Україна
Донецький окружний адміністративний суд
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03 липня 2014 р. Справа №805/7748/14
приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 11 година 25 хвилин
Донецький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бабіча С.І., за участю секретаря судового засідання Мандрики К.В.,
за участю представників сторін:
позивача - Матеши Ю.С.,
відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за поданням Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до приватного підприємства «Іріс» про стягнення коштів з рахунків у банках, які обслуговують платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 1 896,59 гривень,
В С Т А Н О В И В:
Державна податкова інспекція у Ленінському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області (далі - позивач, ДПІ у Ленінському районі м. Донецька) звернулась до суду з поданням до приватного підприємства «Іріс» (далі - відповідач, ПП «Іріс») про стягнення коштів з рахунків у банках, які обслуговують платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 1 896,59 гривень.
В обґрунтування вимог заявник зазначив, що станом на 1 липня 2014 року ПП «Іріс» має податковий борг з податку на прибуток підприємств у розмірі 1 896,59 гривень, який утворився внаслідок несплати самостійно узгоджених податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємства за 2013 рік за податковою декларацією № 9089662782 від 05.02.2014 року. Даний борг складається з основного платежу - 1 895,99 гривень та пені - 0,60 гривень. У зв'язку з несплатою відповідачем податкового боргу в добровільному порядку, позивач просить стягнути зазначений податковий борг у судовому порядку.
Представник позивача у судовому засіданні підтримала вимоги, надавши пояснення аналогічні тим, що викладені у поданні. Просила суд задовольнити вимоги у повному обсязі.
Відповідач у судове засідання не з'явився, причини неявки суду не повідомив, уповноваженого представника до суду не направив, клопотань про відкладення розгляду справи або про розгляд справи без його участі до суду не надав, хоча про дату, час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином.
Відповідно до абзацу 3 частини 8 статті 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
Заслухавши пояснення представник позивача, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши обставини, що мають значення для вирішення спору та перевіривши їх доказами, наданими сторонами, визначившись із правовими нормами, які слід застосувати до спірних відносин, суд приходить до висновку, що подання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Пунктом 3 частини 1 статті 183-3 КАС України визначено, що провадження у справах за зверненням органів доходів і зборів при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Згідно з частиною 4 зазначеної статті, подання подається до суду першої інстанції протягом двадцяти чотирьох годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення до суду, за загальними правилами підсудності, встановленими цим Кодексом, у письмовій формі та повинно містити: найменування адміністративного суду; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку заявника; найменування, поштову адресу, а також номер засобу зв'язку, якщо такий відомий, відносно сторони, до якої застосовуються заходи, передбачені частиною першою цієї статті; підстави звернення з поданням, обставини, що підтверджуються доказами, та вимоги заявника; перелік документів та інших матеріалів, що додаються; підпис уповноваженої особи суб'єкта владних повноважень, що скріплюється печаткою.
Відповідно до частини 8 цієї статті, у разі постановлення судом ухвали про відкриття провадження у справі суд приймає у триденний строк, але не пізніше ніж протягом 96 годин з моменту встановлення обставин, що зумовлюють звернення заявника до суду, постанову по суті заявлених вимог, яка підлягає негайному виконанню.
За даними веб-сайту Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, доступ до якого надано відповідно до Наказу Міністерства юстиції України від 14.12.2012 року № 1846/5 «Про затвердження Порядку надання відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців», приватне підприємство «Іріс» (код ЄДРПОУ 13526471, місцезнаходження: пр. Ленінський, б. 21, кв. 60, м. Донецьк, Донецька область, 83102) зареєстроване в якості юридичної особи 03.10.2001 року за № 1 266 120 0000 010516.
Позивач, ДПІ у Ленінському районі м. Донецька, є суб'єктом владних повноважень, який в даних правовідносинах реалізує повноваження надані йому, зокрема, Податковим кодексом України.
Підпунктом 20.1.34 пункту 20.1 статті 20 Податкового кодексу України (далі - ПК України) визначено, що контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно статті 67 Конституції України, кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Підпунктами 16.1.3 та 16.1.4 пункту 16.1 статті 16 ПК України встановлено, що платник податків зобов'язаний подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів; сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до пункту 36.1 статті 36 ПК України, податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи.
Пунктом 36.5 статті 36 ПК України передбачено, що відповідальність за невиконання або неналежне виконання податкового обов'язку несе платник податків, крім випадків, визначених цим Кодексом або законами з питань митної справи.
Згідно з пунктом 46.1 статті 46 ПК України, податкова декларація, розрахунок (далі - податкова декларація) - документ, що подається платником податків (у тому числі відокремленим підрозділом у випадках, визначених цим Кодексом) контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов'язання, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.
Пунктами 49.1 та 49.2 статті 49 ПК України визначено, що податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки контролюючому органу, в якому перебуває на обліку платник податків.
Платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Відповідно до пункту 54.1 статті 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом. Така сума грошового зобов'язання та/або пені вважається узгодженою.
Як встановлено судом, відповідачем до податкового органу була подана податкова декларація з податку на прибуток підприємств № 9089662782 від 05.02.2014 року за 2013 рік.
У вказаній декларації відповідач самостійно визначив суми, які підлягають сплаті до бюджету з податку на прибуток, нарахований за результатами останнього календарного кварталу (звітного) податкового періоду в розмірі 2 000 гривень.
Станом на 28 лютого 2014 року у відповідача була переплата з податку на прибуток у розмірі 4,01 гривень, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку.
Пунктом 59.1 статті 59 ПК України передбачено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з підпунктом 14.1.153 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.
17.03.2014 року податковим органом було сформовано податкову вимогу № 517-25 на загальну суму податкового боргу платника податків за узгодженими грошовими зобов'язаннями, станом на 16 березня 2014 року, в розмірі 1 995,99 гривень.
28 квітня 2014 року дана податкова вимога була надіслана на адресу відповідача, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.
Вказана податкова вимога відповідачем у судовому чи адміністративному порядку не оскаржувалась, доказів такого оскарження сторони у судовому засіданні не надали.
У зв'язку з частковою сплатою відповідачем податкового боргу в розмірі 100 гривень, сума недоїмки зі сплати податку на прибуток підприємств склала - 1 895,99 гривень, що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника податку.
Підпунктом 129.1.1 пункту 129.1 статті 129 ПК України, визначено, що після закінчення встановлених цим Кодексом строків погашення узгодженого грошового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня.
Нарахування пені розпочинається:
а) при самостійному нарахуванні суми грошового зобов'язання платником податків - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного цим Кодексом;
б) при нарахуванні суми грошового зобов'язання контролюючими органами - від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати грошового зобов'язання, визначеного у податковому повідомленні-рішенні згідно із цим Кодексом.
ПП «Іріс» за несвоєчасну сплату податкового зобов'язання була нарахована пеня в розмірі 0,60 гривень.
Згідно з підпунктом 14.1.175 пункту 14.1 статті 14 ПК України, податковий борг - сума узгодженого грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Пунктом 95.1 статті 95 ПК України встановлено, що контролюючий орган здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно до пункту 95.2 статті 95 ПК України, стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання (вручення) такому платнику податкової вимоги.
Пунктом 95.3 статті 95 ПК України встановлено, що стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.
Доказів сплати податкового боргу відповідач суду не надав. Наявність податкового боргу на час розгляду справи підтверджена податковим органом, шляхом надання суду зворотного боку облікової картки платника податків станом на 1 липня 2014 року та розрахунку податкового боргу.
Отже, суд дійшов висновку, що у відповідача існує несплачений податковий борг з податку на прибуток у розмірі 1 896,59 гривень, який підлягає стягненню з розрахункових рахунків платника податків у обслуговуючих його банках.
Враховуючи позовні вимоги податкового органу є правомірними, обґрунтованими та підлягають задоволенню у повному обсязі.
Відповідно до частини 4 статті 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись статтями 14, 16, 20, 36, 46, 59, 95, 129 Податкового кодексу України, статтями 2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 183-3, 185-186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
П О С Т А Н О В И В:
Подання Державної податкової інспекції у Ленінському районі міста Донецька Головного управління Міндоходів у Донецькій області до приватного підприємства «Іріс» про стягнення коштів з рахунків у банках, які обслуговують платника податків, в рахунок погашення податкового боргу з податку на прибуток підприємств у розмірі 1 896,59 гривень, задовольнити повністю.
Стягнути з розрахункових рахунків приватного підприємства «Іріс» (код ЄДРПОУ 13526471, місцезнаходження: пр. Ленінський, б. 21, кв. 60, м. Донецьк, Донецька область, 83102) у банківських установах на користь державного бюджету на р/р 31115009700009, код платежу 11021000, банк ГУДКСУ в Донецькій області, МФО 834016, одержувач - УДК у Ленінському районі м. Донецька, код ЄДРПОУ 34687064, податковий борг з податку на прибуток у розмірі 1 896 (одна тисяча вісімсот дев'яносто шість) гривень 59 (п'ятдесят дев'ять) копійок, з яких: основний платіж - 1 895 (одна тисяча вісімсот дев'яносто п'ять) гривень 99 (дев'яносто дев'ять) копійок, пеня - 0 (нуль) гривень 60 (шістдесят) копійок.
Постанова складена, підписана та проголошена у повному обсязі 3 липня 2014 року.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення.
У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України (проголошення вступної та резолютивної частин постанови), а також прийняття постанови у письмовому провадженні, апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Суддя Бабіч С.І.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2014 |
Оприлюднено | 10.07.2014 |
Номер документу | 39621178 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Бабіч С.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні