Ухвала
від 17.06.2014 по справі 916/3633/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


УХВАЛА

"17" червня 2014 р. Справа № 916/3633/13

За заявою товариства з обмеженою відповідальністю „Трансдетальсервіс ТП" (65020, м. Одеса, вул. Ковальська, 7, кв, 10, код ЄДРПОУ 37759073).

про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю „Трансдетальсервіс ТП" (65020, м. Одеса, вул. Ковальська, 7, кв, 10, код ЄДРПОУ 37759073).

Суддя Бахарєв Б.О

Представники сторін:

Від заявника: не з'явився;

СУТЬ СПОРУ: про банкрутство

Товариство з обмеженою відповідальністю „Трансдетальсервіс ТП" звернулось до суду із заявою про порушення справи про банкрутство за скороченою процедурою, передбаченою ст. 95 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", з посиланням на те, що у зв'язку із неможливістю погашення кредиторської заборгованості в процедурі самостійної ліквідації, ліквідатором прийнято рішення від 01.11.2013р. про звернення до суду із заявою.

Ухвалою господарського суду від 13.02.2014р. за наслідками розгляду заяви голови ліквідаційної комісії боржника порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю „Трансдетальсервіс ТП" та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Ухвалами господарського суду Одеської області від 18.03.2014 р., 17.04.2014 р., 27.05.2014 р. зобов'язано ТОВ „Трансдетальсервіс ТП" надати докази неплатоспроможності товариства з обмеженою відповідальністю „Трансдетальсервіс ТП", докази відсутності майна, грошових коштів.

В судові засідання представник ТОВ „Трансдетальсервіс ТП" не з'явився, про причини ненадання витребуваних доказів суд не повідомив, хоча був повідомлений належним чином.

Як зазначено у третьому абзаці п.3.9.1. Постанови Пленуму ВГСУ № 18 від 26.12.2011р., в разі якщо ухвалу і було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Оскільки, ухвала суду направлялась заявнику (боржнику) за належною адресою, обов'язок суду щодо повідомлення останнього про дату, місце та час проведення судового засідання виконано судом у межах, передбачених законодавством заходів, тому адресат вважається належним чином сповіщеним про час та місце розгляду заяви про порушення справи про банкрутство.

Відповідно до ст.75 Господарського процесуального кодексу України справу розглянуто за наявними в ній матеріалами.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, суд встановив наступне:

Відповідно до ч. 2 ст. 4 1 ГПК України, господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з врахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч.ч.1, 2, 4 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України. Цей Закон має пріоритет перед іншими законодавчими актами України у регулюванні відносин, пов'язаних з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, за винятком випадків, передбачених цим Законом. Провадження у справах про банкрутство окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності регулюється з урахуванням особливостей, передбачених цим Законом.

Згідно ч.2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.

Відповідно до ч.3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

У ч.5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" зазначено, що боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі, якщо під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі.

Відповідно до ч.1 ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи. Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Відповідно до ч.ч.1, 6 ст. 59, ч.1 ст. 91 Господарського кодексу України, ч.1 ст. 105 та п.1 ч.1 ст. 110 Цивільного кодексу України, ч.1 ст. 33 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб -підприємців" суб'єкт господарювання (юридична особа) припиняється шляхом ліквідації за рішенням власника (власників) чи уповноваженим органом.

Порядок ліквідації юридичної особи регламентовано ст. ст. 105, 110, 111 ЦК України, ст.60 ГК України та ст. ст. 33-34 Закону України „Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців". До обов'язкових заходів добровільної ліквідації згідно зазначених положень віднесено:

- призначення власником (учасником) суб'єкта господарювання ліквідаційної комісії (ліквідатора) та встановлення порядку і строків проведення ліквідації;

- подання державному реєстратору документів для внесення до Єдиного державного реєстру запису про прийняття рішення щодо припинення юридичної особи власником (учасником), наслідком чого є автоматичне повідомлення державним реєстратором органів статистики, доходів і зборів, Пенсійного фонду України про такий запис, а також опублікування даної інформації у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації із зазначенням відомостей про призначену ліквідаційну комісію та строк пред'явлення вимог кредиторів, який не може становити менше 2-х місяців і більше 6-ти місяців з дня опублікування повідомлення;

- персональне повідомлення явних (відомих) кредиторів у письмовій формі про ліквідацію боржника;

- розгляд окремо кожної вимоги кредитора, що надійшла до ліквідаційної комісії, прийняття відповідного рішення та направлення його кредитору у строк не пізніше 30 днів з дня отримання вимоги;

- проведення заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості шляхом повідомлення відомих боржників та пред'явлення відповідних претензій та позовів;

- закриття рахунків боржника;

- проведення інвентаризації майна боржника;

- у випадках, установлених законом, забезпечення проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється;

- закриття відокремлених підрозділів, звільнення працівників боржника;

- повернення відповідним органам ліцензій, документів дозвільного характеру, печаток, штампів та ін.;

- у разі початку передбачених чинним законодавством перевірок, забезпечення надання витребуваних документів органам доходів і зборів, ПФУ та Фондам соціального страхування;

- складення проміжного ліквідаційного балансу після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами, який повинен містити відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду;

- затвердження проміжного ліквідаційного балансу учасниками юридичної особи;

- проведення аналізу платоспроможності товариства (співвідношення активу та пасиву) та прийняття рішення про продовження ліквідаційних заходів (задоволення вимог кредиторів) або звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

Зазначені вище норми законодавства вимагають від заявника подати докази здійснення вказаних заходів на момент звернення до суду із заявою про порушення справи про банкрутство.

На момент звернення із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Трансдетальсервіс ТП" за положеннями ст.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" заявником не було додано до вказаної заяви доказів проведення усіх заходів досудової ліквідації юридичної особи відповідно до цивільного та господарського законодавства, а саме: доказів розгляду вимоги кредитора, що надійшла до ліквідаційної комісії, прийняття відповідного рішення та направлення його кредитору у строк не пізніше 30 днів з дня отримання вимоги; доказів затвердження проміжного ліквідаційного балансу учасниками юридичної особи. Крім того, суд зазначає, що у заяві про порушення провадження у справі про банкрутство відсутні відомості щодо заходів, які вживались ліквідатором у процедурі добровільної ліквідації боржника, оскільки з наданого проміжного ліквідаційного балансу вбачається зміна фінансових показників як активу, так і пасиву підприємства.

Крім того, заявником не надано суду відомостей про те, чи є Товариство з обмеженою відповідальністю „Трансдетальсервіс ТП" учасником інших юридичних осіб, чи має боржник дочірні підприємства або відокремлені підрозділи; чи надавались документи боржника для проведення перевірок органам доходів і зборів, Пенсійному фонду України, Фондам соціального страхування; чи забезпечувалось боржником проведення незалежної оцінки майна юридичної особи, що припиняється (ч.4 ст. 111 Цивільного кодексу України).

Також, в супереч ч.3 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" до заяви про порушення провадження у справі про банкрутство боржником не було додано бухгалтерський баланс на останню звітну дату.

Не надано відомостей щодо розрахункових рахунків ТОВ „Трансдетальсервіс ТП", що не дає змогу суду повноцінно оцінити платоспроможність ТОВ „Трансдетальсервіс ТП".

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" банкрутство - визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури;

Статтею 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

Банкрут - боржник, неспроможність якого виконати свої грошові зобов'язання встановлена господарським судом.

До заяви ТОВ „Трансдетальсервіс ТП" не надані докази відсутності майнових активів (довідки з установ та організацій , які здійснюють реєстрацію прав власності на рухоме та нерухоме майно).

Згідно ч. 11 ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство, якщо господарським судом не встановлені ознаки неплатоспроможності боржника .

Приймаючи до уваги, що заявником не доведено наявності ознаків неплатоспроможності ТОВ „Трансдетальсервіс ТП" у зв'язку з неподанням доказів здійснення головою ліквідаційної комісії заходів досудової добровільної ліквідації, передбаченої законодавством, господарський суд припиняє провадження у справі про банкрутство ТОВ „Трансдетальсервіс ТП".

Господарський суд зазначає, що у разі усунення зазначених недоліків заявник не позбавлений права на звернення до суду у встановленому законом порядку.

Керуючись ст. 83 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -

У Х В А Л И В:

1. Провадження у справі № 916/3633/13 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю „Трансдетальсервіс ТП" (65020, м. Одеса, вул. Ковальська, 7, кв, 10, код ЄДРПОУ 37759073) - припинити.

2. Припинити дію мораторію на задоволення вимог кредиторів, введений ухвалою господарського суду Одеської області від 13.02.2014 р.

Ухвалу надіслати: боржнику, ДПІ у Приморському районі м. Одеси Головного управління Міндоходів, Приморському районному суду м. Одеси, Одеському окружному адміністративному суду, 2 ВДВС в Приморському районі м. Одеси, Реєстраційній службі Одеського міського управління юстиції.

Суддя Бахарєв Б.О.

наручно

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення17.06.2014
Оприлюднено26.06.2014
Номер документу39379925
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3633/13

Ухвала від 17.06.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

Ухвала від 13.02.2014

Господарське

Господарський суд Одеської області

Бахарєв Б.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні