ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 45-24-38, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
03 липня 2014 року Справа №10/5026/1226/2011
Господарський суд Черкаської області в складі судді Шумка В.В., при секретарі судового засідання Пастуховій О.С., за участю арбітражного керуючого-ліквідатора Борейка В.А., представника ТОВ «Райз-Цукор» та ПАТ «Райз-Максимко» - Кулик В.С. (голова комітету кредиторів) - за довіреністю, представника Христинівської ОДПІ - Прокопенко О.Р. - за довіреністю, розглянувши заяву Христинівської ОДПІ про визнання поточним кредитором у справі про банкрутство сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Людмила", -
ВСТАНОВИВ:
Провадження у справі перебуває у процедурі ліквідації підприємства-банкрута.
Ліквідатором у справі призначений арбітражний керуючий Борейко Вадим Андрійович.
Згідно з частиною першою розділу Х Закону України "Про внесення змін до Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 22.12.2011 р. провадження у цій судовій справі здійснюється згідно з положеннями Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до 19.01.2013 р. (у подальшому тексті «Закон»).
До суду з заявою про визнання поточним кредитором на суму 59789,47 грн. звернулась Христинівська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Міндоходів у Черкаській області.
У судовому засіданні представник Христинівської ОДПІ заяву підтримав, з викладених у ній підстав та мотивів.
Ліквідатор подав суду письмові заперечення проти заяви, мотивуючи їх протиправними нарахуваннями кредитором штрафних санкцій та необхідністю перевірки правових підстав та уточнень суми вимог по сплаті боржником податків.
Розглянувши клопотання сумісно з матеріалами справи, заслухавши доводи та пояснення ліквідатора, представника кредитора суд вважає, що заява підлягає задоволенню судом частково з таких підстав та мотивів.
Згідно з визначеннями термінів у ст.1 Закону поточні кредитори - кредитори з вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство.
Провадження у даній справі порушено господарським судом 14.06.2011.
Згідно з заявою кредитора його грошові вимоги до боржника виникли після порушення господарським судом провадження про банкрутство боржника, тобто є поточними, становлять 59789,47 грн.
Вказана сума вимог складається:
- 44061,94 грн. - донараховані податки до бюджету;
- 15727,53 грн. - штрафні санкції.
Нарахування кредитором вказаних сум вимог підтверджені поданими суду доказами - копіями актів позапланової перевірки боржника, складеними 18.11.2011 кредитором, погодженими з керівником боржника, податкових повідомлень-рішень, іншими матеріалами справи.
Однак суд зазначає, що відповідно до ст. 1 Закону мораторій на задоволення вимог кредиторів - зупинення виконання боржником грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), термін виконання яких настав до дня введення мораторію, і припинення заходів, спрямованих на забезпечення виконання цих зобов'язань та зобов'язань щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), застосованих до прийняття рішення про введення мораторію.
Згідно з ч. 4 ст. 12 Закону мораторій на задоволення вимог кредиторів вводиться одночасно з порушенням провадження у справі про банкрутство, про що зазначається в ухвалі суду.
Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:
забороняється стягнення на підставі виконавчих документів та інших документів, за якими здійснюється стягнення відповідно до законодавства;
не нараховуються неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші санкції за невиконання чи неналежне виконання грошових зобов'язань і зобов'язань щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів).
Отже, не можна визнавати правомірним застосування до платника податків і зборів (обов'язкових платежів) штрафних (фінансових) санкцій під час дії мораторію, незалежно від того, застосовуються такі санкції за вчинення порушень до введення мораторію чи під час його дії, в разі, коли рішення про застосування таких санкцій виносяться контролюючим органом під час дії мораторію.
Як вбачається із заяви про визнання поточним кредитором та доданих до неї матеріалів, рішення про стягнення з боржника штрафних санкцій були прийняті під час дії мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Тому суд вважає, що заявником неправомірно застосовані до зобов'язань заходи відповідальності за порушення зобов'язань, а саме нарахування штрафу (фінансових санкцій).
За викладених обставин підстави для визнання судом поточних вимог кредитора - Христинівської ОДПІ до боржника - СТОВ "Людмила" в частині штрафних (фінансових) санкцій відсутні.
Поточні вимоги вказаного кредитора до боржника по сплаті нарахованих податків на суму 44061,94 грн. підтверджені кредитором, не спростовані ліквідатором боржника (банкрута), тому підлягають визнанню судом.
Враховуючи викладене, керуючись ст. ст. 1, 5, 12, 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" в редакції до 19.01.2013 р., ст. 86 ГПК України суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву кредитора задовольнити частково.
Визнати Христинівську ОДПІ поточним кредитором сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Людмила" на суму 44061,94 грн.
В решті вимог кредитора відмовити.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного господарського суду.
Суддя В.В.Шумко
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 03.07.2014 |
Оприлюднено | 11.07.2014 |
Номер документу | 39665505 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Шумко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні