Справа № 379/1474/14-а
2-а/379/64/14
Категорія 86
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.07.2014 року м.Тараща
Суддя Таращанського районного суду Київської області Потеряйко Світлана Анатоліївна розглянувши в порядку письмового провадження справу за адміністративним позовом Таращанського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю, отриманої шляхом обману, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач звернувся до суду з позовом в якому просить стягнути із ОСОБА_1 виплачені кошти в сумі 10531,68 грн., посилаючись на те, що відповідач обманним шляхом отримав статус безробітного та грошову допомогу по безробіттю, хоч на час оформлення документів являлася зайнятою особою, працював по договору доручення в ПрАТ «ПРОВІДНА» страховим агентом.
Позивач просить суд задовольнити позовні вимоги, судові витрати покласти на відповідача.
В судове засідання представник позивача не з'явився, проте надала до суду заяву в якій просить суд розглядати справу у їх відсутність.
Відповідач ОСОБА_1, в судове засідання не з'явився, проте надав заяву в якій просить суд слухати справу у його відсутність, позовні вимоги визнає.
Ухвалою суду від 09.07.2014 року постановлено слухати справу в порядку письмового провадження.
Вивчивши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Суд задовольняє позовні вимоги з таких підстав.
Згідно ст. 4 Закону України «Про зайнятість населення» до зайнятого населення належать особи, які працюють за наймом на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, особи, які забезпечують себе роботою самостійно (у тому числі члени особистих селянських господарств), проходять військову чи альтернативну (невійськову) службу, на законних підставах працюють за кордоном та які мають доходи від такої зайнятості, а також особи, що навчаються за денною формою у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах та поєднують навчання з роботою.
Згідно ст. 43 Закону статусу безробітного може набути: 1) особа працездатного віку до призначення пенсії (зокрема на пільгових умовах або за вислугу років), яка через відсутність роботи не має заробітку або інших передбачених законодавством доходів, готова та здатна приступити до роботи.
Згідно з частинами 2 і 3 ст. 36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» застраховані особи, зареєстровані в установленому порядку як безробітні, зобов'язані своєчасно подавати відомості про обставини, що впливають на умови виплати їм забезпечення та надання соціальних послуг.
Сума виплаченого забезпечення та вартості наданих соціальних послуг застрахованій особі в наслідок умисного невиконання нею своїх обов'язків та зловживання ними стягується з цієї особи відповідно до чинного законодавства України з моменту виникнення обставин, що впливають на умови виплати їй забезпечень та надання соціальних послуг.
Згідно наданих суду доказів відповідач 28.11.2012 року звернувся до Таращанського районного центру зайнятості в пошуках роботи.
05.12.2012 року наказом №НТ121205 відповідачу надано статус безробітного з призначенням допомоги по безробіттю. Проте, на момент реєстрації у центрі зайнятості та надання статусу безробітного, ОСОБА_1 вважався зайнятою особою, оскільки працював по договору доручення в ПрАТ «ПРОВІДНА» страховим агентом. Даний договір було розірвано 31.12.2012 року.
Подаючи заяву до центру зайнятості 05.12.2012 року про надання статусу безробітного, ОСОБА_1 вніс неправдиві відомості щодо зайнятості.
Вказане є підставою для повернення суми безпідставно отриманої допомоги по безробіттю в розмірі 10531,68 грн.
Відповідно до ст. 39 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття» спори, що виникають із правовідносин за цим законом, вирішуються в судовому порядку.
Відповідно до ч. 1 ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Оцінивши наявні у справі докази, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні та враховуючи, що відповідач самостійно у добровільному порядку не повернув кошти у сумі 10531,68 грн., суд прийшов до висновку про задоволення позову.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст.104-106, ст. ст.158-164,167,171-2,186 КАС України, ст.ст.1,7,12,36 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття», ст.2 Закону України «Про зайнятість населення», суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Позовні вимоги Таращанського районного центру зайнятості до ОСОБА_1 про стягнення допомоги по безробіттю, отриманої шляхом обману, задовольнити.
Стягнути із ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, не працюючого на користь Таращанського районного центру зайнятості р/р 37176001002104, УДКСУ в Київській області, МФО 821018, код ЄДРПОУ 22200567 грошові кошти в сумі 10531 (десять тисяч п'ятсот тридцять одна) гривня 68 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Таращанський районний суд протягом десяти днів.
Суддя Потеряйко Світлана Анатоліївна
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 09.07.2014 |
Оприлюднено | 16.07.2014 |
Номер документу | 39710548 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Таращанський районний суд Київської області
Потеряйко С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні