Рішення
від 04.06.2014 по справі 927/361/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІГІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Чернігівської області


14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 698-166, факс 77-44-62

Іменем України

РІШЕННЯ

30травня2014р. Справа № 927/361/14

За позовом: публічного акціонерного товариства «Чернігівобленерго» м. Чернігів, вул. Горького, 40 до відповідача: управління Пенсійного фонду України в Сосницькому районі Чернігівської області Чернігівська обл., смт. Сосниця, вул. Чернігівська, 54 про: спонукання укласти договір Суддя Михайлюк С.І.

Представники сторін:

позивача: юрисконсульт Ширай К.А.

відповідача: головний спеціаліст-юрисконсульт Юдицький В.О.

Заявлений позов про зобов'язання відповідача укласти договір про спільне використання технологічних електричних мереж в редакції позивача. На думку позивача обов'язковість укладення такого договору передбачена статтею 26 Закону України «Про електроенергетику».

Відповідач проти позовних вимог заперечив, пославшись на те, що законодавство не передбачає інших джерел фінансування бюджетної установи, крім бюджетного (стаття 2 частина 12 Бюджетного кодексу України, стаття 3 Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади»).

У судовому засіданні оголошувалася перерва.

Дослідивши матеріали справи, суд

в с т а н о в и в:

Позивач має ліцензію НКРЕ України серії АГ № 500368 від 19.05.2011 на постачання електричної енергії за регульованим тарифом.

Згідно з договором від 15.07.2008р. № 46 про постачання електричної енергії відповідач є споживачем електричної енергії для забезпечення потреб власних електроустановок.

До технологічних мереж відповідача, який є основним споживачем, приєднані електроустановки управління праці та соціального захисту населення Сосницької районної державної адміністрації.

Згідно з статтею 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін.

Позивач листом від 10.02.2014р. № 23/813 звернувся до відповідача з пропозицією укласти договір про спільне використання технологічних електричних мереж № 168-с від 10.02.2014р. До листа прикладені 2 підписаних позивачем примірники договору з додатками у двох примірниках: № 1 «Однолінійна схема електропостачання», № 2 «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін», № 3 «Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж», № 4 «Акт прийому-здачі наданих послуг», № 5 «Довідка щодо витрат на утримання технологічних електричних мереж власника мереж, № 6 № Довідка про обсяги переданої електричної енергії за базовий період», № 7 «Характеристика та перелік розрахункових приладів обліку».

Згідно з статтею 181 ГК України господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.. Проект договору може бути запропонований будь-якою з сторін.

Листом від 19.02.2014р. № 292/03 відповідач повернув без підписання примірники договору з додатками у зв'язку з тим, що не має на балансі власних електричних мереж, що спільно використовуються.

Разом з тим, позивач постачає електричну енергію управлінню праці та соціального захисту населення Сосницької районної державної адміністрації на підставі договору № 48 від 17.07.2008р. електричними мережами відповідача, що підтверджується додатками № 1 до договорів (однолінійна схема електропостачання), якими визначені межі балансової належності.

Згідно з частиною 11 статті 26 Закону України «Про електроенергетику» споживач (власник мереж, які використовуються для передачі електричної енергії іншим суб'єктам господарювання, населенню) зобов'язаний укласти з електропередавальною організацією, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, договір про спільне використання технологічних електричних мереж.

Відповідно до частин 3, 4 статті 179 ГК України укладення господарського договору є обов'язковим для сторін, якщо існує пряма вказівка закону щодо обов'язковості укладення договору для певних категорій суб'єктів господарювання чи органів державної влади або органів місцевого самоврядування. При укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору, зокрема на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.

Статтею 12 Закону України «Про електроенергетику» до основних завдань національної комісії, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики, віднесено розроблення та затвердження правил користування електричною енергією (які включають правила користування електричною енергією для побутових споживачів)

Згідно з пунктом 1.7. Правил користування електричною енергією, затверджених постановою НКРЕ 31.07.1996р. № 28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.2005р. №910), зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 02.08.1996р. за № 417/1442, у разі використання технологічних електричних мереж електропередавальною організацією відносини між власником цих мереж та електропередавальною організацією, у тому числі їх взаємна відповідальність, регулюються договором про спільне використання технологічних електричних мереж, що укладається між ними на основі типового договору (додаток 2). Основний споживач не має права відмовити електропередавальній організації, яка здійснює ліцензовану діяльність на закріпленій території, в укладенні (переукладенні) договору про спільне використання технологічних електричних мереж, а субспоживачу у разі дотримання ним вимог цих Правил в укладенні (переукладенні) договору про технічне забезпечення електропостачання споживача в передбачених цими Правилами випадках.

Пунктом 1.2. цих Правил власник електричних мереж визначений як юридична або фізична особа, якій на праві власності або користування належать електроустановки, призначені для передачі та/або розподілу електричної енергії.

Згідно з підпунктом 12 статті 2 Бюджетного кодексу України бюджетні установи - це органи державної влади, органи місцевого самоврядування, а також організації, створені ними у встановленому порядку, що повністю утримуються за рахунок відповідно державного бюджету чи місцевого бюджету. Бюджетні установи є неприбутковими. Відповідно до статті 3 Закону України «Про джерела фінансування органів державної влади» органам державної влади забороняється створювати позабюджетні фонди, мати позабюджетні спеціальні рахунки та використовувати кошти, одержані за здійснення функцій держави, що передбачають видачу дозволів (ліцензій), сертифікатів, посвідчень, проведення реєстрацій та інших дій на платній основі, в будь-який інший спосіб, крім зарахування таких коштів до Державного бюджету України.

Договір про спільне використання технологічних електричних мереж передбачає обов'язок користувача (позивача) сплачувати вартість послуг власника (відповідача). Однак отримання плати за спільне використання технологічних електричних мереж не суперечить названим нормам законодавства. Правові, економічні та організаційні засади діяльності в електроенергетиці визначає саме Закон України «Про електроенергетику», який регулює відносини,пов'язані з виробництвом, передачею, розподілом, постачанням і використанням енергії, забезпеченням енергетичної безпеки України, конкуренцією та захистом прав споживачів і працівників галузі.

За таких обставин суд дійшов висновку про обов'язок відповідача укласти з позивачем договір про спільне використання технологічних електричних мереж.

Згідно з поданим позивачем проектом договору на спільне використання технологічних електричних мереж № 168-С від 10.02.2014р. :

«Управління пенсійного фонду України в Сосницькому районі, що здійснює діяльність на підставі Положення (далі - Власник мереж), в особі начальника Мисник Наталії Федорівни, що діє на підставі Положення та Публічне акціонерне товариство «Чернігівобленерго» , що здійснює діяльність на підставі ліцензії серії АГ№500368 від 19.05.2011р.(далі - Користувач), в особі Голови Правління Бойка Юрія Миколайовича та Фінансового директора Стройного Руслана Вікторовича, що діють на підставі Статуту (далі - Сторони), уклали цей Договір про спільне використання технологічних електричних мереж (далі - Договір).

Під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, Сторони керуються чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ).

1. Предмет Договору

1.1. Власник мереж зобов'язується забезпечити технічну можливість передачі (транзиту) електричної енергії власними технологічними електричними мережами в точки приєднання електроустановок Користувача та інших суб'єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, а Користувач - своєчасно сплачувати вартість послуг Власника мереж з утримання технологічних електричних мереж спільного використання та інші послуги відповідно до умов цього Договору.

1.2. Передача електричної енергії забезпечується відповідно до додатку №1 «Однолінійна схема», наданого Власником мереж з обов'язковим зазначенням місць встановлення, типів, марки обладнання, довжини ліній, які задіяні в передачі електричної енергії.

Власник мереж забезпечує передачу електричної енергії до межі балансової належності належних йому електричних мереж, визначених додатком №2 «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін».

2. Обов'язки Власника мереж

Власник мереж зобов'язаний:

2.1. Утримувати технологічні електричні мережі спільного використання у належному технічному стані, формувати електричну схему цих мереж відповідної пропускної здатності та забезпечувати технічну можливість для передачі електричної енергії до межі балансової належності електроустановок Користувача або інших суб'єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач.

2.2. Забезпечувати на межі балансової належності електромереж підтримання параметрів якості електроенергії та узгодженого рівня надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів суб'єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, згідно з ПУЕ.

У разі, якщо Власник мереж є основним споживачем, рівень надійності електропостачання відповідно до категорії струмоприймачів Користувача або інших суб'єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, не може бути вищим, ніж існуюча категорія надійності електропостачання Власника мереж.

2.3. Забезпечувати виконання графіка попереджувальних ремонтів та обсягів робіт, визначених технологічними картами ремонту елементів обладнання, збереження встановлених на території Власника мереж електроустановок.

2.4. Щорічно до 5 січня року, наступного за розрахунковим, надавати Користувачу рахунок на оплату послуг за спільне використання технологічних електричних мереж, два примірники Акта прийому-здачі наданих послуг (додаток № 4), оформлених з боку Власника мереж та податкову накладну.

Щорічно до 30 січня надавати Користувачу два примірника Довідки про обсяги переданої електричної енергії за базовий період (додаток №6), оформлений Власником мереж.

2.5. Упродовж трьох робочих днів з дня переходу права власності (права господарського відання) на технологічні електричні мережі до іншої особи повідомити про це Користувача.

2.6. Забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників Користувача до власних електричних установок для проведення технічної перевірки, контролю за рівнем споживання електричної енергії.

2.7. Забезпечити безперешкодний доступ (за службовим посвідченням) відповідальних представників Користувача для виконання Користувачем відключення або обмеження споживання електричної енергії субспоживачам відповідно до встановленого Правилами користування електричною енергією порядку або за обґрунтованою письмовою вимогою Користувача припиняти чи обмежувати обсяг передачі електричної енергії.

2.8. Своєчасно вживати відповідних заходів для усунення виявлених порушень.

2.9. У разі передачі електричної енергії в електричні мережі інших суб'єктів господарювання забезпечити складення балансу електричної енергії у власних технологічних електричних мережах для проведення комерційних розрахунків.

2.10. Оперативно повідомляти Користувача та інших суб'єктів господарювання, електроустановки яких приєднані до технологічних електричних мереж Власника мереж, про порушення, що пов'язані з перериванням електропостачання, їх причини і терміни відновлення режиму електропостачання, про виведення в ремонт, а також введення в дію після ремонту технологічних електричних мереж, якими передається електроенергія.

2.11. За необхідності укласти договори про технічне забезпечення електропостачання споживача з іншими суб'єктами господарювання, приєднаними безпосередньо до електричних мереж Власника мереж, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач.

2.12. Забезпечувати відповідно до акта про пломбування збереження і цілісність встановлених на території (у приміщенні) Власника мереж розрахункових засобів обліку електричної енергії та пломб (відбитків їх тавр).

3. Права Власника мереж

Власник мереж має право:

3.1. На отримання від Користувача плати за спільне використання технологічних електричних мереж, визначеної відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 N 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за N 732/15423.

3.2. На доступ до розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що розташовані на об'єктах Користувача або інших суб'єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, для зняття показів.

3.3. Вимагати від Користувача та інших суб'єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, дотримання на належному рівні показників якості електричної енергії на межі балансового розподілу електромереж відповідно до умов цього Договору.

3.4. На припинення спільного використання технологічних електричних мереж Власника мереж у випадках та порядку, передбачених розділом 6 цього Договору.

4. Обов'язки Користувача

Користувач зобов'язується:

4.1. Здійснювати оплату за використання електричних мереж Власника мереж за розрахунковий період. Розрахунок плати за використання електричних мереж Власника мереж здійснюється згідно з додатком №3 «Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж».

4.2. Забезпечувати безперешкодний доступ уповноважених осіб Власника мереж до систем та засобів обліку і засобів контролю потужності та якості електроенергії, а також для контролю встановлених режимів споживання електроенергії.

4.3. У разі припинення споживання електричної енергії внаслідок звільнення Користувачем займаного об'єкта останній повідомляє про це Власника мереж за 20 днів і здійснює повний розрахунок за використання електричних мереж до дня виїзду включно. Власник мереж припиняє передачу електричної енергії в день звільнення об'єкта.

5. Права Користувача

Користувач має право :

5.1. Не сплачувати за використання електричних мереж за час перерви в електропостачанні, якщо перерва відбулася не з вини Користувача.

5.2. На отримання від Власника мереж інформації щодо якості електричної енергії, порядку визначення плати за використання електричних мереж Власника мереж, умов та режимів передачі електричної енергії.

5.3.На відшкодування згідно з законодавством України збитків, заподіяних унаслідок порушення його прав.

5.4. На доступ до електроустановок, розрахункових засобів та систем обліку електричної енергії, що розташовані на об'єктах Власника мереж і враховують обсяг електричної енергії, для зняття показів. Перевіряти схеми приєднання струмоприймачів Власника мереж, які беруть участь у регулюванні навантаження в електромережі, а також перевіряти працездатність установлених у Власника мереж пристроїв протиаварійної автоматики та інших пристроїв, що забезпечують регулювання навантаження в енергосистемі.

6. Порядок обмеження та припинення

спільного використання технологічних електричних мереж

Спільне використання технологічних електричних мереж може бути припинено або обмежено Власником мереж:

6.1. Без попередження у разі виникнення аварійних ситуацій в електроустановках Власника мереж на час, що не перевищує визначеного ПУЕ для струмоприймачів відповідної категорії Користувача

6.2. З повідомленням Користувача не пізніше ніж за 10 хвилин у разі перевищення Користувачем або іншими суб'єктами господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, договірної граничної величини електричної потужності в години максимуму навантаження протягом 30 хвилин і більше.

6.3. З повідомленням Користувача не пізніше ніж за три робочих дні у разі:

· несплати Користувачем за використання електричних мереж Власника мереж у встановлений термін з дотриманням процедури, передбаченої ПКЕЕ;

· використання технологічних електричних мереж Власника мереж Користувачем після закінчення строку дії цього Договору.

6.4. На виконання припису державних органів, на які покладені відповідні обов'язки згідно з законодавством, у зазначені в приписі терміни.

6.5. У разі відсутності резервного живлення з повідомленням не пізніше ніж за 10 днів для проведення планових ремонтних робіт в електроустановках електропередавальної організації (постачальника електричної енергії), Власника мереж або для приєднання нових споживачів.

6.6. На вимогу постачальника електричної енергії у зазначені в цій вимозі терміни.

7. Порядок розрахунків за спільне використання

технологічних електричних мереж

7.1. Розрахунковим періодом вважається календарний рік, в якому Власник мереж здійснює передачу електроенергії Користувачу.

Для визначення обсягу електроенергії, що надійшла в мережі спільного використання та обсягу електроенергії відданої із зазначених мереж, представниками Власника мереж та Користувача останнього числа календарного року станом на 24-00 год. здійснюється зняття показань розрахункових приладів обліку (Додаток №7 «Характеристика та перелік розрахункових приладів обліку електричної енергії») та складаються відповідні акти звірки.

7.2.Вартість послуг Власника мереж з утримання технологічних електричних мереж спільного використання зазначена в додатку №3 «Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж», розробленому відповідно до Методики обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж, затвердженої постановою НКРЕ від 12.06.2008 N 691, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 08.08.2008 за N 732/15423.

7.3. Оплата Користувачем послуг з утримання технологічних електричних мереж спільного використання здійснюється платіжним дорученням на підставі виставленого Власником мереж рахунка та оформленого Акта прийому-здачі наданих послуг у десятиденний термін з дати отримання рахунка.

8. Відповідальність Сторін

8.1. Відповідальність Власника мереж:

8.1.1. Власник мереж забезпечує передачу електричної енергії технологічними електричними мережами спільного використання з дотриманням показників якості електричної енергії та категорії з надійності електропостачання.

У разі погіршення передбачених умовами договору про постачання електричної енергії показників якості електричної енергії з вини Власника мереж останній відшкодовує Користувачу завдані збитки відповідно до законодавства України.

8.1.2. Власник мереж не несе відповідальності за порушення вимог пункту 8.1 цього Договору у разі порушення Користувачем вимог розділу 4 цього Договору.

8.1.3. Власник мереж не несе матеріальної відповідальності перед Користувачем за обмеження (припинення) передачі електричної енергії, яке викликане:

1) некваліфікованими діями персоналу Користувача або інших суб'єктів господарювання, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач;

2) умовами обмеження або припинення постачання електроенергії у випадках, передбачених ПКЕЕ;

3) автоматичним відключенням лінії живлення внаслідок пошкодження устаткування або дій Користувача, які викликали спрацювання автоматики за умови справності системи автоматичного відключення;

4) діями постачальника електричної енергії.

8.1.4. У разі невиконання обґрунтованих вимог Користувача щодо відключення субспоживачів Власник мереж відшкодовує завдані ним збитки іншим суб'єктам відповідно до законодавства України.

8.1.5. На підставі складеного акта про пломбування Власник мереж відповідає за збереження розташованих на його об'єктах засобів обліку, які належать Користувачу або іншим суб'єктам, передачу електричної енергії яким забезпечує Користувач, а також за збереження відповідних пломб (відбитків їх тавр), установлених на розрахункових приладах обліку.

8.2. Відповідальність Користувача:

8.2.1. За внесення платежів, передбачених пунктом 4.1 цього Договору, з порушенням терміну, визначеного п.7.3 цього Договору, Користувач сплачує Власнику мереж пеню у розмірі 0,2 % за кожний день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати. Сума пені зазначається у розрахунковому документі окремим рядком.

8.3. Форс-мажорні обставини

8.3.1. Сторони не несуть відповідальності за повне або часткове невиконання своїх зобов'язань за цим Договором, якщо воно є результатом дії обставин непереборної сили. До обставин непереборної сили належать:

· виняткові погодні умови і стихійні лиха (ураган, буря, повінь, нагромадження снігу, ожеледь, землетрус, пожежа, просідання і зсув ґрунту);

· непередбачені ситуації, викликаними діями сторони, що не є стороною цього Договору (страйк, локаут, дія суспільного ворога, оголошена та неоголошена війна, загроза війни, терористичний акт, блокада, революція, заколот, повстання, масові заворушення, громадська демонстрація, протиправні дії третіх осіб, пожежа, вибух);

· нормативні акти вищих органів влади, а також умови пов'язані з ліквідацією наслідків, викликаних винятковими погодними умовами і непередбаченими ситуаціями,

що перешкоджають виконанню договірних зобов'язань у цілому або частково.

Термін виконання зобов'язань за цим Договором у такому разі відкладається на строк дії обставин непереборної сили.

8.3.2. Сторона, для якої виконання зобов'язань стало неможливим внаслідок дії обставин непереборної сили, має письмово повідомити іншу сторону про початок, тривалість та ймовірну дату припинення дії обставин непереборної сили.

9. Відносини з постачальником електричної енергії

9.1. Власник мереж зобов'язаний припинити надання послуг із спільного використання технологічних електричних мереж на вимогу постачальника електричної енергії.

9.2. Сторони Договору забезпечують доступ постачальника електричної енергії до розрахункових засобів обліку електричної енергії Користувача у термін, встановлений договором про постачання електричної енергії, укладеним між постачальником та Користувачем.

9.3. Власник мереж зобов'язаний не допускати безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж Власника мереж, а також відшкодовувати збитки, завдані постачальнику електричної енергії, у разі виявлення безоблікового користування електричною енергією від технологічних електричних мереж Власника мереж.

10. Інші умови

10.1. За наявності в сторін суміжних електроустановок межа відповідальності за стан та обслуговування електроустановок визначається актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін, визначеної у додатку №2 «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін».

10.2. Строки проведення ремонтів в електромережах Власника мереж, під час яких електроустановки Користувача будуть відключені або буде знижена надійність електропостачання інших споживачів, доводяться до відома заінтересованих сторін письмовим повідомленням Власника мереж, узгодженим з постачальником електричної енергії.

10.3. Усі майнові суперечки з питань цього Договору вирішуються відповідно до законодавства України.

10.4. Цей Договір набирає чинності з « 10» лютого 2014р., діє до 31.12.2014р.та вважається продовженим на кожний наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення цього терміну не буде заявлено однією із Сторін про відмову від цього Договору або його перегляд. Договір може бути розірвано і в іншій термін за ініціативою будь-якої із Сторін у порядку, визначеному законодавством.

У разі переходу права власності (права господарського відання) на технологічні електричні мережі до іншої особи цей Договір втрачає чинність.

10.5. Додатки до цього Договору:

№1 «Однолінійна схема». №2 «Акт розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін». №3 «Порядок обрахування плати за спільне використання технологічних електричних мереж». №4 «Акт прийому-здачі наданих послуг». №5«Довідка щодо витрат на утримання технологічних електричних мереж власника мереж». №6 «Довідка про обсяги переданої електричної енергії за базовий період». №7 «Характеристика та перелік розрахункових приладів обліку», є невід'ємними частинами цього Договору 10.6. Бухгалтерський та податковий облік розрахунків за даним договором зі сторони Користувача здійснюється відокремленим підрозділом Сосницьким РЕМ ПАТ «ЧЕРНІГІВОБЛЕНЕРГО» Код ЄДРПОУ 21400301, 16100 смт. Сосниця, вул. Чернігівська,63).

Сторони зобов'язуються письмово повідомляти про зміну реквізитів (місцезнаходження, найменування, організаційно-правової форми, банківських реквізитів тощо) не пізніше ніж через 10 днів після настання таких змін.

10.7. Цей Договір укладений у двох примірниках, які мають однакову юридичну силу, один з них зберігається у Власника мереж, другий - у Користувача.

11. МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ТА БАНКІВСЬКІ РЕКВІЗИТИ СТОРІН

ВЛАСНИК МЕРЕЖ КОРИСТУВАЧ УправлінняПенсійного фонду України в Сосницькому районі ПАТ «Чернігівобленерго» 16100, Чернігівська обл., смт.Сосниця, вул. Чернігівська,54 тел. (04655) 2-15-35 п/р 25602303302759 Філія Чернігівський обласний АТ Ощадбанк МФО 353553 Код ЄДРПОУ 14250060 14000, м.Чернігів, вул.Горького,40 факс (0462) 654-759, тел.(0462) 654-559 п/р 26009301102791 в Філії - Чернігівське обласне управління АТ «Ощадбанк» МФО 353553 Код ЄДРПОУ 22815333 ІПН 228153325261, свід. № 100335442 Начальник управління Голова Правління


Н.Ф.Мисник
Ю.М. Бойко М.П. Фінансовий директор
Р.В. Стройний М.П.»

Згідно з п. 2.4. типового договору про спільне використання технологічних електричних мереж, що є додатком до Правил користування електричною енергією, обов'язком власника мереж не передбачено надання податкової накладної. Тому укладенню підлягає п. 2.4. у такій редакції:

«Щорічно до 5 січня року, наступного за розрахунковим, надавати Користувачу рахунок на оплату послуг за спільне використання технологічних електричних мереж, два примірники Акта прийому-здачі наданих послуг (додаток № 4), оформлених з боку Власника мереж..».

Слід зазначити, що за типовим договором розрахунковим вважається період з певного числа розрахункового місяця до такого самого числа наступного місяця (п. 7.1.), а за п. 2.4. типового договору власник мереж зобов'язується надавати користувачу рахунок щомісяця до певного дня розрахункового періоду, в той час як наданий позивачем договір розрахунковим періодом визначає календарний рік (п. 7.1.) , а за п. 2.4. власник мереж зобов'язується надавати користувачу рахунок щорічно до 5 січня року, наступного за розрахунковим.

Викладення зазначених умов у редакції позивача суд не розцінює як відступ від змісту типового договору, а вважає конкретизацією його умов, адже укладення договору спрямоване на врегулювання відносин щодо спільного використання технологічних електричних мереж. Відповідач стосовно такої редакції не заперечив.

Враховуючи викладене, а також керуючись ст. ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України

в и р і ш и в:

Позовні вимоги про спонукання укласти договір задовольнити.

Вважати договір про спільне використання технологічних електричних мереж № 168-С від 10.02.2014р. укладеним на умовах поданого публічним акціонерним товариством «Чернігівобленерго» проекту цього договору, за виключенням п. 2.4., який необхідно викласти у такій редакції: «Щорічно до 5 січня року, наступного за розрахунковим, надавати Користувачу рахунок на оплату послуг за спільне використання технологічних електричних мереж, два примірники Акта прийому-здачі наданих послуг (додаток № 4), оформлених з боку Власника мереж.».

Стягнути з управління пенсійного Фонду України в Сосницькому районі Чернігівської області (смт. Сосниця, вул. Чернігівська, 54, код 14250060) на користь публічного акціонерного товариства «Чернігівобленерго» (м. Чернігів, вул.. Горького, 40, код 22815333) 1218грн. судового збору.

Повний текст рішення виготовлений 04.06.2014р.

Суддя С.І. Михайлюк

СудГосподарський суд Чернігівської області
Дата ухвалення рішення04.06.2014
Оприлюднено06.06.2014
Номер документу39046489
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —927/361/14

Ухвала від 16.05.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Михайлюк С.І.

Ухвала від 01.10.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Агрикова О.В.

Ухвала від 10.09.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Агрикова О.В.

Ухвала від 22.07.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Рудченко С.Г.

Постанова від 01.10.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Агрикова О.В.

Ухвала від 19.06.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Рудченко С.Г.

Рішення від 04.06.2014

Господарське

Господарський суд Чернігівської області

Михайлюк С.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні