Ухвала
від 26.05.2014 по справі 924/69/13-г
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

cpg1251

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98


У Х В А Л А

"26" травня 2014 р.Справа № 924/69/13-г

Господарський суд Хмельницької області у складі: судді Радченя Д.І., при секретарі судового засідання Монастирській Н.М., розглянувши заяву ліквідатора про скасування усіх арештів, накладених на майно боржника чи інших обмежень щодо розпорядження майном боржника по справі порушеній

за заявою управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому, м. Хмельницький

до товариства з обмеженою відповідальністю „Проскурівська будівельна компанія", м. Хмельницький

про визнання банкрутом

Представники:

Від кредиторів: Овчарук К.С. представник ПФУ у м.Хмельницькому за дов № 516/06 від 09.01.2014 року

Від боржника: не з'явився

Ліквідатор : арбітражний керуючий Моісеєв Ю.О.

ВСТАНОВИВ:

Ухвалою господарського суду від 17.01.2013 р. порушено провадження у справі про визнання банкрутом ТОВ „Проскурівська будівельна компанія" м. Хмельницький, відповідно до норм ст. 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Постановою суду від 11.02.2013р. визнано банкрутом ТОВ „Проскурівська будівельна компанія" м. Хмельницький, відкрито ліквідаційну процедуру строком на шість місяців - до 11 серпня 2013 року. Ліквідатором ТОВ „Проскурівська будівельна компанія" призначено арбітражного керуючого Моісеєва Юрія Олександровича.

Зобов'язано ліквідатора у встановленому порядку повідомити про визнання банкрутом боржника усіх відомих кредиторів, вжити заходів до виявлення у банкрута майна, провести ліквідаційну процедуру банкрута, скласти звіт і ліквідаційний баланс та подати на розгляд суду.

Законом України № 4212-VI від 22.12.2011 р. "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", який набрав чинності 19.01.2013 р., внесено зміни до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон № 2343-XII від 14.05.1992 р.) та викладено його в новій редакції.

Пунктом 1-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України № 4212-VI від 22.12.2011р. визначено, що положення цього Закону застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження в яких порушено після набрання чинності цим Законом. Положення цього Закону, що регулюють ліквідаційну процедуру, застосовуються господарськими судами під час розгляду справ про банкрутство, провадження у яких порушено до набрання чинності цим Законом, якщо на момент набрання ним чинності господарським судом не було прийнято постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

Провадження у справі про банкрутство ТОВ „Проскурівська будівельна компанія" м. Хмельницький як відсутнього боржника порушено із застосуванням норм статті 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (в редакції чинній до 19.01.2013р.).

Оскільки нормами нової редакції Закону не передбачено процедури банкрутства відсутнього боржника, під час розгляду справи про банкрутство ТОВ „Проскурівська будівельна компанія" застосовуються положення Закону в редакції чинній до 19.01.2013р.. Аналогічна позиція викладена в п. 40 Інформаційного листа Вищого господарського суду України №01-06/606/2013 від 28.03.2013р. "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 №4212-VI).

За таких обставин, при подальшому розгляді даної справи №924/69/13-г, підлягає застосуванню положення Закону № 2343-XII від 14.05.1992 р..

29 квітня 2014р. на адресу господарського суду від ліквідатора ТОВ „Проскурівська будівельна компанія" Моісеєва Ю.О. надійшло клопотання про скасування усіх арештів накладених на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника, яке ухвалою суду від 19.05.2014 року призначено до розгляду в судовому засіданні з викликом повноважних представників сторін.

В обґрунтування поданого клопотання ліквідатор посилається на ст.23 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", де вказано, що з дня прийняття судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовуються арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.

Ліквідатор в судове засідання з'явився, підтримує подане клопотання про скасування усіх арештів накладених на майно боржника чи інші обмеження щодо розпорядження майном боржника та наполягає на його задоволенні.

Повноважний представник ініціюючого кредитора в судовому засіданні зазначає, що підтримує заяву ліквідатора та не заперечує проти скасування усіх арештів накладених на майно боржника та інших обмежень щодо розпорядження майном боржника - ТОВ „Проскурівська будівельна компанія".

Розглянувши в судовому засіданні подану ліквідатором Моісеєвим Ю.О. заяву про скасування усіх арештів накладених на майно боржника чи інших обмежень щодо розпорядження майном боржника - ТОВ „Проскурівська будівельна компанія" м.Хмельницький, вул.Пілотська, 20А, код ЄДРПОУ 33761251, судом враховується наступне:

Згідно приписів ст.4-1 Господарського процесуального кодексу України провадження у справах про банкрутство здійснюється на підставі норм господарського процесуального кодексу з урахуванням особливостей передбачених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" .

За змістом вказаних нормативних актів господарський суд приймає судові рішення (ухвали, постанови) у межах провадження у справі про банкрутство у випадках та порядку передбачених Законом.

Відповідно до ст. 1 Закону про банкрутство ліквідація - припинення діяльності суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення визнаних судом вимог кредиторів шляхом продажу його майна.

Ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» визначено повноваження ліквідатора, до яких, зокрема, відносяться функції з управління і розпорядження майном банкрута, а також щодо реалізації майна банкрута для задоволення вимог кредиторів.

Враховуючи завдання та мету ліквідаційної процедури, одним з головних повноважень (функцій) ліквідатора є формування ліквідаційної маси банкрута.

Відповідно до вимог ст. 26 Закону, усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або повного господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, зокрема гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, які у разі банкрутства підприємства передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад.

Відповідно до ст. 23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», встановлено наслідки визнання боржника банкрутом. А саме, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:

підприємницька діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу;

строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута та зобов'язання щодо сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), повернення коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності вважається таким, що настав;

припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та Інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості банкрута;

відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

укладення угод, пов'язаних з відчуженням майна банкрута чи передачею його майна третім особам, допускається в порядку, передбаченому цим розділом;

скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури;

виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбаченому цим розділом.

В ході проведення ліквідаційної процедури ліквідатором було встановлено, що є накладені арешти на грошові кошти боржника, що знаходяться на усіх поточних рахунках боржника у банківських установах. У зв 'язку із цим ліквідатор не має можливості здійснити закриття рахунків боржника а також здійснити інші дії щодо майна боржника, у разі його виявлення.

Отже, враховуючи положення ст.23 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з моменту відкриття щодо боржника ліквідаційної процедури всі без винятку обтяження його активів підлягають скасуванню.

Це пов'язано з тим, що процедура ліквідації задоволення вимог кредиторів відбувається за рахунок коштів, отриманих від здійсненої у встановленому порядку реалізації майна банкрута. Тому для здійснення розрахунків з кредиторами активи боржника повинні бути вільними від будь-яких обмежень. При цьому зняття заборон та арештів із майна боржника в порядку ст. 23 Закону про банкрутство є безумовним, стосується будь-яких органів і посадових осіб та не потребує сплати ніяких коштів.

Зазначений висновок збігається з правовою позицією Вищого господарського суду України у постановах від 01.09.2010 р. по справі №25/23/10, від 05.10.10 по справі №44/593-б, від 13.07.2012 р. по справі №5013/464/11 та від 29.02.2012 року по справі №42/132-б.

З огляду на викладене, зважаючи на те, що наявність арештів активів (майна), які входять до складу ліквідаційного маси банкрута, в процедурі банкрутства робить неможливим виконання ліквідатором обов'язків, передбачених Законом України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та суперечить приписам зазначеного Закону щодо обов'язкового зняття арештів чи інших обмежень розпорядження майном боржника, суд вважає за необхідне скасувати усі арешти, накладені на майно боржника ТОВ „Проскурівська будівельна компанія" (код ЄДРПОУ 33761251), визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном цього боржника.

Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст.4-1, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст.22-32 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції № 2343-XII від 14.05.1992 р. -

УХВАЛИВ:

Заяву ліквідатора Моісеєва Ю.О. про скасування усіх арештів, накладених на майно боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Проскурівська будівельна компанія" (код ЄДРПОУ 33761251), визнаного банкрутом та інших обмежень щодо розпорядження майном цього боржника задоволити.

Зобов'язати міський відділ державної виконавчої служби Хмельницького МРУЮ (м.Хмельницький, вул.Тернопільська, 13/2) зняти усі арешти, накладені на майно боржника Товариства з обмеженою відповідальністю „Проскурівська будівельна компанія", м.Хмельницький, вул.Пілотська, 20А (код ЄДРПОУ 33761251), визнаного банкрутом та інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника.

Ухвала набирає законної сили в день її винесення.

Копії даної ухвали надіслати на адреси ініціюючого кредитора, кредиторів, ліквідатора, ВДВС Хмельницького МРУЮ (29000, м.Хмельницький вул.Тернопільська,13/2) та головного управління юстиції у Хмельницькій області.

Суддя Радченя Д.І.

Віддруковано 8 примірників:

1 - до справи;

2 - УПФУ в м.Хмельницькому; м.Хмельницький, вул.Володимирська, 49 - надіслати за заявою (прост.)

3 - ВВДФ СС НВВ ПЗ в м. Хмельницькому - м. Хмельницький, вул. Подільська, 3/1 А; прост.

4 - Хмельницькому міському центру зайнятості - м. Хмельницький, вул. Пилипчука, 17/1; прост.

5 - ПАТ „Кредитпромбанк", м. Київ, бульвар Дружби народів, 38; прост.

6 - арбітражному керуючому-ліквідатору Моісеєву Ю.О., - надати за заявою

7 - головному управлінню юстиції.

8 - ВДВС Хмельницького МРУЮ (29000, м.Хмельницький вул.Тернопільська,13/2) (рекомендованим).

СудГосподарський суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення26.05.2014
Оприлюднено03.06.2014
Номер документу38949430
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —924/69/13-г

Ухвала від 25.11.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

Ухвала від 12.11.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

Ухвала від 28.08.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

Ухвала від 25.07.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

Ухвала від 26.05.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

Ухвала від 26.05.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

Ухвала від 26.05.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

Ухвала від 19.05.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

Ухвала від 28.01.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

Ухвала від 20.01.2014

Господарське

Господарський суд Хмельницької області

Радченя Д.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні