог п. 1 ч. 2 ст. 122 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
Вивчивши матеріали позовної заяви та зважаючи на вищезазначене, суддя дійшов висновку, що у відкритті провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерфрахт» Ужгород до Приватного акціонерного товариства «Страхова група «ТАС» про відшкодування заподіяної шкоди - слід відмовити, оскільки, даний спір не підлягає розгляду в судах у порядку цивільного судочинства.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 15, 122, 209, 210 ЦПК України, судя, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження по справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерфрахт» Ужгород до Приватного акціонерного товариства «Страхова група «ТАС» про відшкодування заподіяної шкоди.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва через Святошинський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя:
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.05.2014 |
Оприлюднено | 30.05.2014 |
Номер документу | 38944010 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Святошинський районний суд міста Києва
П'ятничук І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні