2/532/318/2014
РІШЕННЯ
Іменем України
25.06.2014 Кобеляцький районний суд Полтавської області в складі:
головуючого - судді Голубенка В. Л.
при секретарі Забрудській В.Б.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Кобеляки
справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про витребування земельної ділянки із незаконного користування,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 07.04.2014 року звернувся до суду з даним позовом в якому зазначає, що 01.03.2007 року, між ним та ФОП ОСОБА_3 (далі Орендар) було укладено договір оренди землі № 122, за яким він передав в оренду, строком на 10 років, належну йому на підставі державного акта на право власності серії Р2 № 622344 земельну ділянку пл. 3.93 га сільськогосподарського призначення розташовану на території Підгорянської сільської ради Кобеляцького району. В грудні 2011 року, він отримав від відповідача письмове повідомлення про те, що орендар ОСОБА_3 помер, а відповідач як його спадкоємець, як такий, що прийняв на себе всі права та обов»язки орендаря за договором оренди землі та такий, що разом з Орендарем використовува та обробляв земельну ділянку, бажає надалі продовжувати орендні відносини з ним. Вважає, що смерть ОСОБА_3 та припинення його діяльності як ФОП, відповідно до ст.31 ЗУ «Про оренду землі» та п.28 договору про оренду землі, є підставою для припинення цього договору, а тому відповідач незаконно користуєтья його земельною ділянкою. Просить витребувати від відповідача його земельну ділянку.
В судовому засіданні позивач підтримав свої позовні вимоги.
Відповідач ОСОБА_2 позов не визнав і пояснив суду, що його батько, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, був зареєстрований як фізична особа-підприємець, а не юридична особа, тому доводи позивача є безпідставними та такими, що не грунтуються на законі. Просив у позові відмовити.
Суд, розглянувши матеріали справи, заслухавши сторін вважає, що позов підлягає задоволенню.
Як вбачається із матеріалів справи, позивач ОСОБА_1 є власником земельної ділянки пл. 3,93 га, переданої для ведення сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Підгорянської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області, що підтверджується державним актом на право власності на землю (а.с.5).
01.03.2007 року, позивач уклав з ФОП ОСОБА_3 договір оренди землі №122 на строк 10 років (а.с.6-16).
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3 помер.
Відповідно до Витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, в зв»язку зі смертю ОСОБА_3, 13.12.2011 року діяльність фізичної особи-підприємця припинено (а.с.27).
Статтею 51 ЦК України передбачено, що до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.
Відповідно до ст.31 ЗУ «Про оренду землі», договір оренди землі припиняється в разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- викупу земельної ділянки для суспільних потреб та примусового відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- поєднання в одній особі власника земельної ділянки та орендаря;
- смерті фізичної особи-орендаря, засудження його до
позбавлення волі та відмови осіб, зазначених у статті 7 цього Закону, від виконання укладеного договору оренди земельної ділянки;
- ліквідації юридичної особи-орендаря;
- відчуження права оренди земельної ділянки заставодержателем;
- набуття права власності на житловий будинок, будівлю або споруду, що розташовані на орендованій іншою особою земельній ділянці;
- припинення дії договору, укладеного в рамках державно-приватного партнерства (щодо договорів оренди землі, укладених у рамках такого партнерства).
Договір оренди землі припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
Згідно п. 32 договору оренди від 01.03.2007 року, укладеного між позивачем і ОСОБА_3, дія договору припиняється у разі ліквідації юридичної особи - орендаря.
В свою чергу, статтею 7 ЗУ «Про оренду землі» передбачено, що право на оренду земельної ділянки переходить після смерті фізичної особи-орендаря, якщо інше не передбачено договором оренди, до спадкоємців, а в разі їх відмови чи відсутності таких спадкоємців - до осіб, які використовували цю земельну ділянку разом з орендарем і виявили бажання стати орендарями.
Таким чином, оскільки договором оренди передбачено його припинення, внаслідок ліквідації юридичної особи - орендаря, застосування до спірних правовідносин ст. 7 ЗУ «Про оренду землі», є невірним.
Згідно ч. 1 ст. 88 ЦПК України, стороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.
Оскільки позов підлягає задоволенню, то з відповідача на користь позивача необхідно стягнути сплачений ОСОБА_1 судовий збір при подачі позовної заяви, в межах визначених законом.
Керуючись ст. ст.10, 11, 60, 88, 212-215, 218 ЦПК України, ст. ст.51, 387, 598 ЦК України, ст.31 ЗУ «Про оренду землі», суд,-
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Витребувати від ОСОБА_2 із незаконного користування земельну ділянку, що належить ОСОБА_1 на праві приватної власності, розміром 3,93 га, розташованої в адміністративних межах Підгорянської сільської ради Кобеляцького району Полтавської області, кадастровий номер 5321885800:00:004:0029 та передати її ОСОБА_1.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 судовий збір за подачу позову в сумі 243,60 грн.
На рішення суду, протягом десяти днів, може бути подана апеляційна скарга.
Суддя:
Суд | Кобеляцький районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2014 |
Оприлюднено | 04.07.2014 |
Номер документу | 39527733 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кобеляцький районний суд Полтавської області
Голубенко В. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні