Рішення
від 23.06.2014 по справі 184/1906/14-ц
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 184/1906/14-ц

Номер провадження 2/184/456/14

Заочне

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23.06.2014м. Орджонікідзе Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області в складі:

головуючого - судді Томаш В.І.,

при секретарі - Попівніч І.Ю.,

розглянувши у м. Орджонікідзе цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 «про визнання договору купівлі - продажу дійсним та про визнання права власності на нерухоме майно», -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з цим позовом і просить суд визнати дійсним договір купівлі - продажу нерухомого майна - земельної ділянки площею 0,1753 га, розташованої по АДРЕСА_1 та житлового будинку з надвірними господарчими спорудами, розташованими на цій земельній ділянки, укладений 15.03.2013 року між нею та ОСОБА_2; визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 0,1753 га, розташованою по АДРЕСА_1 та визнати за нею право власності на новозбудований житловий будинок АДРЕСА_1.

Позивач в судове засідання не з'явився, але надав суду заяву в якій просить розглянути справу за її відсутності, позовні вимоги підтримує у повному обсязі.

Відповідач в судове засідання повторно не з'явився, про день та час розгляду справи був повідомлений, про важливість своєї відсутності суд не повідомив.

У зв'язку з неявкою в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Суд, дослідивши матеріали справи і оцінивши їх в сукупності, прийшов до висновку, що заявлені позивачем вимоги обґрунтовані, знайшли своє підтвердження та підлягають задоволенню в повному обсязі за наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач по справі - ОСОБА_2 є власником земельної ділянки площею 0,1753 га, кадастровий номер 1222985500:06:071:0010 по АДРЕСА_1. Вказану земельну ділянку вона отримала на підставі рішення Покровської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області № 290-28/V від 11.09.2009 року «Про передачу земельних ділянок під забудову житлових будинків та господарських споруд».

Рішенням Покровської сільської ради Нікопольського району Дніпропетровської області № 423-37/VI від 12.03.2014 року був затверджений проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки у власність ОСОБА_2 для будівництва та обслуговування житлового будинку по АДРЕСА_1, вказана земельна ділянка площею 0,1753 га була передана у власність ОСОБА_2.

Право власності на вказану земельну ділянку належить ОСОБА_2 на підставі Свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 18.03.2014 року. Реєстрація права власності вказаної земельної ділянки на її ім'я була здійснена Реєстраційною службою Нікопольського міськрайонного управління юстиції Дніпропетровської області 18.03.2014 року, що підтверджується відповідним витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Відповідно до вказаного свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 18.03.2014 року та витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку цільове призначення вказаної земельної ділянки - для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

Вказану земельну ділянку відповідач використала за її цільовим призначенням. Ще 14.09.2009 року вона погодила проект її забудови з начальником відділу регіонального розвитку, містобудування та архітектури Нікопольської районної державної адміністрації. І відповідно до зазначеного Проекту забудови був побудований житловий будинок літ. «А-1» загальною площею 91,4 кв. м. та житловою площею 56,9 кв. м. Також відповідно до проекту забудови на земельній ділянки були побудовані господарські споруди: вбиральня літ. «Б», душ літ. «Б-1», споруди № 1-7 - вимощення, огорожа, ворота, хвіртка, водопровід. Ніякого самочинного будівництва нею здійснено не було.

Відповідно до ст. 375 ЦК України, власник земельної ділянки має право зводити на ній будівлі та споруди, створювати закриті водойми, здійснювати перебудову, а також дозволяти будівництво на своїй ділянці іншим особам. Власник земельної ділянки набуває право власності на зведені ним будівлі, споруди та інше нерухоме майно. Право власника на забудову здійснюється ним за умови додержання архітектурних, будівельних, санітарних, екологічних та інших норм і правил, а також за умови використання земельної ділянки за її цільовим призначенням.

Відповідач як власник зазначеної земельної ділянки, використала її за її цільовим призначенням: для будівництва житлового будинку та надвірних господарчих споруд.

Відповідно до ст. 331 ЦК України, право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Особа, яка виготовила (створила) річ зі своїх матеріалів на підставі договору, є власником цієї речі. Право власності на новостворене нерухоме майно (житлові будинки, будівлі, споруди тощо) виникає з моменту завершення будівництва (створення майна).

Після завершення будівництва житлового будинку з надвірними господарчими спорудами життєві плани відповідачки змінилися і вона втратила інтерес до зазначеного нерухомого майна, тому вирішила здійснити його відчуження.

15.03.2013 року позивач за договором купівлі - продажу придбала у відповідачки зазначену земельну ділянку разом з житловим будинком та господарськими спорудами за 108 тис. грн. Вказаний договір купівлі - продажу вони уклали у письмовій формі. Розрахунок з відповідачкою здійснили повністю, внаслідок чого вона надала позивачу, а також за її вказівкою і членам її сім'ї усі повноваження, пов'язані з вказаною земельною ділянкою та житловим будинком, а саме право розпорядження ними на свій розсуд. Вказані повноваження вона виклала у нотаріально посвідченої довіреності на їх ім'я.

Саме на підставі зазначеної довіреності позивачем було отримано свідоцтво про право власності на нерухоме майно, а саме на земельну ділянку на ім'я відповідачки.

Вказаний договір купівлі - продажу нерухомого майна відповідав волі відповідачки, і зараз вона його не оспорює, але вважає що тепер усі питання, пов'язані з подальшим оформленням права власності на моє ім'я - це вже її проблеми і що тільки позивач сама повинна займатися усіма питаннями переоформлення права власності на вказані об'єкти нерухомості на своє ім'я. Після отримання грошових коштів відповідач втратив інтерес до подальшого переоформлення земельної ділянки та житлового будинку з господарськими спорудами на ім'я відповідача. Але без її участі позивач не має можливості нотаріально оформити та посвідчити зазначений договір купівлі - продажу.

Згідно зі ст.203 ЦК України, волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі. У даному випадку волевиявлення обох сторін дійсно було вільним і відповідало внутрішньої волі сторін.

Відповідно до ст.204 ЦК України, правочин є правомірним, якщо його недійсність прямо не встановлена законом або якщо він не визнаний судом недійсним.

Відповідно до ст.328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим

Відповідно до ст.638 ЦК України, договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Відповідно до ст. 655 ЦК України, за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.

Відповідно до ст. 656 ЦК України, предметом договору купівлі-продажу може бути товар, який є у продавця на момент укладення договору або буде створений (придбаний, набутий) продавцем у майбутньому.

Відповідно до ст. 657 ЦК України, договір купівлі-продажу земельної ділянки, єдиного майнового комплексу, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна укладається у письмовій формі і підлягає нотаріальному посвідченню, крім договорів купівлі-продажу майна, що перебуває в податковій заставі.

Позивач та відповідач уклали зазначений договір купівлі - продажу нерухомого майна у письмовій формі, і домовилися посвідчити його нотаріально, як того вимагає закон. Однак їх угода залишилася виконаною неповністю. Тому позивач і змушена звернутися до суду з цим позовом.

Суд вважає, що укладений договір купівлі-продажу нерухомого майна від 15.03.2013 року не суперечить закону, не порушує права і свободи чи інтереси інших осіб, а сторони домовились щодо усіх істотних умов договору купівлі-продажу нерухомого майна та виконали його. Але внаслідок того, що відповідач у подальшому після здійсненого повного розрахунку за зазначене нерухоме майно втратила інтерес до подальшого його переоформлення на ім'я позивача та ухиляється від нотаріального посвідчення договору, тому позивач і змушена згідно зі ст. 334 ЦК України просити суд визнати його дійсним та визнати за нею право власності на зазначене нерухоме майно.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги позивача доведеними та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 203, 204, 220, 328, 334, 655-657 Цивільного кодексу України, ст. ст. 10, 11, 57, 60, 197 ч.2, 209 - 213, 226 Цивільного процесуального кодексу України, суд -

ВИРІШИВ:

Визнати дійсним договір купівлі - продажу нерухомого майна земельної ділянки площею 0,1753 га, кадастровий номер 1222985500:06:071:0010, розташованої по АДРЕСА_1 та житлового будинку з надвірними господарчими спорудами, розташованими на цій земельній ділянки, укладений 15.03.2013 року між ОСОБА_1 та ОСОБА_2.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на земельну ділянку площею 0,1753 га, кадастровий номер 1222985500:06:071:0010, розташованою по АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 право власності на новозбудований житловий будинок АДРЕСА_1, літ. «А-1» загальною площею 91,4 квадратних метрів, житловою площею 56,9 квадратних метрів з надвірними господарськими спорудами: вбиральня літ. «Б», душ літ. «Б-1», споруди № 1-7 - вимощення, огорожа, ворота, хвіртка, водопровід.

Копію заочного рішення протягом трьох днів направити відповідачу. Заочне рішення може бути переглянуто судом, який його ухвалив за письмовою заявою відповідача, яка подається протягом 10 днів з дня отримання копії рішення.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 10 - днів до Апеляційного суду Дніпропетровської області через Орджонікідзевський міський суд.

Суддя Орджонікідзевського

міського суду Томаш В.І.

СудОрджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області
Дата ухвалення рішення23.06.2014
Оприлюднено25.06.2014
Номер документу39376975
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —184/1906/14-ц

Рішення від 23.06.2014

Цивільне

Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області

Томаш В. І.

Рішення від 23.06.2014

Цивільне

Орджонікідзевський міський суд Дніпропетровської області

Томаш В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні