Головуючий у 1 інстанції - Шембелян В.С.
Суддя-доповідач - Геращенко І.В.
ДОНЕЦЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 липня 2014 року справа №812/845/14 приміщення суду за адресою:83017, м. Донецьк, бул. Шевченка, 26
Донецький апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:
головуючого Геращенка І.В.
суддів Арабей Т.Г., Василенко Л.А.
секретар судового засідання Борисова А.А.
за участю представників сторін:
від позивача - не з'явився
від відповідача 1 - Часовников Д.В. - за довір. від 23.06.2014 року
від відповідача 2 - Часовников Д.В. - за довір. від 23.06.2014 року
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Батьківщина» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 14 травня 2014 року у справі № 812/845/14 за позовом Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Батьківщина» до Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
ВСТАНОВИВ:
Сільськогосподарське відкрите акціонерне товариство «Батьківщина» (з урахуванням уточнених позовних вимог) звернулося до Луганського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про:
- визнати незаконною бездіяльність відповідача-2 в частині невжиття наданих повноважень по зверненню до суду на підставі пункту 5-2 та пункту 31-1 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» з урахуванням рішення від 22 грудня 2010 року № 1942;
- зобов'язати відповідача-2 розглянути питання щодо звернення до суду з позовом відповідно до повноважень, встановлених пункту 5-2 статті 8 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні»;
- визнати незаконною бездіяльність відповідач-1 та відповідача-2 в частині неналежного виконання обов'язків, покладених нормами статті 7 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», розділом ІХ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, пунктів 3 та 4 Положення про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку;
- зобов'язати відповідача-1, відповідно до делегованих рішенням від 23 липня 2013 року № 1283 повноважень, скасувати реєстрацію випуску акцій та анулювати свідоцтво про реєстрацію випуску цінних паперів Сільськогосподарського відкритого товариства «Батьківщина» за реєстраційним номером 110, що видано 21 серпня 1996 року Луганським обласним фінансовим управлінням на підставі наявних у ліквідаційній комісії документів.
Постановою Луганського окружного адміністративного суду від 14 травня 2014 року у справі № 812/845/14 (суддя Шембелян В.С.) у задоволені адміністративного позову відмовлено у повному обсязі.
Позивачем подана апеляційна скарга, в якій він просить скасувати постанову суду та прийняти нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
Доводи апеляційної скарги обґрунтовує невірним застосуванням судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права.
Зазначає, що ліквідаційною комісією СВАТ «Батьківщина» на теперішній час проведено всі необхідні заходи з ліквідації. У товариства немає ніяких активів, про що свідчить ліквідаційний баланс наданий ДПІ у Станично-Луганському районі Луганської області, який прийнято ДПІ без зауважень й отримано документи, які підтверджують виключення товариства в усіх організаціях, а саме: довідку ДПІ у Станично-Луганському районі Луганської області від 29.08.2012 року № 32 про відсутність заборгованості зі сплати податків і зборів, довідку Станично-Луганського відділенні ЛОД АТ «Райфайзен Банк Аваль» від 09.07.2012 № С13-0000-127/23 про закриття рахунку,повідомлення ДПІ у Станично-Луганському районі Луганської області від 29.08.2012 року № 32/28 про відкликання заперечень проти проведення державної реєстрації припинення юридичної особи, довідку ПФУ в Станично-Луганському районі Луганської області від 10.10.2012 року № 4269/0306 про відсутність заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та страхових коштів до ПФУ і фондів соціального страхування, довідку Архівної установи Станично-Луганського райдержадміністрації Луганської області від 11.10.2012 № 237 про передачу в архів.
Також зазначає, що СВАТ «Батьківщина» не має можливості в проведенні загальних зборів акціонерів для прийняття рішення про затвердження ліквідаційного балансу та звіту ліквідаційної комісії з наступних причин: у товариства немає коштів, необхідних для повідомлення акціонерів та проведення загальних зборів акціонерів (закупівля конвертів для повідомлення акціонерів про проведення зборів, публікація в офіційному друкованому органі повідомлення про збори та підсумків голосування та ін.); закрито рахунки товариства; відсутня ліцензія на власне ведення реєстру акціонерів товариства; відсутній реєстратор і не здійснено передачу реєстру на його ведення незалежному реєстратору, що не відповідає вимогам п. 5 розділу XVII Закону України «Про акціонерні товариства»; закрито реєстр у зв'язку із зупиненням обігу акцій товариства згідно з Розпорядженням НКЦПФР від 14.05.2013 № 19-КФ-З; документи товариства передано до архівної установи.
Наголошує на тому, що саме невиконання уповноваженими органами Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку у повному обсязі покладених чинним законодавством завдань та обов'язків по контролю та моніторингу призвело до того, що попри відсутність емісії цінних паперів, сертифікатів нового зразку та взагалі будь-якої інформації про стан товариства, відповідачем не скасовано випуск акцій та не анульовано свідоцтво про реєстрацію випуску цінних паперів СВАТ «Батьківщина», що, як наслідок, призвело до неможливості закінчити ліквідаційну процедуру СВАТ «Батьківщина».
У судовому засіданні представник відповідачів заперечував проти доводів апеляційної скарги.
Представник позивача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином, клопотань про участь у розгляді справи в апеляційної інстанції не заявлено.
Заслухавши представника відповідачів, дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги та наданих заперечень, колегія суддів встановила.
Сільськогосподарське відкрите товариство «Батьківщина», зареєстроване відділом ведення державного реєстру Станично-Луганської районної державної адміністрації 22 квітня 1996 року, про що свідчить статут підприємства, є юридичною особою, ідентифікаційний код 03739800, внесено до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України (а.с.57).
21 серпня 1996 року Луганське обласне фінансове управління посвідчило випуск акцій простих іменних, яке здійснюється Сільськогосподарським відкритим товариством «Батьківщина» та внесло до реєстру випуску цінних паперів за № 110 (а.с.55).
Згідно протоколу загальних зборів акціонерів СВАТ «Батьківщина» від 28 жовтня 2000 року № 4 прийнято рішення про ліквідацію СВАТ «Батьківщина» та обрано ліквідаційну комісію СВАТ «Батьківщина» (а.с.9-10).
Протокол позачергових загальних зборів акціонерів СВАТ «Батьківщина» від 28 жовтня 2000 року № 4, порядок денний якого включав питання про ліквідацію СВАТ «Батьківщина» надіслано відповідачам 13 листопада 2000 року разом з довідкою про відсутність реєстроутримувача (а.с.11, 12, 15).
Інформація про припинення діяльності емітента опоблікована в «Українській інвестиційній газеті» від 23 січня 2001 року № 4, про що повідомлено Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку Луганського територіального управління (а.с. 19, 20).
Розпорядженням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 14 травня 2013 року № 19-КФ-З на підставі пункту 1.2 розділу ІІ Порядку скасування реєстрації випусків акцій та анулювання свідоцтв про реєстрацію випуску акцій, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 30.12.1998 року № 222 зупинила обіг акцій СВАТ «Батьківщина» (а.с.38).
21.05.2014 року позивач звернувся до Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку України із заявою №14 про скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій підприємства, у зв'язку із ліквідацією СВАТ «Батьківщина» (а.с.40-47).
Розпорядженням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 13 червня 2013 року № 70-КФ-В відмовлено позивачу на підставі пп. «а» п. 8 розділу 1 Порядку № 222. Відмова вмотивована тим, що позивачем до реєструвального органу подано неповний пакет документів на скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій СВАТ «Батьківщина», що є порушенням послідовності дій, передбачених вимогами розділу ІІІ Порядку, а відтак, порушенням встановленого законодавством порядку припинення діяльності СВАТ «Батьківщина» (а.с.48).
Реєстраційна служба Станично-Луганського районного управління юстиції Луганської області повідомленням від 19 вересня 2013 року № 52 повідомила позивача про залишення документів для проведення Державної реєстрації припинення юридичної особи в результаті ліквідації щодо Сільськогосподарського відкритого товариства «Батьківщина», у тому числі, з підстав не скасування реєстрації всіх випусків акцій, якщо юридична особа, що припиняється є акціонерним товариством (а.с.50).
Між сторонами немає розбіжностей щодо обставин справи, встановлених судом першої інстанції та апеляційним судом, в апеляційній скарзі вказується на порушення норм матеріального та процесуального права.
Колегія суддів вважає такий висновок помилковим, а апеляційну скаргу такою, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Згідно ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого:
1) суд вирішує справи відповідно до Конституції та законів України, а також міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України;
2) суд застосовує інші нормативно-правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, у межах повноважень та у спосіб, передбачені Конституцією та законами України.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені конституцією та законами України.
Правові засади здійснення державного регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначає Закон України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» № 448/96-ВР від 30.10.1996 року (далі - Закон № 448)
Відповідно до п. 1 ст. 5 Закону України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» державне регулювання ринку цінних паперів здійснює Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку. Інші державні органи здійснюють контроль за діяльністю учасників ринку цінних паперів у межах своїх повноважень, визначених чинним законодавством.
Таким чином, відповідач у справі - орган владних повноважень, якому чинним законодавством надані владні управлінські функції на ринку цінних паперів.
Метою державного регулювання ринку цінних паперів, в розумінні ст. 2 Закону № 448, є дотримання учасниками ринку цінних паперів вимог актів законодавства.
Рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 23 квітня 2013 року № 737, затверджено Порядок скасування реєстрації випусків акцій (далі Порядок № 737), яким встановлено механізм вчинення дій з метою скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва (тимчасового свідоцтва) про реєстрацію випуску акцій у разі: припинення акціонерного товариства шляхом ліквідації або перетворення (зокрема порядок зупинення обігу акцій; порядок відновлення обігу акцій; порядок скасування реєстрації випусків акцій); нерозміщення, відмови від розміщення або незатвердження результатів розміщення акцій.
Згідно до розділу IІ Порядку № 737 визначено процедуру скасування реєстрації випусків акцій у зв'язку з припиненням акціонерного товариства шляхом його ліквідації, зокрема, пунктом 4 зазначеного розділу визначено, що протягом десяти робочих днів з дати затвердження ліквідаційного балансу ліквідаційна комісія (ліквідатор) має подати до реєструвального органу такі документи для скасування реєстрації випуску акцій: а) заяву про скасування реєстрації випуску акцій (додаток 7); б) копію рішення про затвердження ліквідаційного балансу товариства, засвідчену підписом голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) і печаткою товариства, при цьому: у разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів подається копія протоколу загальних зборів акціонерів, оформленого відповідно до статті 46 Закону України «Про акціонерні товариства», у разі прийняття відповідного рішення єдиним акціонером товариства подається копія рішення акціонера, оформленого відповідно до статті 49 Закону України «Про акціонерні товариства»; у разі прийняття відповідного рішення суб'єктом управління об'єктами державної власності, визначеним Законом України «Про управління об'єктами державної власності», подається копія такого рішення, оформленого рішенням, розпорядженням, наказом, постановою тощо; у разі прийняття рішення Фонду гарантування вкладів фізичних осіб щодо затвердження ліквідаційного балансу та звіту уповноваженої особи про завершення ліквідаційної процедури подається копія такого рішення. У разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів товариства, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави, додатково подається копія завдання щодо голосування, передбаченого у дорученні на представництво, що видається відповідним суб'єктом управління об'єктами державної власності повноважному представнику держави на загальних зборах. Зазначена копія подається у разі, якщо особа, визначена у дорученні на представництво, зареєструвалась для участі у загальних зборах акціонерів; в) копію затвердженого ліквідаційного балансу товариства або копію ліквідаційного балансу та звіту ліквідатора, схваленого комітетом кредиторів, власником майна (органом, уповноваженим управляти майном) боржника (для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 50 відсотків), засвідчену підписом голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) і печаткою товариства; г) копію опублікованого згідно з вимогами законодавства повідомлення про проведення загальних зборів акціонерів, на яких прийнято рішення щодо затвердження ліквідаційного балансу, засвідчену підписом голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) та печаткою товариства (подається у разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів); ґ) довідку про персональне повідомлення акціонерів згідно з порядком, установленим у статуті товариства, про проведення загальних зборів акціонерів, на яких прийнято рішення щодо затвердження ліквідаційного балансу, засвідчену підписом голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) та печаткою товариства (подається у разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів); д) довідку про письмове повідомлення виконавчим органом товариства відповідного суб'єкта управління об'єктами державної власності про проведення загальних зборів акціонерів, на яких прийнято рішення щодо затвердження ліквідаційного балансу, засвідчену підписом голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) та печаткою товариства (подається у разі прийняття відповідного рішення загальними зборами акціонерів товариства, у статутному капіталі якого є корпоративні права держави); е) копію повідомлення про внесення запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців щодо прийняття рішення про ліквідацію акціонерного товариства, опублікованого в друкованих засобах масової інформації відповідно до вимог законодавства України, засвідчену підписом голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) і печаткою товариства; є) довідку про укладення договору про обслуговування емісії цінних паперів і оформлення глобального сертифіката, засвідчену підписом уповноваженої особи та печаткою депозитарію (при бездокументарній формі існування акцій), або довідку про укладення договору на ведення реєстру власників іменних цінних паперів, засвідчену підписом керівника та печаткою реєстратора (при документарній формі існування акцій). У разі самостійного ведення реєстру власників іменних цінних паперів товариством надається засвідчена підписом голови ліквідаційної комісії (ліквідатора) та печаткою товариства копія ліцензії на здійснення професійної діяльності на ринку цінних паперів - депозитарної діяльності, а саме діяльності з ведення власного реєстру власників іменних цінних паперів; ж) оригінали свідоцтв про реєстрацію випуску акцій.
Відповідно до пп. «а» п. 5 розділу І Порядку № 737 відмова в зупиненні обігу акцій, відновленні обігу акцій, скасуванні реєстрації випуску акцій складається у разі невідповідності поданих документів вимогам цього Порядку.
За приписами п. 16 Порядку № 737 у разі відмови в зупиненні обігу акцій, відновленні обігу акцій, скасуванні реєстрації випусків акцій усі подані документи залишаються в реєструвальному органі, крім оригіналу (оригіналів) свідоцтва (свідоцтв) про реєстрацію випуску акцій, який (які) направляється (направляються) акціонерному товариству одночасно з розпорядженням про відмову.
З аналізу вищезазначених норм вбачається, що діючим законодавством визначена чітка обов'язкова процедура припинення діяльності акціонерного товариства у зв'язку з його ліквідацією, встановлена розділом ІІ Порядку № 737 щодо скасування реєстрації випусків акцій, недотримання якої є підставою для відмови у скасуванні реєстрації випуску акцій.
Статтею 7 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» визначені завдання Національної комісії України з цінних паперів та фондового ринку.
Аналогічні за змістом положення містить пункт 3 Положення Про Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 23 листопада 20911 року № 1063/2011 (надалі Положення № 1063). Серед основних завдань Національної комісії України з цінних паперів та фондового ринку, зокрема визначено здійснення державного регулювання та контролю за емісією і обігом цінних паперів та похідних (деривативів) на території України (підпункт 3); узагальнення практики застосування законодавства України з питань емісії (випуску) та обігу цінних паперів в Україні, розроблення пропозицій щодо його вдосконалення (підпункт 6).
Згідно частини 1 розділу ІХ Положення про розкриття інформації емітентами цінних паперів, затвердженого рішенням Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку від 03 грудня 2013 року № 2826 державний контроль за розкриттям Інформації емітентами цінних паперів відповідно до вимог законодавства здійснює Комісія.
Згідно із вимогами пункту 15 частини 2 статті 7 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку відповідно до покладених на неї завдань встановлює вимоги, порядок та стандарти щодо обов'язкового розкриття інформації емітентами та особами, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, забезпечує створення інформаційної бази даних про ринок цінних паперів відповідно до чинного законодавства.
Крім того, згідно пункту 4 Положення № 1063 Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (надалі- НКЦПФР) відповідно до покладених на неї завдань: встановлює склад, обсяги, строки та порядок складання і подання учасниками ринку цінних паперів адміністративних даних, інформації, звітів відповідно до законодавства (підпункт 159); здійснює моніторинг адміністративних даних та інформації учасників ринку цінних паперів (підпункт 160).
Відповідно до частини 3 статті 7 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» Комісія під час виконання покладених на неї завдань взаємодіє з іншими центральними органами виконавчої влади, відповідними органами Автономної Республіки Крим, місцевими органами виконавчої влади і відповідними органами самоврядування.
Статтею 8 Закону України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», серед іншого, визначено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право:
- подавати позов до суду про припинення юридичної особи - емітента у зв'язку з включенням його до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності (пункт 5-2);
- звертатися до суду з позовом (заявою) про припинення акціонерного товариства внаслідок: допущення при його створенні порушень, які неможливо усунути; неподання акціонерним товариством протягом двох років поспіль Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку інформації, передбаченої законом; неутворення органів акціонерного товариства протягом року з дня реєстрації Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку звіту про результати приватного розміщення акцій серед засновників акціонерного товариства; нескликання акціонерним товариством загальних зборів акціонерів протягом двох років поспіль (пункт 31-1).
Колегія суддів зазначає, що бездіяльність - це певна форма поведінки особи, яка полягає у невиконанні нею дій, яка вона повинна була і могла виконувати, відповідно до покладених на неї посадових обов'язків. Бездіяльність суб'єкта владних повноважень - це пасивна поведінка суб'єкта владних повноважень, яка може мати вплив на реалізацію прав, свобод та інтересів фізичної чи юридичної особи.
З аналізу вищезазначених норм вбачається, що діючим законодавством визначено, що Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку, як суб'єкт владних повноважень, зобов'язана діяти на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, тобто приймати рішення, вчиняти дії відповідно до встановлених законом повноважень, не перевищуючи їх, з дотриманням встановленої законом процедури і форми прийняття рішення, вчинення дії.
Крім того, колегія суддів зазначає, що Кодексом адміністративного судочинства України не передбачений такий спосіб захисту прав особи, як зобов'язання іншої особи, зокрема, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку звернутися до суду з позовом про припинення СВАТ «Батьківщина».
Таким чином, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що у відповідності до покладених завдань на Національну комісію з цінних паперів та фондового ринку та її територіальних органів визначено право, а не обов'язок останніх вчиняти певні дії, у тому числі, щодо припинення юридичної особи - емітента, з тих чи інших питань, тобто відсутні правові підстави для задоволення позовних вимог в частині визнання неправомірної бездіяльності стосовно не вжиття наданих відповідачам повноважень та неналежного виконання своїх обов'язків, оскільки, як вбачається з матеріалів справи, відповідачі діяли в спосіб та в межах наданих їм повноважень.
Також, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції, що відмови у задоволені позовних вимог в частині зобов'язання відповідача-1, відповідно до делегованих рішенням від 23 липня 2013 року № 1283 повноважень, скасувати реєстрацію випуску акцій та анулювати свідоцтво про реєстрацію випуску цінних паперів Сільськогосподарського відкритого товариства «Батьківщина» за реєстраційним номером 110, що видано 21 серпня 1996 року Луганським обласним фінансовим управлінням на підставі наявних у ліквідаційній комісії документів, оскільки відповідно до норм чинного законодавства, повноваження Комісії щодо скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва про реєстрацію випуску акцій є виключною компетенцією уповноваженого органу - Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, тобто є дискреційними та не можуть тлумачитись як безумовні обов'язки, тобто суд не повноважний вмішуватись у порядок проведення скасування реєстрації випуску акцій та анулювання свідоцтва (тимчасового свідоцтва) про реєстрацію випуску акцій і не вправі зобов'язувати посадових осіб територіального органу Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку до вчинення тих дій, які згідно із Законом України від 30 жовтня 1996 року № 448/96-ВР «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні» можуть здійснюватися лише Комісією.
Аналізуючи приведене законодавство, нормативні акти, які врегульовують спірні правовідносини та встановлені обставини справи, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції щодо відмови у задоволенні позовних вимог у повному обсязі, оскільки відповідачі діяли в спосіб та в межах наданих їм повноважень відповідно до законодавства України.
Враховуючи наведене, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції дійшов правомірного висновку про відмову в задоволені позовної заяви, тому підстав для скасування постанови суду не вбачається.
На підставі викладеного, керуючись Конституцією України, Законом України «Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні», ст. 2, ст. 9, ст. 160, ст. 167, ст. 195, ст. 196, п. 1 ч. 1 ст. 198, ст. 200, п. 1 ч. 1 ст. 205, ст. 206, ст. 212, ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Батьківщина» на постанову Луганського окружного адміністративного суду від 14 травня 2014 року у справі № 812/845/14 - залишити без задоволення.
Постанову Луганського окружного адміністративного суду від 14 травня 2014 року у справі № 812/845/14 за позовом Сільськогосподарського відкритого акціонерного товариства «Батьківщина» до Донбаського територіального управління Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про визнання неправомірною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії - залишити без змін.
Ухвала Донецького апеляційного адміністративного суду набирає законної сили з дня проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів після набрання законної сили судовим рішенням суду апеляційної інстанції, крім випадків, передбачених Кодексом адміністративного судочинства України, а в разі складення в повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі.
У судовому засіданні 02.07.2014 року проголошена вступна та резолютивна частина ухвали, повний текст ухвали виготовлений 04.07.2014 року.
Головуючий І.В.Геращенко
Судді Т.Г.Арабей
Л.А.Василенко
Суд | Донецький апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2014 |
Оприлюднено | 08.07.2014 |
Номер документу | 39557760 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Геращенко І.В.