Ухвала
від 08.07.2014 по справі 914/2375/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

08.07.2014 р. Справа№ 914/2375/14

Суддя господарського суду Львівської області Гутьєва В.В.

розглянула заяву: Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями), м. Львів

про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) (79053, м. Львів, вул. Наукова, буд. 5А/340; код ЄДРПОУ № 32052882)

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільне українсько-російське підприємство з іноземними інвестиціями) звернулося в суд із заявою про його банкрутство в порядку, встановленому ст. 95 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".

Заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільне українсько-російське підприємство з іноземними інвестиціями) підлягає поверненню з наступних підстав.

До заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) про порушення справи про його банкрутство не додано доказів сплати судового збору.

Відповідно до ч. 9 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" за подання заяви про порушення справи про банкрутство справляється судовий збір у порядку, передбаченому законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів щодо сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.

До заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) не долучено доказів неплатоспроможності або загрози неплатоспроможності боржника, не додано доказів відкриття виконавчого провадження на суму більше трьохсот мінімальних розмірів заробітних плат.

Частиною 5 ст. 11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що боржник зобов'язаний звернутися до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство у разі виникнення таких обставин: задоволення вимог одного або кількох кредиторів призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами (загроза неплатоспроможності); під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства встановлено неможливість боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі; в інших випадках, передбачених цим Законом.

Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом. Безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.

Статтею 15 Закону визначено підстави для повернення та відкликання заяви про порушення справи про банкрутство. Як одну з підстав повернення заяви передбачено неподання заявником-кредитором доказів неспроможності боржника виконати грошові зобов'язання у встановленому розмірі протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено Законом. У зв'язку з цим строк невиконання боржником грошового зобов'язання для визначення неплатоспроможності боржника починається з моменту відкриття виконавчого провадження. Що ж до порушення справи про банкрутство за заявою боржника, то воно здійснюється за наявності однієї з таких умов: неплатоспроможності; загрози неплатоспроможності; неможливості боржника задовольнити вимоги кредиторів у повному обсязі під час ліквідації боржника не у зв'язку з процедурою банкрутства. Відповідно до частини третьої статті 10, частини першої статті 15 Закону неплатоспроможністю визнається неспроможність боржника задовольнити безспірні вимоги кредитора (кредиторів) у розмірі не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати протягом трьох місяців після відкриття виконавчого провадження. Виходячи з системного аналізу частини третьої статті 10, частини п'ятої статті 11, частини першої статті 15 Закону, загрозою неплатоспроможності є виникнення конкуренції грошових вимог кредиторів у виконавчому провадженні, внаслідок якої задоволення вимог одного або кількох кредиторів у розмірі не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати призведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами. При цьому дотримання заявником відповідного тримісячного строку не вимагається.

Крім того, в матеріалах заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) відсутнє рішення власника майна боржника про звернення до Господарського суду Львівської області з заявою про порушення справи про банкрутство.

Не обґрунтовано повноважень ОСОБА_1 на звернення до Господарського суду Львівської області з заявою про порушення справи про банкрутство.

Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 15 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" господарський суд не пізніше п'яти днів з дня надходження до господарського суду заяви про порушення справи про банкрутство повертає її та додані до неї документи без розгляду, якщо заяву підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посаду якої у заяві не зазначено.

Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) про його банкрутство повернути без розгляду.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.

На підставі наведеного та керуючись ст. 1, 2, 15, 95 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.п. 1, 4 ч. 1 ст. 63, ст. 86 ГПК України, суд -

У Х В А Л И В:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «Октант» (Спільного українсько-російського підприємства з іноземними інвестиціями) (79053, м. Львів, вул. Наукова, буд. 5А/340; код ЄДРПОУ № 32052882) з доданими до неї документами, всього на 51 арк. повернути заявнику без розгляду.

Повернення заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.

Суддя Гутьєва В.В.

СудГосподарський суд Львівської області
Дата ухвалення рішення08.07.2014
Оприлюднено15.07.2014
Номер документу39703061
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —914/2375/14

Ухвала від 08.07.2014

Господарське

Господарський суд Львівської області

Гутьєва В.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні