cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВв, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
29 травня 2014 року Справа № 913/1049/14
Провадження №1/913/1049/14
За позовом прокурора м. Свердловська Луганської області в інтересах держави в особі: 1-го позивача - Луганської обласної ради
2-го позивача - Свердловської міської ради Луганської області
3-го позивача - Олександрівської сільської ради Луганської області
до відповідача Червонопартизанської виправної колонії Пенітенціарної служби України у Луганській області (№ 68), м. Свердловськ, м. Червонопартизанськ, Луганська область
про стягнення 14400 грн. 18 коп.
Суддя Зюбанова Н.М.
Секретар судового засідання Вороніна О.С.
В засіданні брали участь:
від позивачів - представники не прибули ;
від відповідача - представник не прибув;
прокурор відділу прокуратури м. Луганська Голоденко К.О.
Суть спору: про стягнення з відповідача втрат сільськогосподарського виробництва, спричинених вилученням сільськогосподарських угідь та лісових земель на користь Луганської обласної ради (25%) 3600 грн. 05 коп., Свердловській міській раді Луганської області (15%) 2160 грн. 03 коп. та Олександрійській сільській раді (60%) 8640 грн. 11 коп. на підставі акту про визначення втрат сільськогосподарського призначення, зв'язаних з наданням земельної ділянки.
Неприбуття у судове засідання відповідача, який був належним чином повідомлений про час і місце проведення судового засідання не перешкоджає розгляду спору по суті згідно положень ст. 75 ГПК України, а направлення кореспонденції на адресу відповідача відповідно до інформації, що міститься в матеріалах справи, є належним доказом виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення судом певних процесуальних дій.
Дослідивши матеріали справи, вислухавши прокурора, суд дійшов до наступного.
Так, у відповідності до ст. 121 Конституції України на органи прокуратури України покладається представництво інтересів громадян або держави в судах у випадках, визначених законом.
Відповідно до ст. 20 Закону України "Про прокуратуру" при виявленні порушень закону прокурор у межах своєї компетенції має право звертатись до суду в передбачених законом випадках.
Статтею 36-1 Закону України "Про прокуратуру" визначено, що підставою представництва прокурором в суді інтересів держави є наявність порушень або загрози порушень інтересів держави. Представництво прокуратурою інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні прокурорами від імені держави процесуальних та інших дій, спрямованих на захист у суді інтересів громадянина або держави у випадках, передбачених законом.
За змістом ст. 2 ГПК України (у редакції Закону від 18.09.2012), яка регулює порушення справ у господарському суді, такі справи порушуються за позовними заявами прокурорів, які звертаються до господарського суду в інтересах держави.
Підставою звернення прокурора з даною позовною заявою до суду в інтересах держави є порушення відповідачем інтересів відповідних рад, які виступають позивачами та мають право на отримання втрат сільськогосподарського призначення.
Щодо обставин спору, то судом встановлено, що 06.07.2011 постійно діючою оціночною комісією Свердловської міської ради складено акт про визначення втрат сільськогосподарського призначення , пов'язаних з наданням земельної ділянки.
Як вбачається з вказаного акту, комісія, керуючись ст.ст. 207,209 Земельного кодексу України, постановою КМ України від 17.11.1997 № 1279 "Про розміри та Порядок визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню", визначила втрати сільськогосподарського призначення у сумі 14400,18 грн., які пов'язані з вилученням земельної ділянки площею 0,1739 га із земель Олександрівської сільської ради. Також комісія зазначила, що вказані кошти повинні бути перераховані Червонопартизанською виправною колонією Управління Державної пенітенціарної служби України у Луганській області Луганській обласній раді (25%), Свердловській міській раді (15%) та Олександрійській сільській раді (60%).
Наказом Головного управління Держземагенства у Луганській області від 12.12.2013 року за № ЛГ/4424281100:14:002/00000191 "Про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки, зміни цільового призначення та передачі земельної ділянки в оренду Червонопартизанській виправній колонії Управління Державної пенітенціарної служби України в Луганській області (№68) для будівництва мережі водопостачання" вищевказаному товариству затверджено відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, заподіяних вилученням сільськогосподарських угідь (пасовища) площею 0,1739 га для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським виробництвом.
Тому прокурор просить стягнути з відповідача зазначені втрати на користь Луганської обласної ради (25%) у сумі 3600 грн. 05 коп., Свердловській міській раді Луганської області (15%) у сумі 2160 грн. 03 коп. та Олександрійській сільській раді (60%) у сумі 8640 грн. 11 коп. на підставі акту про визначення втрат сільськогосподарського призначення, пов'язаних з наданням земельної ділянки.
Оцінивши обставини справи, суд вважає позовні вимоги прокурора обґрунтованими, а позов таким, що підлягає повному задоволенню, з огляду на наступне.
Так, відповідно до ст. 2 Закону України "Про оренду землі" відносини, пов'язані з орендою землі, регулюються Земельним кодексом України, Цивільним кодексом України, цим Законом, законами України, іншими нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до них, а також договором оренди землі.
Правове регулювання відшкодування втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва здійснюється главою 36 ЗК України.
У відповідності до ст. 207 цього Кодексу, втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва включають втрати сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, а також втрати, завдані обмеженням у землекористуванні та погіршенням якості земель. Відшкодуванню підлягають втрати сільськогосподарських угідь (ріллі, багаторічних насаджень, перелогів, сінокосів, пасовищ), лісових земель та чагарників як основного засобу виробництва в сільському і лісовому господарстві внаслідок вилучення (викупу) їх для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським і лісогосподарським виробництвом. Відшкодуванню підлягають також втрати, завдані обмеженням прав власників землі і землекористувачів, у тому числі орендарів, або погіршенням якості угідь внаслідок негативного впливу, спричиненого діяльністю громадян, юридичних осіб, органів місцевого самоврядування або держави, а також у зв'язку з виключенням сільськогосподарських угідь, лісових земель і чагарників із господарського обігу внаслідок встановлення охоронних, санітарних та інших захисних зон. Втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва компенсуються незалежно від відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. Втрати сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва визначаються у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно зі ст. 209 ЗК України втрати сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, зумовлені вилученням сільськогосподарських угідь, лісових земель та чагарників, підлягають відшкодуванню і зараховуються до відповідних бюджетів у порядку, визначеному Бюджетним кодексом України. Кошти, що надходять у порядку відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, використовуються на освоєння земель для сільськогосподарських і лісогосподарських потреб, поліпшення відповідних угідь, охорону земель відповідно до розроблених програм та проектів землеустрою, а також на проведення інвентаризації земель, проведення нормативної грошової оцінки землі. Використання цих коштів на інші цілі не допускається.
Відповідно до ст. 156 ЗК України власниками землі відшкодовуються збитки, заподіяні внаслідок вилучення (викупу) сільськогосподарських угідь для потреб, не пов'язаних із сільськогосподарським виробництвом.
Згідно з п. 4 Порядку визначення втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, які підлягають відшкодуванню, який затверджено Постановою КМ України № 1279 від 17.11.1997, відшкодування втрат сільськогосподарського виробництва, спричинених вилученням сільськогосподарських угідь для цілей, не пов'язаних із веденням сільського господарства, провадиться юридичними і фізичними особами в двомісячний термін після затвердження в установленому порядку проекту відведення їм земельних ділянок.
Як свідчать матеріали справи (арк. 21-36), відповідний проект землеустрою складений та належним чином затверджений.
Статтею 56 Закону України "Про охорону земель" передбачено, що юридичні і фізичні особи, винні в порушенні законодавства України про охорону земель, несуть відповідальність згідно із законом.
За вказаних обставин позов підлягає повному задоволенню
Судові витрати у справі по сплаті судового збору у розмірі 1218 грн. 00 коп. покладаються на відповідача та стягуються на користь держави, оскільки позов подано прокурором, який звільнений від їх сплати у встановленому законом порядку.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 44, 49, 75, 82, 84, 85 ГПК України, суд
в и р і ш и в :
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Червонопартизанської виправної колонії Пенітенціарної служби України у Луганській області (№ 68), м. Свердловськ, м. Червонопартизанськ, Луганська область, ідент. код 08562861 на користь Луганської обласної ради, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, б.3, ідент. код 24045556 - 3600 грн. 05 коп. втрат сільськогосподарського виробництва, видати на виконання наказ 1-му позивачу після набрання рішенням законної сили.
3. Стягнути з Червонопартизанської виправної колонії Пенітенціарної служби України у Луганській області (№ 68), м. Свердловськ, м. Червонопартизанськ, Луганська область, ідент. код 08562861 на користь Свердловської міської ради, м. Свердловськ Луганської області, вул. Енгельса, б.42, ідент. код 24048566 (15%) - 2160 грн. 03 коп. втрат сільськогосподарського виробництва, видати на виконання наказ 2-му позивачу після набрання рішенням законної сили.
4. Стягнути з Червонопартизанської виправної колонії Пенітенціарної служби України у Луганській області (№ 68), м. Свердловськ, м. Червонопартизанськ, Луганська область, ідент. код 08562861 на користь Олександрійської сільської ради Свердловського району Луганської області, м. Свердловськ, с. Олександрівка, вул. Крупської, б.52, ідент. код 04337245 (60%) - 8640 грн. 11 коп. втрат сільськогосподарського виробництва, видати на виконання наказ 3-му позивачу після набрання рішенням законної сили.
5. Стягнути з Червонопартизанської виправної колонії Пенітенціарної служби України у Луганській області (№ 68), м. Свердловськ, м. Червонопартизанськ, Луганська область, ідент. код 08562861 в доход державного бюджету України на рахунок 31214206783006, отримувач УДКСУ у м. Луганську, код ОКПО 37991503, МФО 804013, банк отримувач ГУДКСУ у Луганській області, по коду класифікації доходів (ККД) 22030001, символ 206, назва Судовий збір (Державна судова адміністрація України, 050) судовий збір у сумі 1827 грн. 00 коп., видати на виконання наказ ДПІ у м. Свердловську Головного управління Міндоходів у Луганській області після набрання рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Повне рішення складене 03.06.2014.
Суддя Н.М.Зюбанова
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 29.05.2014 |
Оприлюднено | 04.06.2014 |
Номер документу | 39021131 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Зюбанова Н.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні