Рішення
від 26.05.2014 по справі 296/6958/13-ц
КОРОЛЬОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЖИТОМИРА

Справа № 296/6958/13-ц

2/296/700/14

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

"26" травня 2014 р. м.Житомир

Корольовський районний суд м. Житомира у складі:

головуючого - судді Маслак В.П.,

при секретарі Щетініній Ю.Л.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Житомирі справу за позовом Публічного акціонерного товариства Комерційного Банку «Приват Банк» до ОСОБА_1, ПП «ОСОБА_2» про стягнення боргу,-

ВСТАНОВИВ:

ПАТ КБ «ПриватБанк» звернулося до суду з позовом про стягнення з ОСОБА_1, ПП «ОСОБА_2» 51854,66 грн. заборгованості за кредитним договором.

Позовні вимоги мотивовані тим, що ОСОБА_1 неналежним чином виконує умови кредитного договору №МК 89-08 П0 від 13.03.2009р., в зв"язку з чим у неї виникла заборгованість в сумі 51854,66 грн. ПП «ОСОБА_2» є поручителем боржника згідно договору поруки №МК 89-08 П0 від 18.04.2008р., а тому є солідарним боржником.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, в заяві від 26.05.2014р. просив розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримав у повному обсязі та не заперечує проти винесення заочного рішення.

Відповідачі та їх представники в судове засідання не з'явились, про причини неявки суд не повідомили, хоча про час та місце слухання справи були повідомлені належним чином.

Враховуючи вищевикладене, у відповідності до ч. 4 ст.169, ст. 224 ЦПК України, беручи до уваги наявні у справі дані про права та взаємовідносини сторін, суд ухвалив провести заочний розгляд справи.

Суд повно та всебічно, дослідивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає до задоволення виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, 18.04.2008р. між ЗАТ КБ «ПриватБанк» (правонаступником якого є ПАТ КБ «ПриватБанк» - банк) та ОСОБА_1 (позичальник) укладено кредитний договір №МК 89-08 Р0, згідно п.1.1 якого в рамках програми мікрокредитування, при наявності вільних грошових коштів, банк зобов'язується надати позичальнику кредит в рамках суми, передбаченої п.1.2 даного договору.

Відповідно до п.1.2 кредитного договору загальна сума кредита в рамках кредитного договору 200000,00 грн.

Строк повернення кредиту і окремих частин - траншів кредиту, встановлюється договорами про видачу траншів кредиту, а також графіками погашення кредиту, відсотків і винагороди, які є невід"ємними додатками до договору про видачу траншів, але не пізніше 17.04.2013р. (п.1.3 кредитного договору).

Згідно п.4.1 кредитного договору за користуванням кредитними коштами в період з дати списання коштів з рахунку до дати погашення траншу кредиту згідно п.п. 2.2.3, 2.3.3, 2.4.1, 4.10 даного договору, п.п.1.3, 4.1, 4.3 договорів про видачу траншів, позичальник сплачує відсотки в розмірі 21 % річних.

На забезпечення виконання зобов'язань за кредитним договором, 18.04.2008р. між ЗАТ КБ «ПриватБанк» (кредитор) та ПП "ОСОБА_2" (поручитель) було укладено договір поруки №МК 89-08 Р0, предметом якого є надання поруки поручителем перед кредитором за виконання ОСОБА_1 своїх обов"язків за кредитною угодою від 18.04.2008р. №МК 89-08 Р0, згідно якого кредитор надав боржнику кредит в сумі 2000000,00 грн., а боржник зобов"язаний: повернути кредит в строку до 17.04.2013р., сплачувати за його користування 21% річних в дату сплати процентів, якою є 12 число кожного поточного місяця, а у випадку порушення строків повернення кредиту - сплачувати 42% річних в дату сплати процентів, зазначену вище, а також сплачувати винагороди, штрафи, пені та інші платежі, відшкодувати збитки, у відповідності, порядку та строки, зазначені у кредитному договорі.

Згідно п.2 договору поруки поручитель відповідає перед кредитором за виконання обов"язків за кредитним договором в тому ж розмірі, що і боржник, включаючи сплату кредиту, процентів, нарахованих за користування кредитом, винагород, штрафів, пені та інших платежів, відшкодування збитків.

Відповідно до п.12 договору поруки сторони прийшли до згоди, що строк, в межах якого сторони можуть звернутися до суду з вимогою про захист свого порушеного права або законного інтересу за цим договором встановлюється протягом п"яти років.

Статтею 1054 ЦК України встановлено, що за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовується положення параграфа 1 цієї глави, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.

Як передбачено частиною 1 ст.1056-1 ЦК України, розмір процентів та порядок їх сплати за договором визначаються в договорі залежно від кредитного ризику, наданого забезпечення, попиту і пропозицій, які склалися на кредитному ринку, строку користування кредитом, розміру облікової ставки та інших факторів.

Відповідно до ст. 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Частиною 1 статті 612 ЦК України встановлено, що боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Згідно зазначених обставин справи та норм чинного законодавства, суд приходить до висновку про законність та обґрунтованість вимог позивача про стягнення 29310,26 грн. заборгованості за кредитом, 14745,23 грн. відсотків за користування кредитними коштами.

Статтями 610 та 611 ЦК України передбачено, що у разі порушення зобов'язання, що включає у себе його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання), настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Згідно ст.549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання. Штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.

Відповідно до п.6.1 кредитного договору при порушенні позичальником будь-яких зобов"язань по сплаті відсотків за користування кредитом, строків повернення кредиту, винагород позичальник сплачує банку за кожен випадок порушення пеню в розмірі 0,2% від суми простроченого платежу за кожен день прострочення, але не більше подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня.

Як передбачено п.6.6 кредитного договору при порушенні позичальником строків платежів по будь-якому з грошових зобов"язань, передбачених договором, більш ніж на 120 днів, в зв"язку з чим банк буде змушений звернутися в суд, позичальник зобов"язаний сплатити банку штраф в розмірі 250 грн. + 5% від суми позову.

Нарахування 5091,81 грн. пені, 250,00 грн. штрафу (фіксована частина), 2457,36 грн. штрафу (процентна складова) проведено позивачем згідно вимог чинного законодавства та підлягає задоволенню в повному обсязі.

Частиною 1 ст.548 ЦК України передбачено, що виконання зобов'язання (основного зобов'язання) забезпечується, якщо це встановлено договором або законом.

Згідно зі ст. 553 ЦК України за договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов'язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов'язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов'язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб.

Стаття 554 ЦК України встановлює, що у разі порушення боржником зобов'язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

Згідно зі статтею 543 ЦК України, у разі солідарного обов'язку боржників (солідарних боржників) кредитор має право вимагати виконання обов'язку частково або в повному обсязі як від усіх боржників разом, так і від будь-кого з них окремо.

Відповідачі не надали суду належних та допустимих доказів на підтвердження виконання своїх зобов'язань щодо сплати відсотків за користування кредитом, з огляду на викладене, суд дійшов висновку, що вимоги позивача є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 526, 527, 554, 1048, 1050, 1054, ЦК України, ст.ст.3, 10, 60, ч.4 169, 208, 209, 212-215, 224 ЦПК України, суд ,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, ПП «ОСОБА_2», АДРЕСА_1, код ЄДРПОУ 35021197, на користь Публічного акціонерного товариства Комерційний банк "Приватбанк" (49094, м.Дніпропетровськ, вул.Набережна Перемоги, 50, код ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299) 51854,66грн. заборгованості за кредитним договором та 518,55 грн. витрат зі сплати судового збору.

Заочне рішення може бути переглянуто Корольовським районним судом м. Житомира за письмовою заявою відповідача, яка може бути подана протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Рішення може бути оскаржене позивачем до Апеляційного суду Житомирської області через Корольовський районний суд міста Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії рішення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.

Суддя В. П. Маслак

СудКорольовський районний суд м. Житомира
Дата ухвалення рішення26.05.2014
Оприлюднено16.06.2014
Номер документу39160136
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —296/6958/13-ц

Ухвала від 26.05.2014

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Маслак В. П.

Рішення від 26.05.2014

Цивільне

Корольовський районний суд м. Житомира

Маслак В. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні