ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
26 червня 2014 рокуЛуганськ№ 812/4167/14
Суддя Луганського окружного адміністративного суду м. Луганська Свергун І.О., розглянувши адміністративний позов Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області до Державного підприємства «Підприємство Слов'яносербської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№ 60) про стягнення коштів в сумі 26625,00 грн. шляхом накладення арешту на всі рахунки,
ВСТАНОВИВ:
25 червня 2014 року ДПІ в Слов'яносербському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області звернулася до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Державного підприємства «Підприємство Слов'яносербської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№ 60) про стягнення коштів в сумі 26625,00 грн. шляхом накладення арешту на всі рахунки.
Розглянувши матеріали позову, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху для усунення недоліків.
Відповідно до статті 106 Кодексу адміністративного судочинства України у позовній заяві зазначаються:
1) найменування адміністративного суду, до якого подається позовна заява;
2) ім'я (найменування) позивача, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі є;
3) ім'я (найменування) відповідача, посада і місце служби посадової чи службової особи, поштова адреса, а також номер засобу зв'язку, адреса електронної пошти, якщо такі відомі;
4) зміст позовних вимог згідно з частиною третьою статті 105 цього Кодексу і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів, - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів;
5) у разі необхідності - клопотання про звільнення від сплати судового збору; про звільнення від оплати правової допомоги і забезпечення надання правової допомоги, якщо відповідний орган відмовив особі у забезпеченні правової допомоги; про призначення судової експертизи; про витребування доказів; про виклик свідків, заява про поновлення строку звернення до адміністративного суду тощо;
6) перелік документів та інших матеріалів, що додаються.
На підтвердження обставин, якими обґрунтовуються позовні вимоги, позивач зазначає докази, про які йому відомо і які можуть бути використані судом.
До позовної заяви додаються її копії та копії всіх документів, що приєднуються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб, крім випадків подання адміністративного позову суб'єктом владних повноважень. Суб'єкт владних повноважень при поданні адміністративного позову зобов'язаний додати до позовної заяви доказ надіслання відповідачу і третім особам копії позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до пунктів 95.1 та 95.3 статті 95 Податкового кодексу України контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.
Положеннями пунктів 94.1 та 94.4. Податкового кодексу України передбачено, що адміністративний арешт майна платника податків (далі - арешт майна) є винятковим способом забезпечення виконання платником податків його обов'язків, визначених законом.
Арешт може бути накладено контролюючим органом на будь-яке майно платника податків, крім майна, на яке не може бути звернено стягнення відповідно до закону, та коштів на рахунку платника податків.
Так, позивач в адміністративному позові просить: «Стягнути кошти в сумі 26625,00 грн. шляхом накладення арешту на всі рахунки Підприємства Слов'яносербської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№ 60) і.к. 08680402 (місцезнаходження: 93745, Луганська область, Слов'яносербський район, смт. Лозівський, вул. Цупова, буд. 3), відкритих в Луганській філії ПАТ КБ «Приватбанк» м. Луганськ МФО 304795 на суму податкового боргу по податку на додану вартість у розмірі 26625,00 грн. код платежу 14010100, розрахунковий рахунок № 31118029700298, одержувач УДКСУ у Слов'яносербському районі, код 37969169, банк ГУДКСУ в Луганській області м. Луганськ, МФО 804013».
Позовні вимоги є неконкретизованими. Так, із позовних вимог не зрозуміло, що просить позивач - стягнути з відповідача кошти в сумі 26625,00 грн., чи накласти арешт на рахунки підприємства. Суд зауважує, що чинним податковим законодавством передбачено стягнення податкової заборгованості за рахунок коштів боржника чи за рахунок його майна. Однак, законодавством не передбачено такого виду стягнення податкового боргу, як стягнення шляхом накладення арешту.
Позивачу слід усунути зазначені в ухвалі недоліки шляхом надання суду уточненого адміністративного позову.
Згідно з частиною першою статті 108 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 106 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху, у якій зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб їх усунення і встановлюється строк, достатній для усунення недоліків.
На підставі вищевикладеного, керуючись статтею 108 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
УХВАЛИВ:
Адміністративний позов Державної податкової інспекції в Слов'яносербському районі Головного управління Міндоходів у Луганській області до Державного підприємства «Підприємство Слов'яносербської виправної колонії управління Державного департаменту України з питань виконання покарань у Луганській області (№ 60) про стягнення коштів в сумі 26625,00 грн. шляхом накладення арешту на всі рахунки залишити без руху.
Запропонувати позивачу в строк до 14 липня 2014 року усунути зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви шляхом надання суду уточненого адміністративного позову, в іншому випадку позовну заяву буде повернуто позивачу.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху невідкладно надіслати позивачу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому проваджені або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
СуддяІ.О. Свергун
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.06.2014 |
Оприлюднено | 02.07.2014 |
Номер документу | 39474695 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
І.О. Свергун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні