Україна ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 вересня 2012 р. Справа № 2а/0570/8197/2012
Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17
час прийняття постанови: 09-45 год.
Донецький окружний адміністративний суд в складі:
головуючого судді Волгіної Н.П.,
при секретарі Клейн С.Ю.,
за участю:
прокурора - Наумової К.О.,
представника позивача - Березіна Д.П.,
представника відповідача - не з'явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Донецького окружного адміністративного суду адміністративну справу
за позовом прокурора Калінінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька
до Товариства з обмеженою відповідальністю Орендного підприємства "Донецькметрошахтобуд"
про стягнення заборгованості з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор Калінінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька звернувся до Донецького окружного адміністративного суду з позовною заявою про стягнення (з урахуванням уточнених позовних вимог) з Товариства з обмеженою відповідальністю Орендного підприємства "Донецькметрошахтобуд" на користь держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька заборгованість зі сплати внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за квітня по червень 2012 року складає 234551,35 грн.
В обґрунтування позовних вимог зазначив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю Орендне підприємство «Донецькметрошахтобуд" (код ЄДРПОУ 31037910) зареєстровано в якості суб'єкта підприємницької діяльності.
В Управлінні Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька відповідач зареєстрований за № 05-16-04-5870.
Єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування до Пенсійного фонду України встановлений Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464-VІ від 08.07.2010 року.
Відповідач, відповідно до ст. 4 Закону України № 2464, є платником єдиного внеску.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України № 2464 - платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Відповідно до абз. 1 ч. 8 ст. 9 Закону України № 2464 - платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.
Відповідно до абз. 3 ст. 9 Закону України № 2464 - базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.
Розмір заборгованості відповідача, яка підлягає сплаті Управлінню Пенсійного Фонду України в Калінінському районі м. Донецька, складає 234551,35 грн. Вказана сума заборгованості складається з недоїмки за період з квітня по червень 2012 року.
Таким чином, внаслідок порушення норм Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" відповідачем порушуються інтереси держави в особі управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька, що ускладнює виконання ним покладених на нього обов'язків - забезпечення збирання та акумулювання коштів, призначених для пенсійного забезпечення, повного та своєчасного фінансування витрат на виплату пенсій та інших соціальних витрат. Вказане є також порушенням ст. 46 Конституції України, яка гарантує право громадян на забезпечення у разі старості, втрати працездатності, втрати годувальника та інших випадках, передбачених законодавством.
Беручи до уваги, що несплата заборгованості відповідачем порушує інтереси держави в галузі пенсійного забезпечення, зокрема, може призвести до несвоєчасної виплати пенсій громадянам, прокурор просить суд задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача у судове засідання не з'явився, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином. Причини неявки суду не повідомлені.
Згідно ч. 4 ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України У разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Перевіривши матеріали справи, заслухавши пояснення прокурора та представника позивача, вирішивши питання чи мали місце обставини, якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються, чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження, яку правову норму належить застосувати до цих правовідносин, суд приходить до висновку про те, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю Орендне підприємство «Донецькметрошахтобуд" (код ЄДРПОУ 31037910) зареєстровано в якості суб'єкта підприємницької діяльності Виконавчим комітетом Донецької міської ради 29.06.2002 року.
Відповідно до отриманої інформації з веб-сайту Державного підприємства «Інформаційно-ресурсний центр», який є технічним адміністратором Єдиного державного реєстру (Наказ Міністерства юстиції України № 2009/5 від 19.08.2011 року), відповідач не перебуває в процесі припинення.
Згідно з Повідомленням про взяття на облік платника єдиного внеску відповідач зареєстрований в Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька відповідач зареєстрований за № 05-16-04-5870.
Під час судового розгляду встановлено, що відповідач своєчасно не сплатив суму єдиного внеску на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, у зв'язку з чим станом на час розгляду справи у відповідача виникла недоїмка за період з 1 квітня 2012 року по 30 червня 2012 року в сумі 234 551,35 грн.
Законом України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» визначено, правові та організаційні засади забезпечення збору та обліку єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, умови та порядок його нарахування і сплати та повноваження органу, що здійснює його збір та ведення обліку.
Відповідно до п. 7 ч. 1 ст. 1 зазначеного Закону визначено, що Пенсійний фонд України - орган, уповноважений відповідно до цього Закону вести облік платників єдиного внеску, забезпечувати збір та ведення обліку страхових коштів, контролювати повноту та своєчасність їх сплати, вести Державний реєстр загальнообов'язкового державного соціального страхування та виконувати інші функції, передбачені законом.
Тобто, позивач у справі - орган владних повноважень, який виконує владні управлінські функції, надані йому чинним законодавством, відносно платників єдиного внеску.
Згідно п.1 ч. 1 ст. 4 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платниками єдиного внеску є роботодавці: підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Таким чином, в розумінні зазначеної норми Закону відповідач є платником страхових внесків.
Відповідно до п. 1 ч. 2 ст. 6 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Тобто, на відповідача у справі покладений обов'язок своєчасно та в повному обсязі нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.
Згідно ч. 11 ст. 9 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» у разі несвоєчасної або не в повному обсязі сплати єдиного внеску до платника застосовуються фінансові санкції, передбачені цим Законом, а посадові особи, винні в порушенні законодавства про збір та ведення обліку єдиного внеску, несуть дисциплінарну, адміністративну, цивільно-правову або кримінальну відповідальність згідно із законом.
Єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.
Згідно п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.
Відповідно до ч. 10 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» на суму недоїмки нараховується пеня з розрахунку 0,1 відсотка суми недоплати за кожний день прострочення платежу.
Згідно абз. 1 ч. 14 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Відповідно ч. 1 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» рішення, прийняті органами Пенсійного фонду з питань, що належать до їх компетенції відповідно до цього Закону, є обов'язковими до виконання платниками єдиного внеску, посадовими особами і застрахованими особами.
Згідно абз. 2,3 ч. 14 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в органах Державного казначейства України для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Оскарження рішення територіального органу Пенсійного фонду про застосування фінансових санкцій зупиняє перебіг строку їх сплати до винесення органом Пенсійного фонду або судом рішення у справі. Строк сплати фінансових санкцій також зупиняється до ухвалення судом рішення у разі оскарження платником єдиного внеску вимоги про сплату недоїмки, якщо застосування фінансових санкцій пов'язано з виникненням або несвоєчасною сплатою суми недоїмки.
Згідно абз. 6 ч. 4 ст. 25 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Як встановлено судом, підтверджено матеріалами справи та визнано відповідачем, на час розгляду справи у нього рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску в сумі 234551,35 грн.
Станом на день звернення до суду зазначена сума за період з 01.04.2012 по 30.06.2012 відповідачем сплачена не була.
З огляду на викладене, оскільки у відповідача рахується заборгованість зі сплати єдиного внеску, позивач у встановленому Законом порядку, обґрунтовано та в межах повноважень, наданих йому чинним законодавством, звернувся до адміністративного суду з позовною заявою про стягнення сум недоїмки.
Таким чином, суд дійшов висновку, що сума недоїмки у розмірі 234551,35 грн, яка виникла в результаті несплати відповідачем єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2012 року по 30.06.2012 року, підлягає стягненню з відповідача.
Таким чином, суд вважає, що позовна заява є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 19 Конституції України, ст. ст. 2, 7, 11, 69-71, 94, 159-163, 263 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву прокурора Калінінського району м. Донецька в інтересах держави в особі Управління Пенсійного фонду України в Калінінському районі м. Донецька до Товариства з обмеженою відповідальністю Орендного підприємства "Донецькметрошахтобуд" про стягнення заборгованості зі сплати єдиного внеску в розмірі 234551,35 грн. - задовольнити.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Орендного підприємства "Донецькметрошахтобуд" (ЄДРПОУ 31037910) заборгованість зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з 01.04.2012 року по 30.06.2012 року у розмірі 234551,35 (двісті тридцять чотири тисячі п'ятсот п'ятдесят одну) гривна 35 копійок.
Постанова прийнята у нарадчій кімнаті, її вступна та резолютивна частини проголошена в судовому засіданні 11 вересня 2012 року в присутності представника позивача, представника прокуратури.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через Донецький окружний адміністративний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Повний текст постанови складений 17 вересня 2012 року.
Суддя Волгіна Н.П.
Суд | Донецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.09.2012 |
Оприлюднено | 10.07.2014 |
Номер документу | 39636918 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький окружний адміністративний суд
Волгіна Н.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні