ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 червня 2014 року Справа № 803/960/14
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Ксензюка А.Я.,
при секретарі судового засідання Піянзіну О.К.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку адміністративну справу за позовом Горохівського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення коштів,
ВСТАНОВИВ:
Горохівський районний центр зайнятості звернувся в суд із позовом про стягнення з ОСОБА_1 неправомірно одержану допомогу по безробіттю в сумі 3 612 грн. 03 коп.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що спеціалістами центру зайнятості було встановлено, що під час перебування на обліку як безробітна ОСОБА_1 приховала факт реєстрації її як суб'єкта підприємницької діяльності, а тому допомога по безробіттю в розмірі 3 612 грн. 03 коп. отримана нею незаконно. Горохівським районним центром зайнятості було прийнято наказ від 27 грудня 2013 року № НТ 131227 про повернення коштів, однак ОСОБА_1 в добровільному порядку кошти не повернула. Позивач просить стягнути з відповідача в користь Горохівського районного центру зайнятості кошти в розмірі 3 612 грн. 03 коп.
Представником позивача 16 червня 2014 року подав клопотання про розгляд справи без його участі.
Ухвали про відкриття провадження в адміністративній справі та про закінчення підготовчого провадження і призначення справи до судового розгляду, а також повістка про виклик до суду вручені адресату 5 червня 2014 року, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні про вручення, яке повернулося до суду 6 червня 2014 року. Відповідач пред'явлені позовні вимоги не оспорила, заперечення на адміністративний позов не подала. Тому суд вважає можливим вирішення справи на підставі наявних в ній доказів.
У відповідності до статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України справу вирішено у відсутності сторін на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задовольнити позов з таких підстав.
Судом встановлено, що ОСОБА_1 була зареєстрована Горохівським районним центром зайнятості з 30 травня 2013 року як безробітна (категорія безробітних - застраховані особи, які мають право на матеріальні виплати без урахування страхового стажу), що підтверджується даними персональної картки відповідача № 030113053000005. За заявою від 30 травня 2013 року відповідачу згідно із наказом Горохівського районного центру зайнятості від 30 травня 2013 року № НТ 130530 було надано статус безробітного, призначено допомогу по безробіттю, виплата якої була припинена згідно із наказом від 11 грудня 2013 року № НТ 131211.
Актом розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплат матеріального забезпечення відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» від 26 грудня 2013 року № 50 встановлено, що ОСОБА_1 перебувала у статусі фізичної-особи підприємця та одночасно була зареєстрована як безробітна в Горохівському районному центрі зайнятості та отримувала допомогу по безробіттю з 30 травня 2013 року. Даний факт підтверджується також довідкою з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 5 грудня 2013 року № 17713188, листом Горохівського відділення Нововолинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Волинській області від 24 грудня 2013 року № 2083/18317.
За час перебування на обліку у Горохівському районному центрі зайнятості відповідачем отримано допомогу по безробіттю за період з 30 травня 2013 року по 26 грудня 2013 року в розмірі 3 612 грн. 03 коп., що підтверджується довідкою Горохівського районного центру зайнятості від 27 грудня 2013 року.
27 грудня 2013 року Горохівським районним центром зайнятості видано наказ № НТ 131227 про повернення відповідачем коштів в сумі 3 261 грн. 06 коп.
30 грудня 2013 року за № 1133/05-13 відповідачу надіслано повідомлення про відшкодування коштів, проте відповідач в добровільному порядку кошти не повернула.
Відповідно до частини першої статті 4 Закону України «Про зайнятість населення» від 5 липня 2012 року № 5067-VІ (що діяв на момент виникнення спірних правовідносин) до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Стаття 1 Закону України «Про зайнятість населення» визначає, що безробітний - особа віком від 15 до 70 років, яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів як джерела існування, готова та здатна приступити до роботи.
Згідно із частинами другою, третьою статті 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» від 2 березня 2000 року № 1533-ІІІ (з наступними змінами та доповненнями) застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг. Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі внаслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечення та надання соціальних послуг.
Як передбачено пунктами 6-9 Порядку розслідування страхових випадків та обґрунтованості виплати матеріального забезпечення безробітним, затвердженим наказом Міністерства праці та соціальної політики України, Державної податкової адміністрації України від 13 лютого 2009 року № 60/62, постановою правління Пенсійного фонду України від 13 лютого 2009 року № 7-1, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 12 березня .2009 року № 232/16248, у разі встановлення центром зайнятості відповідно до цього Порядку належності безробітної особи до категорії зайнятих така особа знімається з обліку як безробітна в установленому законодавством порядку та повертає суму незаконно отриманого матеріального забезпечення і вартості наданих соціальних послуг з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати матеріального забезпечення та надання соціальних послуг. Якщо відомості про доходи є недостовірними з вини особи, центри зайнятості припиняють відповідні виплати, а суми здійснених виплат з дня їх призначення повертаються особою. Рішення про повернення коштів особою оформлюється наказом. У разі відмови особи повернути кошти, а також у разі неповернення їх у встановлений строк стягнення таких коштів здійснюється у судовому порядку відповідно до законодавства. Рішення центру зайнятості щодо повернення коштів може бути оскаржено в центрі зайнятості вищого рівня або в судовому порядку.
Таким чином, з урахуванням встановлених обставин справи та наведених норм чинного законодавства України, суд приходить до висновку, що оскільки Горохівським районним центром зайнятості, у зв'язку із встановленням належності відповідача до категорії зайнятих правомірно прийнято наказ від 27 грудня 2013 року № НТ131227 про повернення відповідачем коштів у вигляді незаконно отриманої допомоги по безробіттю в сумі 3 261 грн. 06 коп., який відповідач не оскаржила та в добровільному порядку кошти не повернула, тому позовні вимоги про стягнення зазначених коштів підлягають до задоволення.
Керуючись частиною третьою статті 160, статтею 163 Кодексу адміністративного судочинства України, на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», Закону України «Про зайнятість населення», суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Горохівського районного центру зайнятості (45700, Волинська область, м. Горохів, вул. Шевченка, 46, код ЄДРПОУ 21732374) незаконно отриману допомогу по безробіттю в розмірі 3 612 (три тисячі шістсот дванадцять) грн.. 03 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого статтею 186 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Суддя А. Я. Ксензюк
Суд | Волинський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2014 |
Оприлюднено | 25.06.2014 |
Номер документу | 39365296 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ксензюк Андрій Ярославович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ксензюк Андрій Ярославович
Адміністративне
Волинський окружний адміністративний суд
Ксензюк Андрій Ярославович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні