КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
11 липня 2014 року 810/3889/14
Суддя Київського окружного адміністративного суду Терлецька О.О., розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу
за позовом Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області
до Обухівської районної організації комуністичної партії України
про стягнення податкового боргу ,
В С Т А Н О В И В:
До Київського окружного адміністративного суду звернулась Державна податкова інспекція в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області з позовом до Обухівської районної організації комуністичної партії України про стягнення податкового боргу у розмірі 680,00 гривень.
В обґрунтування позовних вимог позивач зазначив, що у відповідача наявний податковий борг у сумі 680,00 грн. Вказаний борг утворився по податку на прибуток приватних підприємств, а саме неподання податкових декларацій з податку на прибуток за I II II-III III-IV квартал 2011 року.
У судове засідання сторони повідомленні належним чином про розгляд справи, не з'явились. Від представника позивача до суду надійшло клопотання про розгляд справи за його відсутності в порядку письмового провадження. Відповідач про причини неявки суд не повідомив, заяви чи клопотання про відкладення розгляду справи або розгляд справи за його відсутності до суду не надсилав.
Ухвали суду направлялись відповідачеві за адресую вказаною у витязі з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб-підприємців та у позовній заяві, а саме: 08720, Київська область, Обухівський район, місто Обухів, вулиця Каштанова, будинок 20. Однак, інформації про вручення до суду не надходило. Додатково, відповідачу було надіслано телеграму, з якої вбачається, що інформацію щодо місця, дати та часу розгляду судового засідання було отримано начальником відділення - 9 липня 2014 року.
Відповідно до частини четвертої статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Згідно з частиною шостою статті 128 Кодексу адміністративного судочинства Україна, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Враховуючи наведене, суд ухвалив проводити розгляд справи за відсутності представників сторін та у порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні матеріали справи, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню.
Як вбачається з матеріалів справи, Обухівська районна організація комуністичної партії України перебуває на обліку як платник податків у Державної податкової інспекції в Обухівському районі Головного управління Міндоходів у Київській області від 22.09.2005 року.
Згідно з даними позивача у відповідача утворилась заборгованість по податку на прибуток приватних підприємств у зв'язку з неподанням декларацій з податку на прибуток.
У зв'язку з наявністю у відповідача заборгованості, позивачем було надіслано відповідачу податкову вимогу від 22.05.2012 № 415 на суму 680,00 грн. Вказана податкова вимога направлена позивачем на адресу відповідача засобами поштового зв'язку.
Так, у квітні 2012 року позивачем було проведено камеральну перевірку про використання коштів неприбуткових установ та організацій. У ході перевірки встановлено порушення норм п. 286.2 ст. 286 Податкового кодексу України, а саме: платники плати за землю (крім фізичних осіб)самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію на поточний рік.
На підставі акта перевірки від 01.06.2011 № 1193/15-3/26582525 позивачем було прийнято податкове повідомлення-рішення від 07.06.2011 форми «Р» № 0004831503, яким визначено податкове зобов'язання у розмірі 170,00 грн. Вказане податкове повідомлення рішення вручене відповідачу засобами поштового зв'язку 08.04.2011, що підтверджується копією конверта із зазначенням на довідці ф-20 «закінчення терміну зберігання»( штрих-код № 0730101997560.
У ході перевірки податковим органом встановлено порушення відповідачем підпункту 49.18.2, пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України, а саме: відповідачем не подано до податкового органу декларацій з податку на прибуток за I, II, II-III III-IV квартали 2011 року.
Отже, станом на день подання позивачем даного позову, заборгованість відповідача становить 680, 00 грн.
Надаючи правову оцінку відносинам, що виникли між сторонами суд виходить з наступного.
Відповідно до пункту 49.1 статті 49 Податкового кодексу України податкова декларація подається за звітний період в установлені цим Кодексом строки органу державної податкової служби, в якому перебуває на обліку платник податків.
Згідно з пунктом 49.2 статті 49 Податкового кодексу України платник податків зобов'язаний за кожний встановлений цим Кодексом звітний період подавати податкові декларації щодо кожного окремого податку, платником якого він є, відповідно до цього Кодексу незалежно від того, чи провадив такий платник податку господарську діяльність у звітному періоді.
Підпунктом 49.18.2 пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
Відповідно до пункту 203.1 статті 203 Податкового кодексу України податкова декларація подається за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює календарному місяцю, протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця.
Згідно з пунктом 203.2 статті 203 Податкового кодексу України платник податку зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пунктом 203.1 цієї статті для подання податкової декларації.
Відповідно до пункту 58.1 статті 58 Податкового кодексу України у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 58.2 статті 58 Податкового кодексу України податкове повідомлення-рішення надсилається (вручається) за кожним окремим податком, збором та/або разом із штрафними санкціями, передбаченими цим Кодексом, а також за кожною штрафною (фінансовою) санкцією за порушення норм іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на такий контролюючий орган, та/або пенею за порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності.
Пунктом 58.3 статті 58 Податкового кодексу України визначено, що податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) юридичній особі, якщо його передано посадовій особі такої юридичної особи під розписку або надіслано листом з повідомленням про вручення.
Податкове повідомлення-рішення вважається надісланим (врученим) фізичній особі, якщо його вручено їй особисто чи її законному представникові або надіслано на адресу за місцем проживання або останнього відомого її місцезнаходження фізичної особи з повідомленням про вручення. У такому самому порядку надсилаються податкові вимоги та рішення про результати розгляду скарг.
Відповідно до пункту 59.1 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Згідно з пунктом 59.5 статті 59 Податкового кодексу України у разі коли у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується, погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що виник після надіслання (вручення) податкової вимоги.
Пунктом 120.1 статті 120 Податкового кодексу України визначено, що неподання або несвоєчасне подання платником податків або іншими особами, зобов'язаними нараховувати та сплачувати податки, збори податкових декларацій (розрахунків) тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 170 гривень, за кожне таке неподання або несвоєчасне подання. Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання.
Отже, враховуючи наведене суд приходить до висновку, що позовні вимого податкового органу є правомірними та обґрунтованими, а відтак адміністративний позов підлягає задоволенню.
Відповідно до частини другої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, якщо судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтвердженні судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз.
Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись статтями 11, 14, 69, 70, 71, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
п о с т а н о в и в:
1. Адміністративний позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Обухівської районної організації комуністичної партії України» (ідентифікаційний код - 33646268) на користь Державного бюджету України податковий борг у розмірі 680 (шістсот вісімдесят) грн. 00 коп.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя Терлецька О.О.
Суд | Київський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.07.2014 |
Оприлюднено | 16.07.2014 |
Номер документу | 39720819 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Київський окружний адміністративний суд
Терлецька О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні