Ухвала
від 20.06.2014 по справі 910/4123/14
КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

cpg1251

КИЇВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

04116 м.Київ, вул. Шолуденка, 1 (044) 230-06-58

УХВАЛА

"20" червня 2014 р. Справа №910/4123/14

Київський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого: Власова Ю.Л.

суддів: Корсакової Г.В.

Самсіна Р.І.

за апеляційною скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю «ВП ТРЕЙД»

на рішення Господарського суду міста Києва від 19.05.2014р.

у справі №910/4123/14 (суддя Блажівська О.Є.)

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «ВП ТРЕЙД»

до Київського міського територіального відділення Антимонопольного комітету України

про визнання неправомірним та скасування рішення

ВСТАНОВИВ:

Відповідно до ч.3 ст.94 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі.

Згідно з ст.95 Господарського процесуального кодексу України особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншій стороні у справі копію цієї скарги і доданих до неї документів, які у сторони відсутні.

Відповідно до п.2 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам).

З наведених норм вбачається, що Скаржник разом із апеляційною скаргою повинен подати суду оригінал або належним чином засвідчену копію документу, підтверджуючого направлення іншій стороні (сторонам) копії апеляційної скарги.

Разом із тим, до апеляційної скарги №б/н від 06.06.2014р Скаржником не були додані докази направлення іншій стороні (сторонам) копії апеляційної скарги, що підтверджується актом апарату господарського суду м. Києва від 11.06.2014р. №131.

Відповідно до ч.3 ст.94 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.

Згідно з п.3 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.

Однак, скаржником до апеляційної скарги не додано доказів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому Законом України "Про судовий збір" порядку та розмірі.

Натомість, Скаржник в тексті апеляційної скарги просить звільнити від сплати судового збору на суму 609,00 грн. за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду міста Києва від 19.05.2014р. у справі №910/4123/14, мотивуючи заяву неможливістю сплати судового збору у зв'язку з важким фінансовим становищем та цілковиту відсутність грошових коштів на рахунках товариства.

Відповідно до ст. 8 Закону України "Про судовий збір" суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

Пунктом 3.1. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" №7 від 21.02.2013р. роз'яснено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону, є врахування ним майнового стану сторін. Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.

Отже, відстрочка, розстрочка або звільнення від сплати судового збору є правом суду, а відповідне клопотання сторони розглядається виходячи із визначених нею обставин, що унеможливлюють сплату стороною судового збору на момент подання, зокрема, апеляційної скарги, та підтвердження цих обставин належними та достатніми доказами.

Проте, колегія суддів відзначає, що скаржником до апеляційної скарги не подано жодного доказу неможливості сплати ним судового збору на час подання апеляційної скарги. Важке фінансове становище, на що посилається заявник, не є тією підставою, яка звільняє його від обов'язку виконання вимог процесуального закону щодо сплати судового збору.

З огляду на зазначене, колегія суддів не вбачає підстав для звільнення Скаржника від сплати судового збору за подання апеляційної скарги на рішення господарського суду міста Києва від 19.05.2014р. по справі № 911/4123/13.

Згідно з ч.1 ст.93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення місцевим господарським судом. У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу.

Відповідно до ч.2 ст.93 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд постановляє ухвалу про повернення апеляційної скарги у випадках, якщо вона подана після закінчення строків, установлених цією статтею, і суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку. Розгляд заяви особи про поновлення строку на подання апеляційної скарги здійснюється одним із суддів колегії суддів апеляційного господарського суду.

Згідно з п.4 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.

Повний текст оскаржуваного апеляційною скаргою рішення, прийнятого 19.05.2014р., був підписаний 26.05.2014р., відповідно останнім днем строку на подання апеляційної скарги був 05.06.2014р.

Проте, як вбачається з поданої Скаржником апеляційної скарги, остання, згідно з штампом органу поштового зв'язку на конверті, була відправлена до господарського суду міста Києва 10.06.2014р., тобто з пропущенням строку на подання апеляційної скарги, встановленого ч.1 ст.93 Господарського процесуального кодексу України. При цьому, клопотання про поновлення пропущеного строку Скаржник не подавав.

Враховуючи те, що апеляційна скарга подана з порушенням десятиденного строку, встановленого ст. 93 Господарського процесуального кодексу України, без клопотання про відновлення пропущеного строку, колегія суддів вважає, що дана апеляційна скарга підлягає поверненню Скаржнику на підставі п.4 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України.

Враховуючи викладене, дана апеляційна скарга не приймається до розгляду та підлягає поверненню Скаржнику на підставі п. 2, 3, 4 ч.1 ст.97 Господарського процесуального кодексу України.

Керуючись статтями 86, 94, 97 Господарського процесуального кодексу України, Київський апеляційний господарський суд, -

УХВАЛИВ:

1. Повернути апеляційну скаргу з доданими до неї документами без розгляду.

Головуючий суддя Ю.Л. Власов

Судді Г.В. Корсакова

Р.І. Самсін

СудКиївський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення20.06.2014
Оприлюднено25.06.2014
Номер документу39416944
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/4123/14

Ухвала від 20.06.2014

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Власов Ю.Л.

Рішення від 19.05.2014

Господарське

Господарський суд міста Києва

Блажівська О.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні