Постанова
від 27.06.2014 по справі 812/3321/14
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

8.4.3

ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

Іменем України

27 червня 2014 рокуЛуганськСправа № 812/3321/14

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Островська О.П., розглянувши в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форпост» про припинення юридичної особи, -

ВСТАНОВИВ:

14 травня 2014 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форпост» про припинення юридичної особи.

Позовні вимоги мотивовано тим, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Форпост» (далі - Підприємство) зареєстровано як суб'єкт підприємницької діяльності і юридична особа 01.02.1994, на підставі рішення виконкому Сєвєродонецької міської Ради народних депутатів та постановлено на облік як платник податків у ДПІ у м.Сєвєродонецьку 17.02.1994 за №921. З І кварталу 2011 року і до цього часу підприємство не надає до ДПІ у м.Сєвєродонецьку ГУ МД податкову звітність.

На підставі викладеного позивач просив припинити юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю «Форпост».

Відповідно до пункту третього частини 1 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо припинення за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців у випадках, передбачених законом, чи відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.

Ухвалою суду від 15 травня 2014 року у справі відкрито скорочене провадження. Копію ухвали про відкриття провадження у справі було направлено на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю «Форпост» 15 травня 2014 року.

18 червня 2014 року до суду повернувся конверт з позначкою «за закінченням терміну зберігання» (а.с.13).

Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Таким чином, відповідач є належно повідомленим про розгляд справи.

В строк, установлений частиною 3 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заяви про визнання позову або заперечення на позов.

Згідно із пунктом другим частини 5 статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України. справа повинна бути розглянута у порядку скороченого провадження не пізніше трьох днів - у разі якщо протягом семи днів з дня закінчення строку, передбаченого частиною третьою цієї статті, до суду не надійшло заперечення відповідача та за умови, що справа не розглядається судом за місцезнаходженням відповідача.

Дослідивши матеріали справи та подані документи, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суддя вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю «Форпост», ідентифікаційний код юридичної особи 24208277, місцезнаходження: 93400, Луганська обл., м.Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 80/6, зареєстроване 01.02.1994, видане міськвиконкомом Сєвєродонецької міської Ради народних депутатів №97П11 (а.с.10).

Відповідач перебуває на податковому обліку у ДПІ у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області від 17.02.1994 №921 (а.с.9).

Згідно висновку ДПІ у м.Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області №73 від 11.04.2014 відповідач не надає до ДПІ у м.Сєвєродонецьку податкову звітність з І кварталу 2011 року і до цього часу (остання податкова звітність-декларація з податку на прибуток за 2010 рік від 24.11.2010), станом на 25.01.2014 Товариство з обмеженою відповідальністю «Форпост» перебуває в стані припинення, податковий борг відсутній (а.с.6,8).

01 січня 2011 року набув чинності Податковий кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства.

Відповідно до пункту 15.1 статті 15 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об'єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об'єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов'язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Відповідно до підпунктів 16.1.2, 16.1.3, 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний: вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів; подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України визначено, що платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.

Згідно із п.п. 20.1.37 п.20.1 статті 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та припинення фізичною особою - підприємцем підприємницької діяльності та/або про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.

Згідно із частино 1 статті 63 Податкового кодексу України облік платників податків ведеться з метою створення умов для здійснення контролюючими органами контролю за правильністю нарахування, своєчасністю і повнотою сплати податків, нарахованих фінансових санкцій, дотримання податкового та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи державної податкової служби.

Пунктом 67.2 статті 67 Податкового кодексу України передбачено, що контролюючі органи в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців.

Відповідно до пункту 41.1 статті 41 Податкового кодексу України та Постанови Кабінету Міністрів України №229 від 20.03.2013 "Про утворення територіальних органів Міністерства доходів і зборів" позивач є контролюючим органом, наділеним правом звернення до суду про винесення судового рішення щодо припинення юридичних осіб.

Відносини, які виникають у сфері державної реєстрації юридичних осіб, а також фізичних осіб - підприємців регулює Закон України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців".

Частиною 2 статті 38 цього Закону серед іншого встановлено, що підставами для постановлення судового рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством юридичної особи, зокрема є неподання протягом року органам доходів і зборів податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.

З огляду на викладене, оскільки під час розгляду справи суддею з'ясовано, що відповідач більше одного року не подає органам доходів і зборів податкові декларації, документи фінансової звітності відповідно до закону, суддя вважає, що у даному випадку наявні підстави для задоволення позову.

Разом з тим, відповідно до частини 1 статті 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців" суд, який постановив рішення щодо припинення юридичної особи, що не пов'язане з банкрутством юридичної особи, у день набрання таким рішенням законної сили направляє його копію державному реєстратору за місцезнаходженням юридичної особи для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення. Дата надходження відповідного судового рішення вноситься державним реєстратором до журналу обліку реєстраційних дій.

Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.

На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 18, 94, 158-163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, статтею 38 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців", статтями 15, 16, 20, 49, 63, 67 Податкового кодексу України, суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Сєвєродонецьку Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Форпост» про припинення юридичної особи- задовольнити повністю.

Припинити юридичну особу Товариства з обмеженою відповідальністю «Форпост» (код за ЄДРПОУ 24208277, місцезнаходження: 93400, Луганська область, м.Сєвєродонецьк, вул. Гагаріна, 80/6).

Після набрання постановою законної сили направити її копію до Реєстраційної служби Сєвєродонецького міського управління юстиції (93400, Луганська обл., м.Сєвєродонецьк, вул. Партизанська, 13) для внесення до Єдиного державного реєстру запису про судове рішення щодо припинення юридичної особи.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.

Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.

Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, судове рішення апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.

Суддя О.П. Островська

СудЛуганський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення27.06.2014
Оприлюднено03.07.2014
Номер документу39492153
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —812/3321/14

Постанова від 27.06.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.П. Островська

Ухвала від 15.05.2014

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

О.П. Островська

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні