Постанова
від 04.07.2014 по справі п/811/1889/14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(в порядку скороченого провадження)

04 липня 2014 року Справа № П/811/1889/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого - судді Мирошниченка В.С., розглянувши у порядку скороченого провадження в місті Кіровограді об 11 год. 40 хв. адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді до товариства з обмеженою відповідальністю "Апіпак" про стягнення заборгованості по штрафних та фінансових санкціях, -

ВСТАНОВИВ:

Управління Пенсійного фонду України в м. Кіровограді (в подальшому - УПФУ в м. Кіровограді або позивач) звернулося в адміністративний суд з позовом товариства з обмеженою відповідальністю "Апіпак" (в подальшому - відповідач), в якому просить стягнути із відповідача заборгованість по штрафних та фінансових санкціях у розмірі 1596,80 грн.

В обґрунтування заявлених вимог зазначено, що підприємство подало звіт на адресу позивача, але вчасно не сплачувало внески, в результаті чого до відповідача були застосовані штрафні та фінансові санкції у розмірі 4282,56 грн.

Відповідачем самостійно сплачено 2686,76 грн., а тому не сплачена заборгованість становить 1596,80 грн.

Ухвала про відкриття скороченого провадження направлялася відповідачу за адресою зазначеною в матеріалах справи(вул. Комсомольська, 21, м.Кіровоград), проте поштова кореспонденція повернулася до суду з відміткою "за вказаною адресою відсутня така організація" (а.с. 22).

Відповідно до ч. 11 ст.35 КАС України, у разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, остання вважається такою, що вручена належним чином.

Отже, відповідач про дату, час і місце розгляду справи вважається повідомлений належним чином.

Враховуючи те, що протягом строку, встановленого п.3 ч.5 ст.183-2 КАС України, до суду не надійшло заперечення відповідача проти позову або ж його заява про визнання позову, суд вважає необхідним провести розгляду справи за наявними в матеріалах справи доказами.

Суд, дослідивши письмові докази, оцінивши повідомлені позивачем обставини, вважає, що адміністративний позов належить задовольнити.

Відносини у сфері пенсійного забезпечення базуються на Конституції України, складаються з Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, Закону України „ Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а також інших законів та нормативно-правових актів, прийнятих відповідно до законів про пенсійне забезпечення, що регулюють відносини у сфері пенсійного забезпечення в Україні.

Згідно ч. 7 Розділу VIII „Прикінцеві та перехідні положення" Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачено, що суми внесків, нарахованих на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття, загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими похованням, загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, та суми нарахованого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування до 1 січня 2004 року, строк сплати яких не настав на 1 січня 2011 року, не сплачені станом на 1 січня 2011 року, підлягають сплаті в порядку, що діяв до 1 січня 2011 року.

Стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

На період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі нарахованих внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, та відповідних штрафних санкцій за фондами загальнообов'язкового державного соціального страхування зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими вони були наділені до набрання чинності цим Законом.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований УПФ України в м. Кіровограді як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, відповідно до поданої заяви (а. с. 9-10).

Відповідно до п. 3 ст. 18 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції чинній на час виникнення правовідносин) страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку встановленому цим Законом.

Згідно п.6 та п.12 ст.20 вказаного Закону (в редакції чинній на час виникнення правовідносин), страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період (календарний місяць), не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.

Відповідно до ч.2 ст. 6 Закону України „Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платник єдиного внеску зобов'язаний своєчасно та в повному нараховувати, обчислювати і сплачувати єдиний внесок.

У відповідності до ч.8 ст.9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим періодом для відповідача є календарний місяць.

Згідно з ч.12 ст.9 цього Закону, єдиний внесок підлягає сплаті незалежно від фінансового стану платника.

Відповідно до ч.10 ст.106 „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції чинній на час виникнення правовідносин), виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.

15.01.2008 начальником УПФУ в м. Кіровограді прийнято рішення №5 про застосування фінансових санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або органом Пенсійного фонду, яким до відповідача застосовано штрафні санкції у розмірі 1972,33 грн. та нарахована пеня у розмірі 2310,23 грн., за період з 15.01.2008 по 15.01.2008 (а.с. 6-7).

Зазначене рішення вручене представнику відповідача, що підтверджується матеріалами справи (а.с. 6).

Відповідачем рішення не оскаржувалось, заборгованість по фінансових (штрафних) санкцій та пені не сплачена.

Відповідачем частково погашена заборгованість і розмірі 2686,76 грн.

З огляду на викладене, загальна сума заборгованості по фінансовій санкції та пені становить 1596,80 грн.

Відповідно до ст. 106 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (в редакції чинній на час виникнення правовідносин) суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у визначені строки вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій. При цьому строки позовної давності не застосовуються.

Згідно п. 16 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" строк давності щодо нарахування, застосування та стягнення сум недоїмки, штрафів та нарахованої пені не застосовується.

З огляду на викладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими і заявленими згідно чинного законодавства, а тому адміністративний позов підлягає задоволенню повністю.

Згідно ч.4 ст.94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладено та керуючись ст.ст. 94, 158 - 163, 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити.

Стягнути із товариства з обмеженою відповідальністю "Апіпак", вул. Комсомольська, 21, м. Кіровоград, код ЄДРПОУ 33142772 на користь управління Пенсійного фонду в м. Кіровограді, р/р 256073011226, МФО 323475 в Облуправлінні Ощадбанку, код ЄДРПОУ 20650088 заборгованість по штрафних санкціях та пені в розмірі 1596 гривень 80 коп. (одна тисяча п'ятсот дев'яносто шість гривень 80 коп.).

Судові витрати віднести за рахунок держави.

Постанову піддати негайному виконанню.

Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі її апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня отримання копії постанови, апеляційної скарги. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду В.С. Мирошниченко

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення04.07.2014
Оприлюднено14.07.2014
Номер документу39658450
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/1889/14

Постанова від 04.07.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

В.С. Мирошниченко

Ухвала від 17.06.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

В.С. Мирошниченко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні