10.2.1
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
16 червня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/3326/14
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Гончарової І.А.,
при секретарі судового засідання - Майбороді С.Г.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Первомайську Луганської області до державного підприємства «Первомайськвугілля» (відокремлений підрозділ шахта «Золоте») про стягнення пені у розмірі 9285,28 грн. та відсотків у сумі 36221,88 грн., -
ВСТАНОВИВ:
14 травня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Первомайську Луганської області до державного підприємства «Первомайськвугілля» (відокремлений підрозділ шахта «Золоте») про стягнення пені у розмірі 9285,28 грн. та відсотків у сумі 36221,88 грн.
В обґрунтування заявлених позовних вимог позивач зазначив, що між Відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м.Первомайську Луганської області та Відокремленим підрозділом шахти «Золоте» ДП «Первомайськвугілля» 31.01.2014 за №12/14 укладено договір розстрочки на суму заборгованості зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, що утворилася до 01 січня 2011 року та не погашена на день набрання чинності Законом України «Про погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України», строком на шістдесят календарних місяців з 01 лютого 2014 року по 01 лютого 2019 року.
ВП шахта «Золоте» ДП «Первомайськвугілля» не виконало умови договору про розстрочення заборгованості.
ВП шахтою «Золоте» ДП «Первомайськвугілля» було нараховано відсотки на розстрочену суму заборгованості в сумі 36221,88 грн., та пеню в розмірі 9285,28 грн., але до теперішнього часу сума заборгованості по сплаті відсотків та пені залишається несплаченою.
Враховуючи вищенаведене, позивач просить стягнути з відповідача відсотки нараховані на суму непогашеної заборгованості в сумі 36221,88 грн. та пеню в сумі 9285,28 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про підтримання заявлених позовних вимог та розгляд справи за його відсутності.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, надав до суду заяву про визнання позовних вимог та розгляд справи за його відсутності.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст.69-72 КАС України, суд дійшов висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
В судовому засіданні встановлено, що державне підприємство "Первомайськвугілля" є юридичною особою, належить до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, в своїй структурі має відокремлений підрозділ без права юридичної особи - щахта «Золоте», який є платником страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України та взято на облік у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Первомайську Луганської області, що сторонами по справі не оспорюється.
На підставі Закону України «Про погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» № 332-УІІ від 18.06.2013 р., постанови правління Фонду від 18.12.2013 р. № 16, якою затверджено Порядок укладання договору про розстрочення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, між відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Первомайську Луганської області та відокремленим підрозділом шахти «Золоте» державного підприємства «Первомайськвугілля» 31.01.2014 р. за № 12/14 укладено договір розстрочення заборгованоісті державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України.
Відповідно до пп.1.1 п.1 Договору відділення надає підприємству розстрочку на суму заборгованості із сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, що утворилася до 01 січня 2011 року та не погашена на день набрання чинності Законом, під відсотки, розраховані за період, що починається з дня укладення цього Договору та закінчується днем погашення розстроченої суми, виходячи з облікової ставки Національного банку України, діючої на час сплати чергового місячного платежу, та зі сплати штрафних санкцій (пені), нарахованих на суму цієї заборгованості, які не погашені на день набрання чинності Законом, строком на шістдесят календарних місяців з 01 лютого 2014 року по 01 лютого 2019 року (а.с.7-12).
Відповідно до п. 2.5 вищевказаного договору підприємство відповідача взяло на себе обов'язок по погашенню заборгованості не пізніше 28 числа кожного місяця рівними частинами, починаючи з 01 лютого 2014 року та закінчуючи 01 лютого 2019 року, а також сплатити протягом 3-х банківських днів з дня розірвання цього Договору невнесену суму розстроченої суми заборгованості, а також відсотки, нараховані відповідно до частини четвертої статті 2 Закону, на таку розстрочену суму заборгованості.
Заборгованість ВП шахти «Золоте» ДП «Первомайськвугілля» перед Фондом на дату підписання цього Договору складала 3766661 грн. 88 коп., з яких: 2 715 146,60 грн. - заборгованість зі сплати страхових внесків, та 1 051 515,28 - штрафні санкції (пеня)
Щомісячний платіж згідно договору складав 45252,64 грн.
Пунктом 2.1. Договору передбачено, що відділення Фонду має право достроково розірвати цей Договір та пред'явити до сплати невнесену суму розстроченої заборгованості, а також відсотки, нараховані відповідно до ч. 4 ст. 2 Закону, на таку розстрочену суму, якщо Підприємство не виконує умов договору про розстрочення заборгованості.
ВП шахти «Золоте» ДП «Первомайськвугілля» не виконало умови договору про розстрочення заборгованості, у зв'язку з чим, відділенням виконавчої дирекції Фонду в м. Первомайську 17.03.2014 р. цінним листом було направлено повідомлення про розірвання цього договору (а.с.13).
ВП шахтою «Золоте» ДП «Первомайськвугілля» відповідно до частини 4 статті 2 Закону України «Про погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» було нараховано відсотки на розстрочену суму заборгованості в сумі 36221,88 грн., що підтверджується розрахунком відсотків станом на 25.03.2014 р. (підписаний обома сторонами) та актом звірки взаємних розрахунків, але на день розгляду справи сума нарахованих відсотків не сплачена (а.с.15, 17).
Крім того, відповідачем самостійно нараховано пеню з суми недоїмки за кожний прострочений день за період з 01.20.2013 по 16.10.2013, яка становить 9285,28 грн. (а.с.16)
Відповідно до статті 14 Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, страхові фонди є органами, які здійснюють керівництво та управління окремими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування, провадять збір та акумуляцію страхових внесків, контроль за використанням коштів, забезпечують фінансування виплат за загальнообов'язковим держаним соціальним страхуванням та здійснюють інші функції згідно з затвердженими статутами.
Закон України «Про погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» № 332-УІІ від 18.06.2013 регулює відносини, пов'язані з погашенням заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України (далі - Фонд).
Дія цього Закону поширюється на вугледобувні, шахтовуглебудівні підприємства, шахти, відокремлені підрозділи зазначених підприємств (шахт), що мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами та належать до сфери управління Міністерства енергетики та вугільної промисловості України або є господарськими товариствами, щодо яких Міністерство енергетики та вугільної промисловості України здійснює повноваження з управління корпоративними правами держави, які є страхувальниками відповідно до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності" та до 1 січня 2011 року перебували на обліку Фонду як платники страхових внесків (далі - державні підприємства вугільної галузі) (стаття 1 Закону).
Відповідно до ст.2 Закону України «Про погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України» № 332-УІІ від 18.06.2013 погашення заборгованості державних підприємств вугільної галузі із сплати страхових внесків та штрафних санкцій (пені) до Фонду, у тому числі встановленої судовими рішеннями, здійснюється шляхом розстрочення. Розстроченню підлягає сума заборгованості державного підприємства вугільної галузі із сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, що утворилася до 1 січня 2011 року, та із сплати штрафних санкцій (пені), нарахованих на суму цієї заборгованості, які не погашені на день набрання чинності цим Законом (далі - сума заборгованості).
Суми заборгованості за зверненнями державних підприємств вугільної галузі можуть бути розстрочені на строк не більш як 60 календарних місяців з дати укладення договору про розстрочення суми заборгованості відділеннями виконавчої дирекції Фонду.
З метою розстрочення заборгованості державне підприємство вугільної галузі звертається до відділення виконавчої дирекції Фонду за його місцезнаходженням протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності цим Законом.
Сума розстроченої заборгованості погашається з місяця, що настає за місяцем укладення договору про розстрочення суми заборгованості, та підлягає сплаті рівними частинами щомісяця, не пізніше 28 числа.
Розстрочення заборгованості надається під відсотки, розраховані за період, що починається з дня укладення договору про розстрочення суми заборгованості та закінчується днем погашення розстроченої суми, виходячи з облікової ставки Національного банку України, що діє на час сплати чергового місячного платежу. Зазначені відсотки нараховуються державним підприємством вугільної галузі, але не сплачуються, крім випадків, коли договір про розстрочення суми заборгованості підлягає розірванню.
Відсотки, нараховані згідно з цією частиною, списуються під час остаточного погашення державним підприємством вугільної галузі розстроченої суми заборгованості.
На розстрочену суму заборгованості не нараховуються штрафні санкції (пеня), крім випадків, коли договір про розстрочення суми заборгованості підлягає розірванню.
Отже, нарахування боржнику відсотків за несплату страхових внесків за договором про розстрочення заборгованості, передбачена ст. 2 Закону № 332 та самим договором.
Відповідно до ст. 3 Закону № 332 договір про розстрочення заборгованості укладається між державним підприємством вугільної галузі та відділенням виконавчої дирекції Фонду у порядку та за формою, встановленими правлінням Фонду.
Згідно ст. 4 Закону № 332 договір про розстрочення заборгованості підлягає розірванню у разі, якщо державне підприємство вугільної галузі:
1) не виконує умов договору про розстрочення заборгованості;
2) ліквідується;
3) визнається неплатоспроможним у встановленому законом порядку;
4) включено до Державної програми приватизації як об'єкт, що підлягає приватизації;
5) включено до переліку об'єктів паливно-енергетичного комплексу державної власності, які передаються в оренду чи концесію.
Розірвання договору про розстрочення заборгованості тягне за собою обов'язок державного підприємства вугільної галузі сплатити непогашену суму розстроченої заборгованості та відсотки, нараховані, але не сплачені на погашену суму заборгованості відповідно до частини четвертої статті 2 цього Закону.
Відповідач визнав позовні вимоги у повному обсязі, про що зазначив у письмовому зверненні до суду.
В силу ст. 136 Кодексу адміністративного судочинства України позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладено в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до справи. Судове рішення у зв'язку з відмовою від адміністративного позову, визнанням адміністративного позову чи примиренням сторін ухвалюється за правилами, встановленими статтями 112, 113 цього Кодексу.
У частинах 3, 4 ст. 112 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у разі повного визнання відповідачем адміністративного позову і прийняття його судом приймається постанова суду про задоволення адміністративного позову. Суд не приймає відмови від адміністративного позову, визнання адміністративного позову і продовжує розгляд адміністративної справи, якщо ці дії позивача або відповідача суперечать закону чи порушують чиї-небудь права, свободи або інтереси.
Підстав для неприйняття визнання адміністративного позову судом не встановлено.
Враховуючи викладене, а також те, що відповідачем за час судового розгляду справи у добровільному порядку сума нарахованих відсотків не сплачена, позовні вимоги визнаються судом такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись статтями 2, 9, 10, 11, 17, 18, 23, 69-72, 94, 99, 105, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Первомайську Луганської області до державного підприємства «Первомайськвугілля» (відокремлений підрозділ шахта «Золоте») про стягнення пені у розмірі 9285,28 грн. та відсотків у сумі 36221,88 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з державного підприємства «Первомайськвугілля» відсотки в сумі 36221,88 грн. (тридцять шість тисяч двісті двадцять одна гривня 88 коп.), нараховані на суму непогашеної заборгованості та пеню в сумі 9285,28 грн. (дев'ять тисяч двісті вісімдесят п'ять гривень 28 коп.), на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Первомайську Луганської області та перерахувати на р/р 37177412001259 МФО 804013 в ГУДКСУ Луганської області, код ЄДРПОУ 25926780.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 КАС України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складено та підписано 18 червня 2014 року.
Суддя І.А. Гончарова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2014 |
Оприлюднено | 23.06.2014 |
Номер документу | 39278323 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
І.А. Гончарова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні