Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 червня 2014 р. Справа № 805/5633/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
Донецький окружний адміністративний суд у складі судді Зеленова А.С., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Дочірнього підприємства "Часів Ярський завод" "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 19 632,00 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі,
В С Т А Н О В И В:
Позивач, Артемівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Донецькій області, звернулася до Донецького окружного адміністративного суду із позовом до Дочірнього підприємства "Часів Ярський завод" "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 19 632,00 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі /а.с.2-3/.
В обґрунтування позову позивач посилається на те, що Дочірнє підприємство "Часів Ярський завод" "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд" має заборгованість перед бюджетом зі сплати земельного податку у сумі 19 632грн.
Податковим органом приймався ряд заходів, спрямованих на погашення суми податкового боргу, однак борг погашений не був.
Просить суд надати дозвіл на погашення суми податкового боргу у розмірі 19 632,00грн. за рахунок майна Дочірнього підприємства "Часів Ярський завод" "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд", що перебуває у податковій заставі /а.с.3/.
Представник позивача надав суду заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження /а.с.39/.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про день, час та місце судового розгляду повідомлений належним чином, надав суду заяву заяв про розгляд справи без його участі, в якій визнав позовні вимоги у повному обсязі /а.с.48/.
Відповідно до положень статті 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу в порядку письмового провадження.
Відповідно до ч. 1 ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи.
Частиною 3 ст. 136 КАС України передбачено, що судове рішення у зв'язку з визнанням адміністративного позову ухвалюється за правилами, встановленими ст. 112 КАС України.
Згідно вимог ст. 112 КАС України у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Крім того, суд не приймає визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Суд приймає визнання відповідачем адміністративного позову, оскільки визнання адміністративного позову відповідачем не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання, чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Дочірнє підприємство "Часів Ярський завод" "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд" зареєстровано в якості юридичної особи за адресою : вул. О.Кошового, 1, м. Часів-Яр, Донецька область, 84551, та присвоєно код ЄДРПОУ 31614852 /а.с.5-6/.
Відповідно до довідки про взяття на облік платника податків ДП "Часів Ярський завод" "Гідрозалізобетон" ВАТ "Донбасканалбуд" перебуває на обліку у Шахтарській ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області /а.с.7/.
Станом на момент розгляду справи за Дочірнім підприємством "Часів Ярський завод" "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд" рахується сума податкового боргу зі сплати земельного податку у розмірі 19632грн./а.с.4,15/.
Постановою Донецького окружного адміністративного суду від 13 березня 2014 по справі №805/3087/14 за позовом Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Дочірнього підприємства "Часів Ярський завод "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд" про стягнення коштів, позовні вимоги Артемівської ОДПІ задоволені. Стягнуто на користь бюджету кошти з рахунків Дочірнього підприємства "Часів Ярський завод "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд" (ідентифікаційний код:31614852, місцезнаходження: 84551, Донецька область, м. Артемівськ, м. Часів Яр, вул. О.Кошового, буд.1) у банках в рахунок погашення податкового боргу з земельного податку у розмірі 19 632 (дев'ятнадцять тисяч шістсот тридцять дві) гривні 00 копійок./а.с.16/.
Відповідно до статті 67 Конституції України, кожен повинен сплачувати податки та збори у порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно п.п. 16.1.4 п.16.1 ст.16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до Податкового кодексу України, податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації. Зазначене податкове зобов'язання не може бути оскаржене платником податків в адміністративному або судовому порядку. Якщо у майбутніх податкових періодах (з урахуванням строків давності, визначених статтею 102 цього Кодексу) платник податків самостійно виявляє помилки у показниках раніше поданої податкової декларації, такий платник податків має право надати уточнюючий розрахунок. Платник податків має право не подавати такий розрахунок, якщо такі уточнені показники зазначаються ним у складі податкової декларації за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені.
Відповідно до п.14.1.157 ст. Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення - письмове повідомлення контролюючого органу (рішення) про обов'язок платника податків сплатити суму грошового зобов'язання, визначену контролюючим органом у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на контролюючі органи, або внести відповідні зміни до податкової звітності.
Податковий борг - податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Відповідно до п. 57.1 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до п.59.1 ст.59 ПКУ у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до 59.3. Податкова вимога надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов'язання.
Податкова вимога повинна містити відомості про факт виникнення грошового зобов'язання та права податкової застави, розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою, обов'язок погасити податковий борг та можливі наслідки його непогашення в установлений строк, попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави, а також про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.
Артемівською об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Міндоходів у Донецькій області 08.01.2014 сформовано податкову вимогу №53-11, яка отримана відповідачем 09.01.2014, про що свідчить корінець податкової вимоги /а.с.10/.
13 січня 2014 року податковим керуючим Пихтіним Ю.В. складено Акти опису майна Дочірнього підприємства "Часів Ярський завод "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд" у податкову заставу №1/15-011-02 від 13.01.2014 , предметом застави є рухоме майно на суму 14950грн. /а.с.13/ та акт №8/25-11-2 від 18.04.2014 редметом застави якого є рухоме майно на суму 15 210грн./а.с.12/. Дана застава була зареєстрована у Державному реєстрі обтяжень рухомого майна /а.с.14/.
Відповідно до п. 54.2 ст.54 ПК України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.
Пунктом 89.2 ст.89 ПК України встановлено, що з урахуванням положень цієї статті право податкової застави поширюється на будь-яке майно платника податків, яке перебуває в його власності (господарському віданні або оперативному управлінні) у день виникнення такого права і балансова вартість якого відповідає сумі податкового боргу платника податків, крім випадків, передбачених пунктом 89.5 цієї статті, а також на інше майно, на яке платник податків набуде прав власності у майбутньому.
У разі якщо балансова вартість такого майна не визначена, його опис здійснюється за результатами оцінки, яка проводиться відповідно до Закону України "Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні".
У разі збільшення суми податкового боргу складається акт опису до суми, відповідної сумі податкового боргу платника податків, у порядку, передбаченому цією статтею.
Право податкової застави не поширюється на майно, визначене підпунктом 87.3.7 пункту 87.3 статті 87 цього Кодексу, на іпотечні активи, що належать емітенту та є забезпеченням відповідного випуску іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, на грошові доходи від цих іпотечних активів до повного виконання емітентом зобов'язань за цим випуском іпотечних сертифікатів з фіксованою дохідністю, а також на склад іпотечного покриття та грошові доходи від нього до повного виконання емітентом зобов'язань за відповідним випуском звичайних іпотечних облігацій.
Джерелами погашення податкового боргу платника податків, згідно з пунктами 87.1 і 87.2 статті 87 ПК України, є будь-які власні кошти, у тому числі ті, що отримані від продажу майна.
Відповідно до пункту 95.1 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Шахтарська ОДПІ ГУ Міндоходів у Донецькій області в підтвердження недостатності коштів на рахунка боржника Дочірнього підприємства "Часів Ярський завод "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд" надала суду копії платіжних доручень з відмітками банківських установ про неможливість виконання у зв'язку із відсутністю коштів на рахунках платника /а.с.18-20/.
У зв'язку із відсутністю коштів на рахунках платника податків, суд надає Шахтарській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області дозвіл на погашення суми податкового боргу зі сплати земельного податку у розмірі 19632,00грн. за рахунок майна Дочірнього підприємства "Часів Ярський завод "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд", що перебуває у податковій заставі відповідно до актів опису майна №1/15-011-02 від 13.01.2014 та №8/25-11-2 від 18.04.2014.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254, 257,263, Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Позов Артемівської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області до Дочірнього підприємства "Часів Ярський завод" "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд" про надання дозволу на погашення суми податкового боргу у розмірі 19 632,00 грн. за рахунок майна, що перебуває у податковій заставі - задовольнити.
Надати Шахтарській об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Міндоходів у Донецькій області дозвіл на погашення суми податкового боргу зі сплати земельного податку у розмірі 19632,00(дев'ятнадцять тисяч шістсот тридцять дві)грн.00коп. за рахунок майна Дочірнього підприємства "Часів Ярський завод "Гідрозалізобетон" Відкритого акціонерного товариства "Донбасканалбуд", що перебуває у податковій заставі відповідно до актів опису майна №1/15-011-02 від 13.01.2014 та №8/25-11-2 від 18.04.2014.
Постанову прийнято в порядку письмового провадження 11 червня 2014 року.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Зеленов А. С.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2014 |
Оприлюднено | 18.06.2014 |
Номер документу | 39200768 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Зеленов А. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні