ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
10.06.2014р. Справа № 905/877/14
Представниками сторін не надані письмові клопотання про здійснення технічної фіксації судового процесу. Відповідно до статті 81-1 ГПК України складається протокол судового засідання.
Господарський суд Донецької області у складі судді Гринько С.Ю. при секретарі судового засідання Попової С.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали позовної заяви:
за участю представників сторін:
від позивача - Климчук Т.В. - довіреність від 31.12.2013р.
від відповідача - не явився,
за позовом - Комунального комерційного підприємства «Донецькміськтепломережа» м. Донецьк
до відповідача - Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Наука» м. Донецьк
про зобов'язання відповідача укласти договір купівлі-продажу теплової енергії № 2517 від 01.01.2014р.
СУТЬ СПОРУ:
10.02.2014р. позивач, Комунального комерційного підприємства «Донецькміськтепломережа» м. Донецьк, звернувся до господарського суду з позовом до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Наука» м. Донецьк про зобов'язання відповідача укласти договір купівлі-продажу теплової енергії №2517 від 01.01.2014р. в редакції позивача.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на Закони України „Про житлово-комунальні послуги", „Про теплопостачання", які зазначають, що постачання теплової енергії здійснюється виключно на договірних засадах з обов'язковим укладанням договору, а також ст.ст. 179-188 Господарського кодексу України, якими визначений порядок укладання господарських договорів.
Свої вимоги позивач пояснює тим, що сторонами укладеним був договір від 01.01.2010року, за яким поставлялася теплова енергія у житлові багатоповерхові будинки: № 20, № 20А, № 20Б по проспекту Панфілова і № 9А по вулиці Батищева у місці Донецьку до 01.01.2014року у зв»язку з заявою відповідача про розірвання договору. У зв»язку з тим, що зазначенні будинки отриманні на балансоутримання відповідачемё на ці будинки подається теплова енергія централізовано по тепловим мережам, які взяті на баланс відповідачем, відповідачу відкритий розрахунок на який поступають кошти з споживачів будинків за отриману теплову енергію, відповідач відповідно до частини першої ст. 67, ст. 275, статті 179, 181 Господарського кодексу України, статей 2, 25 Закону України «Про теплопостачання» і статті 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» повинен розглянути проект договору, який позивачем направлений відповідачу рекомендованим повідомленням 27.12.2013року і який не був підписаний відповідачем.
Відповідач не явився на виклик господарського суду без поважних на то причин, про час і місце якого був належним чином повідомлений.
Від позивача надійшла заява про припинення провадження у справі у зв»язку з відсутністю спору за тим, що сторонами укладений і підписаний договір на купівлю-продаж теплової енергії від 17.03.2014р. № 2845.
Розглянувши матеріали справи та, заслухавши пояснення представника позивача, господарським судом,
ВСТАНОВЛЕНО:
Причиною виникнення даного спору було питання щодо наявності правових підстав для зобов'язання відповідача укласти договір купівлі-продажу теплової енергії № 2517 від 01.01.2014р., запропонованого в редакції позивача.
У зв»язку з тим, що сторони уклали договір купівлі-продажу теплової енергії, позивач відмовився від позову і просить припинити провадження у справі, що відповідає вимогам ст. 22, 78 Господарського процесуального кодексу України.
Припинення провадження у справі - це форма закінчення розгляду господарської справи без прийняття судового рішення у зв'язку з виявленням після порушення провадження у справі обставин, з якими закон пов'язує неможливість судового розгляду справи.
Господарський суд припиняє провадження у справі у зв'язку з відсутністю предмета спору (пункт 1-1 частини першої статті 80 ГПК), зокрема, у випадку припинення існування предмета спору, якщо між сторонами у зв'язку з цим не залишилося неврегульованих питань.
Припинення провадження у справі на підставі зазначеної норми ГПК можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив існування в процесі розгляду справи.
Господарський суд при вирішенні спору встановив відсутність предмету спору на час його вирішення у зв»язку з його врегулюванню сторонами, що підтверджено укладеним між сторонами договором купівля-продажу теплової енергії після звернення позивача з позовною заявою про зобов»язання укласти такий договір.
Оскільки визнано факт відсутності спору на час його вирішення, господарський суд припиняє провадження у справі.
Приймаючи до уваги, що з вини відповідача виник цей спір, оскільки врегульований спір після порушення справи, на відповідача покладаються судові витрати в розмірі, сплаченому позивачем при зверненні з позовом.
На підставі ст.ст. 22, 78, п.1-1ст.80, Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
У Х В А Л И В :
Припинити провадження у справі за позовом Комунального комерційного підприємства «Донецькміськтепломережа» м. Донецьк до Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Наука» м. Донецьк про зобов'язання відповідача укласти договір купівлі-продажу теплової енергії за відсутністю спору.
Стягнути з Об'єднання співвласників багатоквартирного будинку «Наука», 83114, м.Донецьк, проспект Панфілова, буд.20, ЄДРПОУ 25672195 на користь Комунального комерційного підприємства «Донецькміськтепломережа», 83001, м. Донецьк, вул. Постишева, 68 ЄДРПОУ 33257089 судовий збір в розмірі 1218,00грн.
Суддя С.Ю. Гринько
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 10.06.2014 |
Оприлюднено | 13.06.2014 |
Номер документу | 39146607 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
С.Ю. Гринько
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні