Рішення
від 16.06.2014 по справі 127/9879/14-ц
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 127/9879/14-ц

Провадження № 2/127/3852/14

З А О Ч Н Е Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

16.06.2014 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

у складі головуючого - судді Романчук Р. В.

при секретарі Мартинюк Т.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Вінницького міського суду Вінницької області цивільну справу за позовом Кредитної спілки імені о. І.Кульматицького до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості,-

В С Т А Н О В И В:

Кредитна спілка імені о. І.Кульматицького звернулася до суду з позовом до ОСОБА_3 про стягнення боргу за договором кредиту, мотивуючи позовні вимоги тим, що 10.09.2013 року між Кредитною спілкою імені о. І.Кульматицького та ОСОБА_3 було укладено кредитний договір № 155. Позивач надав позичальнику кредит в сумі 3 000 грн. строком на дванадцять місяців, відповідач зобов'язалась повернути зазначену суму, а також проценти за користування кредитом згідно графіку розрахунків. Протягом дії договору відповідач здійснила сплати: 09.10.2013 року в сумі 340 грн. 00 коп., з яких 143 грн. 01 коп. в рахунок погашення процентів за користування кредитом та 196 грн. 99 коп. в рахунок погашення кредиту; 08.11.2013 року в сумі 400 грн. 00 коп., з яких 138 грн. 23 коп. в рахунок погашення процентів за користування кредитом та 261 грн. 77 коп. в рахунок погашення кредиту; 02.12.2013 року в сумі 1 000 грн. 00 коп., з яких 100 грн. 26 коп. в рахунок погашення процентів за користування кредитом та 899 грн. 74 коп. в рахунок погашення кредиту. Відповідач грубо порушує графік погашення кредиту та процентів за користування кредитом згідно договору. На неодноразові пропозиції про добровільне та вчасне погашення боргу, що виник в результаті порушення графіку сплат, позичальник не реагує. Позивач виконав свої зобов'язання за договором. Однак, відповідач в порушення вищезазначених умов договору, несвоєчасно виконує свої зобов'язання щодо погашення кредиту, у зв'язку з чим станом на 16.05.2014 року виникла заборгованість на загальну суму 2 086 грн. 74 коп. Просить стягнути з відповідача заборгованість за договором та судові витрати.

Представник позивача Кредитної спілки імені о. І.Кульматицького - Смаль Ю.Г. в судовому засіданні позовні вимоги підтримав з наведених у позові підстав. Не заперечує проти винесення заочного рішення. Просить позов задовольнити.

Відповідач ОСОБА_3 в судове засідання не з'явилася, будучи належним чином повідомлена про день та час розгляду справи, про причини своєї неявки суд не повідомила, заяви про слухання справи у її відсутності не надала.

Відповідно до вимог ст. 224 ЦПК України, у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений і від якого не надійшло заяви про розгляд справи за його відсутності або якщо повідомлені ним причини неявки визнані неповажними, суд може ухвалити заочне рішення на підставі наявних у справі доказів, якщо позивач не заперечує проти такого вирішення спору.

Враховуючи викладене, суд ухвалив розглянути справу у відсутності відповідача в порядку ст. 224 ЦПК України та ухвалити заочне рішення.

Суд, дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши докази в їх сукупності, прийшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Між сторонами виникли правовідносини в сфері договірних зобов'язань, що регулюються відповідними нормами Цивільного кодексу України.

Судом встановлено, що 10.09.2013 року між Кредитною спілкою імені о. І.Кульматицького та ОСОБА_3 було укладено кредитний договір № 155. Позивач надав позичальнику кредит в сумі 3 000 грн. строком на дванадцять місяців, відповідач зобов'язалась повернути зазначену суму, а також проценти за користування кредитом згідно графіку розрахунків.

Протягом дії договору відповідач здійснила сплати: 09.10.2013 року в сумі 340 грн. 00 коп., з яких 143 грн. 01 коп. в рахунок погашення процентів за користування кредитом та 196 грн. 99 коп. в рахунок погашення кредиту; 08.11.2013 року в сумі 400 грн. 00 коп., з яких 138 грн. 23 коп. в рахунок погашення процентів за користування кредитом та 261 грн. 77 коп. в рахунок погашення кредиту; 02.12.2013 року в сумі 1 000 грн. 00 коп., з яких 100 грн. 26 коп. в рахунок погашення процентів за користування кредитом та 899 грн. 74 коп. в рахунок погашення кредиту.

На неодноразові пропозиції про добровільне та вчасне погашення боргу, що виник в результаті порушення графіку сплат, позичальник не реагує.

Позивач виконав свої зобов'язання за договором кредиту у повному обсязі, здійснив видачу кредитних ресурсів в тимчасове користування на умовах забезпеченості, поворотності, строковості, платності.

Однак, відповідач, в порушення вищезазначених умов договору, несвоєчасно виконує свої зобов'язання щодо погашення кредиту, у зв'язку з чим станом на 16.05.2014 року виникла заборгованість на загальну суму 2 086 грн. 74 коп., з яких основна сума кредиту - 1 641 грн. 50 коп., нараховані проценти за користування кредитом - 445 грн. 24. коп.

Згідно з ст.ст. 509, 526, 530 ЦК України, зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання то воно підлягає виконанню у цей строк.

Згідно зі ст.ст. 610, 611, 612, 625 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання). У разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема: припинення зобов'язання внаслідок односторонньої відмови від зобов'язання, якщо це встановлено договором або законом, або розірвання договору; зміна умов зобов'язання; сплата неустойки; відшкодування збитків та моральної шкоди. Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом. Боржник, який прострочив виконання зобов'язання, відповідає перед кредитором за завдані простроченням збитки і за неможливість виконання, що випадково настала після прострочення. Якщо внаслідок прострочення боржника виконання зобов'язання втратило інтерес для кредитора, він може відмовитися від прийняття виконання і вимагати відшкодування збитків. Боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов'язання.

Згідно ст.ст. 1050, 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов'язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов'язується повернути кредит та сплатити проценти. Якщо договором встановлений обов'язок позичальника повернути позику частинами (з розстроченням), то в разі прострочення повернення чергової частини позикодавець має право вимагати дострокового повернення частини позики, що залишилася, та сплати процентів.

Згідно ст. 4 ЦПК України здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 ЦПК України суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі.

Відповідно до ст. ст. 10, 60 ЦПК України цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень. Доказування підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Враховуючи вищезазначене, аналізуючи встановлені фактичні обставини справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені належними доказами у справі, а тому підлягають задоволенню.

Оскільки позивачем було сплачено судовий збір при подачі позовної заяви до суду, то відповідно до ч.1 ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивача слід стягнути понесені ним і документально підтвердженні судові витрати.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 212-215, 224- 226 ЦПК України,-

В И Р І Ш И В:

Позов Кредитної спілки імені о. І.Кульматицького до ОСОБА_3 про стягнення заборгованості - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_3 (ІНФОРМАЦІЯ_1, проживаючої АДРЕСА_1, паспорт серія НОМЕР_2 виданий Ленінським РВ УМВС України у Вінницькій області 14.08.2006 р., ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Кредитної спілки імені о. І.Кульматицького (21050, м. Вінниця, вул. Соборна, 69 код ЄДРПОУ 24894835, п/р 26501000243534 в ПАТ "Укрсоцбанк" м. Київ, МФО 300023) заборгованість за кредитним договором № 115 від 10.09.2013 року в розмірі 2 086 (дві тисячі вісімдесят шість) грн. 74 коп. та понесені і документально підтвердженні судові витрати в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене шляхом подання апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення до Апеляційного суду Вінницької області через Вінницький міський суд Вінницької області. Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

СУДДЯ

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення16.06.2014
Оприлюднено20.06.2014
Номер документу39271852
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —127/9879/14-ц

Рішення від 16.06.2014

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

Ухвала від 28.05.2014

Цивільне

Вінницький міський суд Вінницької області

Романчук Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні