Рішення
від 27.05.2014 по справі 911/1088/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Київської області

01032, м. Київ - 32, вул. С.Петлюри, 16тел. 239-72-81

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Р І Ш Е Н Н Я

"27" травня 2014 р. Справа № 911/1088/14

За позовом публічного акціонерного товариства «Київобленерго» , Київська обл., м. Вишневе

до приватного підприємства «Таврос» , Київська обл., м. Буча

про стягнення 66571,73 грн

Суддя Третьякова О.О.

Представники сторін:

Позивача - Конєва Л.Л., довіреність №109 від 26.05.2014,

Відповідача - не з'явився.

Обставини справи:

До Господарського суду Київської області з позовною заявою звернулось публічне акціонерне товариство «Київобленерго» (далі - Позивач) до приватного підприємства «Таврос» (далі - Відповідач) про стягнення 66571,73 грн.

Позивач в обґрунтування заявлених позовних вимог посилається на невиконання Відповідачем умов Договору про постачання електричної енергії №220036006 від 16.11.2009 (далі - Договір) та порушення Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії регулювання електроенергетики (далі - НКРЕ) від 31.07.1996 №28 (далі - Правила).

Ухвалою Господарського суду Київської області від 03.04.2014 порушено провадження у справі №911/1088/14 та призначено її до розгляду на 22.04.2014 о 10:00 год.

Ухвалами Господарського суду Київської області від 22.04.2014 та 13.05.2014 розгляд справи відкладено на 13.05.2014 та 27.05.2014 відповідно.

Відповідач у судові засідання жодного разу не з'явився, відзив на позовну заяву та витребувані судом документи не подав, про причину неявки суд не повідомив.

Ухвали Господарського суду Київської області від 03.04.2014, 22.04.2014 та 13.05.2014 направлялись Відповідачу з рекомендованими повідомленнями про вручення поштового відправлення на адресу (08292, Київська обл., м. Буча, вул. Будьонного, буд. 2), зазначену Позивачем у позові, яка відповідає адресі, зазначеній в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, про що свідчить здійснений судом витяг з Єдиного державного реєстра юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців від 13.05.2014 за №18663706, однак ухвали від 03.04.2014 та 22.04.2014 повернуті без вручення адресату, а повідомлення про вручення Відповідачу ухвали від 13.05.2014 підприємством зв'язку станом на день вирішення спору господарському суду не поверталось

Як зазначається у п. 3.9.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час та місце розгляду справи у разі виконання судом вимог ч.1 ст.ст. 64, 87 ГПК України. За змістом зазначеної ст.64 ГПК України, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.

Враховуючи обмежений ст.69 ГПК України строк розгляду справи, а також те, що всі особи, які беруть участь у справі, належним чином повідомлялися про дату, час та місце судового розгляду, явка таких осіб обов'язковою не визнавалась і їх відсутність не перешкоджає всебічному, повному та об'єктивному розгляду всіх обставин справи, а матеріалів справи достатньо для вирішення спору по суті, відповідно до права суду, наданого йому ст. 75 ГПК України, справа розглядається за наявними в ній матеріалами.

Згідно ст.85 ГПК України у судовому засіданні 27.05.2014 оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши наявні в ній докази, оцінивши їх в сукупності та врахувавши пояснення представника Позивача, суд

встановив:

Між публічним акціонерним товариством «Київобленерго» (Позивачем) та приватним підприємством «Таврос» (Відповідачем) укладено Договір про постачання електричної енергії №220036006 від 16.11.2009 (далі - Договір).

Відповідно до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» споживання енергії можливе лише на підставі договору з енергопостачальником. Споживач енергії зобов'язаний додержуватися вимог нормативно-технічних документів та договору про постачання енергії.

Відповідно до п. 5.1. Правил користування електричною енергією, затверджених Постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.1996 №28 (далі - Правила, ПКЕЕ) Договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріпленій території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов'язків сторін.

Згідно з п.1.1. Договору Постачальник (Позивач) продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача (Відповідача) з приєднаною потужністю 5,0 кВт, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купленої) ним електричної енергії та здійснює інші платежі за умовами цього Договору.

Пунктом 1.2. Договору сторони погодили, що точка продажу електричної енергії встановлюється сторонами згідно з «Актом розмежування балансової належності електромереж та експлуатаційної відповідальності сторін», що є невід'ємною частиною даного Договору.

Відповідно до п.3.1. Договору під час виконання умов цього Договору, а також вирішення всіх питань, що не обумовлені цим Договором, сторони зобов'язуються керуватися чинним законодавством України та Правилами користування електричною енергією (далі - ПКЕЕ).

Як зазначається в пп.5 п.8.1. ПКЕЕ постачальник електричної енергії за регульованим тарифом має право на безперешкодний доступ (за пред'явленням службового посвідчення) до електричних установок споживача для проведення технічної перевірки засобів обліку, контролю за рівнем споживання електричної енергії, контрольного огляду електричних мереж від межі балансової належності до точки обліку та технічної перевірки засобів обліку споживача відповідно до умов укладених договорів, а також для виконання відключення та обмеження споживання відповідно до встановленого цими Правилами порядку та умов договору, виконання інших робіт відповідно до договору.

На підставі вищезазначеного для визначення виконання Відповідачем вказаних Правил 26.01.2014 представниками Позивача було здійснено перевірку електроустановок Відповідача, а саме приладу обліку, в кафе, розташованого за адресою: Київська обл., смт Гостомель, вул. Леніна, 1.

Як вбачається з акта про порушення №К026718 від 26.01.2014, складеного в присутності Відповідача, що доданий до матеріалів справи, в результаті перевірки електроустановок виявлено ознаки втручання в параметри розрахункового засобу обліку шляхом встановлення магніту на лицьову сторону кожуха лічильника в районі розрахункового механізму, пошкодження пломб держповірки та енергопостачальної організації, тобто порушення Відповідачем п.6.40. ПКЕЕ.

Стаття 27 Закону України «Про електроенергетику» визначає відповідальність за порушення законодавства про електроенергетику. Зокрема, до правопорушень в електроенергетиці відносять: крадіжку електричної і теплової енергії та самовільне підключення до об'єктів електроенергетики і споживання енергії без приладів обліку.

Згідно з п.6.41. ПКЕЕ у разі виявлення під час контрольного огляду або технічної перевірки уповноваженим представником постачальника електричної енергії, від якого споживач одержує електричну енергію, або електропередавальної організації порушень цих Правил або умов договору на місці виявлення порушення у присутності представника споживача оформляється акт порушень.

Відповідно до п.6.42. ПКЕЕ на підставі акта уповноваженими представниками постачальника електричної енергії і ектропередавальної організації під час засідань комісії з розгляду актів про порушення ПКЕЕ (даті - комісія) визначаються обсяг недоврахованої електричної енергії та сума завданих споживачем збитків. Комісія з розгляду актів порушень створюється постачальником електричної енергії (електропередавальною організацією) і має складатися не менше ніж з трьох уповноважених представників постачальника електричної енергії. Споживач має бути повідомлений про час і дату засідання комісії не пізніше ніж за 5 робочих днів до призначеного дня засідання і має право бути присутнім на засіданні комісії. Рішення комісії оформляється протоколом і набирає чинності з дня вручення протоколу споживачу. Разом з протоколом споживачу надаються розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків.

30.01.2014 на засіданні комісії Позивача по розгляду акта про порушення №К026718 від 26.01.2014 було прийнято рішення здійснити нарахування суми завданих збитків згідно з п.6.40. ПКЕЕ та п.2.1. Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики від 04.05.2006 №562 (далі - Методика).

Факт вчинення порушення Відповідачем підтверджений на засіданні комісії, про що свідчить підпис представника Відповідача та його власноручний запис стосовно визнання факту втручання в прибори обліку електроенергії, здійснений у Протоколі-рішенні №0187 від 30.01.2014, копія якого міститься в матеріалах справи.

Відповідно до п.6.40 ПКЕЕ у разі виявлення представниками електропередавальної організації або представниками постачальника електричної енергії пошкоджень чи зриву пломб, установлених у місцях, указаних в акті про пломбування, або пошкоджень відбитків тавр на цих пломбах, пошкодження розрахункових засобів обліку, явних ознак втручання в параметри розрахункових засобів (систем) обліку з метою зміни їх показів перерахунок обсягу електричної енергії, який підлягає оплаті, здійснюється відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики від 04.05.2006 N562, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 04.07.2006 за N782/12656.

Методика застосовується на підставі акта про порушення, складеного в порядку, установленому цією Методикою, з урахуванням вимог ПКЕЕ та в разі виявлення таких порушень ПКЕЕ, зокрема, порушення цілісності пломб, цілісності пломбувального матеріалу, на якому встановлені пломби (дріт, кордова нитка тощо), порушення цілісності гвинтів, на яких закріплено пломбувальний матеріал (далі - порушення пломб), або відсутності на приладах обліку пломб з відбитками тавр про повірку приладів обліку (за умови наявності акта про збереження пломб, складеного в порядку, установленому ПКЕЕ, або іншого документа, який підтверджує факт пломбування і передачу на збереження приладів обліку, установлених пломб, та за умови втручання споживача в роботу приладів обліку), як це передбачено п.2.1. Методики.

Згідно з п.4.2.3. Договору Споживач сплачує Постачальнику вартість недорахованої електроенергії, розраховану виходячи із приєднаної потужності струмоприймачів та кількості годин їх використання відповідно до Методики визначення обсягу та вартості електричної енергії, не облікованої внаслідок порушення споживачами Правил користування електричною енергією, затвердженої постановою Національної комісії регулювання електроенергетики від 04.05.2006 №562 (далі - Методика), за тарифами, що діяли протягом споживання електричної енергії з порушенням, у разі таких дій Споживача як пошкодження засобів обліку електроенергії, втручання і їх роботу, зняття пломб з засобів обліку.

Позивачем на адресу Відповідача направлялась претензія №3465 від 11.02.2014 з вимогою сплатити кошти в сумі 66571,73 грн на протязі одного місяця з дня отримання претензії, однак зазначена претензія залишена Відповідачем без відповіді та задоволення.

Судом встановлено, що Позивачем видано, а Відповідачем отримано рахунок-фактуру №9747006428 за січень 2014 року від 30.01.2014 по акту порушення ПКЕЕ №К026718 від 26.01.2014 на загальну суму 66571,73 грн, що підтверджується підписами представників сторін на даному рахунку-фактурі.

Відповідно до п.6.43. ПКЕЕ кошти за недовраховану електричну енергію перераховуються споживачем на поточний рахунок із спеціальним режимом використання постачальника електричної енергії за регульованим тарифом або поточний рахунок постачальника електричної енергії за нерегульованим тарифом.

Споживач зобов'язаний оплатити розрахункові документи за недовраховану електричну енергію протягом 30 календарних днів від дня отримання рахунку.

Відповідачем дії перевіряючих та рішення комісії по розгляду порушення ПКЕЕ та нарахування збитків (з якими Відповідач обізнаний, оскільки був присутнім на відповідних засіданнях комісії) не оскаржувались в установленому порядку, на день розгляду справи не визнані недійсними та не скасовані.

Згідно з ч.3 ст.147 ГК України збитки, завдані суб'єкту господарювання порушенням його майнових прав громадянами чи юридичними особами, а також органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, відшкодовуються йому відповідно до закону.

Враховуючи, що на підставі п.6.42. ПКЕЕ Рішення комісії набрало чинності з дня вручення протоколу Відповідачу, разом з протоколом споживачу надано розрахунок величини вартості та розрахункові документи для оплати недоврахованої електричної енергії та/або збитків, які залишені без оплати, що Відповідачем не заперечено та не спростовано, доказів оскарження чи скасування Рішень комісії з розгляду акта порушень Правил користування електричною енергією суду не надано, позовні вимоги про стягнення з Відповідача нарахованих Рішенням комісії з розгляду актів порушень Правил користування електричною енергією збитків в сумі 66571,73 грн підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підстави своїх вимог і заперечень.

За таких обставин суд вважає, що позовні вимоги обґрунтовані, Позивачем доведені, Відповідачем не заперечені та належним чином не спростовані, тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст.49 ГПК України відшкодування понесених Позивачем витрат по сплаті судового збору покладається судом на Відповідача в сумі 1827,00 грн.

Керуючись статтею 124 Конституції України, статтями 2, 4 3 , 33, 34, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

вирішив:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з приватного підприємства «Таврос» (08292, Київська обл., м. Буча, вул. Будьонного, буд. 2, код 32231101) на користь публічного акціонерного товариства «Київобленерго» (08132, Київська обл., Києво-Святошинський р-н, м. Вишневе, вул. Київська, буд. 2-Б, код 23243188) 66571,73 грн (шістдесят шість тисяч п'ятсот сімдесят одну гривню сімдесят три копійки) збитків та 1827,00 грн (одну тисячу вісімсот двадцять сім гривень) витрат по сплаті судового збору.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено " 27" червня 2014 року .

Суддя О.О.Третьякова

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення та підписання, і може бути оскаржено в апеляційному порядку.

СудГосподарський суд Київської області
Дата ухвалення рішення27.05.2014
Оприлюднено08.07.2014
Номер документу39587931
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1088/14

Рішення від 27.05.2014

Господарське

Господарський суд Київської області

Третьякова О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні