ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
і м е н е м У к р а ї н и
24 червня 2014 рокум. Ужгород№ 807/1949/14
Закарпатський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Дору Ю.Ю.
при секретарі Пирожук Н.П.,
за участю:
позивача: Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області - представник не з'явився,
відповідача: Державного підприємства "Дослідне конструкторське бюро машинобудування"- представник не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Державного підприємства "Дослідне конструкторське бюро машинобудування" про стягнення заборгованості у сумі 2549,55 грн., -
В С Т А Н О В И В:
Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області(далі - Позивач) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Державного підприємства "Дослідне конструкторське бюро машинобудування"(далі - ДП "Дослідне конструкторське бюро машинобудування", Відповідач) про стягнення заборгованості по фінансуванню різниці між розмірами пенсій за спірний період у сумі 3648,65 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідно до вимог ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», а також Постанови Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року, якою затверджено «Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» відповідач зобов'язаний відшкодувати частину (пропорційно до стажу роботи на даному підприємстві) від суми 50% такої різниці між пенсіями, які отримували його колишні наукові працівники. Оскільки Державне підприємство "Дослідне конструкторське бюро машинобудування" добровільно свого обов'язку не виконало, Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області звернулось з зазначеним позовом до суду.
24.06.2014 року до суду надійшла заява від представника позивача про уточнення позовних вимог, якою просив стягнути з Відповідача заборгованість у сумі 2549,55 грн. у зв'язку з тим, що відповідач під час провадження у даній справі в рахунок сплати заявленої заборгованості частково сплачено кошти в розмірі 1099,10 грн.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак надав суду клопотання, яким просив розглядати дану справу без його участі за наявними матеріалами. В своєму клопотанні позовні вимоги підтримав у повному обсязі та просив такі задовольнити з мотивів наведених у позовній заяві.
Відповідач повторно не забезпечив участі свого представника у судовому засіданні, хоча про дату, час та місце судового розгляду був повідомлений належним чином, проте надав суду заяву, якою визнав уточнені позовні вимоги у сумі 2549,55 грн.
Відповідно до частини 1 статті 41 КАС України у разі неявки у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи якщо відповідно до положень КАС України розгляд справи здійснюється за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється. А оскільки сторони в судове засідання не з'явилися, фіксування судового процесу не здійснюється.
Розглянувши подані сторонами документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Державне підприємство "Дослідне конструкторське бюро машинобудування" зареєстроване як юридична особа згідно, що підтверджено Довідкою з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України №1335 від 23.11.2006 року(а.с.4) та Свідоцтвом про державну реєстрацію юридичної особи Срії А00 №784293(а.с.5).
Як встановлено судом, громадянин ОСОБА_1 набув стаж наукової роботи, в тому числі в ДП "Дослідне конструкторське бюро машинобудування", що дало йому право на призначення пенсії згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність».
Факт понесення органами ПФУ витрат на виплату вказаним громадянам наукових пенсій підтверджено долученими до матеріалів справи повідомленнями про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсій обчисленою відповідно до інших законодавчих актів(а.с.13.15,17).
На виконання ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», та Постанови Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року Позивач надсилав Відповідачу повідомлення про розмір суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів; вказані повідомлення в т.ч. містять інформацію про різницю між згаданими видами пенсії, 50% різниці між сумами пенсій, а також про частку від цієї суми (як у відсотках, так і в коштах), яку відповідач повинен відшкодувати(а.с.10-12,14,16,18,19).
Загальна сума заборгованості ДП "Дослідне конструкторське бюро машинобудування" по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з листопада 2013 року по травень 2014 року становила 3648,65 грн., що підтверджується наявним в матеріалах справи обґрунтованим розрахунком суми заборгованості (а.с.20).
Однак, відповідно до заяви від 24.06.2014 року про уточнення позовних вимог, у зв'язку з тим, що відповідач під час провадження у даній справі в рахунок сплати заявленої заборгованості частково сплачено кошти в розмірі 1099,10 грн., сума заборгованості складає - 2549,55 грн.
Економічні, соціальні та правові гарантії наукової та науково-технічної діяльності визначено Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність».
Відповідно до ч. 1 ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової, науково-технічної, науково-педагогічної, науково-організаційної роботи на державних підприємствах, в установах, організаціях пенсії на рівні, який забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
Згідно Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», право на призначення пенсії у наукових (науково-педагогічних) працівників виникає у випадку наявності у них необхідного стажу роботи на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.
Відповідно до вимог ч. 9 ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:
- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Постановою Кабінету Міністрів України № 372 від 24.03.2004 року затверджено «Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність», та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» (далі - Порядок).
Згідно п. 2, 4 цього Порядку, за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
У разі ліквідації або зміни власника підприємства, установи, організації чи вищого навчального закладу III - IV рівнів акредитації різниця у розмірі пенсії фінансується за рахунок коштів їх правонаступників у порядку, що діяв стосовно цих підприємств, установ, організацій та закладів до моменту ліквідації або зміни власника.
Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках (п. 5 Порядку).
На виконання ст. 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» та зазначеного вище Порядку відповідачу були направлені повідомлення про суми витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів.
Станом на день розгляду справи та прийняття судом постанови, заборгованість відповідача з витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, становить 2549,55 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами.
Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості по відшкодуванню витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів в розмірі 2549,55 грн. підлягають задоволенню, оскільки на відповідача законодавцем покладений обов'язок відшкодування даних витрат Пенсійного фонду на виплату пенсій.
Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Згідно ч. 1 ст. 71 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.
Відповідно до ст. 49, 70 КАС України, сторони зобов'язані добросовісно користуватися належними їм процесуальними правами, а відтак зобов'язані обґрунтовувати належність та допустимість доказів для підтвердження своїх вимог або заперечень, чого позивачем у повному обсязі зроблено не було.
Щодо судових витрат, такі відповідно до вимог ст. 94 КАС України, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 69-71, 94, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області до Державного підприємства "Дослідне конструкторське бюро машинобудування" про стягнення заборгованості у сумі 2549,55 грн. - задовольнити повністю.
2. Стягнути з Державного підприємства "Дослідне конструкторське бюро машинобудування"(88000, Закарпатська область, м. Ужгород, вул. Паризької Комуни, буд.4, код - 14313174) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Ужгороді Закарпатської області заборгованість по фінансуванню різниці між розмірами пенсій за спірний період в сумі 2549,55 грн. (дві тисячі п'ятсот сорок дев'ять гривень 55 копійок ).
3. Судові витрати на підставі ч.4 ст. 94 КАС України із відповідача не стягуються.
4.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а у разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 254 КАС України.
СуддяЮ.Ю. Дору
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2014 |
Оприлюднено | 02.07.2014 |
Номер документу | 39472929 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Дору Ю.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні