Рішення
від 11.06.2014 по справі 466/1624/14-ц
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/1624/14-ц

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

11.06.2014 року Шевченківський районний суд м. Львова в складі:

головуючого - судді Єзерського Р.Б.

при секретарі Пришляк З.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в місті Львові цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Вищого навчального закладу «Львівський кооперативний коледж економіки і права» про стягнення заборгованості із виплат доплат до посадових окладів, -

встановив:

Позивач звернулась до суду з позовом про стягнення з ВНЗ «Львівського кооперативного коледжу економіки і права» на користь позивача доплат у в розмірі 30 відсотків посадового окладу за період з січня 2005 по квітень 2014 року та надбавки за особливі умови праці в розмірі 50 відсотків посадового окладу за період з жовтня 2009 року по квітень 2014 року на загальну суму 41 700 грн. 80 коп., мотивуючи вимоги тим, що працює бібліотекарем в Львівському кооперативному коледжі економіки і права з 01.09.1987 року, загальний стаж роботи бібліотекарем понад двадцять вісім років. Відповідно до ст. 30 Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" та Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек" № 84 від 22 січня 2005 року позивач має право на отримання доплати за вислугу років, а також згідно Постанови Міністрів України "Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек" № 1073 від 30 вересня 2009 року позивач має право на надбавку за особливі умови роботи, проте її звернення до відповідача з вимогою проведення таких виплат залишено без задоволення.

В судовому засіданні позивач та її представник позов підтримали, просили задовольнити, зазначили, що у ВНЗ «Львівському кооперативному коледжі економіки і права» наявна бібліотека, в якій вона виконує функції бібліотекаря відповідно вимогам Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу".

Представники відповідача позовні вимоги не визнали, просили в задоволені позову відмовити, подали заперечення, в якому зазначили, що в Львівському кооперативному коледжі відсутній відокремлений структурний підрозділ бібліотеки як суб'єкта з повноваженнями, правами і обов'язками які би відповідали в повному обсязі Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу", Статуту відповідача або його внутрішньому положенню про бібліотеку, а тому на позивача не поширюється дія Постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек" № 84 від 22 січня 2005 року, Постанови Міністрів України "Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек" № 1073 від 30 вересня 2009 року.

Суд, вислухавши позивачку, представника позивачки, представників відповідача, дослідивши докази по справі в їх сукупності, вважає позов таким, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.

Судом встановлено, що позивач була прийнята на посаду бібліотекаря в ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права» 01.09.1987 року, що підтверджується копією трудової книжки, наказом № 43 від 06.05.2010 року позивач переведена на посаду бібліотекаря. Згідно атестаційних листів та наказів позивач визнана такою, що відповідає займаній посаді.

ВНЗ «Львівський кооперативний коледж економіки і права» згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців здійснює свою діяльність на підставі належним чином розробленого затвердженого Статуту, йому присвоємо ідентифікаційний код 01788272, взято на податковий облік 23.03.1999 року ДПІ Шевченківського району м. Львова ГУ Міндоходів України.

Відповідно до штатного розпису та структури ВНЗ «Львівського кооперативного коледжу економіки і права» передбачено посаду бібліотекаря, яку займала позивач.

Згідно ст. 3 Закону України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" ( надалі Закон), дія цього Закону поширюється на мережу діючих бібліотек усіх форм власності та підпорядкування і організацію бібліотечної справи.

Статтею 5 Закону визначено, що бібліотечна система України функціонує на основі скооперованого комплектування фондів та обробки документів, довідково-пошукового апарату, взаємовикористання бібліотечних ресурсів, а також організації науково-дослідної, науково-бібліографічної та науково-методичної роботи.

Статтею 11 Закону, визначено, що бібліотеки України є складовою частиною інформаційної системи держави.

З метою забезпечення раціонального використання бібліотечних ресурсів як складової частини інформаційних ресурсів держави бібліотеки взаємодіють з підприємствами, установами та організаціями, які мають бази даних та діяльність яких пов'язана із створенням, збиранням, обробкою, накопиченням та збереженням інформації.

Взаємодія бібліотек з підприємствами, установами та організаціями може здійснюватися в рамках державних і регіональних програм у межах своєї компетенції та програм розвитку бібліотечної справи, а також на основі укладених угод.

Бібліотеки можуть створюватися на основі усіх форм власності, передбачених законами України. Засновниками бібліотек можуть бути органи державної влади, органи місцевого самоврядування, самоврядні організації, фізичні та юридичні особи, у тому числі іноземні, в порядку, передбаченому законом.

Бібліотека може не мати статусу юридичної особи та перебувати у складі підприємства, установи або організації.

Бібліотека діє на основі статуту (положення), що затверджується її засновником (засновниками). У статуті (положенні) бібліотеки визначаються її статус, форма власності, джерела фінансування, вид і профіль діяльності.

Відповідно до ст. 13 Закону, державна реєстрація бібліотек незалежно від форми власності проводиться за їх місцезнаходженням відповідно до закону.

Статтею 30 Закону, визначені соціальні гарантії працівників бібліотек.

На працівників бібліотек, незалежно від форм власності та статусу бібліотеки, поширюються гарантії, встановлені законодавством про працю, соціальне страхування, пенсійне забезпечення.

Працівникам бібліотек можуть встановлюватися надбавки та доплати в межах затвердженого фонду оплати праці працівників бібліотек.

Підприємства, установи та організації за рахунок власних коштів можуть в колективних договорах встановлювати працівникам бібліотек додаткові пільги.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек" № 84 від 22 січня 2005 року визначено, що доплата за вислугу років виплачується щомісяця працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність, згідно з додатком, крім тих, що мають право на виплату надбавки (доплати) за стаж роботи (вислугу років) на інших підставах.

Доплата за вислугу років обчислюється з посадового окладу без урахування інших надбавок і доплат.

Доплата виплачується працівникам бібліотек з дня прийняття на роботу у разі наявності стажу, який дає право на її одержання.

Нарахування та виплата доплати проводиться щомісяця за фактично відпрацьований час у межах коштів, передбачених на оплату праці за основним місцем роботи. Особам, які працюють за сумісництвом, зазначена доплата не виплачується.

Постановою Кабінету Міністрів України "Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек" № 1073 від 30 вересня 2009 року встановлюється надбавка працівникам державних і комунальних бібліотек, які провадять культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність та займають посади, включені до переліку посад згідно з додатком до Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 січня 2005 р. N 84, надбавку за особливі умови роботи у розмірі 50 відсотків посадового окладу.

У листі Міністерства освіти та науки України № 1/9-876 від 11.12.09 року «Щодо роз'яснення Постанови Кабінету Міністрів України № 1073 від 30 вересня 2009 року» зазначається, що «надбавка встановлюється і працівникам бібліотек, що є структурними підрозділами навчальних закладів».

Оскільки позивач працює на посаді бібліотекаря ВНЗ «Львівського кооперативного коледжу економіки і права», в структурі зазначеної установи відсутній відокремлений структурний підрозділ бібліотека, який у відповідності до вимог Закону не пройшов державної реєстрації, як бібліотека і не є складовою частиною інформаційної системи України, а тому посада бібліотекаря ВНЗ «Львівського кооперативного коледжу економіки і права» не може бути віднесена до посад працівників державних і комунальних бібліотек, тобто доплата за вислугу років та особливі умови праці зазначеній категорії осіб не може бути встановлена.

Суд зазначає, що для визнання бібліотеки структурним підрозділом навчального закладу остання повинна відповідати вимогам, встановлених законом, а саме згідно ч. 3 ст. 132 ГК та ч. 3 ст. 95 ЦК України структурні підрозділи діють на підставі затвердженого юридичною особою, що їх створила, положення.

Аналогічно необхідність розроблення положень про структурні підрозділи передбачено частиною другою статті 64 Господарського кодексу України, відповідно до якої функції, права та обов'язки структурних підрозділів визначаються положеннями про них, які затверджуються в порядку, визначеному статутом або іншими установчими документами суб'єкта господарської діяльності.

Положення про структурний підрозділ - це організаційно-правовий документ, який встановлює порядок створення структурного підрозділу, його завдання, функції, права та обов'язки, організацію роботи, взаємовідносини з іншими структурними підрозділами підприємства.

Суд пропонував позивачу, яка стверджувала про наявність у бібілотеці положення про бібліотеку, надати його суду для огляду, оскільки представники відповідача заперечували його існування взагалі, але разом з тим положення про бібліотеку в коледжі позивачем не було надане.

Покликання позивача на Акт ревізії використання бюджетних коштів Львівського кооперативного коледжу економіки і права за період з 01.05.2008 року по 31.10.2010 року, по якому відповідачем частково нараховані та виплачені спірні виплати та надбавки з бюджетних коштів, є безпідставним, оскільки в матеріалах справи, також наявний Акт ревізії фінансово-господарської діяльності Львівського кооперативного коледжу економіки і права за період з 01.01.2006 року по 30.04.2008 року, в якому порушень щодо виплати ОСОБА_1 доплати за вислугу років та надбавки за особливі умови праці виявлено не було. Акт ревізії та викладені у ньому факти та висновки не можна розглядати як рішення суб'єкта владних повноважень, що породжує певні правові наслідки. Акт ревізії і викладені в ньому висновки є виключно обов'язковим документом, на підставі якого приймається відповідне рішення контролюючого органу. Контролюючий орган не позбавлений права викладати в акті перевірки власні суб'єктивні висновки щодо зафіксованих обставин.

Зважаючи на наявність двох діаметрально протилежних висновків контролюючого органу, які стосуються використання бюджетних коштів, суд не бере до уваги Акт на який покликається позивач.

Постановами Кабінету Міністрів України № 84 від 22 січня 2005 року та № 1073 від 30 вересня 2009 року визначено, що надбавка повинна виплачуватися працівникам державних і комунальних бібліотек, тому суд приходить до висновку, що позивач не працюючи у державній чи комунальній бібліотеці, не набула права на виплату надбавок визначених зазначеними Постановами Кабінету Міністрів України, тому в задоволені позовних вимог слід відмовити.

Крім того відповідно до вимог ст. 60 ЦПК України позивачем не надані докази в обґрунтування того, що позивач проводить культурну, освітню, інформаційну, науково-дослідну, методичну діяльність.

Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 213 215, 218, ЦПК України, Законом України "Про бібліотеки і бібліотечну справу" N 32/95-ВР від 27 січня 1995 року ( зі змінами та доповненнями), Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Порядку виплати доплати за вислугу років працівникам державних і комунальних бібліотек" № 84 від 22 січня 2005 року, Постановою Кабінету Міністрів України "Про підвищення заробітної плати працівникам бібліотек" № 1073 від 30 вересня 2009 року, суд, -

вирішив:

В задоволені позовних вимог ОСОБА_1 до Вищого навчального закладу «Львівський кооперативний коледж економіки і права» про стягнення заборгованості із виплат доплат до посадових окладів - відмовити.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів після його оголошення через Шевченківський районний суд м. Львова до апеляційного суду Львівської області.

Суддя: Р. Б. Єзерський

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення11.06.2014
Оприлюднено23.06.2014
Номер документу39274124
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —466/1624/14-ц

Рішення від 11.06.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Єзерський Р. Б.

Рішення від 11.06.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Єзерський Р. Б.

Ухвала від 18.03.2014

Цивільне

Шевченківський районний суд м.Львова

Єзерський Р. Б.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні