Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м.Харків
30 травня 2014 р. №820/7089/14
Харківський окружний адміністративний суд
в складі: головуючого - судді Мар'єнко Л.М.
розглянувши в місті Харкові в приміщенні Харківського окружного адміністративного суду в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Ніка" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м.Харкова , звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Ніка" , в якому просить суд стягнути з ТОВ фірми "Ніка" (61001, м. Харків, пр. Гагаріна, 24/30, код 24334697) на користь управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова (вул. 1-ої Кінної Армії, 15, м. Харків, 61140) заборгованість по сплаті фінансової санкції та пені в сумі 1308,37 з них:1043,40 грн. на р/р 256063122095, МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682342, штрафна санкція; 263грн. на р/р 256063122095, МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682342, пеня; 0,08 грн. на р/р 2560653132095, МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682342, штрафна санкція; 1,5 грн. на р/р 2560653132095, МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682342, пеня.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що Товариство з обмеженою відповідальністю фірми "Ніка", зареєстроване як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі міста Харкова. За несвоєчасно подані відомості, що використовуються в системі персоніфікованого обліку у строки, визначені законодавством, за що відносно підприємства винесено рішення від 05.05.2005 р. №170, яким було застосовано фінансові санкції на суму 170 грн.(10% від суми страхових внесків, які підлягали сплаті за 2004рік). Рішення направлено листом з рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, що підтверджується копією конверта. зазначена заборгованість позивачем не була оплачена та не оскаржувалася., також за несвоєчасну сплату відповідачем страхових внесків на підставі п.2 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" було нараховано фінансову санкцію і пеню (рішення від 13.11.2007 р. №924,925,926, від 17.07.2012 р.№2454,2455) на загальну суму 1138,37 грн. Рішення були направлені відповідачу листом рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення, які не були оскарженні відповідачем та не були сплачені. Тому виникла заборгованість в сумі 1308,37 грн.
Фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється згідно до вимог ст. 41 КАС України.
Відповідно до ч.4 ст.183 - 2 КАС України, суддя розглядає справу в порядку скороченого провадження одноособово, без проведення судового засідання та виклику осіб, які беруть участь у справі.
Копія ухвали про відкриття скороченого провадження була надіслана відповідачеві 18.04.2014 року. Повідомлення про вручення поштового відправлення разом з вищезазначеною ухвалою повернулись до суду 29.05.2014 року з відміткою, "за закінченням терміну зберігання", тобто ухвала не вручена адресату з незалежних від суду причин.
Враховуючи положення ч.11 ст.35 КАС, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду, з огляду на що суд, оцінивши повідомлені позивачем обставини, дослідивши матеріали справи, приходить до висновку про задоволення позову, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю фірми "Ніка", зареєстрована в Управлінні Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова, як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Згідно абз. 5 ст.7 прикінцевих положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" який набув чинності з 01.01.2011 року - стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій.
Суд розглядає справу враховуючи вимоги Законів та інших нормативних актів, що діяли на момент виникнення спірних правовідносин.
Відповідно до п.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний Фонд України, зареєстрованої в Міністерстві юстиції 16.01.2004 за N 64/8663, страхувальники є платниками страхових внесків.
Згідно ст.1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страховими внесками є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове державне пенсійне страхування, сплачені згідно із законодавством, що діяло раніше, а також кошти, сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування відповідно до цього Закону. Частиною 2 ст.5 Закону передбачено, що виключно цим Законом визначається порядок нарахування, обчислення та сплати страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до п.4 ч.2 ст.17 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", який діяв на час виникнення спірних правовідносин, встановлено, що страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.
Згідно пп1 п.1.3 Порядку формування та подання органам Пенсійного фонду України відомостей про застраховану особу, що використовуються в системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 10 червня 2004 року N 7-6, яка діяв на час виникнення спірних правовідносин, встановлено, що звітність страхувальників до системи персоніфікованого обліку подається у такому порядку та в такі строки: страхувальник один раз на рік до 1 квітня поточного року згідно із затвердженим графіком подає до територіального органу Пенсійного фонду за місцем реєстрації комплект документів первинної звітності до системи персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб за попередній рік. Перелік форм документів первинної звітності до СПОВ наведено у розділі 2 цього Порядку.
Пунктом 5 ч.9 ст.106 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", який діяв на час виникнення спірних правовідносин, встановлено, що за неподання, несвоєчасне подання, подання не за встановленою формою або подання недостовірних відомостей, що використовуються в системі персоніфікованого обліку та іншої звітності, передбаченої законодавством, до територіальних органів Пенсійного фонду накладається штраф у розмірі 10 відсотків суми страхових внесків, які були сплачені або підлягали сплаті за відповідний звітний період, за кожний повний або неповний місяць затримки подання відомостей, звітності, але не менше десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а в разі повторного протягом року такого порушення - у розмірі 20 відсотків зазначених сум та не менше 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
Судом встановлено, що за несвоєчасне подання відомостей, що використовується в системі персоніфікованого обліку позивачем було винесено відносно відповідача рішення від 05.05.2005р. №170, яким було застосовано фінансову санкцію в розмірі 170 грн.(а.с.7). Зазначене рішення було направлено на адресу відповідача, що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с.8).
Відповідно до ч.6 ст.17 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальник зобов'язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески. Частиною 2 ст.20 зазначеного Закону встановлено, що обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальником на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких проводиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування заробітної плати, на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески.
Пунктом 6 ст.20 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування " передбачено, що страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду незалежно від виплати заробітної плати (доходу), на суми яких нараховуються страхові внески. Для страхувальників, що мають найманих працівників, базовим звітним періодом є календарний місяць. Згідно ч.12 ст.20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
Згідно із ч.4 ст.18 Закону страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що складають систему оподаткування.
Відповідно до Закону України "Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" страхувальники повинні сплачувати внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 33,2 %, тобто фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" (крім сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян"), а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, фонду оплати праці підприємства та відрахування на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 2 % сукупного оподатковуваного доходу фізичних осіб, які працюють на підприємстві за трудовим договором.
Відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" рішеннями від 13.11.2007 р. №924,925,926, від 17.07.2012 р.№2454,2455 (а.с.12-14,50,51) "Про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду" до відповідача були застосовані фінансові санкції та пеня на загальну в загальному розмірі 1138,37 гривень.
Відповідно до п.2 ч.9 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф залежно від строку затримки платежу в розмірі:
- 10 відсотків своєчасно не сплачених зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 30 календарних днів включно;
- 20 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати у строк до 90 календарних днів включно;
- 50 відсотків зазначених сум - у разі затримки їх сплати понад 90 календарних днів.
Відповідно до ч.8 ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" - на недоїмку нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Зазначені рішення були направлені на адресу відповідача (а.с.53), що підтверджується матеріалами справи, не оскаржені, але сума штрафних санкцій відповідачем не сплачена, внаслідок чого згідно наданих розрахунків сум фінансових санкцій та нарахувань пені залишок боргу по рішенням становить 34,64 гривень.
Відповідно до ст.106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків.
Факт наявності у відповідача заборгованості перед Управлінням Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова підтверджується розрахунками суми штрафних санкцій та пені, карткою особового рахунку відповідача (а.с.15,54-57).
Таким чином, на теперішній час заборгованість відповідача становить 1308,37 грн.
Враховуючи викладене вище, беручи до уваги той факт, що відповідно до ч.1 ст.71 КАС України, кожна сторона належними і достатніми доказами повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а відповідач належними доказами не довів факту погашення заборгованості у розмірі 34,64 грн., суд вбачає достатньо підстав для задоволення позову.
Згідно з ч.1 ст.256 КАС України негайно виконуються постанови суду, прийняті в порядку скороченого провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 94,160-163,167,183-2,186, 254, 256 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі м. Харкова до Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Ніка" про стягнення заборгованості - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю фірми "Ніка" (6140, пр. Гагаріна, буд.24/30, м. Харків, код 24334697) на користь управління Пенсійного фонду України в Червонозаводському районі міста Харкова (61140, м. Харків, вул. 1- ї Кінної Армії,15) заборгованість по сплаті пені та фінансової санкції за несвоєчасну сплату внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в сумі 1308,37 грн., з них:
- 1043,40 грн. на р/р 256063122095, МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682342, штрафна санкція;
- 263 грн. на р/р 256063122095, МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682342, пеня;
- 0,08 грн. на р/р 2560653132095, МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682342, штрафна санкція;
- 1,5 грн. на р/р 2560653132095, МФО 351823, код ЄДРПОУ 22682342, пеня.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами та іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги стороною, або іншою особою, яка брала участь у справі, у десятиденний строк з моменту отримання копії постанови.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.
Суддя Мар'єнко Л.М.
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.05.2014 |
Оприлюднено | 04.06.2014 |
Номер документу | 39000948 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Мар'єнко Л.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні