Постанова
від 10.07.2014 по справі 820/10246/14
ХАРКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

cpg1251 Харківський окружний адміністративний суд 61004, м. Харків, вул. Мар'їнська, 18-Б-3, inbox@adm.hr.court.gov.ua

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

Харків

10 липня 2014 р. № 820/10246/14

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді - Зінченка А.В. розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Московському районі м.Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК Альпарі» про накладення арешту на кошти, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач, державна податкова інспекція у Московському районі м.Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області, звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК Альпарі», в якому, після уточнення позовних вимог, просить суд накласти арешт на кошти Товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК Альпарі» в розмірі 2757,87 грн.

Свій позов він обґрунтував тим, що відповідач має податковий борг перед бюджетом у сумі 2757,87 грн., що виник внаслідок несплати у встановлений строк грошового зобов'язання з податку на додану вартість.

31.08.2013 року на адресу позивача направлено податкову вимогу №420-19 від 29.08.2013 року, яка отримана представником відповідача 05.09.2013 року.

Відповідач податковий борг в добровільному порядку не сплачує, а тому позивач просить суд накласти арешт на суму боргу.

В судове засідання представник позивача не прибув, але надав до суду клопотання, в якому позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив позов задовольнити та розглядати справу за його відсутності .

Представник відповідача у судові засідання не прибув, про час та місце проведення судових засідань був повідомлений належним чином, а тому суд приходить до висновку про розгляд справи за його відсутності.

Відповідно до ч.6 ст.128 КАС України якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.

Враховуючи вищевикладене, суд відповідно до ст. 128 КАС України ухвалив проводити судовий розгляд справи в порядку письмового провадження.

Дослідивши матеріали справи, суд встановив наступні обставини справи.

На обліку у державній податковій інспекції у Московському районі м.Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області перебуває Товариство з обмеженою відповідальністю фірми «ТПК Альпарі», про що свідчить довідка про взяття на облік платника податків.

Підприємство - відповідач пройшло державну реєстрацію у порядку, визначеному Законом України "Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців", про що свідчить відповідний запис у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Судом встановлено, ТОВ «ТПК Альпарі» має заборгованість перед бюджетом по податку на додану вартість у розмірі 2757,87 грн.

Зазначена заборгованість виникла внаслідок несплати по податку на додану вартість, нарахованого по декларації №9042705903 від 22.07.2013 року в розмірі 2524,00 грн., декларації № 9048549172 від 08.08.2013 року в розмірі 241,00 грн., декларації № 1300034541 від 20.11.2013 року в розмірі 83,00 грн., декларації № 9082795854 від 20.12.2013 року в розмірі 42,00 грн.

У зв'язку з тим, що відповідачем було сплачено 132,13 грн., загальна заборгованість складає 2757,87 грн.

Суд вказує, що відповідно до п. 59.1 ст.59 Податкового кодексу України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу.

31.08.2013 року на адресу позивача направлено податкову вимогу № 420-19 від 29.08.2013 року, яка отримана представником відповідача 05.09.2013 року.

Суд зазначає, що відповідно до п.91.3 ст.91 Податкового кодексу України податковий керуючий описує майно платника податків, що має податковий борг, в податкову заставу, здійснює перевірку стану збереження майна, яке перебуває у податковій заставі, проводить опис майна, на яке поширюється право податкової застави, для його продажу у випадках, передбачених цим Кодексом, одержує від боржника інформацію про операції із заставленим майном, а в разі його відчуження без згоди органу державної податкової служби (за умови, коли наявність такої згоди має бути обов'язковою згідно з вимогами цього Кодексу) вимагає пояснення від платника податків або його службових (посадових) осіб. У разі продажу в рахунок погашення податкового боргу майна платника податків, на яке поширюється право податкової застави, податковий керуючий має право отримувати від такого платника податків документи, що засвідчують право власності на зазначене майно.

ДПІ у Московському р-ні м.Харкова ГУ Міндоходів у Харківській області, з метою виконання вимог п. 91.3 ст. 91 ПКУ щодо виявлення майна для складання акту опису було направлено листи до установ, що адмініструють право власності на майно , саме: згідно довідки Державної інспекції сільського господарства в Харківській області відсутні зареєстровані за КП «Муніципальне паркування» сільськогосподарської техніка чи інвентар. Згідно модемного доступу до БД «ДАІ-2000» транспорті засоби за ТОВ «ТПК Альпарі» не зареєстровані. Згідно довідки Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відсутні зареєстровані права власності на рухоме та нерухоме майно.

Суд вважає за необхідним зазначити, що п.п. 20.1.17 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органам державної податкової служби надано право звертатися до суду щодо накладення арешту на кошти та інші цінності такого платника податків, що знаходяться в банку, у разі, якщо у платника податків, який має податковий борг, відсутнє майно та/або його балансова вартість менша суми податкового боргу, та/або таке майно не може бути джерелом погашення податкового боргу.

Як слідує з наведеної норми, право звертатися до суду з позовом про накладення арешту на кошти, виникає у податкового органу в разі одночасної наявності двох умов: наявність у платника податків податкового боргу та відсутність майна для його погашення.

Відповідно до п.10.1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженою постановою Правління Національного банку України від 21 січня 2004 року N 22 виконання банком арешту коштів, що зберігаються на рахунку клієнта, здійснюється за постановою державного виконавця чи рішенням суду (у тому числі ухвалою, постановою, наказом, виконавчим листом суду) про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, установленому законом.

Банк приймає до виконання постанову державного виконавця та/або рішення суду, які доставлені до банку самостійно державним виконавцем, слідчим, представником суду, органу державної податкової служби або які надійшли рекомендованим або цінним листом, відправником якого є суд, державний виконавець, слідчий, орган державної податкової служби.

Пунктом 10.2 Інструкції передбачено, що арешт за постановою державного виконавця або за рішенням суду (далі - документ про арешт коштів) накладається на кошти, що обліковуються за рахунками, відкритими клієнтами в банку, відповідно до нормативно-правових актів Національного банку, що регулюють порядок відкриття та використання рахунків.

Також, п.10.3 вказаної Інструкції визначено, що арешт на підставі документа про арешт коштів може бути накладений на всі кошти, що є на всіх рахунках клієнта банку, без зазначення конкретної суми, або на суму, що конкретно визначена в цьому документі. Якщо в документі про арешт коштів не зазначений конкретний номер рахунку клієнта, на кошти якого накладений арешт, але обумовлено, що арешт накладено на кошти, що є на всіх рахунках, то для забезпечення суми, визначеної цим документом, арешт залежно від наявної суми накладається на кошти, що обліковуються на всіх рахунках клієнта, які відкриті в банку, або на кошти на одному/кількох рахунку/ах.

Пункт 10.6 Інструкції вказує, що залежно від наявності/відсутності коштів на рахунку клієнта, на кошти якого накладено арешт, банк здійснює такі дії: якщо на рахунку є кошти в сумі, що визначена документом про арешт коштів, то банк арештовує їх на цьому рахунку та продовжує виконання операцій за рахунком клієнта. Документ про арешт коштів банк обліковує на відповідному позабалансовому рахунку; якщо на рахунку клієнта недостатньо визначеної документом про арешт коштів суми коштів, то банк арештовує на цьому рахунку наявну суму коштів, обліковує цей документ на відповідному позабалансовому рахунку і не пізніше ніж наступного робочого дня письмово повідомляє орган, який надіслав документ про арешт коштів, про недостатність коштів для його виконання; якщо на рахунку клієнта немає коштів для забезпечення виконання документа про арешт коштів, то банк обліковує його на відповідному позабалансовому рахунку і не пізніше ніж наступного робочого дня письмово повідомляє орган, який надіслав документ про арешт коштів, про відсутність коштів для його виконання.

Суд зазначає, що під час дії документа про арешт коштів банк протягом операційного дня відповідно до статті 59 Закону України "Про банки і банківську діяльність " зупиняє видаткові операції за рахунком клієнта та здійснює арешт усіх надходжень на рахунок клієнта до забезпечення суми коштів, що зазначена в документі про арешт коштів, або до отримання передбачених законодавством документів про зняття арешту з коштів.

Проаналізувавши наведене, суд приходить до висновку, що позивачем було дотримано всі вимоги законодавства, а саме: винесення податкової вимоги та її надіслання на адресу боржника, але на день звернення позивача до суду не сплачено податковий борг відповідачем.

Податковою було вжито заходи, спрямовані на розшук майна відповідача для опису в податкову заставу, проте такого майна не знайдено, у відповідача є лише відкриті на його ім'я рахунки у банківських установах, а саме: МФО 351533 Назва банку: Харків.ГРУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Харків, номер рахунку: 26059052301363; Дата відкриття: 18.02.2008р.; Валюта: Українська гривня; МФО 351533; Назва банку: Харків.ГРУ ПАТ КБ «ПриватБанк» м. Харків; номер рахунку: 26004060152504; Дата відкриття: 18.02.2008р.; Валюта: Українська гривня.

У зв'язку з цим, на думку суду, у ДПІ у Московському районі є всі законні підстави для звернення до суду з позовом щодо накладення арешту на кошти та інші цінності платника податків, що знаходяться в банках боржника, в якого відсутнє майно.

На підставі наведеного суд приходить до висновку про накладення арешту на кошти та інші цінності Товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК Альпарі» та вважає, що вимоги позивача є законними та правомірними, а позовні вимоги документально та нормативно обґрунтованими і тому підлягають задоволенню в повному обсязі.

Відповідно до ст. 94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа судові витрати з відповідача не стягуються.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 94, 160-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов Державної податкової інспекції у Московському районі м. Харкова Головного управління Міндоходів у Харківській області до Товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК Альпарі» про накладення арешту на кошти - задовольнити в повному обсязі.

Накласти арешт на кошти та інші цінності Товариства з обмеженою відповідальністю «ТПК Альпарі» (код 35587021) в сумі 2757,87 грн., що знаходяться у банках.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Харківського апеляційного адміністративного суду через Харківський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Суддя А.В.Зінченко

СудХарківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення10.07.2014
Оприлюднено15.07.2014
Номер документу39705431
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —820/10246/14

Ухвала від 27.05.2014

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Зінченко А.В.

Ухвала від 05.06.2014

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Зінченко А.В.

Постанова від 10.07.2014

Адміністративне

Харківський окружний адміністративний суд

Зінченко А.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні