Постанова
від 04.12.2006 по справі б-24/56-04
ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Б-24/56-04

Україна

Харківський апеляційний господарський суд

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"28" листопада 2006 р.                                                           Справа № Б-24/56-04  

Колегія суддів у складі:

головуючий суддя , судді  ,  

при секретарі  Тяпкіній В.А.

за участю представників сторін:

кредиторів –  не з'явились

Харківської ОДПІ  - не з'явились  

АТ «Антекс» –не з'явились

ліквідатора   – Бедіми О.В.

            

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Ліквідатора Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” Бедіма О.В. (вх. № 2874Х/2-5)  

на ухвалу господарського суду Харківської області від 10 липня 2006 року по справі  № Б-24/56-04

за заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "Восток", м. Харків

до  Акціонерного товариства закритого типу “Бабаївський авторемонтний завод”,         с. Бабаї

про визнання банкрутом,  -

встановила:

Постановою господарського суду Харківської області від 25 жовтня 2004 року Акціонерне товариство закритого типу “Бабаївський авторемонтний завод” було визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру.

У квітні 2006 року до господарського суду Харківської області надійшла заява про визнання недійсною угоди, укладеної з зацікавленою особою.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 10 липня 2006 року було залишено заяву ліквідатора про визнання недійсною угоди, укладеної з зацікавленою особою (згідно пункту 11 статті 17 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом") без задоволення.

Ліквідатор Акціонерного товариства закритого типу “Бабаївський авторемонтний завод” Бедіма О.В. з даною ухвалою не погодився та звернувся з апеляційною скаргою до Харківського апеляційного господарського суду, в якій порушує питання про її скасування та визнання недійсним правочину Акціонерного товариства закритого типу "БАРЗ" про передачу майна до статутного фонду Закритого акціонерного товариства "Антекс", яке було передано за накладними №№ 32а, 32б, 32г від 21 березня 2002 року та актами прийому-передачі №№ 1/2, 1/3, 1/1 від 21 березня 2002 року. Зобов'язати виконавчий орган  Закритого акціонерного товариства "Антекс" передати у власність Акціонерного товариства закритого типу "БАРЗ" майно, яке було передано за накладними №№ 32а, 32б, 32г від 21 березня 2002 року та актами прийому-передачі №№ 1/2, 1/3, 1/1 від 21 березня 2002, посилаючись на неповне з'ясування судом всіх обставин справи та на порушення норм матеріального та процесуального права.

Акціонерне товариство "Антекс" у запереченнях на апеляційну скаргу та в судових засіданнях просить суд залишити апеляційну скаргу без задоволення, посилаючись на її законність та обгрунтованість.

Перевіривши в межах вимог, передбачених статтею 101 Господарсько процесуального кодексу України, повноту встановлення обставин справи і докази по справі на їх підтвердження та їх юридичну оцінку судом першої інстанції, доводи апеляційної скарги, заслухавши пояснення ліквідатора, колегія суддів приходить до висновку про задоволення апеляційної скарги, виходячи із наступного.

Як вбачається з матеріалів справи, постановою господарського суду Харківської області від 25 жовтня 2004 року по справі №Б-24/56-04 Акціонерне товариство закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” було визнано банкрутом та відкрита ліквідаційна процедура. Ліквідатором було призначено Ліпчанського В.М.

Ухвалою від 28 листопада 2005 року звільнено від обов'язків ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Ліпчанського В.М., призначено ліквідатором Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” Гришко С.Ю.

Ухвалою від 04 липня 2006 року, у зв'язку із смертю арбітражного керуючого Гришко С.Ю., ліквідатором Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” смт. Бабаї Харківської області (код 05461545) призначено арбітражного керуючого Бедіма Олександра Васильовича (ліцензія серія АВ № 081043 від 18 травня 2006 року).

12 травня 2001 року було проведено загальні збори акціонерів Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”, на якому було прийнято рішення утворити Акціонерне товариство „Антекс” (протокол № 1/2001 від 12 травня 2001 року). Відповідно до статуту Акціонерного товариства „Антекс”, засновниками підприємства є юридична особа Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” та громадяни України Корольов Валерій Михайлович, Корольов Віталій Михайлович та Фенюк Сергій Вікторович.

07 березня 2002 року засновниками Акціонерного товариства „Антекс” було укладено установчий договір, пунктом 25 якого передбачено, що Акціонерне товариство закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” робить внесок у вигляді майна, цінних паперів та грошових коштів на загальну суму 249040,00 грн.

На виконання рішення загальних зборів акціонерів Акціонерного товариства закритого типу “Бабаївський авторемонтний завод” від 12 травня 2001 року керівником Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” Фенюком С.В. передано у вигляді майнового внеску до статутного фонду Закритого акціонерного товариства „Антекс” майно Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”, за узгодженою вартістю 249040,00 грн.

Ця угода була оформлена актами прийому-передачі №1/3 від 21 березня 2002 року, №1/2 від 21 березня 2002 року, №1/1 від 21 березня 2002 року. На підставі цих актів були оформлені накладні №32а від 21 березня 2002 року, № 32б від 21.03.2002р., №32г від 21 березня 2002 року, які були підписані керівником Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” та головою правління Закритого акціонерного товариства „Антекс” - Одеговим М.В.

За участю боржника Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” була створена нова юридична особа Закрите акціонерне товариство „Антекс”, засновниками якої  виступив Акціонерне товариство закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”, головою правління якої на той час був Фенюк С.В., з внеском до статутного фонду 249040,00 грн. та Фенюк С.В., як фізична особа з внеском до статутного фонду 132600,00 грн.

Згідно доручення від 07 березня 2002 року (видане приватним нотаріусом Харківського міського нотаріального округу Базилевич В.А.) засновниками закритого акціонерного товариства „Антекс” є: Акціонерне товариство закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”, в особі члена спостережної ради Веріженка О.Ю, (який діє на підставі доручення від 6 березня 2002 року) Корольов Валерій Михайлович (адреса: м.Харків, вул. Ак.Павлова, 311, кв.312), Корольов Віталій Михайлович (адреса: м.Харків, вул. Ак. Павлова, 313, кв.140), Фенюк Сергій Вікторович (адреса: Харківська область, м.Ізюм, вул. Свердлова, 33. кв.12).

Згідно до реєстру власників іменних цінних паперів Торгово-промислового фондового регістра (код ЕДРПОУ 23920921) станом на 7 березня 2002 року:

Фенюк С.В. володіє 170 (сто сімдесят) акцій Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”, що є 17% статутного фонду  Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”;

Корольов Віталій Михайлович володіє 162 (сто шістдесят дві) акції Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”, що є 16,20% статутного фонду Акціонерного товариства закритого типу “Бабаївський авторемонтний завод”;

Корольов Валерій Михайлович володіє 162 (сто шістдесят дві ) акції Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”, що є 15% статутного фонду Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”.

Згаданий раніше протокол №1/2001 від 12 травня 2001 року був складений та підписаний головою загальних зборів Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” Фенюком С.В. та секретарем Корольовим В.М.

Таким чином. Фенюк С.В., як керівник Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”, що також є мажоритарним акціонером Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” уклав угоду про створення нової юридичної особи Закритого акціонерного товариства „Антекс”, з внеском основних засобів Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” до статутного фонду Закритого акціонерного товариства „Антекс”, з самим собою, як засновником Закритого акціонерного товариства, та іншими мажоритарними акціонерами Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” Корольовим Віталієм Миколайовичем та Корольовим Валерієм Миколайовичем, які також виступили засновниками Закритого акціонерного товариства „Антекс”.

Відповідно до частини 11 статті 17 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” угода, укладена боржником із заінтересованими  особами  і  в результаті якої кредиторам завдані чи можуть бути завдані збитки, визнається недійсною.

Відповідно до ст.1 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”   заінтересовані особи стосовно  боржника - юридична  особа, створена за участю боржника,  керівник боржника, особи, що входять до складу органів   управління  боржника,  головний  бухгалтер (бухгалтер) боржника,  у тому числі і звільнені з роботи за рік до порушення провадження у справі про банкрутство, а також особи, які знаходяться  у  родинних  стосунках із  зазначеними  особами та підприємцем (фізичною особою) - боржником,  а саме: подружжя та їх діти, батьки, брати, сестри, онуки.

Таким чином, у розумінні вищенаведеної статті Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” Закрите акціонерне товариство „Антекс” є заінтересованою особою стосовно Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод”.

В обґрунтування своїх вимог ліквідатором було надано рішення Постійно діючого Третейського суду при Асоціації „Інвестиційно-промислова група „Восток” від 22 листопада 2006 року по справі №13/3-06 за позовом Ластовка Василія Яковлевича до Акціонерного товариства закритого типу „Бабаївський авторемонтний завод” в особі ліквідатора Бедіма О.В. про визнання недійсними рішень загальних зборів акціонерів. Рішенням Постійно діючого Третейського суду  при Асоціації „Інвестиційно-промислова група „Восток” позов акціонера Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” Ластовка В.Я. було задоволено та  визнано недійсними рішення загальних зборів акціонерів Акціонерного товариства закритого типу „Бабаївський авторемонтний завод”, прийнятих 12 травня 2001 року та оформлених протоколом №1/2001 від 12 травня 2001 року, за якими основні засоби Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” було передано до статутного фонду Закритого акціонерного товариства „Антекс”.

Посилання суду першої інстанції на рішення Харківського районного суду Харківської області по справі № 2-1372 від 11 травня 2002 р за позовом Акціонерного товариства „Антекс” до Акціонерного товариства закритого типу „Бабаївський авторемонтний завод” та його засновників про визнання права  власності на майно, відповідно до якого позовні вимоги Акціонерного товарситва „Антекс” були задоволені повністю та визнано право власності на майно:

1. Головний корпус інвентарний номер 03-01 вартістю 758,84 грн.

2. Кузовний цех, ц/скл., інв.№03-02,03, вартістю 10 147,18 грн.

3. Цех нестандартного обладнання, інв.№03-04, вартістю          120, 0 грн.

4. Термічний цех, інв.№03-05, вартістю 1 966, 66 грн.

5. Зварювальна майстерня, інв.№03-06, вартістю 100, 0 грн.

6. Склад готової продукції, інв.№03-07, вартістю 120, 0 грн.

7. Контора заводу, інв.№03-08, вартістю 100,0 грн.

8. Туалетна, інв.№03-09, вартістю 100,0 грн.

9. Прохідна заводу, інв.№03-10, вартістю 100,0 грн.

10. Котельна, інв.№03-11, вартістю 17 959, 54 грн.

11 Трансформаторний кіоск, інв.№03-12, вартістю 5 295, 47грн.

12. Павільйон для зварювання верстаків, інв.№03-13, вартістю 3 270, 64 грн.

13. Цистерна, інв.№03-14, вартістю 50,0 грн.

14. Цистерна, інв.№03-15, вартістю 50,0 грн.

15. Огорожа навколо заводу, інв.№03-21, вартістю 56,23 грн.

16. Майданчик, інв.№03-22, вартістю 4 623,20 грн.

17. Модуль ливарного виробництва, без інвентарного номеру, вартістю 5 416, 36 грн.

18. Автомобіль ГАЗ-53А, інв.№05-04, вартістю 1 681, 99 грн.

19. Автомобіль "Москвич -2715", інв.№05-08, вартістю 3 259.94 грн.

20. Автокран "Івановець", інв.№05-05, вартістю 6 039, 01 грн.

21. Причеп до автомобіля „Камаз” інв.№05-09, вартістю 3 003.19 грн.

22. Автомобіль "Камаз 53208", інв.№05-10, вартістю 5 238.73 грн.

спростовуються наданими ліквідатором до суду наступними доказами:

- ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 09 лютого 2005 року,  згідно якої рішення Харківського районного суду Харківської області від 11 травня 2002 року по справі за позовом Акціонерного товариства „Антекс” до Акціонерного товариства закритого типу „Бабаївський авторемонтний завод” та його засновників про визнання права  власності на майно, відмінено за  нововиявленими обставинами.

- ухвалою Харківського районного суду Харківської області від 22 лютого 2005 року згідно якої провадження по справі за позовом Акціонерного товариства „Антекс” до Акціонерного товариства закритого типу „Бабаївський авторемонтний завод” та його засновників про визнання права  власності на майно припинено за непідсудністю суду.

Відповідно до абзацу 13 частини 1 статті 25 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”  ліквідатор з дня свого призначення вживає заходів, спрямованих  на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб.

Тому колегія суддів вважає цілком обґрунтованими твердження скаржника стосовно того, що оскаржувана ухвала необґрунтована, не відповідає матеріалам справи та діючому законодавству.

Враховуючи вищевикладене, колегія суддів вважає, що місцевий господарський суд не дав вірної юридичної оцінки фактичним обставинам справи, що призвело до неправильного застосування норм процесуального права та помилкового висновку суду про залишення без розгляду позовної заяви, в зв'язку з чим ухвала господарського суду Харківської області від 10 липня 2006 року підлягає скасуванню.

На підставі викладеного та керуючись  статтею 99, пунктом 2 статті 103, пунктом 4 статті 104, статтями 105, 106  Господарського процесуального кодексу  України, -

постановила:

Апеляційну скаргу Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” задовольнити.

Ухвалу господарського суду Харківської області від 10 липня 2006 року по справі № Б-24/56-04 скасувати та прийняти нову, яким заяву Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” задовольнити.

Визнати недійсним правочин (угоду)  Акціонерного товариства закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” про передачу майна, як основних засобів, до статутного фонду Закритого акціонерного товариства «Антекс», яке було передано за накладними №№ 32а, 32б, 32г від 21 березня 2002 року та актами  прийому-передачі №№ 1/2; 1/3, 1/1 від 21 березня 2002 року.

Зобов‘язати Закрите акціонерне товариство «Антекс»передати Акціонерному товариству закритого типу  “Бабаївський авторемонтний завод” майно, яке було передано за накладними №№ 32а, 32б, 32г від 21 березня 2002 року та актами  прийому-передачі №№ 1/2; 1/3, 1/1 від 21 березня 2002 року.

Справу №Б-24/56-04 направити до господарського суду Харківської області.

         Головуючий суддя                                                                      

                                 Судді                                                                      

                                                                                                                 

СудХарківський апеляційний господарський суд
Дата ухвалення рішення04.12.2006
Оприлюднено03.09.2007
Номер документу395802
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —б-24/56-04

Ухвала від 02.11.2012

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Кравець Т.В.

Ухвала від 13.04.2011

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Лакіза В.В.

Ухвала від 16.05.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Дзюба О.А.

Ухвала від 02.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 25.08.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 25.08.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Міньковський С.В.

Ухвала від 17.03.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 29.12.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 15.12.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

Ухвала від 13.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Усатий В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні