ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 квітня 2014 р. Справа № 804/11087/13-а Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Барановського Р. А. розглянувши у письмовому провадженні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Юнітрон" про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ :
Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду із адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Юнітрон", у якому просить стягнути з відповідача до державного бюджету заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та штрафні санкцію і пеню у загальній сумі 384, 87 грн.
Позовні вимоги мотивовані наявністю непогашеної заборгованості відповідача.
Дослідивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Положенням про Пенсійний фонд України, затвердженим Указом Президента України 06 квітня 2011 року № 384/2011, Пенсійний фонд України є центральним органом виконавчої влади.
Основним завданням Пенсійного фонду України є участь у формуванні та реалізації державної політики з питань пенсійного забезпечення та збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, а також керівництво та управління солідарною системою загальнообов'язкового державного пенсійного страхування; забезпечення збору, ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску, інших коштів відповідно до законодавства та здійснення контролю за їх сплатою.
Відповідно до п.п. 2 п. 2.1 розділу 2 Положення про Управління Пенсійного фонду України в районах, містах і районах у містах, затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 30.04.2002 р. №8-2, зареєстроване в Міністерстві юстиції України 21.05.2002р. №442/6730 одним із основних завдань Пенсійного фонду України визначено збір та ведення обліку надходжень від сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та інших коштів, призначених для пенсійного забезпечення.
Таким чином, Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу виступає органом, уповноваженим державою виконувати відповідні функції у даних правовідносинах.
Матеріалами справи підтверджено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Юнітрон" (код ЄДРПОУ 37272399) (далі-підприємство, відповідач) перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу як платник єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та зареєстроване за №04170311800.
Відповідно до положень Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" №2464-VІ від 08.07.2010 р. (далі-Закон України № 2464) (ст. 6) та "Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України N 21-5 від 27.09.2010 р., яка зареєстрована в Міністерстві юстиції України 27.10.2010р. №994/18289 на платника єдиного внеску на загальнобов'язкове державне соціальне страхування покладено обов'язок своєчасно та у повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Так, зокрема в п. 4.3 зазначеної Інструкції встановлено, що підприємства, установи й організації, інші юридичні особи утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду-діяльності та господарювання проводять щомісячне обчислення єдиного внеску на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) виплат (доходу), на які нараховується єдиний внесок. Єдиний внесок нараховуються на суми, що визначені базою для нарахування єдиного внеску, незалежно від джерел їх фінансування, форми, порядку, місця виплати та використання, а також незалежно від того, чи виплачені такі суми фактично після їх нарахування до сплати. Нараховані за відповідний базовий звітний період суми єдиного внеску сплачуються платником шляхом перерахування безготівкових коштів з його банківського рахунку не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом, незалежно від виплати заробітної плати та інших видів виплат, на суми яких нараховується єдиний внесок. Базовим звітним періодом є календарний місяць. Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Єдиний внесок для платників, зазначених у п.1 ч.1 ст.4 Закону №2464 (підприємства, установи та організації, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору або інших умовах) нараховується на суму заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату та інші заохочувальні та компенсаційні виплати (база нарахування). Розмір єдиного внеску для вищезазначених платників встановлюється у відсотках до бази нарахування відповідно до класу професійного ризику виробництва.
Згідно ч. 8 ст. 9 Закону №2464 - платники єдиного внеску сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Частиною 2 ст. 25 Закону №2464 передбачено, що у разі виявлення своєчасно не спалчених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених частиною 10, в якому зазначено, що на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Підприємство було подано до Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу звіти сум єдиного внеску загальнообов'язкове державне соціальне страхування за травень, червень 2013 року на суму 245, 16 грн., в яких була зазначена самостійно нарахована сума єдиного внеску. Так, відповідно до даних зазначених звітів, сума єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування відповідачем була нарахована за травень, червень 2013р. в сумі 245, 16 грн.
Дана сума узгодженого зобов'язання відповідачем не сплачена.
Пунктом 2 частиною 11 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" встановлено, що за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску орган Пенсійного фонду України застосовує штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
В частині 14 статті 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" зазначено, що про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску. Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення або можуть бути оскаржені до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Частиною 16 цієї ж статті встановлено, що строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.
У зв'язку з несвоєчасною сплатою суми єдиного внеску за травень, червень 2013р. Управлінням Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу було прийняте рішення про застосування штрафних санкцій за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску, № 1140 від 27.05.2013 року, яким на відповідача накладено штраф у розмірі 88, 99 грн. та нараховано пеню в сумі 50, 72 грн.
Відомості щодо оскарження підприємством Рішення Управління Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу № 1140 від 27.05.2013 року у визначеному законодавством порядку відсутні у матеріалах адміністративної справи.
Таким чином, станом на 26.11.2012 року загальна сума заборгованості підприємства перед Управлінням Пенсійного фонду України в Центрально-Міському районі м. Кривого Рогу скаладає 384, 87 грн., з яких заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування становить 245, 16 грн, а заборгованість по штрафним санкціям -88, 99 та пеня складає 50, 72 грн.
У добровільному порядку відповідач заборгованості не погашає.
З огляду на викладене, адміністративний позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 159-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Юнітрон" (і.к. 37272399, р/р №26000315908700 в УкрСиббанк, м. Харків, МФО 351005) на користь державного бюджету (код 24450529, р/р №25600000389292 у Дніпропетровському обласному управлінні АТ "Ощадбанк", МФО 305482) заборгованість по єдиному внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та штрафні санкціям і пеню у розмірі 384, 87 грн. (триста вісімдесят чотири гривні вісімдесят сім копійок).
Копію постанови направити сторонам по справі.
Постанова суду набирає законної сили та може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду в порядку та строки, передбачені статтями 186 та 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Суддя Р.А. Барановський
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2014 |
Оприлюднено | 02.07.2014 |
Номер документу | 39487363 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Барановський Роман Анатолійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Барановський Роман Анатолійович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Барановський Роман Анатолійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні