Справа № 136/316/14-ц Провадження № 22-ц/772/1708/2014Головуючий в суді першої інстанції:Кривенко Д.Т. Категорія: 45Доповідач: Нікушин В. П.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"05" червня 2014 р. м. Вінниця
Колегія суддів судової палати у цивільних справах апеляційного суду Вінницької області у складі:
головуючого Нікушина В.П.
суддів: Стеблюк Л.П., Денишенко Т.О.
при секретарі Іщук О.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держземагенства у Вінницькій області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії, за апеляційною скаргою Головного управління Держземагенства у Вінницькій області на окрему ухвалу від 08.04.2014 року, постановлену по даній справі, -
В С Т А Н О В И Л А :
В лютому 2014 року ОСОБА_2 звернувся в суд з вказаним позовом до Головного управління Держземагенства у Вінницькій області.
Рішенням суду першої інстанції визнано протиправною бездіяльність Головного управління Держземагенства у Вінницькій області щодо розгляду клопотання від 20.02.2014 року ОСОБА_2 про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельних ділянок та зобов'язано Держземагенство у Вінницькій області негайно, в межах його компетенції та відповідно до норм чинного законодавства, розглянути дане клопотання.
За результатами розгляду справи постановлена окрема ухвала з приводу злочинної бездіяльності та наявності корупційних схем в роботі посадових осіб Головного управління Держземагенства у Вінницькій області, виявлених при розгляді даної справи.
З окремою ухвалою не погодилось Головне управління Держземагенства у Вінницькій області і оскаржило її в апеляційному порядку, поставивши питання про її скасування.
На підтвердження вимог апеляційної скарги наведені обставини про те, що окрема ухвала є упередженою, необґрунтованою та незаконною, оскільки постановлена за неповно з'ясованих обставин.
Колегія суддів, заслухавши доповідача, представників Головного управління Держземагенства у Вінницькій області, перевіривши обґрунтованість вимог апеляційної скарги, а також законність та обґрунтованість постановленої окремої ухвали, прийшла до наступного висновку.
Апеляційна скарга підлягає до задоволення з огляду на обставини, встановлені в ході її розгляду.
Ч.1 ст. 213 ЦПК України визначено, що рішення суду повинно відповідати засадам законності і обґрунтованості. Цим вимогам мають відповідати всі ухвалюванні судові рішення, в тому числі і такі, як окрема ухвала.
Відповідно до ч.3 ст. 60 ЦПК України доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення по справі і як того вимагає ч. 4 цієї ж ст. 60 ЦПК України доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Постановлена по справі окрема ухвала цим вимогам не відповідає. Посилаючись на наявність в діях посадових осіб Головного управління Держземагенства у Вінницькій області ознак злочинної бездіяльності та корупційних схем, що спричиняють істотну шкоду суспільним інтересам, суд першої інстанції обмежився визначенням узагальнюючих категорій без будь-яких посилань на конкретні докази та обставини.
Встановлені в ході розгляду спору обставини, доводять, що в результаті бездіяльності відповідача були порушені права ОСОБА_2, однак ці обставини не доводять, що ці порушення є наслідком зумисних дій працівників Головного управління Держземагенства у Вінницькій області. Саме наявність цього суб'єктного елементу є обов'язковою умовою для корупційної злочинної діяльності.
За наведених обставин, висновки суду першої інстанції, яких він дійшов при постановленні окремої ухвали ґрунтуються на припущеннях.
А тому, керуючись, ст.ст. 307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Вінницької області, -
УХВАЛИЛА :
Апеляційну скаргу Головного управління Держземагенства у Вінницькій області, задовольнити.
Окрему ухвалу Липовецького районного суду Вінницької області від 08.04.2014 року, постановлену по справі за позовом ОСОБА_2 до Головного управління Держземагенства у Вінницькій області про визнання бездіяльності незаконною та зобов'язання вчинити певні дії, скасувати.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ протягом 20 днів з дня набрання нею законної сили.
Головуючий-суддя: (підпис)В.П. Нікушин Судді: (підпис) Т.О. Денишенко (підпис)Л.П. Стеблюк З оригіналом вірно: Суддя апеляційного суду Вінницької області
Суд | Апеляційний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 05.06.2014 |
Оприлюднено | 19.06.2014 |
Номер документу | 39217844 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Апеляційний суд Вінницької області
Нікушин В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні