Рішення
від 02.07.2014 по справі 231/1338/14-ц
ЖДАНІВСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Єдиний унікальний номер 231/1338/14-ц

Провадження № 2/231/245/2014

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02 липня 2014 року Жданівський міський суд Донецької області

у складі:

головуючого судді: Макаганчук В.І.

при секретарі: Александрович Н.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Жданівського міського суду цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради до ОСОБА_2, треті особи - ТОВ "Виробнича компанія Діспомед", ТОВ "Друкмаш-центр", про вилучення технічних засобів реабілітації померлого інваліда з дитинства,

ВСТАНОВИВ:

17 червня 2014 року позивач Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради звернулось до суду з позовом до ОСОБА_2 про вилучення технічних засобів реабілітації померлого інваліда з дитинства ОСОБА_3.

В обґрунтування позову позивач посилається на наступні обставини:

27.06.2013 року ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, звернулась до УПСЗН Жданівської міської ради з заявою про взяття на облік для безоплатного забезпечення інвалідною коляскою свого сина - інваліда з дитинства 1 групи «А».

Управлінням згідно п.19 «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей інвалідів та інших окремих категорій населення», затвердженим постановою КМУ від 05.04.2012 року № 321 (далі - Порядок), а також згідно індивідуальної програми реабілітації інваліда № 1065, були сформовані електронні направлення від 27.06.2013 року на заводи-виробники на вироблення технічних засобів реабілітації у виді інвалідних колясок для пересування на вулиці, які за проханням заявниці відправлені виробнику поштою.

Згідно центральної бази інвалідів на ім'я ОСОБА_3, були отримані два засоби пересування - 19.08.2013 року крісло-коляска з дворучним керуванням, важільним приводом на задні колеса модель ДККРС-2-01-48 вартістю 7503 грн. (строк на який видається виріб 4 роки) та 29.08.2013 року - крісло-коляска з подвійним ручним керуванням від задніх коліс модель 901(46), ККД-18 вартістю 3233 грн. (строк на який видається виріб 4 роки). Одержувачем колясок була його законна представниця - мати ОСОБА_2.

Згідно повідомлення про громадян, які померли за вересень 2013 року для зняття з обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги, від 04.10.2013 року стало відомо, зо ОСОБА_3 інвалід 1 групи «А» з дитинства помер ІНФОРМАЦІЯ_5, актовий запис № 148.

ОСОБА_2 була повідомлена про її обов'язок повернути вказані крісла-коляски, але відмовилась повертати технічні засоби реабілітації померлого інваліда, внаслідок чого вони були змушені звернутися з позовною заявою до суду.

В судовому засіданні представник позивач позовні вимоги підтримав повністю, посилаючись на ті ж самі підстави, просив позов задовольнити.

Відповідачка ОСОБА_2 в судовому засіданні проти позову заперечувала, та пояснила суду, що дійсно нею від позивача за її заявою були отримані технічні засоби реабілітації, а саме інвалідні коляски для її сина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, інваліда 1 групи «А» з дитинства. Вказані засоби з дня їх отримання використовувалися за потребою. ІНФОРМАЦІЯ_5 її син помер. Щоб поховати сина їй довелось займати гроші, які в подальшому необхідно було повернути. Відповідач запропонував їй виплатити 150 грн., але вказана сума є замалою для проведення поховання, а тому їй довелось продати інвалідні коляски щоб повернути борги, які утворилися внаслідок займів.

Представники третіх осіб ТОВ «Виробнича компанія Діспомед» та ТОВ «Друкмаш-центр» до судового засідання не з'явились по невідомим суду причинам, про день та час розгляду справи були повідомлені належним чином.

Свідок ОСОБА_4 пояснила суду, що є сусідкою відповідачки. Їй відомо що у ОСОБА_2 був син інвалід з дитинства ОСОБА_3, за яким вона доглядала. У серпні 2013 року ОСОБА_2 отримала інвалідні коляски для пересування сина, які після його смерті продала.

На підставі наданих сторонами доказів та пояснень, судом встановлені такі фактичні обставини та відповідні до них правовідносини:

На підставі заяви ОСОБА_2 від 27.06.2013 року про взяття на облік її сина ОСОБА_3, їй були видані направлення до ТОВ «Друкмаш-центр» та ТОВ «Виробнича компанія «Діспомед» на забезпечення кріслами-колясками від 27.06.2013 року № 38,39 (а.с. ).

З індивідуальної програми реабілітації інваліда ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 вбачається, що він потребував пристосовування та створення місця з урахуванням безпеки та особливих потреб інваліда, що потребувало стороннього догляду, а також спеціальних засобів для самообслуговування, догляду та пересування (а.с. ).

Згідно акту прийому-передачі технічних та інших засобів реабілітації (колясок інвалідних) від 29.08.2013 року вбачається, що СЦ ДКЕПОП передало, а ОСОБА_3 отримав наступну продукцію - ККД-18(46), у кількості 1 штуки вартістю 3233,00 грн. (а.с. ).

Згідно акту № ДЦ 0117а прийому-передачі технічних та інших засобів реабілітації (колясок інвалідних) від 19 серпня 2013 року від ТОВ «Друкмаш-центр» ОСОБА_3 було передано наступну продукцію - ДККРС-2-01-48 КК.4.1.1-0-1-5-5-9-5-1-1-1.3.7-10.13.14-7-1-7 у кількості 1 штуки вартістю 7503,00 грн. (а.с. ).

З повідомлення відділу реєстрації актів цивільного стану Жданівського міського управління юстиції про громадян, які помели за вересень 2013 року, для зняття з обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги вбачається, що ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3, помер ІНФОРМАЦІЯ_5, номер актового запису про смерть 148 (а.с. ).

Згідно п. 4 ст. 11 Закону України «Про реабілітацію інвалідів в Україні» місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування в межах повноважень, передбачених нормативно-правовими актами: створюють умови для забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів, виходячи з їх потреб та відповідно до рекомендацій медико-соціальних експертних комісій (лікарсько-консультативних комісій лікувально-профілактичних закладів), технічними та іншими засобами реабілітації, виробами медичного призначення, спеціальним автотранспортом та реабілітаційними послугами.

Технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів є: протезно-ортопедичні вироби, у тому числі ортопедичне взуття; спеціальні засоби для самообслуговування та догляду; засоби для пересування; допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому; меблі та оснащення; спеціальні засоби для орієнтування, спілкування та обміну інформацією; спеціальні засоби для освіти (включаючи літературу для сліпих) і зайняття трудовою діяльністю; спеціальне фізкультурно-спортивне обладнання і спорядження, спортивний інвентар.

Згідно п.4 Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей інвалідів та інших окремих категорій населення, інвалідів, дітей-інвалідів, інші особи забезпечуються технічними та іншими засобами реабілітації без права їх продажу, дарування і передачі протягом строку, на який видається такий засіб.

Пунктом 26 Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей інвалідів та інших окремих категорій населення, інвалідів, дітей-інвалідів, передбачено, що у разі смерті інваліда, дитини-інваліда, іншої особи виданий безоплатно технічний або інший засіб реабілітації, строк експлуатації якого не закінчився, повертається місцевому органу праці та соціального захисту населення членами сім'ї померлого інваліда чи іншої особи. Перелік технічних та інших засобів реабілітації, що підлягають поверненню, затверджує Мінсоцполітики.

У разі відмови членів сім'ї померлих інвалідів, дітей-інвалідів, інших осіб повернути технічні та інші засоби реабілітації проводиться їх вилучення за рішенням суду.

Судом встановлено, що ОСОБА_3 було отримано технічні засоби реабілітації, а саме: інвалідну коляску модель ДККРС-2-01-48 вартістю 7503 грн. та інвалідну коляску модель 901(46), ККД-18 вартістю 3233 грн.

Після смерті ОСОБА_3 вказані технічні засоби мали бути повернуті управлінню праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради членами сім'ї померлого інваліда, але всупереч Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей інвалідів та інших окремих категорій населення, інвалідів, дітей-інвалідів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321, однак, всупереч вказаному Порядку, повернуті не були.

Недодержання відповідачкою порядку повернення технічних засобів реабілітації померлого інваліда, зокрема їх продаж, не звільняє її від обов'язку повернути надані засоби, а тому суд дійшов висновку що позовні вимоги належить задовольнити.

Згідно п.20 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір» від 08.07.2011 р. № 3674-VI (зі змінами та доповненнями) позивача УПСЗН Жданівської міської ради звільнено від сплати судового збору.

Відповідно до ч. 3 ст. 88 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог, а тому зі ОСОБА_2 слід стягнути судовий збір в розмірі 243,60 грн.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212-215, 218 ЦПК України, Законом України «Про реабілітацію інвалідів в Україні», Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 5 квітня 2012 року № 321, суд, -

ВИРІШИВ:

позов Управління праці та соціального захисту населення Жданівської міської ради до ОСОБА_2, треті особи - ТОВ "Виробнича компанія Діспомед", ТОВ "Друкмаш-центр", про вилучення технічних засобів реабілітації померлого інваліда з дитинства, задовольнити повністю.

Вилучити у ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, що проживає за адресою: АДРЕСА_1 (реєстраційний код платника податків НОМЕР_1), технічні засоби реабілітації, а саме: інвалідну коляску модель ДККРС-2-01-48 вартістю 7503 грн. та інвалідну коляску модель 901(46), ККД-18 вартістю 3233 грн.

Стягнути зі ОСОБА_2 судовий збір в розмірі 243,60 грн. (двісті сорок три гривні 60 копійок) на р/р 31213206700050, ККД 22030001, ЕДРПОУ 37980638, МФО 834016, отримувач: УДКСУ у м.Кіровське (м.Жданівка).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Донецької області через Жданівський міський суд Донецької області. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

.

Суддя: Макаганчук В.І.

СудЖданівський міський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення02.07.2014
Оприлюднено07.07.2014
Номер документу39578037
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —231/1338/14-ц

Рішення від 02.07.2014

Цивільне

Жданівський міський суд Донецької області

Макаганчук В. І.

Рішення від 02.07.2014

Цивільне

Жданівський міський суд Донецької області

Макаганчук В. І.

Ухвала від 27.06.2014

Цивільне

Жданівський міський суд Донецької області

Макаганчук В. І.

Ухвала від 20.06.2014

Цивільне

Жданівський міський суд Донецької області

Макаганчук В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні