Постанова
від 01.07.2014 по справі 923/790/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м. Херсон, вул. Горького, 18

тел. /0552/ 49-31-78

Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"01" липня 2014 р. Справа № 923/790/14

Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліна Т.Г., при секретарі Довгань О.І., розглянувши справу

за заявою: Товариства з обмеженою відповідальністю "ССК-Агент" місцезнаходження: Карантинний острів, 1, м. Херсон, код ЄДРПОУ 35468740

до: Товариства з обмеженою відповідальністю "ССК-Агент" місцезнаходження: Карантинний острів, 1, м. Херсон, код ЄДРПОУ 35468740

про визнання банкрутом

за участю представників:

від заявника: Котенко Д.С., голова ліквід. комісії

в с т а н о в и в:

Ухвалою від 05 червня 2 014р. суд, керуючись ст. ст. 10 - 12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 65, 86 Господарського процесуального кодексу України, прийняв заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду та призначив підготовче засідання на "17" червня 2014р., визнав обов'язковою участь у підготовчому засіданні представника заявника. Цією ж ухвалою суд зобов'язав арбітражного керуючого Шаповалова А.В. до дня підготовчого засідання надати до суду заяву про участь у справі.

За приписами статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство. Господарський суд перевірив обґрунтованість вимоги кредитора, їх безспірність, вжиття належних заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.

Ухвалою від 17 червня 2014р. суд порушив провадження у справі про банкрутство Відкритого акціонерного товариства "Херсонський м'ясокомбінат" та призначив судове засідання для визначення у подальшій процедурі по справі.

Сторони належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, ухвала про призначення засідання направлена сторонам рекомендованою поштою.

У судовому засіданні голова ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "ССК-Агент" просить суд визнати підприємство банкрутом та відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру, підтримав викладене в заяві, зазначив, що ліквідаційною комісією при проведені інвентаризації встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі, що і стало причиною звернення до суду з відповідною заявою.

Заслухавши представника заявника, розглянувши матеріали справи, проаналізувавши законодавчі акти, суд прийшов до висновку про банкрутство боржника на підставі наступного.

Відповідно до ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому Господарським процесуальним кодексом України, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Згідно із п. 2 ст. 12 Господарського процесуального кодексу України справи про банкрутство підвідомчі господарським судам.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» "банкрутство" - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.

Для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом підлягає встановленню наявність ознаки неоплатності боржника, тобто перевищення боргових зобов'язань над вартістю майна боржника. Зазначена ознака має місце по даній справі, тому суд дійшов висновку про доцільність визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.

Підставою для звернення до суду із заявою про порушення провадження у справі є встановлена під час роботи ліквідатора недостатність вартості майнових активів боржника для задоволення вимог кредиторів.

Згідно частини першої статті 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (лапі - Закон) якщо вартості майна боржника - юридичної особи, щодо якого прийнято рішення про ліквідацію, недостатньо для задоволення вимог кредиторів, така юридична особа ліквідується в порядку, передбаченому цим Законом. У разі виявлення зазначених обставин ліквідатор (ліквідаційна комісія) зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.

Обов'язковою умовою звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство є дотримання боржником порядку ліквідації юридичної особи відповідно до законодавства України.

Таким чином, враховуючи вищезазначені вимоги закону, необхідними передумовами для звернення із заявою про порушення провадження у справі про банкрутство боржника у порядку статті 95 Закону є дотримання вимог цивільного та господарського законодавства щодо добровільної ліквідації юридичної особи.

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника боржника, господарський суд встановив наступне.

Товариство з обмеженою відповідальністю «ССК - Агент» є юридичною особою (свідоцтво про державну реєстрацію Серія А01 № 014900 від 17.10.2007р., довідка головного управління статистики АА № 751908), є платником податків та зборів (свідоцтво ДПА № 100075854, повідомлення про взяття на облік платника страхових внесків УПФУ в Комсомольському районі м. Херсона).

26 листопада 2012р. протоколом-рішенням № 12 загальних зборів учасників ТзОВ «ССК - Агент» прийнято рішення про ліквідацію товариства та призначення голови ліквідаційної комісії

Відомості про ліквідацію юридичної особи опубліковано в Спеціальному друкованому засобі масової інформації «Бюлетень Державної реєстрації юридичних та фізичних осіб - підприємців» № 232 (32), також зазначені відомості опубліковані в газеті «Наддніпрянська правда» № 96 від 30 листопада 2012р.

Протоколом рішення № 13 загальних зборів учасників ТзОВ «ССК - Агент» від 25.03.2013р. призначено головою ліквідаційної комісії Котенка Дмитра Сергійовича.

В ході роботи ліквідаційної комісії встановлено, що підприємство не має майнових активів, що підтверджується актом інвентаризації на 31.05.2013р., листом головного управління Держкомзему у Херсонській області від 27.12.2012р. про відсутність земельних ділянок на території м. Херсона, які перебувають у власності чи користуванні даного підприємства, а також довідками МРЕВ ДАІ про відсутність транспортних засобів зареєстрованих за боржником. Направлено запит до Держтехнагляду про наявність транспортних засобів, зареєстрованих за товариством та державну інспекцію сільського господарства щодо наявності сільськогосподарської техніки.

Встановлена кредиторська заборгованість в загальній сумі 405977,67 грн., а саме перед: УПФУ в м. Херсоні в сумі 7655,06 (на підставі постанови адміністративного суду Херсонської області № 2-а-3955/12/2170 від. 22.11.12р.), ПАТ «Херсонліфт» в сумі 240 грн. (акт звірки взаєморозрахунків), КП «Морська пошуково-рятувальна служба» в сумі 14075,73 грн., ТОВ «Столична судноплавна компанія» в сумі 310164,84 грн., ПАТ «СК «Укррічфлот» в сумі 11655,90 грн., ПАТ « МТС Україна» в сумі 228,08грн., ГОП « Термінал» ПАТ «Херсонський суднобудівний завод» в сумі 18305,78грн., ТОВ «Данаприс» в сумі 40000,00грн, ДШ у м. Херсоні на суму 3652,28 грн.

В ході роботи ліквідаційної комісії встановлено наявність дебіторської заборгованості в сумі 372287,52 грн. - Державна податкова адміністрація по сплаті ПДВ.

Також встановлено наявність заборгованості по заробітної плати перед колишніми працівниками в сумі 26426,34 грн.

Таким чином на підставі проведеної ліквідаційною комісією інвентаризацією активів боржника виявлено відсутність активів за рахунок яких можливо здійснити погашення існуючої заборгованості боржника, розглянута можливості погашення кредиторських вимог та прийнято рішення про звернення до господарського суду Херсонської області із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальність "ССК - Агент".

Відповідно до ч. І ст. 105 ЦК України, учасники юридичної особи, суд або орган, що прийняв рішення про припинення юридичної особи, зобов'язані негайно письмово повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до ЄДР відомості проте, що юридична особа перебуває у процесі припинення.

Відповідно до вимог ч. 4 ст. 105 Цивільного кодексу України, комісія з припинення юридичної особи поміщає в друкованих засобах масової інформації, в яких публікуються відомості про державну реєстрацію юридичної особи, що припиняється, повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї. Цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи.

Відповідно до ч. 3 ст. 110 ЦК України, якщо вартості майна юридичної особи недостатньо для задоволення вимог кредиторів, вона ліквідується відповідно до закону про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом.

Відповідно до вимог ч. 1 ст. 111 Цивільного кодексу України, ліквідаційна комісія після закінчення строку для пред'явлення вимог кредиторами складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи.

Відповідно до ч. 5 ст. 60 Господарського кодексу України, ліквідаційна комісія оцінює наявне майно суб'єкта господарювання. який ліквідується і розраховується з кредиторами, складає ліквідаційний баланс та подає його власнику або органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку.

Дослідивши матеріали справи, в сукупності відповідно до ст. 43 ГПК України та на предмет їх відповідності вимогам Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (із змінами та доповненнями), господарський суд прийшов до висновку, що майновий та фінансовий стан боржника підтверджує той факт, що останній не може самостійно ліквідувати борг перед своїми кредиторами, а тому погашення заборгованості має відбуватися не інакше, як через процедуру ліквідації відповідно до норм Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Відповідно до ч. 11 ст. 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (із змінами та доповненнями в редакції чинній з 18.01.2013р.) встановлено, що господарський суд приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру у випадках, передбачених цим Законом.

Згідно п. 2, 3 сг.95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (із змінами та доповненнями в редакції чинній з 18.01.2013.) за результатами розгляду заяви про порушення справи про банкрутство юридичної особи, майна якої недостатньо для задоволення вимог кредиторів, господарський суд визнає боржника, який ліквідується банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру, призначає ліквідатора в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна. Обов'язки ліквідатора можуть бути покладені на голову ліквідаційної комісії (ліквідатора) незалежно від наявності у нього статусу арбітражного керуючого .

Кредитори мають право заявити свої вимоги до боржника, який ліквідується у місячний строк з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника, який ліквідується банкрутом.

Згідно статті 209 Господарського кодексу України, у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами або державою інакше як через відновлення його платоспроможності, цей суб'єкт відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним. Нездатність боржника відновити свою платоспроможність та задовольнити визнані судом вимоги кредиторів інакше як через застосування визначеної судом ліквідаційної процедури вважається банкрутством.

Відповідно ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом ", з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури :

- господарська діяльність банкрута завершується закінченням технологічного циклу з виготовлення продукції у разі можливості її продажу за виключенням укладення та виконання договорів, що мають на меті захист майна банкрута або забезпечення його збереження (підтримання) у належному стані, договорів оренди майна, яке тимчасово не використовується, на період до його продажу в процедурі ліквідації тощо;

- строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав;

- у банкрута не виникає жодних додаткових зобов'язань (у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів)), крім витрат, безпосередньо пов'язаних із здійсненням ліквідаційної процедури;

- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), процентів та інших економічних санкцій за всіма видами заборгованості банкрута;

- відомості про фінансове становище банкрута перестають бути конфіденційними чи становити комерційну таємницю;

- продаж майна банкрута допускається в порядку, передбаченому цим Законом;

- скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;

- вимоги за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом двох місяців з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури. Зазначений строк є граничним і поновленню не підлягає. Кредитори, вимоги яких заявлені після закінчення строку, встановленого для їх подання, або не заявлені взагалі, не є конкурсними, а їх вимоги погашаються в шосту чергу в ліквідаційній процедурі;

- виконання зобов'язань боржника, визнаного банкрутом, здійснюється у випадках і порядку, передбачених цим розділом.

3 дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури припиняються повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, керівник банкрута звільняється з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства, про що робиться запис у його трудовій книжці, а також припиняються повноваження власника (власників) майна банкрута .

Опублікування відомостей про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України.

Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити:

- найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;

- найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство;

- дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;

- відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію)

Відповідно до п.6 ст. 41 Закону, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.

Суд враховує, що автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство було визначено арбітражного керуючого Шаповалова Андрія Валерійовича, від якого надійшла заява про участь у справі у встановлений термін. За таких обставин суду призначає ліквідатором ТзОВ «ССК - Агент» арбітражного керуючого Шаповалова Андрія Валерійовича, представник заявника не заперечує проти призначення ліквідатором даного арбітражного керуючого.

В судовому засіданні оголошено вступну та резолютивну частини постанови в присутності представників сторін.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 37 - 48, ст. 95, ст.114 "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (зі змінами та доповненнями в редакції чинній з 19.01.2013.), ст. 39 Закону України "Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців". ст.ст. 104-105, 110-111 ЦК України, ст. 4-1, 4-5, ч. 2 ст. 12 , 86 Господарського процесуального кодексу України суд, -

п о с т а н о в и в:

1. Визнати Товариство з обмеженою відповідальністю "ССК-Агент" (місцезнаходження: Карантинний острів, 1, м. Херсон, код ЄДРПОУ 35468740 ) банкрутом та відкрити щодо нього ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.

2.Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Шаповалова Андрія Валерійовича ( свідоцтво № НОМЕР_1 від 24.07.2013р., адреса: АДРЕСА_1 та зобов'язати його здійснити повноваження ліквідатора згідно ст.ст. 37 - 47 Закону, щомісяця надавати повні звіти суду та кредиторам, після закінчення ліквідаційної процедури подати суду звіт та ліквідаційний баланс боржника згідно ст. 46 Закону.

3.Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання банкрутом Товариства з обмеженою відповідальністю "ССК - Агент" (місцезнаходження: Карантинний острів, 1, м. Херсон, код ЄДРПОУ 35468740), текст якого додається.

4.Вимоги та зобов'язання боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, можуть пред'являтися тільки в межах ліквідаційної процедури протягом одного місяця з дня офіційного оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.

5.Припинити повноваження органів управління банкрута щодо управління банкрутом та розпорядження його майном, припинити повноваження власників майна банкрута .

6. Скасувати арешт, накладений на майно боржника, інші обмеження щодо розпорядження майном боржника.

7.Зобов'язати посадових осіб банкрута не пізніше 15- денного строку передати всі документи, печатки, штампи банкрута і його активи ліквідатору. Один примірник акту надати до суду.

8.Зобов'язати ліквідатора Шаповалова А.В. у разі невиконання посадовими особами боржника - банкрута вимоги Закону і суду про передачу всіх документів та активів, звернутись до правоохоронних органів із заявою про притягнення зазначених осіб до встановленої відповідальності за незаконні дії у разі банкрутства. Копію заяви надати до суду.

9.Постанову направити: заявнику, державному реєстратору, ДПІ у м. Херсоні, кредиторам, органу державної виконавчої служби за місцезнаходженням боржника, державному органу з питань банкрутства, ліквідатору Шаповалову А.В.

Суддя Т.Г. Пінтеліна

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення01.07.2014
Оприлюднено08.07.2014
Номер документу39581432
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —923/790/14

Ухвала від 12.11.2015

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 28.03.2016

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 03.08.2015

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 23.11.2015

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Постанова від 27.10.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лашин В.В.

Ухвала від 13.10.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лашин В.В.

Ухвала від 18.08.2015

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 14.09.2015

Господарське

Одеський апеляційний господарський суд

Лашин В.В.

Ухвала від 18.08.2015

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

Ухвала від 09.10.2014

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Пінтеліна Т.Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні