Ухвала
від 01.07.2014 по справі 906/857/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УКРАЇНА

Господарський суд

Житомирської області



* 10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, ' 481-620

УХВАЛА

ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ БЕЗ РОЗГЛЯДУ

Від "01" липня 2014 р.Справа № 906/857/14

Cуддя господарського суду Житомирської області Омельян О.С., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-аспект" (ідентифікаційний код 34909180, місцезнаходження: 12301, Житомирська обл., смт. Черняхів, вул. Леніна, буд. 25) про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-аспект" (ідентифікаційний код 34909180, місцезнаходження: 12301, Житомирська обл., смт. Черняхів, вул. Леніна, буд. 25), -

встановив:

25.06.2014 р. до господарського суду Житомирської області нарочно через канцелярію суду надійшла заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-аспект" (далі - боржник) про порушення справи про банкрутство від 25.06.2014 р. № 1 у порядку, передбаченому абз. 2 ч. 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції з 19.01.2014 р. (далі - Закон про банкрутство).

Відповідно до ч. 1 ст. 2 Закону про банкрутство провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.

Згідно із ч. 1 ст. 12 Закону про банкрутство господарський суд приймає заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду у разі відсутності підстав для відмови у прийнятті або для повернення заяви.

Відповідно до ч. 1 ст. 11 Закону про банкрутство заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником або кредитором у письмовій формі та повинна містити: найменування господарського суду, до якого подається заява; ім'я або найменування боржника, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); ім'я або найменування кредитора, його місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційний код юридичної особи та реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності); виклад обставин, що є підставою для звернення до суду; перелік документів, що додаються до заяви.

Крім того, згідно з ч. 2 ст. 11 Закону про банкрутство до заяви про порушення справи про банкрутство додаються: докази сплати судового збору, крім випадків, коли згідно із законом він не підлягає сплаті; довіреність чи інший документ, що засвідчує повноваження представника, якщо заяву підписано представником; докази того, що сума безспірних вимог кредитора (кредиторів) сукупно становить не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, якщо інше не передбачено цим Законом; рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора; докази того, що сума вимог кредитора (кредиторів) не забезпечена повністю заставою майна боржника (за наявності застави).

Частиною третьою ст. 11 Закону про банкрутство визначено, що до заяви боржника також додаються: установчі документи боржника - юридичної особи; бухгалтерський баланс боржника на останню звітну дату; перелік кредиторів боржника, вимоги яких визнаються боржником, із зазначенням загальної суми грошових вимог усіх кредиторів, а також щодо кожного кредитора - його імені або найменування, його місцезнаходження або місця проживання, ідентифікаційного коду юридичної особи або реєстраційного номера облікової картки платника податків (за наявності), суми грошових вимог (загальної суми заборгованості, заборгованості за основним зобов'язанням та суми неустойки (штрафу, пені) окремо), підстав виникнення зобов'язань, а також строку їх виконання згідно із законом або договором; перелік майна боржника із зазначенням його балансової вартості та місцезнаходження, а також загальна балансова вартість майна; перелік майна, що перебуває у заставі або є обтяженим у інший спосіб, його місцезнаходження, вартість, а також інформація про кредиторів, на користь яких вчинено обтяження майна боржника, їх ім'я або найменування, місцезнаходження або місце проживання, ідентифікаційні коди юридичних осіб або реєстраційний номер облікової картки платника податків (за наявності), суми їх грошових вимог, підстави виникнення зобов'язань, а також строки їх виконання згідно із законом або договором; довідка органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу; перелік осіб, що мають невиконані зобов'язання перед боржником, із зазначенням вартості таких зобов'язань, терміну виконання та підстав виникнення; відомості про всі рахунки боржника, відкриті в банках та інших фінансово-кредитних установах, їх реквізити; відомості про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити; протокол загальних зборів (конференції) працівників боржника, відповідне рішення первинної профспілкової організації боржника (за наявності кількох первинних організацій - їхнє спільне рішення), на яких обраний представник працівників боржника для участі у справі про банкрутство, якщо такі збори (конференція) відбулися до подачі заяви боржника до господарського суду; копія спеціального дозволу на провадження діяльності, пов'язаної з державною таємницею, а в разі закінчення терміну дії такого дозволу - довідка про наявність у боржника матеріальних носіїв секретної інформації (технічної документації, виробів, їхніх дослідних зразків тощо); рішення власника майна (органу, уповноваженого управляти майном) боржника про звернення до господарського суду із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство; інші документи, які підтверджують неплатоспроможність боржника.

Господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження заяви про порушення справи про банкрутство відмовляє у її прийнятті, якщо: провадження у справі про банкрутство боржника не допускається згідно із законом; справа не підсудна даному господарському суду; стосовно боржника - юридичної особи або фізичної особи - підприємця вже порушено справу про банкрутство; юридичну особу - боржника припинено в установленому законодавством порядку; підприємницька діяльність фізичної особи - підприємця, яка є боржником, припинена в установленому законодавством порядку; до боржника заявлено вимоги, які не є безспірними; вимоги кредитора повністю забезпечені заставою майна боржника; господарським судом затверджено план санації боржника до порушення провадження у справі про банкрутство згідно зі статтею 6 цього Закону; з інших підстав, передбачених статтею 62 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону (ч. 1 ст. 14 Закону про банкрутство).

Господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо: заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посаду якої у заяві не зазначено; заява не відповідає змісту вимог, зазначених у цьому Законі; не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі; заявник-кредитор не подав доказів неспроможності боржника виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами в розмірі, визначеному частиною третьою статті 10 цього Закону, протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; заявник-кредитор не надав доказів надсилання боржнику копії заяви і доданих до неї документів; з інших підстав, передбачених статтею 63 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Закону (ч. 1 ст. 15 Закону про банкрутство).

Згідно з ч. 5 ст. 11 Закону про банкрутство боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності); під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.

Розглянувши подану заяву, а також дослідивши додані до неї документи, господарський суд прийшов до висновку про необхідність повернення заяви без розгляду з огляду на наступне.

Боржником не надано до суду разом із заявою про порушення справи про банкрутство документів, що відповідно до вимог Закону про банкрутство додаються до заяви боржника про порушення справи про банкрутство, а саме:

- довідку органів приватизації (органів, уповноважених управляти об'єктами державної власності) стосовно наявності або відсутності на балансі підприємства, щодо якого порушено справу про банкрутство, державного майна, що в процесі приватизації (корпоратизації) не увійшло до його статутного капіталу (абз.7 ст.11 Закону про банкрутство);

- відомостей про всі рахунки, на яких обліковуються цінні папери, що належать боржнику, їх реквізити (абз.10 ст.11 Закону про банкрутство);

- протоколу загальних зборів (конференції) працівників боржника, відповідного рішення первинної профспілкової організації боржника (за наявності кількох первинних організацій - їхнє спільне рішення), на яких обраний представник працівників боржника для участі у справі про банкрутство, якщо такі збори (конференція) відбулися до подачі заяви боржника до господарського суду (абз.11 ст.11 Закону про банкрутство).

Крім того, відповідно до ч. 4 ст. 11 Закону про банкрутство, боржник подає заяву до господарського суду за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат, якщо інше не передбачено Законом.

Відповідно до роз'яснень, які містяться у абз.абз. 3, 4 п. 12 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 р. №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 р. №4212-VI" (зі змінами і доповненнями), заява про порушення провадження у справі про банкрутство подається боржником лише за наявності майна, достатнього для покриття судових витрат (ч. 4 ст. 11 Закону про банкрутство). У визначенні таких витрат слід враховувати необхідність виплати винагороди арбітражному керуючому у мінімальному розмірі не менше ніж за дванадцять місяців його роботи, відшкодування витрат на публікацію оголошень у справі та судового збору, сплаченого кредиторами. У разі відсутності майна, достатнього для покриття судових витрат, господарський суд повинен повернути заяву боржника про порушення провадження у справі про банкрутство у зв'язку з тим, що заява не відповідає вимогам, зазначеним у Законі.

Згідно з ч. 6 ст. 16 Закону про банкрутство в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство зазначається про призначення розпорядника майна, встановлення розміру оплати його послуг та джерела її сплати.

Відповідно до ч. 1 ст. 115 Закону про банкрутство арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.

Згідно з абз. 1 ч. 2 ст. 115 Закону про банкрутство грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати. Розмір грошової винагороди арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна не може перевищувати п'яти мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень.

У заяві та доданих до неї документах не міститься інформації щодо розміру середньомісячної заробітної плати керівника боржника.

Разом з тим, згідно із ст. 43 Конституції України кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

Відповідно до абз. 1 ст. 2 Кодексу законів про працю України, право громадян України на працю, - тобто на одержання роботи з оплатою праці не нижче встановленого державою мінімального розміру, - включаючи право на вільний вибір професії, роду занять і роботи, забезпечується державою.

Згідно зі статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2014 рік" установлено у 2014 році мінімальну заробітну плату у місячному розмірі - 1218 гривень.

Відповідно до пп. 14 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про порушення справи про банкрутство, а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом оплачуються судовим збором у розмірі 1 (однієї) мінімальної заробітної плати, тобто 1218,00 грн.

Таким чином, при зверненні до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржником мають бути надані докази того, що майна боржника достатньо для покриття судових витрат, а саме, принаймні:

виплати винагороди арбітражному керуючому у мінімальному розмірі не менше ніж за дванадцять місяців його роботи. Ураховуючи те, що згідно з нормами чинного законодавства заробітна плата не може бути нижчою від визначеної законом, мінімальна сума коштів для виплати такої винагороди має становити не менше 29232,00 грн. (1218,00 грн. х 2 х 12 місяців)

+ судовий збір сплачений кредиторами (1218,00 грн. х кількість заяв кредиторів з грошовими вимогами до боржника).

Відповідно до долученого до заяви про порушенння провадження у справі балансу заявника станом на 31 грудня 2013 р. необоротні активи у Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-аспект" були відсутні, вартість оборотних активів, включаючи дебіторську заборгованість у розмірі біля 475 тис. грн., становила 933,2 тис.грн.

Також заявником подано до суду копії постанов відділу державної виконавчої служби Черняхівського районного управління юстиції від 24.06.2011 р. (виконавче провадження № 21142181), від 29.11.2012 р. (виконавче провадження № 29946554), від 29.07.2013 р. (виконавче провадження № 35915337), від 24.06.2011 р. (виконавче провадження № 23039179), від 29.11.2012 р. (виконавче провадження № 29489063), від 24.06.2011 р. (виконавче провадження № 31127149), від 24.06.2011 р. (виконавче провадження № 24675487) та від 29.11.2012 р. (виконавче провадження № 29488783) про повернення виконавчих документів стягувачам - ТОВ "АгроУкраїна", Володарсько-Волинській міжрайонній державній податковій інспекції Житомирської області та ПАТ компанія "Райз", відповідно до яких майно та кошти, на які можливо звернути стягнення, у Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-аспект" відсутні; згідно відповідей БТІ, УДАІ, відділу держкомзему, інспекції держтехнагляду та установ банків - об'єкти нерухомості, авто-, мототранспорт, сільськогосподарська техніка та земельні ділянки за боржником на праві приватної власності не зареєстровано, кошти на арештовані рахунки не надходять.

Проте, балансу станом на останню звітну дату - 31.03.2014 р. або на день звернення до суду Товариством з обмеженою відповідальністю "Агро-аспект" до поданої заяви не долучено.

Разом з тим, у заяві Товариством зазначено про відсутність у нього будь-яких активів: майна, коштів на рахунках тощо.

З огляду на зазначене та приймаючи до уваги, що заявником не подано суду доказів достатньої для покриття судових витрат кількості активів, господарський суд приходить до висновку, що вартості майна боржника не достатньо для покриття судових витрат у справі.

Поряд із викладеним суд звертає увагу, що наразі виконавчі провадження, про які зазначено у заяві, закінчено, в останнє - 29.07.2013 р. Доказів звернення стягувачами до виконання судових рішень стосовно заявника після 29.07.2013 р. подані матеріали заяви не містять.

Крім того, відповідно до роз'яснень, які містяться у п. 10 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 28.03.2013 р. №01-06/606/2013 "Про Закон України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (у редакції Закону України від 22.12.2011 р. №4212-VI" (зі змінами і доповненнями) до заяви про порушення справи про банкрутство повинен додаватися витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців стосовно боржника. Проте не містять матеріали заяви також і вказаного витягу.

Ураховуючи викладене в сукупності, суд дійшов висновку, що заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-аспект" про порушення справи про банкрутство не відповідає змісту вимог, зазначених у Законі України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції від 19.01.2013 р., у зв'язку із чим вказана заява підлягає поверненню заявнику без розгляду на підставі абз. 3 ч. 1 ст. 15 Закону про банкрутство та п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України.

Повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку (ч. 2 ст. 15 Закону про банкрутство).

Керуючись абз. 3 ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції з 19.01.2013 р., п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України, ст. 86 ГПК України, господарський суд Житомирської області, -

ухвалив :

1. Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-аспект" про порушення справи про банкрутство від 25.06.2014 р. № 1 повернути без розгляду.

2. Повернути Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-аспект" (ідентифікаційний код 34909180, місцезнаходження: 12301, Житомирська обл., смт. Черняхів, вул. Леніна, буд. 25) з Державного бюджету України сплачений судовий збір згідно з квитанцією від 25.06.2014 р. № 007900661.

3. Копію ухвали надіслати на адресу Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-аспект".

Додаток на 84 аркушах, у тому числі оригінал квитанції від 25.06.2014 р. № 007900661.

Суддя Омельян О.С.

Розрахунок розсилки:

1 - ТОВ "Агро-аспект" (10014, м.Житомир, вул. Рильського, 9 каб. № 316-317) - рек.

СудГосподарський суд Житомирської області
Дата ухвалення рішення01.07.2014
Оприлюднено07.07.2014
Номер документу39552840
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —906/857/14

Ухвала від 01.07.2014

Господарське

Господарський суд Житомирської області

Омельян О.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні