Рішення
від 12.06.2014 по справі 367/2952/14-ц
ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 367/2952/14

ІРПІНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 червня 2014 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:

головуючої судді Оладько С.І.,

при секретарі Слободянюк М

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ірпені цивільну справу за позовом ОСОБА_1,яка діє в інтересах неповнолітньої ОСОБА_2,ОСОБА_3,ОСОБА_4 до Гостомельської селищної ради про визнання права на завершення процедури приватизації та оформлення правовстановлюючого документу на земельну ділянку

в с т а н о в и в :

Позивачі звернулись до суду з позовом, в якому вказали, що ОСОБА_1 є дружиною громадянина ОСОБА_5.

ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 є дочками ОСОБА_5.

ОСОБА_5 належало домоволодіння АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 31.08.1993 року.

ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в селищі Гостомель Київської області.

За життя останнім заповіту залишено не було.

Спадкоємцями першої черги за законом є вони,- позивачі по справі.

Спадщину після його смерті вони прийняли відповідно до положень ч.3 ст. 1268 ЦК України шляхом проживання з спадкодавцем на час відкриття спадщини в будинку АДРЕСА_1. У зв'язку із їхнім зверненням до Ірпінської міської державної нотаріальної контори була заведена спадкова справа після смерті ОСОБА_5

В подальшому вони отримали в Ірпінській міській державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом в рівних частинах на домоволодіння АДРЕСА_1 з відповідною реєстрацією речових прав у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.

11 березня 2013 року вони звернулись із заявою про видачу їм свідоцтва про право на спадщину за законом після смерті ОСОБА_5 на земельну ділянку АДРЕСА_1.

Державний нотаріус Ірпінської міської державної нотаріальної контори Селецький Ю.О. постановою від 11.03.2014 року відмовив їм у видачі свідоцтва у зв"язку з відсутністю правовстановлюючого документу на вказане нерухоме майно.

Зазначили, що рішенням виконавчого комітету Гостомельської селищної ради Київської області № 28 від 09.03.1995 року було дозволено передати ОСОБА_5 у приватну власність земельну ділянку площею 0,15 га по АДРЕСА_1.

Землевпорядною організацією було виготовлено технічну документацію по складанню державного акту на право власності на вказане майно. 20 жовтня 2006 року встановлено та погоджено зовнішні межі земельної ділянки в натурі на місцевості. Виготовлено кадастровий план з визначенням цільового призначення: для будівництва та обслуговування жилого будинку та присвоєно кадастровий номер: 3210945900 01 011 0125. За життя ОСОБА_5 не було отримано Державний акт на право власності на вказану ділянку.

У квітні 2014 року вони звернулись із заявою до Гостомельської селищної ради Київської області про надання їм дозволу на завершення процедури приватизації та оформлення правовстановлюючого документу на земельну ділянку АДРЕСА_1.

На засіданні 42 сесії VI скликання від 24 квітня 2014 року було розглянуто їхню заяву та прийнято рішення погодити висновок постійної депутатської комісії з питань землекористування, будівництва та архітектури про відмову у задоволенні нашої заяви. Крім того, їм було рекомендовано звернутись із позовом до суду про визнання права на завершення процедури приватизації та одержання свідоцтва про право на вказану ділянку.

и

Позивачі просять визнати за ними, як спадкоємцями першої черги за законом, в порядку спадкування після смерті ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, право на завершення процедури приватизації земельної ділянки площею 0,15 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, що розташована по АДРЕСА_1 та одержання правовстановлюючого документу на вказану ділянку на їхнє ім"я.

Позивачі у судове засідання не з»явились, подали до суду заяву,згідно якої позов підтримують,просять справу розглянути у їх відсутності.

Представник відповідача у судове засідання не з»явився,подав до суду заяву,згідно якої просить справу розглянути у їх відсутності.

Суд ,дослідивши письмові докази по справі, вважає позов таким,що підлягає до задоволення.

Відповідно до ст.3 ЦПК України «Кожна особа має право у порядку,встановленому цим Кодексом,звернутися до суду за захистом своїх порушених,невизнаних або оспорюваних прав,свобод чи інтересів.У випадках,встановлених законом,до суду можуть звертатися органи та особи,яким надано право захищати права,свободи та інтереси інших осіб,або державні чи суспільні інтереси».

Відповідно до ст..11 ч 1 ЦПК України «Суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб,поданим відповідно до цього Кодексу,в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб,які беруть участь у справі».

Відповідно до ст.. 60 ЦПК України»Кожна сторона зобов»язана довести ті обставини,на які вона посилається як на підставі своїх вимог і заперечень,крім випадків,встановлених ст.. 61 цього Кодексу».

Відповідно до ст.. 61 ч 3 ЦПК України «Обставини,встановлені судовим рішенням у цивільній,господарській або адміністративній справі,що набрало законної сили,не доказуються при розгляді інших справ,у яких беруть участь ті самі особи або особа,щодо якої встановлено ці обставини».

У судовому засіданні встановлено, що ОСОБА_1 є дружиною громадянина ОСОБА_5,що стверджується копією свідоцтва про шлюб (а.с.9)

ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 є дочками ОСОБА_5,що стверджується копіями свідоцтв про їх народження (а.с.10-20).

Також,у судовому засіданні було встановлено,що ОСОБА_5 належало домоволодіння АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 31.08.1993 року.

ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в селищі Гостомель Київської області,що стверджується копією свідоцтва про його смерть (а.с.29).

За життя останнім заповіту залишено не було.

Спадкоємцями першої черги за законом є позивачі по справі.

Спадщину після його смерті позивачі прийняли відповідно до положень ч.3 ст. 1268 ЦК України шляхом проживання з спадкодавцем на час відкриття спадщини в будинку АДРЕСА_1 (а.с.21-28).

Позивачі отримали в Ірпінській міській державній нотаріальній конторі свідоцтво про право на спадщину за законом в рівних частинах на домоволодіння АДРЕСА_1 з відповідною реєстрацією речових прав у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно,що стверджується копією свідоцтва (а.с.30-31).

Також,у судовому засіданні було встановлено,що 11 березня 2013 року державний нотаріус Ірпінської міської державної нотаріальної контори Селецький Ю.О. постановою від 11.03.2014 року відмовив їм у видачі свідоцтва у зв"язку з відсутністю правовстановлюючого документу на вказане нерухоме майно (а.с.33).

Також,у судовому засіданні було встановлено,що рішенням виконавчого комітету Гостомельської селищної ради Київської області № 28 від 09.03.1995 року було дозволено передати ОСОБА_5 у приватну власність земельну ділянку площею 0,15 га по АДРЕСА_1.

Землевпорядною організацією було виготовлено технічну документацію по складанню державного акту на право власності на вказане майно. 20 жовтня 2006 року встановлено та погоджено зовнішні межі земельної ділянки в натурі на місцевості. Виготовлено кадастровий план з визначенням цільового призначення: для будівництва та обслуговування жилого будинку та присвоєно кадастровий номер: 3210945900 01 011 0125. За життя ОСОБА_5 не було отримано Державний акт на право власності на вказану ділянку. Наведені обставини стверджуються копією технічної документації(а.с.35-46).

У квітні 2014 року позивачі звернулись із заявою до Гостомельської селищної ради Київської області про надання їм дозволу на завершення процедури приватизації та оформлення правовстановлюючого документу на земельну ділянку АДРЕСА_1.

На засіданні 42 сесії VI скликання від 24 квітня 2014 року було розглянуто їхню заяву та прийнято рішення погодити висновок постійної депутатської комісії з питань землекористування, будівництва та архітектури про відмову у задоволенні нашої заяви. Крім того, їм було рекомендовано звернутись із позовом до суду про визнання права на завершення процедури приватизації та одержання свідоцтва про право на вказану ділянку (а.с.47-48).

Відповідно до ст. 1216, 1218 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті. Статтею 1219 ЦК України передбачено перелік прав та обов'язків, які не входять до складу спадщини. Даним переліком не передбачено право спадкодавця на приватизацію майна як таке, що не може входити до складу спадщини. Відповідно до діючого законодавства не відноситься зазначене право і до особистих немайнових прав фізичної особи.

Згідно правової позиції Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ, висловленої у листі від 16.05.2013 р. № 24-753/0/4-13 «Про судову практику розгляду цивільних справ про спадкування», що був складений на підставі узагальнення судової практики розгляду цивільних справ про спадкування, зміст якого був затверджений Постановою пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних та кримінальних справ №6 від 01.03.2013 року, якщо спадкодавець не набув права власності на земельну ділянку згідно зі ст. 125 ЗК України, проте розпочав процедуру приватизації земельної ділянки відповідно до чинного законодавства України, а органами місцевого самоврядування відмовлено спадкоємцям у завершенні процедури приватизації, то спадкоємці мають право звертатися до суду із позовами про визнання відповідного права в порядку спадкування - права на завершення приватизації та одержання державного акта про право власності на землю на ім'я спадкоємця.

Враховуючи викладене,а також ті обставини,що за життя спадкодавець не отримав Державний акт на право власності на земельну ділянку,суд вважає за необхідне задовольнити позовні вимоги позивачів та в порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати за позивачами право на завершення процедури приватизації земельної ділянки площею 0,15 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, що розташована по АДРЕСА_1 та одержання правовстановлюючого документу на вказану ділянку на їхнє ім"я.

Враховуючи,що сторони по справі в судове засідання не з"явились,відповідно до ст. 197 ч 2 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

На підставі ст. 1218,1233-1235,1269 ЦК України, керуючись ст. ст. 3, 10, 60, 213-218 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в :

Позовну заяву задовольнити.

В порядку спадкування за законом після смерті ОСОБА_5, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати за позивачами ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 право на завершення процедури приватизації земельної ділянки площею 0,15 га для будівництва та обслуговування житлового будинку, що розташована по АДРЕСА_1 та одержання правовстановлюючого документу на вказану ділянку на їхнє ім"я.

Рішення суду може бути оскаржене до апеляційного суду Київської області через Ірпінський міський суд шляхом подачі апеляційної скарги на протязі 10 днів.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги .У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Копію рішення суду направити сторонам по справі для відома.

Суддя: С. І. Оладько

СудІрпінський міський суд Київської області
Дата ухвалення рішення12.06.2014
Оприлюднено23.06.2014
Номер документу39287611
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —367/2952/14-ц

Рішення від 12.06.2014

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Оладько С. І.

Ухвала від 02.06.2014

Цивільне

Ірпінський міський суд Київської області

Оладько С. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні