УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Від "17" червня 2014 р. Справа № 906/713/14
Господарський суд Житомирської області у складі:
судді Гансецького В.П.
за участю представників сторін:
від позивача: Гордійчук Я.В., дов. від 17.06.14р. № 497
від відповідача: Кошовий А.М., дов. від 27.12.13р. № 244
прокурор: Пустовіт М.Л., посв. № 020924 від 07.10.13р.
розглянув у відкритому судовому засіданні в м.Житомирі справу
за позовом виконувача обов'язків прокурора м.Житомира в інтересах держави в особі Територіальної громади м.Житомира в особі Житомирської міської ради (м.Житомир) та Комунального підприємства "Агенство з управління майном" Житомирської міської ради (м.Житомир)
до Дочірнього підприємства "Крошня Плюс" Приватного підприємства "Виробниче житлове ремонтно - експлуатаційне підприємство № 4" (м.Житомир)
про стягнення 16960,93 грн.
Прокурор звернувся з позовом в інтересах держави про стягнення з відповідача на користь КП "Агенство з управління майном" Житомирської міської ради 16960,93 грн., з яких 16333,33 грн. боргу по орендній платі згідно договору оренди нерухомого майна № 1400 від 08.02.12р. та 627,60 грн. пені.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні зазначили, що відповідачем заявлена в позові сума станом на день судового засідання сплачена в повному обсязі.
Відповідач у відзиві від 16.06.14р. № 55 на позовну заяву та його представник в судовому засіданні зазначили, що відповідачем в період з 23.05.14р. по 16.06.14р. сплачено заборгованість у повному обсязі, що підтвердив відповідними платіжними дорученнями (а.с.32-44).
Заслухавши представників сторін та прокурора, дослідивши матеріали справи, господарський суд,-
ВСТАНОВИВ:
Як вбачається з матеріалів справи, 08.02.12р. між КП "Агенство з управління майном" Житомирської міської ради (позивачем) та ДП "Крошня Плюс" ПП "Виробниче житлове ремонтно - експлуатаційне підприємство № 4" (відповідачем) укладено договір оренди нерухомого майна № 1400 (а.с.18-24).
Згідно договору, позивач (орендодавець) передав, а відповідач (орендар) прийняв в строкове платне користування нежитлові приміщення, що знаходяться на балансі КВЖРЕП №4:
1. За адресою: м.Житомир, вул.Г.Потапова 7 під офіс, площею 11,1 кв.м. з орендною платою у розмірі 35,00 грн. за 1 кв.м. без ПДВ за базовий місяць розрахунку;
2. За адресою: м.Житомир, вул.Северина Наливайка 7-а:
- під офіс, площею 9,1 кв. м з орендною платою у розмірі 25,00 грн. за 1 кв.м. без ПДВ за базовий місяць розрахунку;
- під офіс, площею 24,8 кв.м. з орендною платою у розмірі 25,00 грн. за 1 кв.м. без ПДВ за базовий місяць розрахунку;
- під столярну майстерню, площею 20 кв.м. з орендною платою у розмірі 10,00 грн. за 1 кв.м. без ПДВ за базовий місяць розрахунку;
- під підсобне приміщення, площею 6,9 кв.м. з орендною платою у розмірі 10,00 грн. за 1 кв.м. без ПДВ за базовий місяць розрахунку;
- під склад, площею 40 кв.м. з орендною платою у розмірі 08,00 грн. за 1 кв.м. без ПДВ за базовий місяць розрахунку;
- під склад, площею 31,3 кв. м з орендною платою у розмірі 08,00 грн. за 1 кв.м. без ПДВ за базовий місяць розрахунку;
3. За адресою: м.Житомир, вул.Щорса 139, під офіс, площею 47,19 кв.м. з орендною платою у розмірі 25,00 грн. за 1 кв.м. без ПДВ за базовий місяць розрахунку.
Відповідно до пп.3.1 договору, орендар за користування об'єктом оренди вносить орендну плату незалежно від наслідків господарської діяльності.
Згідно пп.3.2 договору, орендна плата визначається на підставі Положення про оренду, методику розрахунку та порядку використання за оренду майна комунальної власності м.Житомира, затвердженого рішенням міської ради (далі Положення), або за результатами конкурсу на право укладання договору оренди комунальної власності територіальної громади м.Житомира.
Відповідно до пп.3.3 договору, орендна плата по цьому договору за перший місяць оренди становить 3255,15 грн. без ПДВ. В подальшому орендна плата за кожний наступний місяць визначається шляхом коригування місячної орендної плати за попередній місяць на індекс інфляції за поточний місяць і вноситься орендарем згідно наданого рахунку не пізніше 10 числа послідуючого місяця з урахуванням податку на додану вартість.
Згідно з пп.6.6 договору, орендар зобов'язався своєчасно і в повному обсязі сплачувати орендну плату.
Згідно даних позивача - КП "Агенство з управління майном" Житомирської міської ради, станом на день подачі позову утворилась заборгованість перед позивачем в сумі 16333,33 грн. (а.с.14).
З матеріалів справи вбачається, що відповідачем сплачено заборгованість в загальній сумі 16333,33 грн., з яких 1500,00 грн. сплачено до подачі позову до господарського суду (з урахуванням поштового обігу, направлених відповідачу позовних матеріалів) та решта суми після подачі позову (а.с.32-44,48).
Відповідно до ч.1 ст.2 Закону України "Про оренду державного та комунального майна" від 10.04.1992р. № 2269-XII, орендою є засноване на договорі строкове платне користування майном, необхідним орендареві для здійснення підприємницької та іншої діяльності.
Згідно ч.3 ст.18 цього ж Закону, орендар зобов'язаний вносити орендну плату своєчасно і у повному обсязі.
Відповідно до ч.1 ст.759 ЦК України, за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов'язується передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
Згідно з ч.1 ст.762 ЦК України, за користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму.
Згідно ст.193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.3 ст.549 ЦК України, пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Згідно ч.1 ст.549 ЦК України, неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов'язання.
Згідно ст.230 ГК України, штрафними санкціями визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Частиною 4 ст.231 ГК України передбачено, що у разі якщо розмір штрафних санкцій не визначено, санкції застосовуються в розмірі, передбаченому договором. При цьому, розмір санкцій може бути встановлено договором у відсотковому відношенні до суми невиконання частини зобов'язання, або у певній, визначеній грошовій сумі, або у відсотковому відношенні до суми зобов'язання незалежно від ступеня його виконання, або у кратному розмірі до вартості товарів (робіт, послуг).
Відповідно до ч.6 ст.231 ГК України, штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюються у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою НБУ, за весь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачений законом або договором.
Згідно пп.3.6 договору, орендна плата перерахована несвоєчасно або не в повному обсязі стягується з орендаря з урахуванням пені в розмірі подвійної облікової ставки, визначеної НБУ на дату нарахування пені від суми заборгованості за кожний день прострочення включаючи день оплати. Нарахування та стягнення пені здійснюється за весь період прострочення орендарем виконання зобов'язання щодо перерахування орендної плати в терміни, встановлені в п.3.3 цього договору.
Згідно розрахунку позивача, розмір пені становить 627,60 грн. (а.с.17).
Позивачем невірно здійснено нарахування пені, у зв'язку з чим, судом здійснено перерахунок і визначено правильну суму пені, що становить 562,19 грн.
Відповідно до ст.610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).
Відповідно до ч.1 ст.612 ЦК України, боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.
Згідно ст.ст.525 і 526 ЦК України, зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться; одностороння відмова від зобов'язання не допускається.
Враховуючи сплату відповідачем заявлених сум у повному обсязі, господарський суд вважає за необхідне:
- в частині стягнення 1500,00 грн. основного боргу, сплаченого відповідачем до порушення провадження у справі, в позові відмовити;
- в частині стягнення решти заявлених сум, сплачених відповідачем після порушення провадження у справі, провадження у справі припинити за відсутністю предмета спору (п.1-1 ч.1 ст.80 ГПК України).
В частині стягнення 65,41 грн. пені відмовити у зв'язку з безпідставністю заявлених вимог.
Сплата судового збору покладається на відповідача пропорційно розміру задоволених позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 ГПК України, господарський суд,-
ВИРІШИВ:
1. Відмовити в позові в частині стягнення 1500,00 грн. боргу, сплаченого відповідачем до подачі позову до господарського суду та в частині стягнення 65,41 грн. пені.
2. Припинити провадження за відсутністю предмета спору в решті суми позовних вимог.
3. Стягнути з Дочірнього підприємства "Крошня Плюс" Приватного підприємства "Виробниче житлове ремонтно - експлуатаційне підприємство № 4", 10031, м.Житомир, вул.Генерала Потапова 7, ідентифікаційний код № 36859467:
- в доход державного бюджету України (№ доходного рахунку щодо сплати судового збору 31214206783002, МФО 811039, Банк одержувача ГУДКСУ у Житомирській області, одержувач УДКСУ у м.Житомирі (м.Житомир), 22030001, код ЄДРПОУ суду 03499916, код одержувача 38035726, призначення платежу - судовий збір, код 03499916 - 1658,38 грн. судового збору.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Повне рішення складено: 17.06.14
Суддя Гансецький В.П.
Друк. 1 прим. у справу.
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 17.06.2014 |
Оприлюднено | 19.06.2014 |
Номер документу | 39236688 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Гансецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні