Ухвала
від 26.05.2014 по справі 921/517/14-г/6
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

"26" травня 2014 р.Справа № 921/517/14-г/6 УХВАЛА

про повернення позовної заяви

Суддя Шумський І.П. , розглянувши позовні матеріали подані Приватним підприємством "Новий крок" до Відділу освіти Бережанської районної державної адміністрації про стягнення заборгованості за виконанні роботи на суму 40336,00 грн.,

встановив:

- в порушення ст. 54 ГПК України в позовній заяві відсутні відомості про прізвище та посадове становище особи, яка підписала дану заяву.

Відповідно до ч.1 ст. 54 ГПК України позовна заява подається до господарського суду в письмовій формі і підписується повноважною посадовою особою позивача або його представником .

Як вбачається із поданих матеріалів, позовна заява містить відтиск штампу ПП "Новий крок" та підпис особи, прізвище та посадове становище, якої не вказано.

Не зазначення даних відомостей, відповідно до п.1 ч.1 ст. 63 ГПК України є підставою для повернення позовної заяви та доданих до неї документів без розгляду (див. також постанову пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").

- в порушення ч.3 ст. 57 ГПК України до заяви не додано належних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі.

Згідно п. 3 ч.1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Згідно ст. 9 Закону України «Про судовий збір» (із змінами і доповненнями), судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до Інформаційного листа Державної судової адміністрації України № 12-6621/11 від 10.11.2011р. "Щодо судового збору" судовий збір відповідно до Закону може сплачуватися як у безготівковій, так і в готівковій формі виключно через установи банків чи відділення зв'язку та справляється за місцем розгляду справи.

У разі коли громадянин проживає не за місцем розгляду справи судовий збір може бути перерахований через будь-яку установу банку чи відділення зв'язку із зазначенням необхідних реквізитів.

Документом про сплату судового збору є квитанція установи банку або відділення зв'язку, які прийняли платіж або платіжне доручення, підписане уповноваженою посадовою особою банку і скріплене печаткою установи банку з відміткою про дату виконання платіжного доручення.

У разі коли сплата судового збору здійснюється шляхом перерахування коштів з рахунка вкладника, відкритого в установі банку, додається довідка, засвідчена підписом контролера та скріплена печаткою установи банку.

У графі "призначення платежу" вказується: "Судовий збір за позовом


(П. І. Б. чи назва установи, організації позивача),
(назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ _____ (суду, де розглядається справа)".

Відповідно до п.2.21 постанови пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21.02.2013 року № 7 платіжне доручення на безготівкове перерахування судового збору, квитанція установи банку про прийняття платежу готівкою додаються до позовної заяви (заяви, скарги) і мають містити відомості про те, яка саме позовна заява (заява, скарга, дія) оплачується судовим збором.

Відповідні документи подаються до господарського суду тільки в оригіналі; копії, у тому числі виготовлені із застосуванням технічних засобів (фотокопії тощо) цих документів, не можуть бути належним доказом сплати судового збору.

Однак, до позовної заяви ПП "Новий крок" додано копію платіжного доручення № 59 від 12.05.2014 р. про сплату судового збору в розмірі 1827,00 грн., без відмітки про зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, а відтак не може бути визнана судом як належний доказ сплати судового збору у встановленому порядку.

Відповідно до п.4 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

Недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПК щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК (п.3.5. постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 №18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").

Окрім того суд звертає увагу заявника на те, що, відповідно до ст. 36 ГПК України письмовими доказами є документи і матеріали, які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору. Письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Оригінали документів подаються, коли обставини справи відповідно до законодавства мають бути засвідчені тільки такими документами, а також в інших випадках на вимогу господарського суду.

Копії документів мають бути засвідчені згідно п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003), відмітка про засвідчення копії документа складається зі слів: "Згідно з оригіналом", назви, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документа з відтиском печатки підприємства, установи, організації, іншої юридичної особи. (Див. Постанову Вищого господарського суду України від 11.05.2006 року у справі № 05-5-41/194, Постанову Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р.).

Перелічене, згідно з п.п.1,4 ст.63 ГПК України є підставою для повернення позовної заяви та доданих до неї документів без розгляду .

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 1, 2, 32-34, 36, 43, 44, 57, 63, 86 ГПК України, суд ,-

УХВАЛИВ:

Позовну заяву без номеру від 22.05.2014 року, та додані до неї документи повернути приватному підприємству "Новий крок" (Тернопільська область, м. Бережани, вул. Лесі Українки, 14, інд. код 34035261) без розгляду.

Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до суду в загальному порядку після усунення допущених порушень.

Суддя І.П. Шумський

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення26.05.2014
Оприлюднено03.06.2014
Номер документу38970341
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —921/517/14-г/6

Ухвала від 26.05.2014

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Шумський І.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні