МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв.
20.06.2014 р. Справа № 814/1732/14
Миколаївський окружний адміністративний суд, у складі судді Мороза А.О., розглянувши в письмовому провадженні адміністративну справу
за поданнямДПІ у Заводському р-ні м.Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській обл., вул. Г. Петрової, 2-а, м. Миколаїв, 54029
доТОВ "Аліотта Транс", вул. Набережна, 7-Г, Велика Корениха, Миколаївський район, Миколаївська область, 57156 простягнення податкового боргу в сумі 72180,88 грн., В С Т А Н О В И В:
ДПІ у Заводському районі м. Миколаєва ГУ Міндоходів у Миколаївській області звернулася з поданням до товариства з обмеженою відповідальністю "Аліотта-Транс" про стягнення коштів у сумі 72180,88 грн.
Подання обґрунтоване тим, що за підприємством рахується податковий борг з податку на додану вартість у сумі 999,88 грн. і з податку на прибуток у сумі 71181,00грн.
У судове засідання прибув представник відповідача, позивач у судове засідання не прибув, подав клопотання про розгляд подання за його відсутності.
Відповідно до ст. 128 ч. 6 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта. Враховуючи те, що в судове засідання прибув тільки представник відповідача, а позивач належним чином повідомлений про дату і час судового засідання, суд вважає, що маються підстави для розгляду подання в письмовому провадженні.
Вирішуючи подання, суд враховує наступне.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим кодексом. У п. 49.7 ст. 49 Податкового кодексу України передбачено обов'язок платника податків сплатити суму податкового зобов'язання, самостійно визначену ним у податковій декларації, протягом строків, установлених цим кодексом.
На виконання вимог Податкового кодексу України 28.02.2014 р. відповідачем подано податкову декларацію з податку на прибуток за 2014 р., в якій самостійно відображене податкове зобов'язання в сумі 71181,00 грн.
21.05.2014 р. відповідачем подано податкову декларацію з податку на додану вартість за квітень 2014 р., в якій самостійно відображене податкове зобов'язання в сумі 1000,00 грн. У зв'язку з наявністю переплати на особовому рахунку відповідача, несплаченим залишився борг у сумі 999,88 грн.
Таким чином, заборгованість відповідача складає 72180,88 грн.
20.03.2014 р. позивачем прийнято податкову вимогу № 568-11 на суму 71181,00 грн., яка отримана відповідачем та не оскаржена.
Згідно ст. 95 п. 95.1. п. 95.2. Податкового кодексу України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Згідно ст. 183 3 ч. 2 КАС України, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом.
Права контролюючих органів визначені ст. 20 Податкового кодексу України, зокрема п.п. 20.1.34 п. 20.1 вказаної статті передбачено право на звернення до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Пункт 95.3. ст. 95 ПК України визначає, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Позивач просить суд стягнути з відповідача на користь держави кошти. На підставі ч. 2 ст. 162 КАС України суд може прийняти іншу постанову.
Враховуючи викладене, суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, підтвердженими матеріалами справи та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі шляхом стягнення податкового боргу з рахунків відповідача у банках, обслуговуючих такого платника податків.
Відповідно до ст. 183 3 ч. 8 КАС України, постанова підлягає негайному виконанню.
Керуючись ст. ст. 2, 7, 17, 158, 160-163, 183 3 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
1. Подання задовольнити.
2. Стягнути з рахунків у банках товариства з обмеженою відповідальністю "Аліотта-Транс" (вул. Набережна, 7-Г, Велика Корениха, м. Миколаїв, 57156, ідентифікаційний код 38350399) податковий борг у сумі 72180,88 грн. на користь держави.
3. Постанова підлягає негайному виконанню.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства Україні, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 Кодексу адміністративного судочинства Україні, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених цією статтею, залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя А. О. Мороз
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2014 |
Оприлюднено | 26.06.2014 |
Номер документу | 39386240 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Мороз А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні