Рішення
від 25.06.2014 по справі 913/503/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ 91016, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел./факс 55-17-32, inbox@lg.arbitr.gov.ua


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

25 червня 2014 року Справа № 913/503/14

Провадження №28пд/913/503/14

За позовом обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» , м. Луганськ

до відповідача - товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕСТА» , м. Луганськ

про врегулювання розбіжностей за договором

Колегія суддів у складі:

головуючий суддя Корнієнко В.В., суддя Семендяєва І.В., суддя Шеліхіна Р.М.

Секретар судового засідання Дохняк І.В.

У засіданні брали участь:

від позивача: Шевченко О.В., за дов. від 03.09.2013;

від відповідача: Афанасова О.П. за дов. від 17.03.2014.

Розпорядженням в. о. голови господарського суду Луганської області від 05.05.2014 для розгляду справи 913/503/14 призначена колегія у складі суддів Демидов В.О. - головуючий, Москаленко М.О., Голенко І.П.

10.06.2014 повторним автоматичним розподілом справа № 913/503/14 передана до провадження судді Косенко Т.В.

Розпорядженням голови господарського суду Луганської області від 11.06.2014 по справі № 913/503/14 виключено зі складу колегії суддів Москаленко М.О., Голенко І.П. та введено до складу колегії суддів Семендяєву І.В., Смолу С.В.

Згідно зі ст. 2 1 Господарського процесуального кодексу України 17.06.2014 було здійснено повторний автоматичний розподіл справи № 913/503/14, за результатами якого зазначену справу передано на розгляд судді Корнієнко В.В.

Розпорядженням голови господарського суду Луганської області від 18.06.2014 по справі № 913/503/14 виключено зі складу колегії суддю Смолу С.В. та введено до складу колегії суддю Шеліхіну Р.М.

Суть спору: позивачем заявлено вимоги про врегулювання розбіжностей, які виникли між ним та відповідачем при укладенні договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення від 02.09.2013 № 2678, а саме:

- про викладення пунктів 2.2., 2.4., 3.1., 4.2., 4.4., 4.5., 6.2., 7.1., 7.2., 7.5., 7.11., 8.3., 10.2. договору в редакції позивача ;

- відмовити п. 4.5. вважати п. 4.4.

Заявою від 18.06.2014 позивач уточнив позовні вимоги зазначивши, що останній абзац позовної заяви (прохальної частина): «та відмовити п. 4.5. вважати п. 4.4.» є помилкою (опискою), його не слід брати до уваги при розгляді справи.

Відповідач відзивом на позовну заяву від 14.03.2014 проти позову заперечує посилаючись на необґрунтованість позовних вимог, та просить прийняти спірні пункти договору у його (відповідача) редакції, яка викладена у протоколі розбіжностей (протокол не датований).

В ході розгляду справи сторони частково врегулювали розбіжності до договору, зокрема, спірні положення пунктів 2.2., 2.4., 6.2., та 10.2.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши представників сторін, суд

В С Т А Н О В И В:

Позивач на підставі свого статуту та ліцензії здійснює діяльність з надання послуг водопостачання та водовідведення (пункт 2 розділу 2 статуту позивача ).

В зв'язку з тим, що при наданні послуг з водопостачання та водовідведення укладення договору є обов'язковим (ст. 19 Закону України «Про питну воду та питне водопостачання») позивач з листом-пропозицією від 30.12.2013 № 231д направив відповідачу для підписання два екземпляри проекту договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення від 02.09.2013.

Відповідач підписав вказаний проект договору з протоколом розбіжностей (протокол не датований) та направив проект договору з протоколом розбіжностей позивачу.

У вказаному протоколі розбіжностей відповідач запропонував позивачу:

- виключити з проекту договору: абз. 2 п. 4.2., п. 4.4, пп. 2 п. 7.11., абз. 5 п. 8.3.;

- викласти в іншій редакції пункти 2.2., 2.4., 3.1., 6.2, 7.1., 7.2., 7.5., 10.2.

Позивач протокол узгодження розбіжностей не складав та відповідачу не направляв, проте пред'явив до останнього позов з наступними вимогами:

про викладення пунктів 2.2., 2.4., 3.1., 4.2., 4.4., 4.5., 6.2., 7.1., 7.2., 7.5., 7.11., 8.3., 10.2. договору в редакції позивача, а саме:

« 2.2. "Виробник" встановлює для "Споживача" якісні показники стічних вод, що гадаються в мережі водовідведення "Виробника". Допустимі концентрації забруднюючих речовин (ДК) передбачені у Додатку № 2, який є невід'ємною частиною даного Договору.

У разі скидання в каналізаційну систему "Виробника" стічних вод з перевищенням встановлених ДК, "Споживач" здійснює оплату у відповідності з положеннями місцевих Правил приймання та Інструкції. В разі відсутності місцевих Правил приймання, - згідно інструкції та Правил приймання.

Примітка: Допустимі величини ДК по хлоридах і сульфатах зростають відповідно змісту даних солей у воді місцевого водопроводу.

2.4. З метою контролю якості стічних вод "Виробник" здійснює відбір разових проб. Виявлені в цих пробах перевищення ДК забруднюючих речовин у стічних водах є підставою для нарахування плати за скид понаднормативних забруднень. Відбір контрольних проб (стічних вод "Споживача" виконується уповноваженими представниками "Виробника", що фіксується у спеціальному журналі або акті, який підписують як представники "Виробника",

такі представник "Споживача".

У разі неявки уповноваженого представника "Споживача" або при його відмові підписати акт, останній підписується представниками "Виробника" із зазначенням прізвища ім'я та по батькові представника "Споживача", який відмовився підписати акт. При відмові "Споживача" виділити відповідальну особу для відбору проб, зволіканні з допуском представника "Виробника на територію "Споживача" (більш ніж 30 хвилин після його прибуття) або створенні перешкод у відборі проб з боку представників "Споживача", "Виробник" виставляє "Споживачу" рахунок за понаднормативний скид забруднень з коефіцієнтом кратності Кк = 5 за розрахунковий місяць, у якому було вчинене дане порушення.

3.1. "Виробник" через системи комунального водопостачання надає питну воду "Споживачу" в обсягах, вказаних в п. 5 Паспорту водного господарства (далі - Додаток 1), який є невід'ємною частиною договору, до точки підключення мереж "Споживача".

Точка розподілу, у якої відбувається передача води - точка підключення мереж "Споживача" до системи водопостачання "Виробника", яка зазначена у п.1.6. Додатку 1 та на схемі (генплані) (розділ 2 Додатку 1).

Відповідно до проектної документації, розробленої спеціалізованою організацією та технічних умов "Виробника", "Споживач" у точці підключення установлює (за свій рахунок) прилад обліку використаної води. Без виконання цієї умови підключатися до мереж "Виробника" "Споживачу" забороняється.

4.2. Обсяг стічних вод, зафіксований даним Договором, може бути зменшено або збільшено у межах технічної спроможності систем водовідведення "Виробника". У разі шанованих змін у діяльності "Споживача", якщо вони ведуть до зміни обсягів скиду стічних вод, "Споживач" в місячний строк до моменту виникнення змін надає "Виробнику" шву та відповідні документи (обґрунтування та підтверджуючі розрахунки) для одержання додаткових технічних умов та внесення змін у договір.

Без внесення змін до Договору може бути збільшений обсяг стічних вод, вказаний в п.5 Податку № 1, на середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, у випадку їх неорганізованого потрапляння в мережі водовідведення Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника".

4.4. Каналізаційні випуски стічних вод "Споживача" повинні бути обладнані запірними пристроями. У разі їх відсутності "Споживач" в узгоджені з "Виробником" строки зобов'язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями, що дозволяють припинити приймання стічних вод у мережу водовідведення "Виробника" та здійснювати відбір проб.

4.5. "Виробник" приймає стічні води "Споживача" безперебійно за винятком часу перерв на: проведення ремонтних і профілактичних робіт, ліквідацію наслідків аварій або дії обставин непереборної сили.

6.2. При відмові або зволіканні "Споживача" з допуском на його територію представника "Виробника" для зняття показників приладів обліку, перевірки водопровідних розвідних мереж "Споживача" та контролю об'ємів водоспоживання та водовідведення, розрахунок за надані "Споживачу" послуги "Виробником" здійснюється згідно договірному і об'єму споживання, у разі повторного випадку, - надані "Споживачу" об'єми розраховуються рідно з п. 3.3 Правил користування.

7.1. Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну петрологічну атестацію.

"Споживач" повинен виконувати рекомендації "Виробника", спрямовані на поліпшення обліку об'єму водопостачання та водовідведення в його мережах. У разі відмови "Споживача" виконати ці рекомендації, споживання послуг вважається безобліковим, при ньому об'єми спожитої води та скинутих у мережу стічних вод визначаються згідно з п.3.3 "Правил користування".

7.2. Установка засобів обліку здійснюється "Споживачем" відповідно до проекту, розробленого спеціалізованою організацією та згідно технічних умов, виданих "Виробником".

Засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником "Виробника" і захищені (у т.ч. шляхом встановлення індикаторів впливу постійного магнітного поля) від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може ворушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані "Виробником". Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються. У приміщеннях вузла обліку забороняється розміщення стояків і випусків.

7.5. "Споживач" відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля) і деталей пломбування, встановлених виробником" та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, залежно від місця його розташування.

Знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на (домірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби (у т.ч. індикатори впливу постійного пітного поля), накладені "Виробником" або органами Держспоживстандарту, має право лише "Виробник" або "Споживач" за письмовим дозволом "Виробника".

У разі самовільних дій "Споживача" розрахунок води здійснюється згідно з пунктами 13,3.4 Правил користування.

"Виробник" має право вимагати від "Споживача" проведення позачергової повірки встановлених засобів обліку до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.

7.11. У разі відсутності засобів обліку стічних вод, їх облік здійснюється по кількості ода, наданої "Споживачу" з мереж водопостачання (у т.ч. гарячого) та інших джерел.

Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел:

- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у "Споживача" власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах "Споживача", а при їх відсутності - за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах "Споживача";

- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованим потраплянням стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника", як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, їх об'єм визначається за формулою, встановленою пунктами 4.10. - 4.13. Правил користування;

- якщо Споживач має власні водозабори і у визначений строк не надіслав "Виробнику даних про обсяги скиду стічних вод до мереж водовідведення за попередній місяць або надіслав недостовірні дані щодо обсягів скиду, "Виробник", відповідно до умов договору здійснює розрахунок оплати за скид стічних вод за розрахунками попереднього місяця або за пропускною спроможністю відповідних мереж "Споживача". При цьому "Виробник" має право зробити перерахунок за період подання "Споживачем" недостовірних даних в межах строку позовної давності.

- При наявності у "Споживача" гарячого водопостачання, облік стічних вод гарячої води визначається встановленими "Споживачем" засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну метрологічну атестацію. У разі відсутності приладу обліку гарячої води, або у разі порушення строків його державної повірки, обсяг стоків гарячої води визначається згідно розрахунку, наведеному у Додатку 1 до договору.

8.3. Оплата за надані послуги здійснюється "Споживачем" наступним шляхом: "Споживач" здійснює авансовий платіж у розмірі 100% від суми нарахувань за передній місяць до 07 числа поточного розрахункового місяця - на поточний рахунок "Виробника", який вказаний у останньому по даті надання груп-рахунку/іншому платіжному документі.

Остаточний розрахунок за поточний місяць "Споживач" здійснює на протязі 3 (трьох) банківських днів після отримання груп рахунку або іншого платіжного документу за точний місяць, який складається згідно Акту про кількість фактично наданих послуг у точному місяці.

Груп-рахунок або інший платіжний документ може бути наданий "Споживачу" наступним способом:

На електронну поштову скриньку (вказати електронну адресу)

Факсом на номер (вказати № факсу)

В інший спосіб (вказати)

У разі надання "Споживачу" груп-рахунку або іншого платіжного документу по тронній пошті або факсом, оригінали вказаних документів (з підписами та печатками) раються "Споживачу" наприкінці місяця разом з податковими накладними та іншими документами, пов'язаними з виконанням договору.

При перевищенні у стічних водах "Споживача" рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині Договору Додатку № 2, та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час; прибирання територій, "Споживач" здійснює оплату на протязі 7 (семі) календарних дня з і отримання груп - рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок Виробника", який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі.

Форма розрахунків - безготівкова.

10.2. У разі повторного випадку відмови або зволікання "Споживача" з допуском на його територію представника "Виробника" для зняття показників приладів обліку і контролю об'ємів водоспоживання та водовідведення, обсяг наданих "Споживачу" послуг визначається згідно з п. 3.3 Правил користування,

та відмовити п.4.5. вважати п.4.4.

Позивач також заявив вимоги: відмовити п. 4.5. вважати п. 4.4.

Заявою від 18.06.2014 позивач уточнив позовні вимоги зазначивши, що останній абзац позовної заяви (прохальної частина): «та відмовити п. 4.5. вважати п. 4.4.» є помилкою (опискою), його не слід брати до уваги при розгляді справи.

Відповідач відзивом на позовну заяву від 14.03.2014 проти позову заперечує посилаючись на необґрунтованість позовних вимог, та просить прийняти спірні пункти договору у його (відповідача) редакції, яка викладена у протоколі розбіжностей (протокол не датований).

В ході розгляду справи сторони частково врегулювали розбіжності до договору, зокрема, спірні положення пунктів 2.2., 2.4., 6.2., та 10.2. (протокол врегулювання розбіжностей від 18.06.2014, підписаний повноважними представниками сторін за договором, скріплений печатками підприємств, залучено до матеріалів справи ).

Таким чином, залишилися неврегульованими положення пунктів 3.1., 4.2., 4.4., 4.5., 7.1., 7.2., 7.5., 7.11. та 8.3. договору.

Дослідивши матеріали справи, вислухавши представників сторін, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню за таких підстав:

Позивач згідно своєму статуту та Закону України «Про питну воду та питне водопостачання» є підприємством питного водопостачання, яке здійснює діяльність з надання послуг водопостачання та водовідведення.

Відповідно до ст. ст. 1, 13 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» постачання холодної води споживачам та водовідведення є комунальними послугами.

Відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах (ч. 1 ст. 19 вказаного Закону).

Таким чином, договір про надання комунальних послуг з водовідведення є обов'язковим в силу закону (ч. 1 ст. 19 цього Закону);

Згідно ч.1 ст. 178 Господарського кодексу України спори, що виникають при укладанні господарських договорів за державним замовленням, або договорів, укладення яких є обов'язковим на підставі закону та в інших випадках, встановлених законом, розглядаються судом. Інші переддоговірні спори можуть бути предметом розгляду суду у разі якщо це передбачено угодою сторін або якщо сторони зобов'язані укласти певний господарський договір на підставі укладеного між ними попереднього договору.

Щодо спірного пункту 3.1. договору:

Редакція позивача:

3.1. "Виробник" через системи комунального водопостачання надає питну воду "Споживачу" в обсягах, вказаних в п. 5 Паспорту водного господарства (далі - Додаток 1), який є невід'ємною частиною договору, до точки підключення мереж "Споживача".

Точка розподілу, у якої відбувається передача води - точка підключення мереж "Споживача" до системи водопостачання "Виробника", яка зазначена у п.1.6. Додатку 1 та на схемі (генплані) (розділ 2 Додатку 1).

Відповідно до проектної документації, розробленої спеціалізованою організацією та технічних умов "Виробника", "Споживач" у точці підключення установлює (за свій рахунок) прилад обліку використаної води. Без виконання цієї умови підключатися до мереж "Виробника" "Споживачу" забороняється.».

Редакція відповідача:

Пункт 3.1. договору доповнити абз. 4 наступного змісту:

«Споживачі, які вже підключені до мережі Виробника, проектну документацію не надають.».

Згідно п. 1.9. Правил приймання стічних вод підприємств у комунальні та відомчі системи каналізації населених пунктів України, затверджених наказом Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 19.02.2002 № 37 та зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 26.04.2002 за № 403/6691 (далі - Правила приймання № 37), кожне Підприємство скидає стічні води в каналізаційну систему населеного пункту через окремий випуск з обов'язковим улаштуванням контрольних колодязів, розташованих за межами Підприємства в місцях, що мають під'їзні дороги. Об'єднання випусків стічних вод від кількох Підприємств дозволяється тільки після контрольного колодязя на випуску кожного Підприємства.

Редакція позивача спірного пункту 3.1. ґрунтується на положеннях Додатку № 1 до проекту договору - Паспорті водного господарства (який розроблено самим відповідачем ) та на положеннях розділу V Правил користування системами централізованого комунального водопостачання та водовідведення в населених пунктах України, затверджених наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства України від 27.06.2008 № 190, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 07.10.2008 за № 936/15627 (далі - Правила користування № 190) (у розділі V Правил користування йдеться про те, що обладнання вузла обліку здійснюється за рахунок споживачів відповідно до проектної документації).

Редакція відповідача взагалі не стосується положень спірного пункту в редакції позивача, так як остання не передбачає обов'язку відповідача надавати кому-небудь проектну документацію.

За таких обставин, пункт 3.1. договору приймається судом у редакції позивача.

Щодо спірного пункту 4.2. договору:

Редакція позивача:

« 4.2. Обсяг стічних вод, зафіксований даним Договором, може бути зменшено або збільшено у межах технічної спроможності систем водовідведення "Виробника". У разі шанованих змін у діяльності "Споживача", якщо вони ведуть до зміни обсягів скиду стічних вод, "Споживач" в місячний строк до моменту виникнення змін надає "Виробнику" шву та відповідні документи (обґрунтування та підтверджуючі розрахунки) для одержання додаткових технічних умов та внесення змін у договір.

Без внесення змін до Договору може бути збільшений обсяг стічних вод, вказаний в п. 5 Додатку № 1, на середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, у випадку їх неорганізованого потрапляння в мережі водовідведення Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника"».

Редакція відповідача:

«Абз. 2 п. 4.2. договору виключити».

Згідно ч. 1 ст. 188 Господарського кодексу України зміна та розірвання господарських договорів в односторонньому порядку не допускаються, якщо інше не передбачено законом або договором.

Разом з цим, позивач у своїй редакції спірного пункту 4.2. допускає можливість односторонньої зміни договору, що суперечить діючому законодавству і волевиявленню відповідача.

За таких обставин, спірний пункт 4.2. договору приймається у редакції відповідача.

Щодо спірного пункту 4.4. договору:

Редакція позивача:

« 4.4. Каналізаційні випуски стічних вод "Споживача" повинні бути обладнані запірними пристроями. У разі їх відсутності "Споживач" в узгоджені з "Виробником" строки зобов'язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями, що дозволяють припинити приймання стічних вод у мережу водовідведення "Виробника" та здійснювати відбір проб.».

Редакція відповідача:

«Пункт 4.4. виключити.».

Редакція позивача спірного пункту 4.4. договору ґрунтується на положеннях пункту 4.9. Правил користування № 190 (каналізаційні випуски стічних вод … повинні бути обладнані запломбованими запірними пристроями. Уразі їх відсутності … споживач зобов'язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями … ) та п. 2.1. Правил приймання № 37 (водоканали мають право здійснювати … відбір проб для контролю за якістю стічних вод… ).

За таких обставин, спірний пункт 4.4. договору приймається у редакції позивача.

Щодо спірного пункту 4.5. договору:

Редакція позивача:

4.5. "Виробник" приймає стічні води "Споживача" безперебійно за винятком часу перерв на: проведення ремонтних і профілактичних робіт, ліквідацію наслідків аварій або дії обставин непереборної сили.

Редакція відповідача:

«Вважати пунктом 4.4.» якщо пункт 4.4. було б виключено.

Редакція позивача спірного пункту 4.5. договору ґрунтується на положеннях ч. 3 ст. 16 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», в якій зазначено, що комунальні послуги надаються споживачам безперебійно, виключно за винятком часу перерв на проведення ремонтних і профілактичних робіт, ліквідацію наслідків аварій або дії обставин непереборної сили.

За таких обставин, спірний пункт 4.5. договору приймається у редакції позивача.

Щодо спірного пункту 7.1. договору:

Редакція позивача:

« 7.1. Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну петрологічну атестацію.

"Споживач" повинен виконувати рекомендації "Виробника", спрямовані на поліпшення обліку об'єму водопостачання та водовідведення в його мережах. У разі відмови "Споживача" виконати ці рекомендації, споживання послуг вважається безобліковим, при ньому об'єми спожитої води та скинутих у мережу стічних вод визначаються згідно з п.3.3 "Правил користування".».

Редакція відповідача:

«Із абз. 2 п. 7.1. виключити речення: «У разі відмови "Споживача" виконати ці рекомендації, споживання послуг вважається безобліковим, при ньому об'єми спожитої води та скинутих у мережу стічних вод визначаються згідно з п.3.3 "Правил користування"».

Необхідність включення до п. 7.1. спірної умови позивачем у позовній заяві ніяк нормативно не обґрунтовано.

За таких обставин, спірний пункт 7.1. договору приймається у редакції відповідача.

Щодо спірного пункту 7.2. договору:

Редакція позивача:

« 7.2. Установка засобів обліку здійснюється "Споживачем" відповідно до проекту, розробленого спеціалізованою організацією та згідно технічних умов, виданих "Виробником".

Засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником "Виробника" і захищені (у т.ч. шляхом встановлення індикаторів впливу постійного магнітного поля) від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може ворушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані "Виробником". Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються. У приміщеннях вузла обліку забороняється розміщення стояків і випусків.».

Редакція відповідача:

«Доповнити п. 7.2. абзацом 3 наступного змісту: «Споживачі, які вже мають встановлені засоби обліку опломбовані виробником, не зобов'язані отримувати проект технічних умов».

Редакція позивача спірного пункту 7.2. договору ґрунтується на положеннях пунктів 5.7. та 5.10. Правил користування № 190 (Установка засобів обліку здійснюється відповідно до проекту, погодженого виробником. Засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником виробника і захищені від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може порушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані виробником. Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються. У приміщеннях вузла обліку забороняється розміщення стояків і випусків. ).

Редакція відповідача не відповідає положенням вищевказаних пунктів 5.7. та 5.10. Правил № 190.

За таких обставин, пункт 7.2. договору приймається судом у редакції позивача.

Щодо спірного пункту 7.5. договору:

Редакція позивача:

« 7.5. "Споживач" відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля) і деталей пломбування, встановлених виробником" та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, залежно від місця його розташування.

Знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на (домірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби (у т.ч. індикатори впливу постійного пітного поля), накладені "Виробником" або органами Держспоживстандарту, має право лише "Виробник" або "Споживач" за письмовим дозволом "Виробника".

У разі самовільних дій "Споживача" розрахунок води здійснюється згідно з пунктами 13,3.4 Правил користування.

"Виробник" має право вимагати від "Споживача" проведення позачергової повірки встановлених засобів обліку до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.».

Редакція відповідача:

«Викласти абз. 4 п. 7.5. наступним чином: «Виробник має право вимагати від Споживача проведення позачергової перевірки встановлених засобів обліку до закінчення встановленого для них міжпровірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показників. За проведення позачергової перевірки встановлених засобів обліку до закінчення встановленого для них міжпровірочного інтервалу сплачує «Виробник».».

Згідно п. 5.17. Правил користування № 190 у разі порушення цілісності пломб на засобах обліку, а також на їх з'єднувальних частинах, накладених представником виробника, виявлення фактів штучного впливу на роботу засобів обліку виробник має право вимагати від споживача проведення позачергової їх повірки до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.

У таких випадках позачергова повірка засобів обліку виконується за рахунок споживача.

Враховуючи, що абз. 4 п. 7.5. в редакції позивача та в редакції відповідача не відповідає положенням Правил користування № 190 (щодо підстав проведення позачергової повірки засобів обліку) суд приймає спірний абз. 4 п. 7.5. договору в редакції вищенаведеного п. 5.17. Правил користування № 190, а саме:

«У разі порушення цілісності пломб на засобах обліку, а також на їх з'єднувальних частинах, накладених представником виробника, виявлення фактів штучного впливу на роботу засобів обліку виробник має право вимагати від споживача проведення позачергової їх повірки до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.

У таких випадках позачергова повірка засобів обліку виконується за рахунок споживача.».

Щодо спірного пункту 7.11. договору:

Редакція позивача:

7.11. У разі відсутності засобів обліку стічних вод, їх облік здійснюється по кількості води, наданої "Споживачу" з мереж водопостачання (у т.ч. гарячого) та інших джерел.

Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел:

- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у "Споживача" власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах "Споживача", а при їх відсутності - за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах "Споживача";

- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованим потраплянням стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій, в мережі водовідведення "Споживача" або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території "Споживача", у мережі водовідведення "Виробника", як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, їх об'єм визначається за формулою, встановленою пунктами 4.10.-4.13. Правил користування;

- якщо Споживач має власні водозабори і у визначений строк не надіслав "Виробнику даних про обсяги скиду стічних вод до мереж водовідведення за попередній місяць або надіслав недостовірні дані щодо обсягів скиду, "Виробник", відповідно до умов договору здійснює розрахунок оплати за скид стічних вод за розрахунками попереднього місяця або за пропускною спроможністю відповідних мереж "Споживача". При цьому "Виробник" має право зробити перерахунок за період подання "Споживачем" недостовірних даних в межах строку позовної давності.

- При наявності у "Споживача" гарячого водопостачання, облік стічних вод гарячої води визначається встановленими "Споживачем" засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну метрологічну атестацію. У разі відсутності приладу обліку гарячої води, або у разі порушення строків його державної повірки, обсяг стоків гарячої води визначається згідно розрахунку, наведеному у Додатку 1 до договору.

Редакція відповідача:

Виключити підпункт 2 п. 7.11. договору, а саме слова: «у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з неорганізованими потраплянням стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготаяння та здійснення поливально - мийних робіт під час прибирання території, в мережі водовідведення Споживача або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території Споживача, у мережі водовідведення Виробника, як при загально сплавній, так і при роздільній системі водовідведення, їх об'єм визначається за формулою, встановленою пунктами 4.10. - 4.13. правил користування.»

Позивач обґрунтовує свою редакцію положеннями пунктів 4.10. - 4.13. Правил користування № 190.

Відповідач проти включення вказаного підпункту у договір заперечує посилаючись на те, що позивач не надає йому послуги з приймання стічних вод, які утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та при здійсненні поливально-мийних робіт під час прибирання території. Такі стічні води не потрапляють у каналізаційні мережі позивача; крім того пункти 4.10. - 4.13. Правил користування № 190 не регулюють відносини, пов'язані з обліком стічних вод споживача, який вже приєднаний до систем централізованого водопостачання та водовідведення.

Суд вважає, що положення підпункту 2 п. 7.11. договору в редакції позивача суперечить вимогам діючого законодавства і тому не приймаються судом за таких підстав:

Запропонований позивачем у спірному підпункті 2 п. 7.11. договору порядок розрахунку об'ємів поверхневих стічних вод (згідно п. 4.10. - 4.13. Правил користування № 190) не може застосовуватися у відносинах, які виникають між сторонами за позовом із договору від 02.09.2013 № 2678 за таких підстав:

Пунктами. 4.10. - 4.13. Правил користування № 190 встановлено:

4.10. Середньорічний об'єм стічних вод, що утворюється внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час прибирання територій (далі - поверхневі стічні води), ОР , і неорганізовано потрапляє в мережі водовідведення споживачів або через дощозбірники і колодязі на мережах водовідведення, які розташовані на території споживачів, у мережі водовідведення виробника, як при загальносплавній, так і при роздільній системі водовідведення, визначається за формулою ОР = ОД + ОС + ОПМ ,

де ОР - середньорічний об'єм поверхневих стічних вод, м3/рік;

ОД - середньорічний об'єм дощових вод, м3/рік;

ОС - середньорічний об'єм снігових вод, м3/рік;

ОПМ - середньорічний об'єм поливально-мийних вод, м3/рік.

4.11. Середньорічний об'єм дощових вод, ОД , визначають за формулою ОД = 10hДкД FД ,

де hД - кількість опадів за теплий період року, мм, визначається за метеорологічними даними;

кД - загальний коефіцієнт стоку дощових вод, що враховує кількість дощових вод (шар або об'єм), що надходить у мережі водовідведення за певний період часу (доба, місяць, сезон, рік), від усієї суми атмосферних опадів, що випали за цей період;

FД - загальна площа стоку дощових вод, га.

Загальний коефіцієнт стоку дощових вод для площ стоку з різним видом поверхні визначається на підставі даних, наведених у додатку 3 до цих Правил.

Для визначення середньорічного об'єму дощових вод, ОД , з території населеного пункту, що має різні види поверхонь, загальний коефіцієнт стоку, кД , для загальної площі стоку, FД , розраховується як середньозважена величина з окремих значень коефіцієнта стоку, наведеного у додатку 3, для площ стоку з різним видом поверхні.

4.12. Середньорічний об'єм снігових вод, ОС , визначають за формулою ОС = 10hСкС FС ,

де hС - кількість опадів за холодний період року (загальна річна кількість снігових вод або запас води в сніжному покриві на початок сніготанення), мм, визначається за метеорологічними даними;

кС - загальний коефіцієнт стоку снігових вод (з урахуванням прибирання снігу і втрат води за рахунок часткового поглинання водопроникними поверхнями в період відлиги дорівнює 0,6);

FС - загальна площа стоку снігових вод з території підприємства, установи, організації, га.

4.13. Середньорічний об'єм поливально-мийних вод, ОПМ , що надходить у вуличну мережу водовідведення, у разі відсутності засобу обліку на водопровідному трубопроводі, що подає воду на ці потреби, та у разі використання води для здійснення поливально-мийних робіт з додаткового джерела непитного водопостачання визначається за формулою

ОПМ = 10 mpFПМкПМ ,

де m - питома витрата води на миття покриттів (як правило, приймається 1,35 л/м2 на одне миття), л/м2;

p - середня кількість операцій поливання та миття на рік (складає близько 150), од.;

FПМ - площа твердих покриттів, на яких здійснюється миття, га;

кПМ - коефіцієнт стоку для поливально-мийних вод (приймається рівним 0,5).

Вказані пункти 4.10. - 4.13. Правил користування № 190 знаходяться у розділі IV цих Правил «Приєднання об'єктів до систем централізованого питного водопостачання та водовідведення» .

Розділ IV вказаних Правил користування (в якому знаходяться пункти 4.10. - 4.13. ) регулює питання, пов'язані з приєднанням споживачів (замовників) до систем централізованого водопостачання та водовідведення.

Для приєднанням до систем централізованого водопостачання та водовідведення замовнику таких послуг надаються технічні умови (абз. 1 п. 4.1. Правил користування).

Виробник послуг з централізованого водопостачання та водовідведення видає замовнику технічні умови з урахуванням потужностей споруд та пропускної спроможності мереж систем централізованого водопостачання та водовідведення, із зазначенням умов для проектування вводу: місця приєднання, місця розташування водомірного вузла, умов для влаштування проміжного резервуара і насосів - підвищувачів тиску (абз. 7 п. 4.1. Правил користування).

Із контекстуального аналізу розділу IV вказаних Правил витікає, що пункти 4.10. - 4.13. (які знаходяться у цьому розділі ) визначають алгоритм визначення об'єму поверхневих стічних вод, для застосування цих даних при приєднанні споживачів до систем централізованого водопостачання та водовідведення, зокрема, для визначення потужностей споруд та пропускної спроможності мереж каналізації, що необхідно при проектуванні та будівництві відповідних об'єктів.

Разом з цим, розділом V зазначених Правил користування № 190, який (розділ) має назву «Система обліку водопостачання та водовідведення» регулюються питання, пов'язані з обліком, в тому числі прийнятих стоків .

Згідно п. 5.1. Правил користування № 190 облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється виробником і споживачами засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру або пройшли державну метрологічну атестацію.

У разі відсутності у споживача засобу обліку або неможливості виконати ремонт існуючого виробник має право зобов'язати споживача встановити або замінити засіб обліку у визначений ним термін відповідно до умов договору (п. 5.9. Правил користування).

Відповідно до п. 5.29. Правил користування у разі відсутності засобів обліку стічних вод їх облік здійснюється такими методами :

1) за допомогою засобів обліку на водозаборах;

2) за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах;

3) за паспортним дебітом усіх свердловин та проектною потужністю поверхневого водозабору;

4) на підставі витрат води на технологічні потреби;

5) на підставі замірів кількості стічних вод, що надходять до мереж водовідведення.

Метод визначення кількості стічних вод встановлюється виробниками.

Якщо кількість стічних вод визначається одним із методів, зазначених у цьому пункті Правил, що зафіксовано договором або двостороннім актом між виробником та споживачем на обумовлений термін, то споживач протягом цього терміну може не надавати виробнику таких даних.

Таким чином, запропонований позивачем у спірному пункті договору (5.9.) порядок розрахунку об'ємів поверхневих стічних вод (згідно пунктів 4.10. - 4.13. Правил користування) не може застосовуватися у відносинах , так як пункти 4.10. - 4.13. Правил користування застосовуються при приєднанні споживачів до систем централізованого водопостачання та водовідведення, для визначення потужностей споруд та пропускної спроможності мереж каналізації, що необхідно при проектуванні та будівництві відповідних об'єктів.

Відповідач вже приєднаний до систем централізованого водопостачання та водовідведення, і тому, положення розділу IV вказаних Правил користування (в тому числі пунктів 4.10. - 4.13. ) до відповідача не можуть застосовуватися.

Пунктом 6 розділу «Умови водовідведення» Технічних умов, які є додатком № 1 до Правил користування № 190 встановлено, що поверхневі, дренажні (та деякі інші) стоки у господарсько-побутову систему водовідведення населеного пункту не приймаються.

Таким чином, Технічними умовами, які необхідні для приєднання до систем централізованого водопостачання та водовідведення, взагалі по суті заборонено скид поверхневих стоків у господарсько-побутову систему водовідведення населеного пункту.

Порядок вимірювання обсягів комунальних послуг, які надані позивачем відповідачу, є істотною умовою договору (п. 8 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ).

Разом з цим, позивач не надає відповідачу послуги з приймання стічних вод, які утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та при здійсненні поливально-мийних робіт під час прибирання території (поверхневі стічні води).

Згідно Паспорту водного господарства відповідача (проти положень якого позивач не заперечує ), який є додатком до договору від 02.09.2013 № 2678, у відповідача відсутні обсяги скидання в каналізацію стічних - дощових, талих та ґрунтових вод (розділи 3 та 5 Паспорту).

Паспортом водного господарства відповідача встановлено, що об'єм скидання відповідачем стоків дорівнює об'єму споживання ним води з мереж постачальника (позивача) (розділ 3 паспорту).

Позивач не подав суду доказів надання відповідачу послуг з приймання стічних вод, які утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та при здійсненні поливально-мийних робіт під час прибирання території (поверхневі стічні води).

Як було вказано вище, істотною умовою договору на надання житлово-комунальних послуг є порядок вимірювання обсягів наданих послуг (п. 8 ч. 1 ст. 26 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» ).

Відповідно, якщо певна послуга не надається, то визначення в договорі порядку вимірювання її обсягу (послуги, яка не надається) є безпідставним, так як нічого вимірювати.

Порядок вимірювання обсягу послуги, яка не надається , не є істотною умовою договору, так як законом визначено, що істотною умовою договору є порядок вимірювання обсягів саме наданих послуг.

За таких обставин, враховуючи, що:

- запропонований позивачем порядок розрахунку об'ємів поверхневих стічних вод (згідно пунктів 4.10. - 4.13. Правил користування № 190) не може застосовуватися у відносинах, які виникають між сторонами за позовом із договору від 02.09.2013 № 2678;

- позивач не довів що він надає (може надавати) відповідачу послуги з приймання поверхневих стічних вод,

у задоволенні позовних вимог про прийняття спірного підпункту 2 пункту 7.11. договору у редакції позивача, слід відмовити (цей підпункт підлягає виключенню з пункту 7.11. договору).

Щодо спірного пункту 8.3. договору:

Редакція позивача:

8.3. Оплата за надані послуги здійснюється "Споживачем" наступним шляхом:

"Споживач" здійснює авансовий платіж у розмірі 100% від суми нарахувань за передній місяць до 07 числа поточного розрахункового місяця - на поточний рахунок "Виробника", який вказаний у останньому по даті надання груп-рахунку/іншому платіжному документі.

Остаточний розрахунок за поточний місяць "Споживач" здійснює на протязі 3 (трьох) банківських днів після отримання груп рахунку або іншого платіжного документу за точний місяць, який складається згідно Акту про кількість фактично наданих послуг у точному місяці.

Груп-рахунок або інший платіжний документ може бути наданий "Споживачу" наступним способом:

На електронну поштову скриньку (вказати електронну адресу)

Факсом на номер (вказати № факсу)

В інший спосіб (вказати)

У разі надання "Споживачу" груп-рахунку або іншого платіжного документу по тронній пошті або факсом, оригінали вказаних документів (з підписами та печатками) раються "Споживачу" наприкінці місяця разом з податковими накладними та іншими документами, пов'язаними з виконанням договору.

При перевищенні у стічних водах "Споживача" рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині Договору Додатку № 2, та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально-мийних робіт під час; прибирання територій, "Споживач" здійснює оплату на протязі 7 (семі) календарних дня з і отримання груп - рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок Виробника", який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі.

Форма розрахунків - безготівкова.».

Редакція відповідача:

«Виключити абзац 5 п. 8.3. Договору: «При перевищенні у сточних водах Споживача рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невідємній частині договору Додатку № 2.1., та при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів, сніготанення та здійснення поливально - мийних робіт під час прибирання територій, споживач здійснює оплату на протязі 7 (семи) календарних днів з дня отримання груп-рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок Виробника, який вказаний у груп - рахунку або іншому платіжному документі». «Абзац 6 п. 8.3. вважати абзацом 5 п. 8.3.».

Судом встановлено, що відповідач визначаючи спірний абзац як п'ятий , допустив помилку, так як наведений ним текст спірного абзацу відноситься до шостого абзацу пункту 8.3. договору.

Позивач обґрунтовує свою редакцію абз. 6 п. 8.3. договору положеннями п. 2.4. Правил приймання № 37, положеннями п. 4.10. - 4.13. Правил користування № 190 та ст. 530 ЦК України.

Положення спірного абзацу п. 8.3. договору щодо порядку оплати послуг водовідведення при перевищенні у сточних водах Споживача рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, ґрунтуються на положеннях пунктів 2.1. та 2.4. Правил користування № 37 (водоканали мають право пред'являти підприємствам у встановленому порядку рахунки за скид понаднормативних забруднень; підприємства зобов'язані оплачувати рахунки за скид понаднормативних забруднень при порушенні встановлених показників ) та положень ч. 2 ст. 530 ЦК України (якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги ).

Разом з цим, порядок оплати послуг водовідведення при неорганізованому потраплянні стічних вод, що утворюються внаслідок випадання атмосферних опадів …, включено у договір безпідставно , так як позивачем не доведено можливості надання таких послуг відповідачу (а пунктом 6 розділу «Умови водовідведення» Технічних умов, які є додатком № 1 до Правил користування № 190 взагалі встановлено, що поверхневі стоки у господарсько-побутову систему водовідведення населеного пункту не приймаються ), і крім того порядок вимірювання обсягу таких послуг (на підставі положень пунктів 4.10. - 4.13. Правил користування № 190 ) є безпідставним, про що вказано вище.

За таких обставин, абз. 6 п. 8.3. договору приймається судом у наступній редакції:

«При перевищенні у стічних водах "Споживача" рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині Договору Додатку № 2, "Споживач" здійснює оплату на протязі 7 (семі) календарних дня з і отримання груп - рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок Виробника", який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі.».

Протоколом врегулювання розбіжностей (після порушення провадження у справі) сторони за позовом врегулювали розбіжності до договору, зокрема, спірні положення пунктів 2.2., 2.4., 6.2., та 10.2.

За таких обставин, провадження у справі, в частині вимог про врегулювання розбіжностей щодо пунктів 2.2., 2.4., 6.2., та 10.2. договору про надання послуг з централізованого водопостачання та водовідведення від 02.09.2013 № 2678, підлягає припиненню за відсутністю предмету спору.

Згідно абз. 2 п. 4.1. постанови пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України» від 21.02.2013 № 7 (із змінами і доповненнями) судовий збір у справах зі спорів, що виникають при укладанні, зміні та розірванні договорів, покладається на сторону, яка безпідставно ухиляється від прийняття обґрунтованих пропозицій другої сторони. Якщо розбіжності між сторонами вирішено частково на користь однієї із сторін і частково на користь другої сторони, то витрати, пов'язані зі сплатою судового збору, розподіляються між обома сторонами з урахуванням кількості та змісту прийнятих господарським судом пропозицій кожної із сторін (зокрема, у залежності від кількості пунктів спірного договору, прийнятих судом у редакції позивача і відповідача).

Відповідно до ст. ст. 44, 49 ГПК України витрати позивача на судовий збір в сумі 375,14 грн. покладаються на відповідача (пропорційно кількості пунктів, які прийняті в редакції позивача, з урахуванням узгоджених сторонами в ході розгляду справи пунктів, які прийняті в редакції відповідача; позивач заявив вимоги про прийняття 13 пунктів договору у його редакції; задоволено вимоги щодо 4-х пунктів; позов задоволено на 30,8 % ).

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 44, 49, п. 1 1 ст. 80, ст. ст. 82, 84, 85 ГПК України, суд

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити частково.

2. Врегулювати розбіжності, які виникли між обласним комунальним підприємством «Компанія «Луганськвода» (м. Луганськ, і. к. 32538783 ) та товариством з обмеженою відповідальністю «ВЕСТА» (м. Луганськ, і. к. 30760779 ) при укладенні договору на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення від 02.09.2013 № 2678, наступним чином, пункти договору: 3.1., 4.2., 4.4., 4.5., 7.1., 7.2., 7.5., 7.11., 8.3. викласти у наступній редакції:

« 3.1. "Виробник" через системи комунального водопостачання надає питну воду "Споживачу" в обсягах, вказаних в п. 5 Паспорту водного господарства (далі - Додаток 1), який є невід'ємною частиною договору, до точки підключення мереж "Споживача".

Точка розподілу, у якої відбувається передача води - точка підключення мереж "Споживача" до системи водопостачання "Виробника", яка зазначена у п.1.6. Додатку 1 та на схемі (генплані) (розділ 2 Додатку 1).

Відповідно до проектної документації, розробленої спеціалізованою організацією та технічних умов "Виробника", "Споживач" у точці підключення установлює (за свій рахунок) прилад обліку використаної води. Без виконання цієї умови підключатися до мереж "Виробника" "Споживачу" забороняється.».

« 4.2. Обсяг стічних вод, зафіксований даним Договором, може бути зменшено або збільшено у межах технічної спроможності систем водовідведення "Виробника". У разі шанованих змін у діяльності "Споживача", якщо вони ведуть до зміни обсягів скиду стічних вод, "Споживач" в місячний строк до моменту виникнення змін надає "Виробнику" шву та відповідні документи (обґрунтування та підтверджуючі розрахунки) для одержання додаткових технічних умов та внесення змін у договір.».

« 4.4. Каналізаційні випуски стічних вод "Споживача" повинні бути обладнані запірними пристроями. У разі їх відсутності "Споживач" в узгоджені з "Виробником" строки зобов'язаний виконати роботи з обладнання випусків пристроями, що дозволяють припинити приймання стічних вод у мережу водовідведення "Виробника" та здійснювати відбір проб.».

« 4.5. "Виробник" приймає стічні води "Споживача" безперебійно за винятком часу перерв на: проведення ремонтних і профілактичних робіт, ліквідацію наслідків аварій або дії обставин непереборної сили.».

« 7.1. Облік відпущеної питної води та прийнятих стоків здійснюється засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну петрологічну атестацію.

"Споживач" повинен виконувати рекомендації "Виробника", спрямовані на поліпшення обліку об'єму водопостачання та водовідведення в його мережах.».

« 7.2. Установка засобів обліку здійснюється "Споживачем" відповідно до проекту, розробленого спеціалізованою організацією та згідно технічних умов, виданих "Виробником".

Засоби обліку в місцях їх приєднання до трубопроводів повинні бути опломбовані представником "Виробника" і захищені (у т.ч. шляхом встановлення індикаторів впливу постійного магнітного поля) від несанкціонованого втручання в їх роботу, яке може ворушити достовірний облік кількості отриманої води. Засувки на обвідних лініях повинні бути опломбовані "Виробником". Неопломбовані засоби обліку до експлуатації не допускаються. У приміщеннях вузла обліку забороняється розміщення стояків і випусків.».

« 7.5. "Споживач" відповідає за цілісність та збереження засобів обліку, пломб (у т.ч. індикаторів впливу постійного магнітного поля) і деталей пломбування, встановлених виробником" та представниками територіальних органів Держспоживстандарту в місцях з'єднань засобів обліку, запірної арматури, манометра та іншого обладнання вузла обліку, залежно від місця його розташування.

Знімати засоби обліку, здійснювати будь-які заміни їх частин або зміни положення на (домірному вузлі, де їх встановлено, знімати пломби (у т.ч. індикатори впливу постійного пітного поля), накладені "Виробником" або органами Держспоживстандарту, має право лише "Виробник" або "Споживач" за письмовим дозволом "Виробника".

У разі самовільних дій "Споживача" розрахунок води здійснюється згідно з пунктами 13,3.4 Правил користування.

У разі порушення цілісності пломб на засобах обліку, а також на їх з'єднувальних частинах, накладених представником виробника, виявлення фактів штучного впливу на роботу засобів обліку виробник має право вимагати від споживача проведення позачергової їх повірки до закінчення встановленого для них міжповірочного інтервалу з метою контролю правильності їх показів.

У таких випадках позачергова повірка засобів обліку виконується за рахунок споживача.».

« 7.11. У разі відсутності засобів обліку стічних вод, їх облік здійснюється по кількості води, наданої "Споживачу" з мереж водопостачання (у т.ч. гарячого) та інших джерел.

Порядок визначення об'ємів стічних вод, які потрапляють з інших джерел:

- у випадку, якщо об'єм стічних вод відрізняється від об'єму водоспоживання у зв'язку з наявністю у "Споживача" власних джерел водоспоживання, їх облік здійснюється за показаннями приладів обліку, встановлених на водозаборах "Споживача", а при їх відсутності - за паспортною продуктивністю насосів на водозаборах "Споживача";

- якщо Споживач має власні водозабори і у визначений строк не надіслав "Виробнику даних про обсяги скиду стічних вод до мереж водовідведення за попередній місяць або надіслав недостовірні дані щодо обсягів скиду, "Виробник", відповідно до умов договору здійснює розрахунок оплати за скид стічних вод за розрахунками попереднього місяця або за пропускною спроможністю відповідних мереж "Споживача". При цьому "Виробник" має право зробити перерахунок за період подання "Споживачем" недостовірних даних в межах строку позовної давності.

- При наявності у "Споживача" гарячого водопостачання, облік стічних вод гарячої води визначається встановленими "Споживачем" засобами вимірювальної техніки, які занесені до Державного реєстру та пройшли державну метрологічну атестацію. У разі відсутності приладу обліку гарячої води, або у разі порушення строків його державної повірки, обсяг стоків гарячої води визначається згідно розрахунку, наведеному у Додатку 1 до договору.».

« 8.3. Оплата за надані послуги здійснюється "Споживачем" наступним шляхом:

"Споживач" здійснює авансовий платіж у розмірі 100% від суми нарахувань за передній місяць до 07 числа поточного розрахункового місяця - на поточний рахунок "Виробника", який вказаний у останньому по даті надання груп-рахунку/іншому платіжному документі.

Остаточний розрахунок за поточний місяць "Споживач" здійснює на протязі 3 (трьох) банківських днів після отримання груп рахунку або іншого платіжного документу за точний місяць, який складається згідно Акту про кількість фактично наданих послуг у точному місяці.

Груп-рахунок або інший платіжний документ може бути наданий "Споживачу" наступним способом:

На електронну поштову скриньку (вказати електронну адресу)

Факсом на номер (вказати № факсу)

В інший спосіб (вказати)

У разі надання "Споживачу" груп-рахунку або іншого платіжного документу по тронній пошті або факсом, оригінали вказаних документів (з підписами та печатками) раються "Споживачу" наприкінці місяця разом з податковими накладними та іншими документами, пов'язаними з виконанням договору.

«При перевищенні у стічних водах "Споживача" рівня вмісту ДК забруднюючих речовин, в порівнянні зі встановленими у невід'ємній частині Договору Додатку № 2, "Споживач" здійснює оплату на протязі 7 (семі) календарних дня з і отримання груп - рахунку або іншого платіжного документу на розрахунковий рахунок Виробника", який вказаний у груп-рахунку або іншому платіжному документі.».

Форма розрахунків - безготівкова.».

3. Провадження у справі, в частині вимог про врегулювання спірних пунктів 2.2., 2.4., 6.2., та 10.2. договору, припинити.

4. В решті позову відмовити.

5. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «ВЕСТА» , м. Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу, 1, ідентифікаційний код 30760779, на користь обласного комунального підприємства «Компанія «Луганськвода» , м. Луганськ, кв. Пролетаріату Донбасу, 166, ідентифікаційний код 32538783, витрати на судовий збір в сумі 375,14 грн. ; наказ видати .

25 червня 2014 р. було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення. Повне рішення складено 01 липня 2014 р. і може бути оскаржене протягом 10 днів з цієї дати.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Головуючий суддя В.В. Корнієнко

судді І.В. Семендяєва

Р.М. Шеліхіна

СудГосподарський суд Луганської області
Дата ухвалення рішення25.06.2014
Оприлюднено08.07.2014
Номер документу39569311
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —913/503/14

Рішення від 25.06.2014

Господарське

Господарський суд Луганської області

Корнієнко В.В.

Ухвала від 18.06.2014

Господарське

Господарський суд Луганської області

Корнієнко В.В.

Ухвала від 07.05.2014

Господарське

Господарський суд Луганської області

Демидов В.О.

Ухвала від 02.04.2014

Господарське

Господарський суд Луганської області

Демидов В.О.

Ухвала від 17.03.2014

Господарське

Господарський суд Луганської області

Демидов В.О.

Ухвала від 27.02.2014

Господарське

Господарський суд Луганської області

Демидов В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні