Постанова
від 08.07.2014 по справі 816/2247/14
ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОЛТАВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08 липня 2014 року м. ПолтаваСправа № 816/2247/14

Полтавський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді - Єресько Л.О.,

за участю:

секретаря судового засідання - Мекенченко М.А.,

представника позивача - Василенка А.Б.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Шишацького районного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Грант" про стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

10 червня 2014 року Шишацький районний центр зайнятості (надалі - позивач або Шишацький РЦЗ) звернувся до Полтавського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Грант" (надалі відповідач або ТОВ "Грант") про стягнення боргу по сплаті страхових внесків в розмірі 873,00 грн.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилався на те, що ТОВ "Грант" не сплачено страхові внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття за 2006 рік в розмірі 873,00 грн, чим порушено вимоги статтей 17, 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття".

Представник відповідача у судове засіданні не з'явився. Конверт із копіями ухвал про відкриття провадження разом з судовою повісткою направлений відповідачу за адресою: вулиця Корніліча, буд. 27, смт. Шишаки, Шишацький район, Полтавська область, 38000, яка внесена до Єдиного Державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, повернувся до суду з поштовою відміткою від 27.06.2014 "даної організації не існує".

Відповідно до частини 11 статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином .

За приписами частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.

Заслухавши пояснення представника позивача, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов наступних висновків.

Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю "Грант" (код ЄДРПОУ 30031677) є юридичною особою, зареєстрованою Шишацькою районною державною адміністрацією Полтавської області 07.04.1999, про що свідчить свідоцтво про державну реєстрацію та витяг з ЄДР (а.с. 4-7),

Відповідач зареєстрований в Шишацькому РЦЗ як платник страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття згідно заяви від 10.04.2001 (а.с. 3).

Відповідно до частини 1 статті 8 Закону України від 02.03.2000 року № 1533-III "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин (надалі - Закон № 1533), Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття створюється для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, виплати забезпечення та надання соціальних послуг, здійснення інших функцій згідно із цим Законом і статутом Фонду.

Згідно частини 2 статті 12 Закону № 1533 функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються на центр зайнятості Автономної Республіки Крим, обласні, Київський і Севастопольський міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.

Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи ведуть реєстр платників страхових внесків та провадять збір страхових внесків.

Статтею 34 Закону № 1533 передбачено, що Фонд зобов'язаний контролювати правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхуванням на випадок безробіття, передбачених цим Законом та іншими нормативно-правовими актами з питань страхування на випадок безробіття.

Відповідно до частини 2 статті 35 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття" відповідач як роботодавець зобов'язаний своєчасно та в повному розмірі сплачувати внески до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Згідно з пунктом 4.2 Інструкції про порядок обчислення і сплати внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття та обліку їх надходження до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, затвердженої наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 18.12.2000 року № 339 (надалі - Інструкція) страхові внески нараховуються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, які включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, інших заохочувальних і компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладанню податком з доходів фізичних осіб.

Відповідно до частини 3 статті 17 Закону № 1533, пункту 5.6 Інструкції страхові внески сплачуються один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці.

Роботодавець несе відповідальність, зокрема, за несвоєчасність сплати та неповну сплату страхових внесків (частина 1 статті 38 Закону № 1533).

Згідно з розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2006 рік відповідачем самостійно визначено суму заборгованості зі сплати страхованих внесків, строк сплати яких не настав (рядок 11) в розмірі 873 грн (а.с. 8).

Відповідно до статті 39 Закону № 1533 спори, що виникають із правовідносин за цим Законом, вирішуються в судовому порядку.

За приписами частини 4 статті 38 Закону № 1533 строк давності в разі стягнення штрафних санкцій, передбачених цим Законом та Законом України "Про зайнятість населення", адміністративних штрафів, а також інших видів заборгованості перед Фондом не застосовується.

Враховуючи вищевикладене, а також те, що сума заборгованості відповідачем не сплачена, суд вважає доводи позивача обґрунтованими та такими, що підтверджені відповідними доказами, у зв`язку з чим позов підлягає задоволенню.

Відповідно до пункту 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 7, 8, 9, 10, 11, 71, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України,-

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов Шишацького районного центру зайнятості до Товариства з обмеженою відповідальністю "Грант" про стягнення коштів задовольнити.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Грант" (код ЄДРПОУ 30031677, адреса: Полтавська область, Шишацький район, смт. Шишаки, вул. Корніліча, буд. 27) на користь Шишацького районного центру зайнятості (ідентифікаційний код 23552707, адреса: Полтавська область, Шишацький район, смт. Шишаки, вул. Леніна, буд. 58) на р/р 37172162503202 в ГУ ДКСУ у Полтавській області, МФО 831019 заборгованість зі сплати страхових внесків за 2006 рік в розмірі 873,00 грн (вісімсот сімдесят три гривні).

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Полтавський окружний адміністративний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови в повному обсязі.

Повний текст постанови складено 10 липня 2014 року.

Суддя Л.О. Єресько

СудПолтавський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення08.07.2014
Оприлюднено15.07.2014
Номер документу39688976
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —816/2247/14

Ухвала від 05.06.2018

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Л.О. Єресько

Ухвала від 03.05.2018

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Л.О. Єресько

Ухвала від 24.06.2014

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Л.О. Єресько

Ухвала від 18.11.2014

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Л.О. Єресько

Постанова від 08.07.2014

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Л.О. Єресько

Ухвала від 24.06.2014

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Л.О. Єресько

Ухвала від 13.06.2014

Адміністративне

Полтавський окружний адміністративний суд

Л.О. Єресько

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні