ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 червня 2014 року Справа № 813/3845/14
12 год. 21 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.,
секретар судового засідання Небесна М.В.,
від позивача Климчук Ю В.,
від відповідача Цяцяк А.Р.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області про стягнення коштів рахунок погашення податкового боргу з Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільне українсько - російське підприємство з іноземними інвестиціями).
Суть справи.
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява Державної податкової інспекції у Франківському районі м. Львова Головного управління Міндоходів у Львівській області (далі - позивач, ДПІ у Франківському районі м. Львова) з до Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільне українсько - російське підприємство з іноземними інвестиціями (далі - відповідач, ТзОВ «Октант») з вимогою стягнути з відповідача грошові кошти в розмірі 3866518,28грн., що знаходяться на рахунках в установах банків та інших фінансових установах, обслуговуючих такого платника податків, в рахунок погашення податкового боргу на користь Державного бюджету України.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що відповідач має заборгованість в розмірі 3866518,28 грн. а саме: з податку на прибуток підприємств (3314156,28 грн.) та авансовому внеску з податку на прибуток (552362,00грн.), яка виникла внаслідок несплати самостійно задекларованих платежів згідно податкової декларації з податку на прибуток підприємств за 2013 рік № 9091128088 від 03.03.2014 року. Оскільки, вжиті податковим органом заходи не призвели до погашення податкового боргу, він звернувся з вищевказаним позовом до суду.
У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримав повністю, з підстав викладених в позовній заяві, просив позов задовольнити.
19.06.2014 року за вх. № 21620 через канцелярію Львівського окружного адміністративного суду надійшов відзив на позов про стягнення грошових коштів /а.с.19/, зі змісту якого відповідач визнає адміністративний позов в повному обсязі. Представник відповідача в судовому засіданні дав аналогічні пояснення та визнав позов у повному обсязі.
Суд заслухав пояснення представників сторін, з'ясував обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги, а також ті, які мають інше значення для вирішення справи, повно, всебічно та об'єктивно дослідив докази у справі, та -
в с т а н о в и в :
ТзОВ «Октант» згідно з Витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців зареєстроване як юридична особа 17.06.2002 року з присвоєнням коду за ЄДРПОУ 32052882 /а.с.11-13/ та перебуває на обліку в ДПІ у Франківському районі м. Львова.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Юрисдикція адміністративних судів, відповідно до ч. 1 ст. 17 КАС України, поширюється на правовідносини, що виникають у зв'язку з здійсненням суб'єктом владних повноважень владних управлінських функцій, а також у зв'язку з публічним формуванням суб'єкта владних повноважень шляхом виборів або референдуму.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 КАС України суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках передбачених Конституцією та законами України.
Заборгованість відповідача перед бюджетом згідно Довідки про суми податкового боргу платника податків (з врахуванням сум пені, нарахованої на суми несплаченого податкового боргу та розстрочених/відстрочених сум) становить 3866518,28 грн., що виникла внаслідок несплати податкового зобов'язання з податку на прибуток підприємств та авансовому внеску з податку на прибуток /а.с.4/.
Відтак, податковим органом до матеріалів адміністративної справи на підтвердження вищевказаної суми заборгованості долучені:
- податкова декларація з податку на прибуток підприємств /а. с. 9-10/;
- зворотний бік облікової картки платника податків /а. с. 8/.
Згідно з пп. 14.1.137 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України (чинний з 01.01.2011 року), орган стягнення - державний орган, уповноважений здійснювати заходи щодо забезпечення погашення податкового боргу в межах повноважень, встановлених цим Кодексом та іншими законами України.
Відповідно до ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) платники податків зобов'язані сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п. 46.1. ст. 46 ПК України податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої декларації, згідно ст. 54 ПК України.
Строки сплати податкового зобов'язання визначені ст. 57 ПК України, відповідно до п. 57.1. Платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом
Крім того, відповідно до п. 56.11 ст. 56 ПК України не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
У зв'язку з цим, позивачем виставлено податкову вимогу № 1250-25 від 13.03.2014 року, яку вручено посадовій особі відповідача нарочно 13.03.2014 року. /а.с.7/. Доказів оскарження такої вимоги до суду не надано.
Контролюючий орган згідно з пп. 20.1.19 ст. 20 ПК України має право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов'язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим кодексом та іншими законами України.
Також, відповідно до підп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з пп. 95.1-95.3 ст. 95 ПК України, орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги. Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання органам державної податкової служби, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Отже, вжиті органом державної податкової служби заходи не призвели до погашення податкового боргу відповідача, згідно з долучених до справи документів його заборгованість становить 3866518,28 грн. та залишається непогашеною.
Згідно зі ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Крім того, представник відповідача згідно з вимогами ст. 136 КАС України визнав позовні вимоги у повному обсязі. Визнання адміністративного позову відповідачем прийнято судом, оскільки не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи та інтереси.
З врахуванням вищевикладеного, позовні вимоги є обґрунтованими, документально підтвердженими та слід задовольнити.
Згідно з положенням ст. 94 КАС України, передбачено, що у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 17-20, 50, 69-71, 86, 94, 128, 159-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з рахунків Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільне українсько - російське підприємство з іноземними інвестиціями )(м. Львів, вул. Наукова, буд. 5А, кімн. 340; код ЄДРПОУ 32052882) відкритих у банківських установах, обслуговуючих такого платника, на користь бюджету, податковий борг у сумі 3866518 (три мільйони вісімсот шістдесят шість тисяч п'ятсот вісімнадцять) грн. 28 коп.
3. Судові витрати з відповідача не стягувати.
Постанову може бути оскаржено, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано о 17.45 год. 25.06.2014 року.
Суддя Кравців О.Р.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.06.2014 |
Оприлюднено | 02.07.2014 |
Номер документу | 39470178 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кравців Олег Романович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні