ЛЬВІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД 79018, м. Львів, вул. Чоловського, 2; e-mail: inbox@adm.lv.court.gov.ua; тел.: (032)-261-58-10 П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
02 липня 2014 року Справа № 813/3326/14
14 год. 04 хв.
Львівський окружний адміністративний суд у складі:
головуючий суддя Кравців О.Р.,
секретар судового засідання Небесна М.В.,
від позивача Яцик Г.І.,
від відповідача Кожушко Л.В.,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у м. Стрию та Стрийському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стрийсільрембуд» про стягнення заборгованості.
Суть справи.
На розгляд Львівського окружного адміністративного суду за вх. № 16047 відповідно до ухвали Господарського суду Львівської області від 15.04.2014 року надійшли матеріали справи № 2/726-23/154/3/14 за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Стрию та Стрийському районі Львівської області до Товариства з обмеженою відповідальністю «Стрийсільрембуд» про стягнення заборгованості по страхових внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в розмірі 23699,42 грн.
Відповідно до ухвали Львівського окружного адміністративного суду у справі № 813/3326/14 таку прийнято до провадження та призначено до судового розгляду.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що вищевказана заборгованість відповідача виникла за період з квітня 2004 року по 16.05.2006 року в сумі 23699,42 грн., внаслідок недоплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. Позивачем, з метою погашення заборгованості, вживалися заходи, зокрема, надіслано вимогу про сплату боргу, яка є узгодженою та правомірною, що встановлено у судовому порядку. Оскільки сума заборгованості все ж залишається не погашеною, позивач звернувся із позовом до суду.
У судовому засіданні 23.05.2014 року позивачем подано заяву про зменшення позовних вимог, відповідно до якої позивач просить стягнути з відповідача заборгованість по страхових внесках на його користь в сумі 20548,42 грн., оскільки сума заборгованості частково погашена відповідачем 01.02.2012 року /а.с.150-151/.
Представник позивача у судових засіданнях підтримав позовні вимоги у повному обсязі із врахуванням заяви про зменшення позовної вимоги у повному обсязі.
Відповідач проти адміністративного позову заперечив у повному обсязі із підстав, що викладені у письмових запереченнях /а.с.163/. Просив у задоволення адміністративного позову відмовити у повному обсязі.
Суд заслухав пояснення представників сторін, з'ясував обставини, якими обґрунтовуються позовні вимоги і заперечення та ті, які мають інше значення для вирішення справи, повно, всебічно та об'єктивно дослідив докази у справі, та, -
в с т а н о в и в :
ТзОВ "Стрийсільрембуд" перереєстровано розпорядженням голови Стрийської РДА від 19.12.2003 року за № 956, ЄДРПОУ 05444322, місцезнаходження Львівська область, Стрийський район, с. Стрілків, вул. Горішня, 30 (до перереєстрації - АТЗТ "Райсількомунгосп"), перебуває на обліку в УПФ в м. Стрий та Стрийському районі Львівської області (до реорганізації - УПФ в Стрийському районі Львівської області) і є страхувальником, тобто, особою, яка відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 року № 1058-IV, з наступними змінами та доповненнями (далі - Закон № 1058), зобов'язана сплачувати страхові внески на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Завданням адміністративного судочинства відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
Відповідно до ст. 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно п. 6 ст. 20 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
Згідно ст. 106 Закону України № 1058, суми страхових внесків, своєчасно не сплачені страхувальниками у строки, визначені ст. 20 зазначеного Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій.
Станом на момент розгляду справи Львівським окружним адміністративним судом заборгованість відповідача по страхових внесках становить 20584,42 грн. (з врахуванням суми переплати у 2012 році). В матеріалах справи на підтвердження вищевказаної суми містяться наступні документи: копія розрахунку суми страхових внесків за листопад 2004 року з додатком /а.с.9-10/; картка особового рахунку платника податків /а.с.156-157/; копія розрахунку суми страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за 9 місяць 2010 року /а.с.154-155/; розрахунок суми боргу /а.с.153/; копія акту № 93 перевірки правильності повноти нарахування, своєчасності сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування від 27.05.2002 року /а.с.43-44/; копія рішення № 3 від 05.02.2002 року про дострокове розірвання договору про розстрочення /а.с.45/; копія розрахунку нарахування процентів на розстрочену суму боргу /а.с.46/; копія рішення № 184 про застосування штрафних санкцій /а.с.47/; копія повідомлення з доказами одержання його відповідачем /а.с.48/.
Представник відповідача озвучив позицію, що станом на 05.04.2004 року у відповідача жодного боргу перед Пенсійним фондом України не існувало.
Жодних застережень після їх винесення у відповідача не виникало.
Згідно ч. 2 ст. 106 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені законом, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків(далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до ч. 3 ст.106 того ж Закону, територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Вимога вважається надісланою (врученою) юридичній особі, якщо її передано посадовій особі тієї юридичної особи під підпис або надіслано листом про вручення.
Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.
Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.
Страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.
Про оскарження вимоги територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки до виконавчої дирекції Пенсійного фонду або в судовому порядку страхувальник зобов'язаний письмово повідомити відповідний територіальний орган Пенсійного фонду протягом трьох робочих днів із дня звернення до виконавчої дирекції Пенсійного фонду чи суду.
Як вже зазначено вище, 05.04.2004 ТзОВ «Стрийсільрембуд» було надіслано вимогу про сплату боргу № Ю-67у на суму 40410,30 грн. /а.с.6/, що скерована до органів виконавчої служби.
Судом з матеріалів справи встановлено, що таку вимогу оскаржено відповідачем.
Однак, ухвалою Львівського апеляційного адміністративного суду від 06.03.2014 року /а.с.129-131/ залишено без змін постанову Львівського окружного адміністративного суду у адміністративній справі № 813/1529/13-а від 15.08.2013 року, якою в задоволенні позову ТзОВ «Стрийсільрембуд» відмовлено у повному обсязі /а.с.124-127/.
Крім того, щодо покликань представника відповідача на положення Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» суд зазначає наступне.
Відповідно до Закону України «Про внесення змін до розділу VIII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» щодо стимулювання сплати поточних платежів з єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та погашення заборгованості до Пенсійного фонду України», прийнятого 22.05.2012 року (далі - Закон), платникам, які протягом шести місяців з дня набрання чинності цього Закону подали заяву до відповідного органу Пенсійного фонду України, надається право на розстрочення сум заборгованості із сплати страхових внесків, які не погашені на день укладення договору про розстрочення сум заборгованості із сплати страхових внесків, за період до 31 грудня 2010 року, у разі якщо на день подання заяви у платника немає заборгованості зі сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.
Суми заборгованості зі сплати страхових внесків, які не погашені на день укладення зазначеного договору, розстрочуються та підлягають сплаті рівними частинами протягом 24 календарних місяців починаючи з місяця подання платником заяви до відповідного органу Пенсійного фонду України.
Орган Пенсійного фонду України у десятиденний строк з дня отримання заяви приймає рішення про розстрочення сум заборгованості та укладає з платником договір про розстрочення сум заборгованості із сплати страхових внесків за формою, затвердженою Пенсійним фондом України.
Зазначений договір підлягає достроковому розірванню, якщо платник не сплачує в повному обсязі розстрочені платежі із сплати страхових внесків та/або поточні платежі з єдиного внеску.
Платнику, який відповідно до укладеного договору в повному обсязі погасить заборгованість із страхових внесків і не допустить виникнення нової заборгованості із сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період дії такого договору, штраф та пеня, пов'язані з цією заборгованістю, нараховані і не сплачені або ті, які підлягають нарахуванню відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Закону України «Про збір та облік єдиного внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування», списуються в порядку, встановленому Пенсійним фондом України».
Заяви, подані платником, що надійшли пізніше шестимісячного строку з дня набрання чинності цього Закону, не розглядаються.
Про даний факт управлінням було подано Повідомлення від 19.10.2012 року за № 25814/06-12. та 25.10.2012 року та отримано відповідь від відповідача про те, що підприємство вважає що немає заборгованості перед Пенсійним фондом.
Згідно з вимогами ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Відповідно до ч. 2. ст. 71 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову.
Відповідно до ч. 1 ст. 72 КАС України обставини встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрали законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлені ці обставини.
Відповідно до ст. 86 КАС України суд оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні. Ніякі докази не мають для суду наперед встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Відповідачем суду доказів в підтвердження факту вжиття заходів щодо погашення заборгованості перед органом Пенсійного фонду України не надано, як і доказів на спростування позовних вимог.
Враховуючи вищевикладене, та те, що правомірність вимоги про стягнення заборгованості по внесках на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування доведено у судовому порядку, суд дійшов висновку про необхідність стягнення з відповідача заборгованості у сумі 20548,42 грн., що підтверджується додатково актом звірки між позивачем та відповідачем від 16.06.2014 року /а.с.162/. Тому, суд дійшов висновку що позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджені доказами у справі та належить задовольнити.
Згідно з положеннями ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 7-14, 17-20, 50, 69-72, 86, 94, 138, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
п о с т а н о в и в :
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Стрийсільрембуд» (Львівська область, Стрийський район, с. Стрілків, вул. Горішня, 30; код ЄДРПОУ 05444322) заборгованість по страхових внесках на користь Управління Пенсійного фонду України у м. Стрию та Стрийському районі Львівської області в сумі 20584 (двадцять тисяч п'ятсот вісімдесят чотири) грн. 59 коп.
3. Судові витрати з відповідача не стягувати.
Постанова може бути оскаржена, згідно зі ст. 186 КАС України, протягом 10 днів з дня її проголошення чи отримання копії постанови, шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Львівський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом 10 днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили, згідно зі ст. 254 КАС України, після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження. Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова суду не набрала законної сили.
У судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
Повний текст постанови складено та підписано о 12.10 год. 07.07.2014 року.
Суддя Кравців О.Р.
Суд | Львівський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.07.2014 |
Оприлюднено | 11.07.2014 |
Номер документу | 39653426 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Кравців Олег Романович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні