Постанова
від 06.06.2014 по справі 807/1676/14
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

і м е н е м У к р а ї н и

06 червня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1676/14

Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Гаврилка С.Є.

з участю секретаря судового засідання Петричкович К.І.

за участі сторін:

представника позивача - не з'явився;

представника відповідача - не з'явився,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Закарпатського окружного адміністративного суду адміністративну справу за позовною заявою управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Боржава" про стягнення на користь управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області заборгованості по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій в сумі 951,90 грн., -

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до статті 160 частини 3 КАС України 06 червня 2014 року було проголошено вступну та резолютивну частини постанови. Повний текст постанови виготовлено та підписано 10 червня 2014 року.

До Закарпатського окружного адміністративного суду звернулося Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Боржава", якою просить, стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Боржава" на користь Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області заборгованості зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 951,90 грн..

Свої вимоги позивач мотивує наступним. Товариство з обмеженою відповідальністю "Боржава" зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, визначений статтею 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від 26 червня 1997 року за № 400/97 (надалі Закон України № 400/97), а з 01 січня 2004 року також як платник страхових внесків відповідно до статті 15 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09 липня 2003 року № 1058 (надалі Закон України № 1058). Відповідно до статті 2 пункту 1 абзацу 4 Закону України № 400/97 для платників збору, визначених пунктом 1 статті 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до статті 13 пунктів "б"-"з" Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788 до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення", за ставкою 100 відсотків від об'єкта оподаткування. Пунктом 2 Прикінцевих Положень Закону України № 1058 встановлено, що зберігається порядок покриття витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до статті 13 пунктів "б"-"з" Закону України "Про пенсійне забезпечення", який діяв до набрання чинності цим Законом. Товариство з обмеженою відповідальністю "Боржава" належного відшкодування сум виплачених пільгових пенсій не здійснило.

06 червня 2014 року на адресу Закарпатського окружного адміністративного суду надійшла заява від представника позивача, відповідно до якої останній просить розглянути дану адміністративну справу без його участі, за наявними матеріалами (а.с. 42 ) .

В судові засідання, що проходили 26 травня 2014 року та 06 червня 2014 року відповідач не забезпечив явку свого представника, хоча судом вживалися заходи щодо виклику відповідача, що передбачені Главою 3 Розділу II КАС України. Заперечення проти позову відповідачем суду не надано.

Відповідно до статті 47 КАС України особами, які беруть участь у справі, є сторони, треті особи, представники сторін та третіх осіб.

Відповідно до статті 41 частини 1 КАС України, у зв'язку з неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

З'ясувавши всі обставини у справі та перевіривши їх належними та допустимими доказами суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає до задоволення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Боржава" є платником страхових внесків відповідно до Закону України № 1058.

Громадянин ОСОБА_1 працював у Товаристві з обмеженою відповідальністю "Боржава" в шкідливих умовах праці повний робочий день, що підтверджено копією трудової книжки, довідками виданими підприємством про пільговий стаж працівника та протоколом призначення пільгової пенсії (а.с.а.с. 24-28). Вказані обставини дали йому право на призначення пенсій за віком на пільгових умовах відповідно до статті 13 пункту "в" Закону України "Про пенсійне забезпечення" № 1788-XII. Вказаній особі була призначена пенсія на пільгових умовах.

Згідно розрахунків фактичних витрат на виплату та доставку пенсій (а.с.а.с. 19-22) та відповідно до картки особового рахунку (а.с. 16) розмір фактичних витрат на виплату пенсій вказаному пенсіонеру становить 951,90 (317,30+317,30+317,30) грн..

Відповідно до довідки про нараховану та виплачену суму пенсії пенсіонеру, що надана Управлінням Управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області, виплата пенсії громадянину ОСОБА_1 за період з лютого по квітень 2014 року проводилась через Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта", про що свідчить підпис начальника ЦПЗ № 3 та відтиск печатки цього підприємства на даній довідці (а.с. 23).

Відповідно до наказу Державного комітету зв'язку та інформатизації України, від 22 липня 2004 року за № 166 "Про затвердження тарифів на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги" тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами (операторами) зв'язку, що надають ці послуги, у відсотках від суми отриманої пенсії: у місті - 0,79, у селі та смт. - 1,56.

Відповідно до статті 2 пункту 1 абзацу 4 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" для платників збору, визначених статтею 1 пунктом 1 цього Закону, об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату та доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" статті 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за ставкою 100 % від об'єкта оподаткування.

Відповідно до статті 6 пункту 6.8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, що затверджена постановою правління Пенсійного фонду України від 19 грудня 2003 року № 21-1 підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду місячну суму зазначену в повідомленні про розрахунок сум фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, яким відповідно до статті 6 пункту 6.4. цієї Інструкції розмір сум відшкодування на поточний рік визначається щорічно.

Відповідно до пункту 2 Прикінцевих положень Закону України № 1058-ІV зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом. З огляду на вищевказане, зважаючи на вказані норми Законів України, враховуючи обставини встановлені судом, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.

Керуючись статтями 11, 70, 72, 86, 160-163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги задовольнити повністю.

Стягнути із Товариства з обмеженою відповідальністю "Боржава" (90140, Закарпатська область, Іршавський район, с. Гребля, будинок 342, код ЄДРПОУ 04864393) на користь управління Пенсійного фонду України в Іршавському районі Закарпатської області заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій у розмірі 951,90 (дев'ятсот п'ятдесят однієї грн. 90 коп.) грн.

Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Апеляційна скарга подається через Закарпатський окружний адміністративний суд з одночасним надсиланням її копії до суду апеляційної інстанції. У випадках, встановлених статтею 167 частиною 4 цього Кодексу десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя С.Є. Гаврилко

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення06.06.2014
Оприлюднено19.06.2014
Номер документу39226287
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —807/1676/14

Ухвала від 13.05.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

Постанова від 06.06.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

Ухвала від 13.05.2014

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Гаврилко С.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні