Рішення
від 08.07.2014 по справі 926/849/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"08" липня 2014 р. Справа № 926/849/14

За позовом Чернівецької міської ради

до Колективного підприємства Юридичної фірми "Буковина Інтернаціональна"

третя особа , яка не заявляє самостійних вимог на стороні позивача Комунальне підприємство "Парк Жовтневий"

про розірвання договору про спільну діяльність

Суддя М.О. Гурин

Представники:

від позивача - Лелюк Х.М., представник за довіреністю від 02.06.2014р

від відповідача - не з'явився ;

від третьої особи - Строкань М.М., директор

СУТЬ СПОРУ: Чернівецька міська рада звернулася з позовом до Колективного підприємства Юридичної фірми "Буковина Інтернаціональна" про розірвання договору про спільну діяльність.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на те, що 20.11.2007р. між Чернівецькою міською радою, комунальним підприємством "Парк Жовтневий" та колективним підприємством Юридичною фірмою "Буковина Інтернаціональна" укладено тристоронній договір про спільну діяльність №2221-юр., згідно якого учасники встановлюють порядок здійснення спільної участі у влаштуванні та фінансуванні сноутюбінгової траси з подальшим введенням в експлуатацію об'єкта та інфраструктури парку "Жовтневий" в м.Чернівці. Згідно підпункту 2.4.1 пункту 2.4 вищезазначеного Договору колективне підприємство Юридична фірма "Буковина Інтернаціональна" зобов'язалося розробити та погодити в установленому законодавством порядку проектну документацію на влаштування об'єкту інфраструктури в термін до 01.06.2008р. та неухильно виконувати умови договору. Однак, станом на травень місяць 2014р. вказаний договір не виконується, внаслідок чого позивач просить розірвати договір про спільну діяльність №2221-юр. від 20.11.2007р.

Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 05.06.2014 р. порушено провадження у справі, її розгляд призначено у судовому засіданні на 19.06.2014 р.

Ухвалою господарського суду Чернівецької області від 09.06.2014 р. відкладено розгляд справи на 08.07.2014 р.

08.07.2014 р. до господарського суду Чернівецької області надійшла відповідь відповідача на позовну заяву в якій відповідач позовні вимоги визнає та просить розглянути справу за відсутності представника.

На день розгляду справи представники позивача та третьої особи позовні вимоги підтримали, наполягали на задоволенні позовних вимог.

Представник відповідача у судове засідання не з'явився хоча сторони належним чином були повідомлені про день та час розгляду справи.

Нез'явлення відповідача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору по суті, справу може бути розглянуто без його участі за наявними в ній матеріалами.

Заслухавши пояснення представників позивача, третьої особи, розглянувши матеріали справи, встановивши фактичні обставини у справі, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, дослідивши та оцінивши в сукупності надані докази, проаналізувавши законодавство, що регулює спірні правовідносини між сторонами, суд встановив таке.

Відповідно до пункту 1 рішення виконавчого комітету Чернівецької міської ради від 25.09.2007 р. №730/18 Колективне підприємство Юридична фірма "Буковина інтернаціональна" визнано переможцями Другого конкурсу інвестиційних проектів з благоустрою території та розвитку інфраструктури в парку "Жовтневий" та інвесторів на влаштування сноутюбінгової траси.

Пунктом 2 вказаного рішення дозволено переможцям, вказаним у пункті 1 цього рішення, розпочати виготовлення проектно-кошторисної документації на влаштування на території парку "Жовтневий" відповідно до ескізного проекту "Генеральний план розвитку парку "Жовтневий", зокрема, таких об'єктів, як сноутюбингова траса (за № 11 Генерального плану парку, площа земельної ділянки - 2 га).

Згідно з пунктом 5 рішення виконкому встановлено, що реалізація інвестиційних проектів проводиться відповідно до Земельного кодексу України, Закону України "Про природно-заповідний фонд України", Правил використання та забудови території міста Чернівці, затверджених рішенням 34 сесії міської ради IV скликання від 07.07.2005 року № 763 без права власності на землю, на умовах тристороннього договору співпраці між інвестором, міською радою та КП "Парк Жовтневий".

Так, 20 листопада 2007 року між Чернівецькою міською радою (Розпорядник землі), Комунальним підприємством "Парк Жовтневий" (Замовник) та Колективним підприємством Юридичною фірмою "Буковина інтернаціональна" (Інвестор) укладено тристоронній договір про спільну діяльність № 2221-юр (далі - Договір).

Відповідно до умов Договору учасники встановлюють порядок здійснення спільної участі у влаштуванні та фінансуванні сноутюбінгової траси з подальшим введенням в експлуатацію об'єкта як інфраструктури "Парку Жовтневий" в м. Чернівці.

Як передбачено пунктом 1.6 Договору Інвестора зобов'язано влаштувати та підготувати об'єкт до здачі в експлуатацію в строки, не пізніше 12 місяців після затвердження проекту кошторисної документації.

Підпунктом 2.4.1 пункту 2.4 визначено, що Інвестор зобов'язаний розробити та погодити в установленому законодавством порядку проектну документацію на влаштування об'єкту інфраструктури в термін до 01 червня 2008 року. І

Крім того, Інвестор зобов'язаний неухильно дотримуватися проектної документації та виконану вати умови Замовника щодо об'ємів, строків та якості проведення робіт з влаштування об'єкту, щомісячно надавати акти виконання робіт Замовнику (підпункт 2.4.2 пункту 2.4 Договору).

Проте, станом на травень місяць 2014 року вказаний Договір не виконується. Інвестору неодноразово надсилались листи та претензії з проханням виконати умови Договору або розірвати його, однак дані претензії відповідачем залишені без задоволення.

Відповідно до підпункту 2.1.2 пункту 2.1 Договору Замовник має право припинити договірні відносини з Інвестором у випадку порушення ним термінів виконання робіт, невиконання вимог технічного та авторського нагляду за ходом робіт, грубого відхилення від проекту.

Пункт 3.1 Договору визначає відповідальність учасників, зокрема, за невиконання або неналежне виконання зобов'язань, визначених цим Договором, учасники несуть відповідальність згідно із законодавством України.

Пунктом 6.1 Договору передбачено, що усі спори, які виникають при виконанні умов цього Договору або у зв'язку з тлумаченням його положень,в вирішуються у порядку, встановленому чинним законодавством України.

Згідно п. 4.1. Договору він набирає чинності з дати його укладення і діє до укладення між Розпорядник землі та Інвестором договору користування (оренди) влаштованим об'єктом інфраструктури. Датою укладення цього договору є дата підписання його Учасниками.

Стаття 626 Цивільного кодексу України встановлює, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав і обов'язків.

Згідно із статтею 638 Цивільного кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх істотних умов договору.

Істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди.

Порядок укладання господарських договорів врегульовано статтями 180-181 Господарського кодексу України, згідно з якими господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Господарський договір вважається укладеним, якщо між сторонами у передбачених законом порядку та формі досягнуто згоди щодо його істотних умов. Істотними є умови, визнані такими за законом чи необхідні для договорів даного виду, а також умови, щодо яких на вимогу однієї із сторін повинна бути досягнута згода.

При укладанні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

У разі, якщо сторони не досягли згоди з усіх істотних умов господарського договору, такий договір вважається неукладеним (таким, що не відбувся).Якщо одна із сторін здійснила фактичні дії щодо його виконання, правові наслідки таких дій визначаються нормами Цивільного кодексу України.

Спільна діяльність суб'єктів господарювання регулюється статтями 1130-1143 Цивільного кодексу України. За договором про спільну діяльність сторони (учасники) зобов'язуються спільно діяти без створення юридичної особи для досягнення певної мети, що не суперечить закону. Спільна діяльність може здійснюватися на основі об'єднання вкладів учасників (просте товариство) або без об'єднання вкладів учасників. Договір про спільну діяльність укладається у письмовій формі.

Стаття 1131 Цивільного кодексу України встановлює, що умови договору про спільну діяльність, у тому числі координація спільних дій учасників або ведення їхніх спільних справ, правовий статус виділеного для спільної діяльності майна, покриття витрат та збитків учасників, їх участь у результатах спільних дій та інші умови визначаються за домовленістю сторін, якщо інше не встановлено законом про окремі види спільної діяльності.

Стаття 1133 Цивільного кодексу України визначає вклади учасників як все те, що учасники вносять у спільну діяльність (спільне майно), в тому числі грошові кошти, інше майно, професійні та інші знання тощо.

Ст. 1134 Цивільного кодексу встановлює, що внесене учасниками майно, яким вони володіли на підставах інших, ніж право власності, використовується в інтересах усіх учасників і є їхнім спільним майном. Користування спільним майном учасників здійснюється за їх спільною згодою.

Статтею ст. 11 Цивільного кодексу України встановлено, що цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки.

Загальний порядок укладення, змін і розірвання цивільно-правових договорів врегульовано Главою 53 Цивільного кодексу України . Порядок укладення, зміни і розірвання господарських договорів встановлено Главою 20 Господарського кодексу України .

Згідно п. 4 ч. 1 ст. 1141 Цивільного кодексу України, визначено, що договір простого товариства припиняється, зокрема, у разі відмови учасника від подальшої участі у договорі простого товариства або розірвання договору на вимогу одного з учасників, якщо домовленістю між учасниками не передбачено збереження договору щодо інших учасників.

Відповідно до ст. 640 Цивільного кодексу України договір є укладеним з моменту одержання особою, яка направила пропозицію укласти договір, відповіді про прийняття цієї пропозиції.

Якщо відповідно до акта цивільного законодавства для укладення договору необхідні також передання майна або вчинення іншої дії, договір є укладеним з моменту передання відповідного майна або вчинення певної дії.

Згідно положень ст. 651 Цивільного кодексу України зміна або розірвання договору допускається лише за згодою сторін, якщо інше не встановлено договором або законом.

Договір може бути змінено або розірвано за рішенням суду на вимогу однієї із сторін у разі істотного порушення договору другою стороною та в інших випадках, встановлених договором або законом.

Істотним є таке порушення стороною договору, коли внаслідок завданої цим шкоди друга сторона значною мірою позбавляється того, на що вона розраховувала при укладенні договору.

Нормами ст. 652 Цивільного кодексу України визначена можливість розірвання договору, у зв'язку з істотною зміною обставин, якими сторони керувалися при укладенні договору. Розірвання договору з цієї підстави на вимогу заінтересованої сторони в судовому порядку можливе за наявності одночасно чотирьох умов, зазначених у частині 2 статті 652 Цивільного кодексу України , а саме:

1) в момент укладення договору сторони керувались тим, що така зміна обставин не настане;

2) зміна обставин зумовлена причинами, які заінтересована сторона не могла усунути після їх виникнення при всій турботливості та обачності, які від неї вимагалися;

3) виконання договору порушило б співвідношення майнових інтересів сторін і позбавило б заінтересовану сторону того, на що вона розраховувала при укладенні договору;

4) із суті договору або звичаїв ділового обороту не випливає, що ризик зміни обставин несе заінтересована сторона.

Згідно зі ст. 32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ст. ст. 33 , 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень; обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування.

Враховуючи вищезазначені норми та надані позивачем докази на підтвердження позовних вимог, суд приходить до висновку, що позивачем доведено факт істотного порушення відповідачем умов договору про спільну діяльність № 2221-юр від 20.11.2007 р.

Згідно п. 4 частини третьої статті 129 Конституції України та ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

У процесі розгляду справи не виявлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.

Відповідач не спростував позовних вимог, натомість позов обґрунтований належними доказами, а тому підлягає задоволенню.

Відповідно до вимог ст. 49 ГПК України судові витрати слід покласти на відповідача, з вини якого спір доведений до розгляду у судовому порядку.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 12, 49, 82, 84, 116 Господарського процесуального кодексу України, суд

В И Р І Ш И В :

1. Позов задовольнити.

2. Розірвати Договір про спільну діяльність від 20.11.2007 р. №2221-юр укладений між Чернівецькою міською радою, Комунальним підприємством "Парк Жовтневий" та Колективним підприємством Юридичною фірмою "Буковина інтернаціональна".

3. Стягнути з Колективного підприємства Юридична фірма "Буковина інтернаціональна" (м. Чернівці, вул. Руська, 20, код 14260420) на користь Чернівецької міської ради судовий збір в розмірі 1218,00 грн. на розрахунковий рахунок: Виконавчий комітет Чернівецької міської ради, рахунок 35419001000516, в ГУДКУ в Чернівецькій області, МФО 856135, код 04062216.

4. Після набрання рішенням законної сили видати накази.

Повне рішення складено 11.07.2014 р.

Суддя М.О. Гурин

СудГосподарський суд Чернівецької області
Дата ухвалення рішення08.07.2014
Оприлюднено15.07.2014
Номер документу39712640
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —926/849/14

Рішення від 08.07.2014

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 19.06.2014

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

Ухвала від 05.06.2014

Господарське

Господарський суд Чернівецької області

Гурин Микола Олександрович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні