Постанова
від 03.06.2014 по справі 812/2902/14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

8.2.2

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

03 червня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/2902/14

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

Головуючого судді: Кравцової Н.В.,

при секретарі: Олейнік О.О.,

за участю:

представник позивача: не прибув,

представник відповідача: не прибув,

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство НІКЕ РАВ" про накладення арешту на кошти та інші цінності в сумі 11534,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

25 квітня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство НІКЕ РАВ" про накладення арешту на кошти та інші цінності в сумі 11 534,00 грн.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство НІКЕ РАВ" зареєстроване як юридична особа та перебуває на податковому обліку в Рубіжанській ОДПІ. За відповідачем рахується податковий борг з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 11 534,00 грн., який виник у зв?язку з несплатою самостійно визначених у податковій декларації зобов?язань.

З метою стягнення суми податкового боргу податковим органом були здійснені відповідні заходи, а саме направлено податкову вимогу № 28-15 від 03.10.2013, однак вони не призвели до позитивного результату.

Також позивач зазначив, що у відповідача відсутнє майно, за рахунок якого можливо погасити податковий борг та посилаючись на положення п. п. 20.1.33 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, просив накласти арешт на кошти та інші цінності, які знаходяться на розрахункових рахунках в установах банків, обслуговуючих Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство НІКЕ РАВ" в рахунок погашення податкового боргу в сумі 11 534,00 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, до початку судового засідання надав заяву про розгляд справи за його відсутності, в якій підтримав позовні вимоги у повному обсязі.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, причин неявки суду не повідомив, про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.

Поштове відправлення направлялось відповідачу за адресою: 93000, Луганська область, м. Рубіжне, вул. Менделєєва, 29/319, однак повернулось до суду з відміткою відділення поштового зв'язку - за закінченням терміну зберігання, тобто ухвала та судова повістка не вручені адресату з незалежних від суду причин, а тому відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України вважається, що відповідач належним чином був повідомлений про розгляд справи.

Відповідно до частини 6 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України якщо особа, яка бере участь у справі, без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які вона посилається, суд вирішує справу на основі наявних в матеріалах справи доказів.

В зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу відповідно до частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України не здійснюється.

Дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

В судовому засіданні встановлено та підтверджується матеріалами справи, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство НІКЕ РАВ" зареєстроване як юридична особа та перебуває на податковому обліку в Рубіжанській ОДПІ.

Відповідно до витягу з ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 29.05.2014, станом на 29.05.2014 державну реєстрацію відповідача не скасовано.

За відповідачем рахується податковий борг з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств в розмірі 11 534,00 грн., який підтверджується податковою декларацією № 9062706206 від 12.10.2012, розрахунком податкового боргу, витягами з облікової картки платника податків.

Податковим органом з метою погашення податкового боргу платника податків вживалися заходи з погашення податкового боргу, а саме: на юридичну адресу відповідача було відправлено листом з повідомленням про вручення поштового відправлення податкову вимогу № 28-15 від 03.10.2013. Направлена таким чином вимога вважається врученою відповідно до п. 4 Порядку направлення органами ДПС податкових вимог платникам податків, затвердженого Наказам Державної податкової адміністрації України від 24.12.2010 № 1037. Лист з вимогою було повернуто на адресу позивача з відміткою відділення поштового зв'язку - за зазначеною адресою не проживає.

Зазначена вимога не була виконана, у встановленому законом порядку не оскаржувалась. З вищевикладеного впливає, що сума податкового боргу є узгодженою.

Відповідно до довідок з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державної інспекції сільського господарства у Луганській області, Управління Держземагенства у м. Сєвєродонецьку нерухоме майно за Товариством з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство НІКЕ РАВ" не зареєстроване.

Згідно довідки Центру надання послуг, пов?язаних з використанням автотранспортних засобів з обслуговування м. Рубіжне ГУМВС України у Луганській області за відповідачем зареєстровано причіп марки ПФ 01 ФЕРМЕР 2002 року випуску.

Відповідно до інформаційної довідки про облікові дані платника податків до ЄДР юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців внесено запис про відсутність Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство НІКЕ РАВ" за місцезнаходженням.

До Рубіжанської ОДПІ відповідач не звітує з 2013 року. Таким чином визначити балансову вартість майна (причепа), зареєстрованого за відповідачем, його фактичне місцезнаходження, наявність технічного паспорту не вбачається можливим. Отже погашення податкового боргу за його рахунок неможливе.

Відповідно до ст. 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 статті 4 Податкового Кодексу України зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу.

Відповідно до п. п. 4.1.3 п. 4.1 ст. 4 Податкового Кодексу України передбачено невідворотність настання визначеної законом відповідальності у разі порушення податкового законодавства.

Відповідно до п. п. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 Податкового Кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством.

Встановлено та підтверджено матеріалами справи, що відповідачем були подані податкові декларації із ПДВ, в яких підприємством самостійно визначено розмір податкового зобов'язання із зазначеного податку.

Відповідно до п. п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.

Згідно п. п. 14.1.156 п. 14.1. ст. 14 Податкового кодексу України, податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк).

Згідно ст. 15 Податкового кодексу України, платники податків - фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з Податковим кодексом України або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з вищезазначеним Кодексом.

Згідно з п. п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України, платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Таким чином, податковий борг може існувати у разі, коли існує податкове зобов'язання, узгоджене саме платником податків, статус якого визначається відповідним законом щодо відповідного податку, збору (обов'язкового платежу).

Відповідно до ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб'єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України (п. п. 20.1.19); звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності, що знаходяться в банку, платника податків, який має податковий борг, у разі якщо у такого платника податків відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу (п. п. 20.1.33); звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини (п. п. 20.1.34).

Відповідно до пункту 57.1 статті 57 Податкового кодексу України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації.

Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового Кодексу України, у разі, коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.

Відповідно до зазначених вище матеріалів справи, якими підтверджується наявність податкового боргу, за відповідачем рахується самостійно не сплачена податкова заборгованість у розмірі 306037,79 грн.

Пунктами 87.1 та 87.2 статті 87 Податкового кодексу України визначено, що джерелами самостійної сплати грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу товарів (робіт, послуг), майна, випуску цінних паперів, зокрема корпоративних прав, отримані як позика (кредит), та з інших джерел, з урахуванням особливостей, визначених цією статтею, а також суми надміру сплачених платежів до відповідних бюджетів. Джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.

Статтею 95 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.

Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.

Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Рішення суду щодо надання вказаного дозволу є підставою для прийняття контролюючим органом рішення про погашення усієї суми податкового боргу.

Приймаючи до уваги вищевикладене, а також приписи підпункту 20.1.33 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України, якими закріплено, що органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу в сумі 11 534,00 грн., вимоги податкового органу про накладення арешту на кошти, що знаходяться на розрахункових рахунках у банках, обслуговуючих платника податків Товариство з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство НІКЕ РАВ", визнаються судом обґрунтованими, доведеними та підлягають задоволенню.

Керуючись Податковим кодексом України, статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 87, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство НІКЕ РАВ" про накладення арешту на кошти та інші цінності в сумі 11 534,00 грн. - задовольнити повністю.

Накласти арешт на кошти Товариства з обмеженою відповідальністю "Науково-виробниче підприємство НІКЕ РАВ" (код ЄДРПОУ 24187925) за податковим боргом в сумі 11 534,00 грн. (одинадцять тисяч п'ятсот тридцять чотири гривні), які знаходяться на розрахункових рахунках у банках, обслуговуючих такого платника, до повного погашення зазначеного податкового боргу.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.

Суддя Н.В. Кравцова

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення03.06.2014
Оприлюднено18.06.2014
Номер документу39195489
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/2902/14

Постанова від 03.06.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Н.В. Кравцова

Ухвала від 20.05.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Н.В. Кравцова

Ухвала від 28.04.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Н.В. Кравцова

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні