Ухвала
від 07.05.2014 по справі 812/7961/12
КОМУНАРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЗАПОРІЖЖЯ

Справа № 812/7961/12

Провадження № 6/333/220/14

У Х В А Л А

Іменем України

07 травня 2014 року м. Запоріжжя

Комунарський районний суд м. Запоріжжя у складі:

головуючого судді Дмитрієвої М.М.

при секретарі Пасюті К.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі Комунарського районного суду м. Запоріжжя, подання державного виконавця Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Дідичук Я.В. про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу, -

В С Т А Н О В И В:

Державний виконавець Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Дідичук Я.В. звернулась до суду з поданням про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу, посилаючись на те, що на виконанні у Комунарського ВДВС Запорізького міського управління юстиції знаходиться виконавче провадження № 42187398 по виконанню судового наказу № 812/7961/12, виданого 14.01.2013 року Комунарським районним судом м. Запоріжжя, про стягнення з боржника на користь ЖБК № 7 «Машинобудівельник» боргу в сумі 3145,87 грн. Боржник рішення суду не виконує та ухиляється від його виконання, тому є необхідність тимчасово обмежити його у праві виїзду за межі України до моменту виконання ним зобов'язань.

Державний виконавець у судове засідання не з'явився, про дату час та місце проведення судового засідання повідомлявся своєчасно та належним чином, причини неявки суду не повідомив.

У відповідності до вимог ч. 2 ст. 197 ЦПК України , фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Вивчивши матеріали подання, суд приходить до наступних висновків.

Примусове виконання рішень в Україні покладається на Державну виконавчу службу, яка входить до системи органів Міністерства юстиції України. Умови і порядок виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), що відповідно до закону підлягають примусовому виконанню у разі невиконання їх у добровільному порядку, визначає Закон України «Про виконавче провадження» .

Відповідно до п. 18 ч. 3 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» державний виконавець у процесі здійснення виконавчого провадження у разі ухилення боржника від виконання зобов'язань, покладених на нього рішенням, має право звертатися до суду за встановленням тимчасового обмеження у праві виїзду боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи за межі України до юридичної виконання зобов'язань за рішенням

Статтею 377-1 ЦПК України передбачено, що питання про тимчасове обмеження боржника - фізичної особи або керівника боржника - юридичної особи у праві виїзду за межі України при виконанні судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб) вирішується судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби за поданням державного виконавця, погодженим з начальником відділу державної виконавчої служби. Суд негайно розглядає зазначене подання без виклику чи повідомлення сторін та інших заінтересованих осіб за участю державного виконавця.

Відповідно до ст. 64 Конституції України конституційні права і свободи людини і громадянина не можуть бути обмежені, крім випадків, передбачених Конституцією України .

Згідно зі ст. 33 Конституції України кожному, хто на законних підставах перебуває на території України, гарантується свобода пересування, вільний вибір місця проживання, право вільно залишати територію України за винятком обмежень, які встановлені законом.

Статтею 2 «Протоколу № 4 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, який гарантує деякі права і свободи, не передбачені в Конвенції та у Першому протоколі до неї» та статтею 12 Міжнародного пакту про громадянські та політичні права передбачено, що кожен є вільним залишати будь-яку країну, включно зі своєю власною. На здійснення цих прав не може бути встановлено жодних обмежень, крім тих, що передбачені законом і є необхідними в демократичному суспільстві в інтересах національної чи громадської безпеки, для підтримання публічного порядку, запобігання злочину, для захисту здоров'я чи моралі або з метою захисту прав і свобод інших осіб.

Порядок здійснення права громадян України на виїзд з України і в'їзд в Україну та визначення випадків тимчасового обмеження права громадян на виїзд з України регулюється Законом України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України» від 21.01.1994 року .

Відповідно до ч. 1 ст. 1 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України» громадянин України має право виїхати з України, крім випадків, передбачених зазначеним законом, та в'їхати в Україну.

На підставі ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду з України та в'їзду в Україну громадян України» громадянинові України, який має паспорт, може бути тимчасово відмовлено у виїзді за кордон, якщо він ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на нього судовим рішенням, рішенням іншого органу (посадової особи), - до виконання зобов'язань.

Тимчасове обмеження боржника у праві виїзду за межі України є винятковим заходом обмеження особистої свободи фізичної особи, який застосовується лише при наявності достатніх підстав вважати, що така особа ухиляється від виконання зобов'язань, покладених на неї відповідним судовим рішенням та її намір вибути за межі України з метою невиконання цього рішення.

Як вбачається з подання державного виконавця Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції, на виконанні у Комунарського ВДВС Запорізького міського управління юстиції знаходиться виконавче провадження № 42187398 по виконанню судового наказу № 812/7961/12, виданого 14.01.2013 року Комунарським районним судом м. Запоріжжя, про стягнення з боржника на користь ЖБК № 7 «Машинобудівельник» боргу в сумі 3145,87 грн.

З матеріалів подання вбачається, що державним виконавцем здійсненні перевірки щодо встановлення наявності чи відсутності боржника за адресою проживання та реєстрації, що підтверджується актами державного виконавця від 03.03.2014 року, 12.03.2014 року, 25.04.2014 року. Державним виконавцем було вжито повний обсяг заходів, визначених законодавством про виконавче провадження щодо примусового виконання рішення. Також державним виконавцем надано докази про те, що ОСОБА_2 не перебуває на обліку у податковій інспекції, як платник податків, а також не перебуває як пенсіонер на обліку в УПФУ в Комунарському районі. Також за боржником відсутні відомості щодо наявності рухомого майна. Крім того, довідкою УДМС України підтверджено факт отримання боржником у 1995 році паспорту громадянина України для тимчасового виїзду за кордон.

Таким чином, судом вбачається наявність підстав для задоволення подання державного виконавця Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Дідичук Я.В. про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33 , 64 Конституції України , ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» , ст. 6 Закону України «Про порядок виїзду та в'їзду в Україну громадян України» , ст.ст. 10, 57, 60 ЦПК України , суд, -

У Х В А Л И В:

Подання державного виконавця Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції Дідичук Я.В. про тимчасове обмеження боржника ОСОБА_2 у праві виїзду за межі України без вилучення паспортного документу - задовольнити.

Тимчасово обмежити у праві виїзду за межі України без вилученням паспортного документа, а саме паспорта громадянина України - ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, який є громадянином України, останнє відоме місце проживання боржника АДРЕСА_1.

Копію ухвали надіслати державному виконавцю Комунарського відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції для відома.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції може бути подана до Апеляційного суду Запорізької області через Комунарський районний суд м. Запоріжжя протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя Комунарського районного суду

м.Запоріжжя М.М. Дмитрієва

СудКомунарський районний суд м.Запоріжжя
Дата ухвалення рішення07.05.2014
Оприлюднено04.06.2014
Номер документу39033631
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —812/7961/12

Судовий наказ від 16.01.2013

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Дмитрієва М. М.

Ухвала від 16.01.2013

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Дмитрієва М. М.

Ухвала від 07.05.2014

Цивільне

Комунарський районний суд м.Запоріжжя

Дмитрієва М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні