ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
24.06.2014 Справа № 905/3750/14
Господарський суд Донецької області у складі судді Зекунова Е.В., при секретарі Павленко М.С.,
розглянув матеріали справи за позовом Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго", м.Горлівка
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.Д", м.Донецьк
про стягнення заборгованості в сумі 2547 грн. 96 коп.
за участю представників сторін:
Від позивача: Позняр С.В. - за довіреністю №16-14 "Д" від 01.02.2014р.
Від відповідача: не з'явився.
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Донецькобленерго" звернувся до господарського суду Донецької області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.Д" про стягнення заборгованості в сумі 2547 грн. 96 коп. яка складається з:
- заборгованості за активну електроенергію за січень - квітень 2014 року в сумі 1780 грн. 27 коп.;
- суми боргу за перевищення договірних величин споживання електричної енергії за січень 2014 року в сумі 207 грн. 51 коп.;
- суми 3% річних у розмірі 96 грн. 83 коп. нарахованої за період з 01.08.2013р. по 30.04.2014р. за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань по оплаті активної електричної енергії.;
- суми інфляційних втрат у розмірі 194 грн. 05 коп. нарахованої за період з 01.08.2013р. по 30.04.2014р. за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань по оплаті активної електричної енергії.;
- суми пені у розмірі 269 грн. 30 коп. нарахованої за період з 01.08.2013р. по 30.04.2014р. за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань по оплаті активної електричної енергії.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на неналежне виконання відповідачем своїх зобов'язань за договором №4735 від 30.10.2002р., ст.ст. 509, 525, 526, 530, 625 Цивільного Кодексу України, ст.193 Господарського Кодексу України.
Представник позивача у судовому засіданні підтримав позовні вимоги.
Відповідач у судове засідання не з`явився, відзив на позовну заяву не надав. Про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином.
Згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців №798237 від 28.11.2013р. станом на 28.11.2013р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Д.Д.", м.Донецьк, код ЄДРПОУ 31586585, знаходиться за адресою: 83054, м.Донецьк, вул.Політбойців, б.6,кв.13. Проте, у поштовій довідці причиною повернення поштової кореспонденції зазначено вибуття ТОВ "Д.Д." з вказаної адреси.
Відповідно до п. 3.9.2. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011р. «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» у випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Враховуючи, що ухвали суду направлені відповідачу за адресою, зазначеною в позові та витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, господарський суд вважає, що відповідач був повідомлений про розгляд справи належним чином, проте правом бути присутнім в судовому засіданні не скористався, тому справа розглядається за наявними в ній матеріалами згідно статті 75 Господарського процесуального кодексу України.
Перевіривши матеріали справи, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про наступне.
Судом встановлено, що 30.10.2002р. між Відкритим акціонерним товариством "Донецькобленерго", м.Донецьк та Товариством з обмеженою відповідальністю "Д.Д.", м.Донецьк, був укладений договір на користування електричною енергією №4735, за умовами якого електропостачальна організація (позивач) зобов'язувався постачати електричну енергію в відповідності з умовами договору, а споживач (відповідач) своєчасно проводити сплату за використану електричну енергію та виконувати інші умови, визначені даним договором (а.с.13-16).
Відповідно до розділу 2 договору електропостачальна організація за регульованим тарифом зобов'язується відпускати електроенергію як різновид промислової продукції споживачу в межах 0,562кВА приєднаної (дозволеної до використання) потужності згідно з визначеними йому цим договором умовами та величинами постачання електроенергії та потужності.
Споживач зобов'язався сплачувати за використану електричну енергію та потужність, а також вносити всі інші платежі за розрахунковий період згідно з діючими в цей період тарифами, індексом цін та умовами цього договору.
Договір був укладений на строк до 31 грудня 2007 року, набирає чинності з дня його підписання та вважається щорічно продовженим на наступний календарний рік, якщо за місяць до закінчення строку жодною зі сторін не буде заявлено про відмову від цього договору або його перегляд ( п.16. договору).
У додатку №5 від 25.06.2010р. "Порядок розрахунків" до договору, сторони погодили розрахунковий період встановлений споживачу з 15 числа місяця до такого ж числа наступного місяця.
Згідно з п.7 додатку №5 до договору, остаточний розрахунок споживача за електричну енергію, спожиту протягом розрахункового періоду, здійснюється на підставі виставленого постачальником електричної енергії рахунка, відповідно до даних про фактичне споживання електричної енергії визначеного на підставі показів розрахункових засобів обліку (або розрахунковим шляхом) з урахуванням сум, що надійшли від споживача. За результатами розрахункового періоду споживачем та постачальником електричної енергії визначається фактичний обсяг поставленої споживачу електричної енергії та оформлюється додаток №22 "Акт прийняття-передавання товарної продукції". Для проведення остаточного розрахунку споживач у термін до 3 робочих днів з дня закінчення розрахункового періоду повинен отримати в розрахунковому відділі відповідного РЕМ рахунок на оплату електричної енергії. Цей рахунок має бути сплачений споживачем протягом 5 банківських днів з дня його отримання, якщо споживач здійснює оплату самостійно, та 10 банківських днів, якщо споживач здійснює оплату через свою головну структуру. В разі неявки споживача для отримання рахунку постачальник направляє рахунок споживачу рекомендованим листом. У такому разі рахунок вважається отриманим споживачем з дня його відправлення.
Відповідно до загальних положень наданого до матеріалів справи Статуту Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго", м.Донецьк, затвердженого річними загальними зборами акціонерів від 27.03.2012р. (зареєстрованому у Виконавчому комітеті Горлівської міської ради Донецької області 26.04.2011р.), приведеного у відповідність з нормами Закону України "Про акціонерні товариства" від 17.03.2008р. Відкрите акціонерне товариство "Донецькобленерго", м.Донецьк змінило найменування на Публічне акціонерне товариство "ДТЕК Донецькобленерго", м.Донецьк .
Позивач належним чином виконував свої зобов'язання з постачання Відповідачу електричної енергії, та поставив за період січень - квітень 2014 року активну електроенергії, що підтверджується актами прийняття-передавання товарної продукції. Позивач оформив та направив відповідачу рахунки за період січень - квітень 2014 року за спожиту активну електроенергію, а останній отримав рахунки за спожиту електроенергію, що підтверджується листами, відмітками на поштових повідомленнях та квитанціями (а.с.25-46).
Проте, відповідач несвоєчасно та не в повному обсязі здійснював розрахунки за поставлену електроенергію у цьому періоді, у зв'язку з чим, станом на 10.06.2014р. за ТОВ "Д.Д." утворився борг у сумі 1780 грн. 27 коп.
Посилаючись на неналежне виконання відповідачем своїх зобов'язань щодо сплати вартості активної електроенергії в вищезазначені періоди, позивач звернувся до суду та просить стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.Д", м.Донецьк зазначену заборгованість.
Згідно зі ст.26 Закону України "Про електроенергетику" та п.1.3 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996р. №28, споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Правила користування електричною енергією регулюють взаємовідносини, які виникають в процесі продажу і купівлі електричної енергії між виробниками або постачальниками електричної енергії та споживачами (на роздрібному ринку електричної енергії). Дія цих Правил поширюється на всіх юридичних осіб та фізичних осіб (крім населення) .
За приписом п.2 ст.275 Господарського кодексу України відпуск енергії без оформлення договору енергопостачання не допускається.
Відповідно до ст.509 Цивільного кодексу України, ст.173 Господарського кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Зобов'язання згідно зі ст.ст.11, 509 Цивільного кодексу України, ст.174 Господарського кодексу України виникають, зокрема з договору та інших правочинів.
У відповідності до ст.193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
За вимогами статей 525, 615 Цивільного кодексу України одностороння відмова від виконання зобов'язання і одностороння зміна умов договору не допускаються.
За приписом ст.526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Факт надання послуг з електропостачання в період січень - квітень 2014 року позивачем відповідачу підтверджено матеріалами справи, зокрема актами прийняття-передавання товарної продукції (електроенергії) за спірний період, які були надіслані позивачем на адресу відповідача цінними листами з описом вкладення разом з рахунками на оплату, що відповідає умовам договору.
Відповідно до п.6.11. Правил користування електричною енергією, остаточний розрахунок споживача за електричну енергію, спожиту протягом розрахункового періоду, здійснюється на підставі виставленого постачальником електричної енергії рахунка відповідно до даних про фактичне споживання електричної енергії, визначеного за показами розрахункових засобів обліку, які фіксуються у терміни, передбачені договором, та/або розрахунковим шляхом у випадках, передбачених цими Правилами. У таких рахунках обов'язково зазначається кінцева дата їх оплати згідно з договором про постачання електричної енергії.
Оцінивши всі матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд дійшов висновку, що сума боргу відповідача перед позивачем по оплаті активної електроенергії за період січень - квітень 2014 року у розмірі 1780 грн. 27 коп. є доведеною та такою, що підлягає стягненню в повному обсязі.
Крім того, посилаючись на перевищення споживачем у січні 2014 року обсягу договірної величини споживання електричної енергії, позивач просить стягнути з відповідача 207 грн. 51 коп.
Відповідно до п.2.1. договору, постачальник зобов'язується відпускати електроенергію як різновид промислової продукції споживачу в межах 0,562 кВт приєднаної потужності згідно з визначеними йому цим договором умовами та величинами постачання електроенергії та потужності.
Згідно з п.4.2 ПКЕЕ (в редакції, що діяла у спірний період), відомості про обсяги очікуваного споживання електричної енергії в наступному році з помісячним або поквартальним розподілом подаються споживачами постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом у термін, обумовлений договором.
Пунктом 4.1. договору передбачено, що споживач зобов'язується сплачувати за використану електричну енергію та потужність, а також вносити інші платежі за розрахунковий період, згідно з діючими в цей період тарифами, індексом цін та умовами договору. Обов'язок споживача для визначення величин використаної електроенергії знімати та представляти за установленою формою до електропостачальної організації показання розрахункових електролічильників згідно з календарним графіком передбачений п. 4.2 договору.
Пунктом 4.4 договору передбачений обов'язок споживача здійснювати уточнення в електропостачальній організації договірних величин споживання електричної енергії та показників на наступний рік.
Порядок визначення та узгодження договірних величин електроспоживання викладений сторонами у розділі 5 договору.
Так, згідно з п.5.1 договору, у випадку споживання електроенергії понад кількість, обумовлену цим договором на відповідний період, споживач сплачує електропостачальній організації вартість електроенергії, витраченої понад обумовлений Договором обсяг електричної енергії згідно з чинним законодавством.
Пунктом 7.1 договору визначено, що щомісячно 16 числа згідно з Додатком № 4 до договору на користування електроенергією направляється представник споживача у відділ збуту Донецьких електричних мереж для подання звіту про використану електроенергію за розрахунковий місяць, документів, що підтверджують оплату за розрахунковий період, зокрема плат за перевищення договірних величин електричної енергії та потужності. Оплата платіжних документів здійснюється споживачем самостійно, в 5-денний строк після дати, зазначеної в платіжному документі (п.7.2 договору).
Додатком до договору сторонами були узгоджені договірні величини споживання електричної енергії на 2014 рік, з якого, зокрема вбачається, що в січні 2014 року об'єм постачання електричної енергії відповідачу складає 199кВт/год (а.с.23).
Пунктом 4.4 ПКЕЕ (в редакції, яка діяла у спірний період), передбачено, що споживач має право протягом розрахункового періоду звернутися до постачальника електричної енергії за регульованим тарифом із заявою щодо коригування договірної величини споживання електричної енергії.
З пункту 12 договору вбачається, що в разі необхідності додаткового споживання електричної енергії споживач може звернутися до електропостачальної організації не пізніше 20 числа поточного розрахункового місяця за відповідним збільшенням договірної величини відпуску електроенергії.
З матеріалів справи не вбачається, що відповідач звертався до позивача з заявою про коригування (збільшення) договірних величин електроспоживання на спірний період, й іншого відповідачем у справі не доведено.
Відповідно до п.6.14. ПКЕЕ (в редакції, яка діяла у спірний період), перевищення договірної величини споживання електричної енергії визначається під час підбиття підсумків розрахункового періоду на основі підтверджених сторонами даних розрахункового обліку електричної енергії або акта прийняття-передавання електричної енергії.
Згідно з актами прийняття-передавання товарної продукції (електроенергії) за січень 2014 року відповідач у зазначений місяць фактично спожив 400 кВт/год. Загальна різниця між обсягом договірної та спожитої відповідачем електроенергії за січень 2014 року склала 201 кВт/год.
На виконання умов договору постачальник надіслав відповідачу рахунок на сплату вартості перевищення договірної величини електроспоживання за січень 2014, про отримання якого свідчать опис вкладення до поштового відправлення (а.с.28-29).
Згідно зі ст.26 Закону України "Про електроенергетику" (в редакції, що діяла в спірний період), споживачі (крім населення, професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I -IV рівнів акредитації державної і комунальної форм власності) у випадку споживання електричної енергії понад договірну величину за розрахунковий період сплачують енергопостачальникам двократну вартість різниці фактично спожитої і договірної величини.
Відповідно до п.6.16. ПКЕЕ (в редакції, яка діяла у спірний період), обсяг перевищення договірних величин споживання електричної енергії та/або величини потужності протягом розрахункового періоду оплачується споживачами постачальнику електричної енергії за регульованим тарифом відповідно до законодавства України та договору.
Відповідно до п.9 додатка №5 "Порядок розрахунків" до договору, у разі перевищення договірної величини споживання електричної енергії постачальник електричної енергії надає споживачу окремий рахунок на суму вартості, визначеної як добуток значення перевищення договірної величини споживання електричної енергії на середньозважений тариф.
Строк оплати рахунку за перевищення договірної величини споживання електричної енергії, який встановлений пунктом 7 додатку № 5 „Порядок розрахунків" до договору, складає 5 банківських днів від дня його отримання.
Вказані вище рахунки на момент розгляду даної справи відповідачем не сплачені, у зв'язку з чим з відповідача підлягає стягненню сума за перевищення договірних величин електроспоживання за січень 2014 року в розмірі 207 грн. 51 коп.
Таким чином, позовні вимоги про стягнення 207 грн. 51 коп. за перевищення договірних величин електроспоживання за січень 2014 року підлягають задоволенню у повному обсязі.
У зв'язку з порушенням відповідачем зобов'язань за договором, позивач просить стягнути з відповідача 3% річних у розмірі 96 грн. 83 коп. та інфляційні втрати у розмірі 194 грн. 05 коп. нараховані за період з 01.08.2013р. по 30.04.2014р., а також пеню у розмірі 269 грн. 30 коп. нарахованої за період з 01.08.2013р. по 30.04.2014р.
Статтею 230 Господарського кодексу України передбачено, що штрафними санкціями у цьому кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Відповідно до ч.2 ст.549 Цивільного кодексу України штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов'язання.
Згідно з ч.3 ст.549 Цивільного кодексу України пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов'язання за кожен день прострочення виконання.
Пунктом 8 додатку №5 до договору встановлено, що у разі несвоєчасної оплати обумовлених даним додатком нарахувань постачальник проводить споживачу нарахування за весь час прострочення, у тому числі за день оплати, зокрема пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла в період, за який здійснюються нарахування, від суми боргу, споживач сплачує постачальнику пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочення платежу, враховуючи день фактичної оплати.
Відповідно до ст.ст.627, 629 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначені умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Статтею 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Вказана стаття визначає відповідальність за порушення грошового зобов'язання та її приписи підлягають застосуванню у випадку прострочення боржником виконання грошового зобов'язання. Тобто, у разі неналежного виконання боржником грошового зобов'язання виникають нові додаткові зобов'язання, які тягнуть за собою втрату матеріального характеру. Відповідно такі додаткові зобов'язання є заходами відповідальності за порушення основного зобов'язання, у тому числі, коли має місце прострочення виконання основного зобов'язання.
Сплата боргу з урахуванням індексу інфляції є способом захисту майнового права та інтересу, суть якого полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення грошових коштів внаслідок інфляційних процесів, 3% річних - є платою за користування чужими коштами в цей період прострочки виконання відповідачем його договірного зобов'язання, і за своєю правовою природою є самостійним способом захисту цивільних прав і забезпечення виконання цивільних зобов'язань.
Перевіривши здійснений позивачем розрахунок пені, інфляційних та 3% річних, суд вважає його обґрунтованим та арифметично вірним.
Отже, вимоги позивача про стягнення з відповідача 3% річних у розмірі 96 грн. 83 коп. та інфляційних втрат у розмірі 194 грн. 05 коп. нарахованих за період з 01.08.2013р. по 30.04.2014р., а також пені у розмірі 269 грн. 30 коп. нарахованої за період з 01.08.2013р. по 30.04.2014р. підлягають задоволенню в повному обсязі.
Стаття 129 Конституції України відносить до основних засад судочинства змагальність сторін. За змістом статей 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог і заперечень. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтвердженні певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Позивач надав суду докази, якими він обґрунтовує свої позовні вимоги і вони є належними. Усупереч вказаним нормам, відповідач не надав господарському суду доказів, які спростовують вимоги позивача.
Згідно статті 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.
Враховуючи вищевикладене господарський суд вважає, що позовні вимоги ПАТ "ДТЕК Донецькобленерго" до Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.Д" про стягнення заборгованості в сумі 2547 грн. 96 коп. є обґрунтованими та підтвердженими матеріалами справи, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.
Витрати по сплаті судового збору покладаються на відповідача, відповідно до статті 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 33, 34, 43, 44, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго", м.Горлівка, до Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.Д", м.Донецьк про стягнення заборгованості в сумі 2547 грн. 96 коп. - задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.Д" (83054, м.Донецьк, вул.Політбойців, б.6, кв.13, ЄДРПОУ 31586585) на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго", м.Горлівка (84601, м.Горлівка, пр.Леніна, б.11, ЄДРПОУ 00131268) заборгованість в сумі 2547 (дві тисячі п'ятсот сорок сім) грн. 96 коп. яка складається з:
- заборгованості за активну електроенергію за січень - квітень 2014 року в сумі 1780 грн. 27 коп.;
- суми боргу за перевищення договірних величин споживання електричної енергії за січень 2014 року в сумі 207 грн. 51 коп.;
- суми 3% річних у розмірі 96 грн. 83 коп. нарахованої за період з 01.08.2013р. по 30.04.2014р. за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань по оплаті активної електричної енергії.;
- суми інфляційних втрат у розмірі 194 грн. 05 коп. нарахованої за період з 01.08.2013р. по 30.04.2014р. за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань по оплаті активної електричної енергії.;
- суми пені у розмірі 269 грн. 30 коп. нарахованої за період з 01.08.2013р. по 30.04.2014р. за несвоєчасне виконання грошових зобов'язань по оплаті активної електричної енергії.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Д.Д" (83054, м.Донецьк, вул.Політбойців, б.6, кв.13, ЄДРПОУ 31586585) на користь Публічного акціонерного товариства "ДТЕК Донецькобленерго"(84601, м.Горлівка, пр.Леніна, б.11, ЄДРПОУ 00131268) судовий збір у сумі 1827 грн.
Рішення прийняте у нарадчій кімнаті, його вступну та резолютивну частини проголошено у судовому засіданні 24 червня 2014 року.
Повний текст рішення складено та підписано 27 червня 2014 року.
Після набрання рішенням законної сили видати наказ у встановленому порядку.
Рішення господарського суду Донецької області набирає законної сили за правилами, встановленими частиною 5 статті 85 Господарського процесуального кодексу України та може бути оскаржене до Донецького апеляційного господарського суду в порядку, передбаченому розділом ХІІ Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Е.В. Зекунов
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 24.06.2014 |
Оприлюднено | 03.07.2014 |
Номер документу | 39511766 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Е.В. Зекунов
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні