Рішення
від 04.06.2014 по справі 521/3404/14-ц
МАЛИНОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 521/3404/14-ц

Провадження № 2/521/4009/14

ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 травня 2014 року Малиновський районний суд м. Одеси в складі:

головуючого - судді Коблової О.Д.,

при секретарі - Москальовій Ю.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Чайна Китайська Компанія» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю «Чайна Китайська Компанія» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди та просить суд стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Чайна Китайська Компанія» (код ЄДРПОУ 38848085) на його користь суму спричиненої матеріальної шкоди у розмірі 77 069 (сімдесят сім тисяч шістдесят дев'ять) гривень, суму спричиненої моральної шкоди у розмірі 8000 (вісім тисяч) гривень та суму сплачених судових витрат.

Позивач у судове засідання не з'явився. Надав суду заяву, відповідно до якої він позовні вимоги підтримує та просить суд їх задовольнити.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, причин своєї неявки суду не повідомив, клопотань щодо розгляду справи у його відсутність або про відкладення судового засідання не подавав. Заперечень на позов не надходило. Враховуючи, що в матеріалах справи достатньо доказів для встановлення фактичних відносин сторін, суд, зі згоди представника позивача, відповідно до ст. 224 ЦПК України, вважає можливим постановити рішення при заочному розгляді справи.

У зв'язку з неявкою всіх осіб, які беруть участь у справі, в силу ч. 2 ст. 197 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Суд, ознайомившись та дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає за можливе позов задовольнити частково на підставі встановлених фактичних обставин по справі.

У судовому засіданні встановлено, що позивач являється власником нежитлового приміщення АДРЕСА_1 на підставі Договору дарування, посвідченого 09.01.2010 року приватним нотаріусом Одеського міського нотаріального округу ОСОБА_2, за реєстровим № 22, зареєстрованого в КП «ОМБТІ та РОН» за реєстраційним № 10195575, номер запис: 191, в книзі 94 неж-33.

09.09.2013 року між позивачам та відповідачем був укладений договір оренди нежитлового приміщення, , за яким позивач передав відповідачу в платне, строкове користування (оренду) нежитлове приміщення АДРЕСА_1, що підтверджується договором аренди нежилого приміщення від 09 вересня 2013 року та Актом прийому-передачі нежилого приміщення за адресою: АДРЕСА_1.

Зазначене нежитлове приміщення має загальну площу 83,4 кв.м., складається з приміщення першого поверху та підвального приміщення, які за умовами договору були передані відповідачу в належному стані.

Відповідно до умов Договору ТОВ «Чайна Китайська Компанія» зобов'язалося нести повну відповідальність за охорону і схоронність, переданого йому в оренду приміщення, дотримуватися техніки безпеки і охорони праці, санітарно-гігієнічних вимог та норм, протипожежної безпеки і електробезпеки перед Орендарем, сусідами цього будинку і третіми особами у відповідності з чинним законодавством України. Орендатор зобов'язався забезпечити виконання правил та норм у відповідності із Законом України «Про пожежну безпеку» та інших встановлених правил і норм пожежної безпеки.

26 січня 2014 року у нежитловому приміщенні АДРЕСА_1, близько 02 години 54 хвилини у підвальному приміщенні виникла пожежа, що підтверджується актом про пожежу від 26.01.2014 року.

Відповідно до зазначеного Акту та Звіту про причину виникнення пожежі від 27.01.2014 року, найбільш ймовірною причиною виникнення пожежі є занесення джерела запалювання зовні невстановленою особою (особами). Крім того, вказано, що в ході огляду були «виявлені 3 прозорі пластикові ємкості із залишками нафтопродуктів».

При цьому ТОВ «Чайна Китайська Компанія» уклала з ТОВ «Венбест» договір на охорону орендованого приміщення з встановленням охоронної сигналізації. Відповідно до відповіді на адвокатський запит за № 2 від 05.02.2014 р. встановлено, що 26 січня 2014 року при виїзді наряду ГМР на спрацювання охоронної сигналізації в приміщенні ТОВ «Чайна Китайська Компанія», розташованому за адресою: АДРЕСА_1, порушення цілістності та проникнення сторонніх осіб на об'єкт виявлено не було.

На підставі висловленого суд приходить до висновку, що пожежа, яка мала місце 27.01.2014 р. сталася з вини відповідача, який порушив протипожежні вимоги щодо орендованого майна - нежитлового приміщення АДРЕСА_1.

Відповідно до Звіту по визначенню вартості ремонтно-відновлювальних робіт і матеріальної шкоди, спричиненого власнику нежитлового приміщення АДРЕСА_1, складеного сертифікованим суб'єктом оціночної діяльності ПП «Експертна оцінка майна» ринкова вартість ремонтно-відновлювальних робіт нежитлового приміщення складає 75 199 (сімдесят п'ять тисяч сто дев'яносто дев'ять) гривень. За проведення даної експертизи та складання відповідного звіту позивачем було сплачено 1870 (одна тисяча вісімсот сімдесят) гривень. Тобто загальна сума спричиненої матеріальної шкоди складає 77 069 (сімдесят сім тисяч шістдесят дев'ять) гривень.

Суд вважає, що матеріальна шкода в сумі 77 069 (сімдесят сім тисяч шістдесят дев'ять) гривень підлягає відшкодуванню в повному об'ємі, оскільки у відповідності зі ст. 1166 ЦК України, майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Відповідно до ст. 1167 Цивільного кодексу України, моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Відповідно ст.ст. 10, 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір.

В частині моральної шкоди, позовні вимоги підлягають задоволенню частково, тому що являються необґрунтовано завищеними.

Тому суд, з урахуванням розумності і справедливості, вважає за необхідне стягнути з відповідача на користь позивача кошти в розмірі 2000 (дві тисячі) гривень.

Як вказує ст. 79 ЦПК України, судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов'язаних з розглядом справи.

Згідно ст. 88 ЦПК України стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати, у зв'язку з чим з відповідача підлягають стягненню на користь позивача документально підтверджені доказами судові витрати, які складаються з: витрат по сплаті держмита в рахунок стягнення матеріальної шкоди у розмірі 771 гривен 00 копійок та витрати по сплаті держмита в рахунок стягнення моральної шкоди в розмірі 80 гривень.

Так як позовні вимоги в частині стягнення з відповідача на користь позивача були задоволені частково, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача витрати по сплаті держмита в рахунок матеріальної шкоди у розмірі 771 гривен 00 копійок та витрати по сплаті держмита в рахунок стягнення моральної шкоди в розмірі 20 гривень.

На підставі вищевикладеного, даючи оцінку зібраним доказам, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 підлягають задоволенню частково, тому що доведені в судовому засіданні.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 213, 214, 215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 1166, 1167 ЦК України, суд,

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Чайна Китайська Компанія» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди - задовольнити частково.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Чайна Китайська Компанія» (код ЄДРПОУ 38848085) на користь ОСОБА_1 суму спричиненої матеріальної шкоди у розмірі 77 069 (сімдесят сім тисяч шістдесят дев'ять) гривень.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Чайна Китайська Компанія» (код ЄДРПОУ 38848085) на користь ОСОБА_1 суму спричиненої моральної шкоди у розмірі 2000 (дві тисячі) гривень.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Чайна Китайська Компанія» (код ЄДРПОУ 38848085) на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті держмита в рахунок матеріальної шкоди у розмірі 771 (сімсот сімдесят одна) гривня 00 копійок.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Чайна Китайська Компанія» (код ЄДРПОУ 38848085) на користь ОСОБА_1 витрати по сплаті держмита в рахунок стягнення моральної шкоди в розмірі 20 (двадцять) гривень.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Одеської області через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги протягом 10-ти днів з дня проголошення рішення.

Суддя О.Д. Коблова

СудМалиновський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення04.06.2014
Оприлюднено10.06.2014
Номер документу39074554
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —521/3404/14-ц

Ухвала від 24.10.2014

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Гуревський В. К.

Рішення від 04.06.2014

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Коблова О. Д.

Ухвала від 17.03.2014

Цивільне

Малиновський районний суд м.Одеси

Коблова О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні