07.07.2014
Справа № 337/2001/14-к
Провадження № 1-кп/337/167/2014
ВИРОК
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 липня 2014 року Хортицький районний суд м. Запоріжжя
у складі: головуючого - судді ОСОБА_1 ,
при секретарі - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого - ОСОБА_4
захисника - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у м. Запоріжжя матеріали кримінального провадження, внесеного в Єдиний реєстр досудових розслідувань за № 32013230000000057, які надійшли з обвинувальним актом, стосовно: ОСОБА_4 , уродженця м. Комсомольське Донецької області, громадянина України, з вищою освітою, працюючого технологом ТОВ «Протей», розлученого, який зареєстрован за адресою: АДРЕСА_1 , мешкає за адресою : АДРЕСА_2 , раніше не судимого,
обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.204 КК України
ВСТАНОВИВ:
У 2013 році ОСОБА_4 обіймав посаду директора ТОВ «Протей» (ЄДРПОУ 32411801), яке здійснювало діяльність на території промислового майданчика, орендованого у ТОВ «Терра-Форум», за адресою: м. Запоріжжя, вул. Героя Сапожнікова 5.
У зв`язку з веденням господарської діяльності директором ТОВ «Протей» ОСОБА_4 організовано виготовлення розчинів водно-спиртових ароматизованих, які повинні відповідати вимогам ТУ У 24.6-23763574-001:2008 та призначені для виробництва товарів побутової хімії та парфюмерно- косметичної продукції.
Згідно вимог вказаних технічних умов виготовлення розчинів водно-спиртових ароматизованих, відбувається шляхом переробки сировини, що містить спирт етиловий, з постійним додаванням парфумованої віддушки або духмяного екстракту.
Відповідно до ст.9 Закону України «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» №1775-111 від 01.06.2000 року (зі змінами та доповненнями) «ліцензуванню підлягають такі види господарської діяльності, як виробництво і торгівля спиртом етиловим...».
Діючи в порушення вимог законодавства, ОСОБА_4 , не маючи відповідної ліцензії, незаконно виготовив спирт етиловий та зберігав його з метою збуту, до моменту проведення обшуку та вилучення працівниками податкової міліції СУ ФР ГУ Міндоходів у Херсонській області.
21.06.2013 під час обшуку за адресою: м.Запоріжжя, вул. Героя Сапожнікова 5, на території промислового майданчика виявлено та вилучено:
-сировину для виготовлення спирту етилового, а саме конденсат
відходів безалкогольного пива у кількості 14 000 літрів,
-рідину у кількості 1 200 літрів, яка знаходилась у двох пластикових
ємкостях об`ємом 1 метр кубічний.
Згідно з висновком судової хімічної експертизи вилучена рідина є спиртом етиловим, виготовлена промисловим (заводським) способом та не відповідає вимогам ДСТУ 4221:2003 «Спирт етиловий ректифікований. Технічні умови». Вказаний спирт не відповідає технічним регламентам, є недоброякісним, до вживання не придатний.
Також згідно з висновком судової хімічної експертизи вилучений спирт не відповідає вимогам для розчинів водно-спиртових ароматизованих ТУ У 24.6-23763574-001:2008.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_4 себе винним у вчиненні інкримінованого йому злочину визнав в повному обсязі, пояснивши суду, що він працював в ТОВ «Протей» на посаді директора,яке здійснювало діяльність на території промислового орендованого майданчика у ТОВ «Терра-Форум». Підприємство ТОВ «Протей» здійснювало виготовлення розчинів водно-спиртових ароматизованих, призначених для виробництва товарів побутової хімії та парфюмерно- косметичної продукції. 21.06.2013 року, на території підприємства під час обшуку працівниками податкової міліції було виявлено рідину яка є спиртом етиловим. Зазначену рідину він придбав на законних підставах. Частину рідини він продав, а частина залишилася. Під час зберігання у рідини зіпсувалися першочергові показники. У тому вигляді, в якому перебувала рідина її ніхто би не придбав. У вчиненому щиро розкаявся та просив суворо не карати.
Крім того обвинувачений заявив клопотання про застосування до нього Закону України «Про амністію у 2014 році», звільнивши його від відбування покарання, оскільки він має мати пенсійного віку, з наслідками застосування амністії ознайомлений.
Показання обвинуваченого повністю відповідають фактичним обставинам справи, які він не заперечує. З урахуванням повного визнання вини у вчиненні вище наведеного кримінального правопорушення, а також враховуючи думку учасників судового провадження, за відсутності заперечень та сумнівів у добровільності їх позиції, суд на підставі ч. 3 ст. 349 КПК України визнає недоцільним дослідження доказів щодо тих обставин, які ніким не оспорюються, яким роз`яснено, що у такому випадку вони позбавлені права оскаржувати ці обставини в апеляційному порядку, обмежив дослідження обставин справи допитом обвинуваченого, а також дослідження протоколу обшуку домоволодіння за адресою : АДРЕСА_3 від 21.06.2013 року, висновка експерта № 77 від 20.02.2014 року, висновка експерта № 89 від 13.03.2014 року, характеризуючого матеріалу відносно ОСОБА_4 .
Суд вважає, що дії обвинуваченого ОСОБА_4 правильно кваліфіковані за ч.1 ст. 204 КК України, як незаконне зберігання з метою збуту незаконно виготовлених підакцизних товарів.
Призначаючи покарання обвинуваченому ОСОБА_4 , суд враховує ступінь тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення (злочину), дані про особу обвинуваченого: який раніше не судимий, має постійне місце мешкання, позитивно характеризується з місця проживання та роботи.
Обставинами, що пом`якшують покарання обвинуваченому ОСОБА_4 у відповідності до ст.66 КК України, суд визнає повне визнання своєї провини і щире каяття, сприяння суду у розкритті злочину та встановлення істини по справі.
Обставин, які обтяжують покарання обвинуваченому ОСОБА_4 у відповідності до ст.67 КК України, судом не встановлено.
З урахуванням викладеного, суд приходить до висновку про те, що обвинуваченому необхідно призначити покарання в межах санкцій ч.1 ст.204 КК України у вигляді штрафу в дохід держави.
Відповідно до п.«є» ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році» від 08 квітня 2014 року підлягають звільненню від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов`язаних з позбавленням волі, засуджених за умисні злочини, які не є тяжкими або особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, та за злочини, вчинені з необережності, які не є особливо тяжкими відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України: є) звільняються від відбування покарання особи, мають одного чи двох батьків які досягли 70-річного віку за умови що в цих батьків не має інших працездатних дітей.
Згідно ст.85 КК України, на підставі закону про амністію засуджений може бути повністю або частково звільнений від основного і додаткового покарань.
Згідно ч.2 ст.86 КК України, законом про амністію особи, визнані винними у вчиненні злочину обвинувальним вироком суду, можуть бути повністю або частково звільнені від відбування покарання.
Згідно ст.9 ЗУ «Про амністію у 2014 році», питання про застосування амністії суд вирішує за ініціативою прокурора, органу або установи виконання покарань, а також за ініціативою обвинуваченого. Особа, щодо якої вирішується питання про застосування амністії, дає свою згоду суду в усній чи письмовій формі з обов`язковим зазначенням цього в журналі судового засідання.
Відповідно до ч.1,2 ст.1 Закону України «Про застосування амністії в Україні» амністія є повне або часткове звільнення від відбування покарання осіб, визнаних винними у вчиненні злочину, або кримінальні справи стосовно яких розглянуті судами, але вироки стосовно цих осіб не набрали законної сили; амністія оголошується законом про амністію, який приймається відповідно до положень Конституції України, Кримінального кодексу України та цього Закону.
Згідно ч.2 ст.3 ЗУ «Про застосування амністії в Україні» зі змінами від 14.05.2014 року установивши в стадії судового розгляду кримінальної справи наявність акта амністії, що усуває застосування покарання за вчинене діяння, суд, за доведеності вини особи, постановляє обвинувальний вирок із звільненням засудженого від відбування покарання.
Прокурор в судовому засіданні не заперечував проти звільнення обвинуваченого ОСОБА_4 від відбування покарання на підставі п.«є» ст.1 Закону України «Про амністію у 2014 році».
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що обвинувачений ОСОБА_4 , вперше вчинив кримінальне правопорушення, яке є злочином середньої тяжкості відповідно до ст.12 КК України, вказане кримінальне правопорушення він вчинив 21.06.2013 року, тобто до дня набрання чинності (19.04.2014 р.) Закону України «Про амністію у 2014 році», відповідно до копії паспорту ОСОБА_6 31.01.1941 ІНФОРМАЦІЯ_1 та свідоцтва про народження обвинуваченого ОСОБА_4 , ОСОБА_4 має на утриманні матір пенсійного віку ОСОБА_6 . Свою вину у вчиненні вказаного кримінального правопорушення обвинувачений ОСОБА_4 визнає повністю, щиро кається у вчиненому, цивільний позов не заявлений.
Обмежень щодо застосування відносно обвинуваченого ОСОБА_4 амністії, передбачених ст.4 Закону України «Про застосування амністії в Україні» та ст.8 Закону України «Про амністію у 2014 році», судом не встановлено, амністія до нього не застосовувалась.
За таких обставин, враховуючи згоду обвинуваченого на застосування до нього амністії, суд вважає, що на обвинуваченого ОСОБА_4 поширюється дія Закону України «Про амністію у 2014 році», а тому він підлягає звільненню від відбування покарання.
Долю речових доказів необхідно вирішити в порядку ст. 100 КПК України.
Підстави для обрання запобіжного заходу ОСОБА_4 відсутні.
Витрати за проведення судово-хімічних експертиз на загальну суму 2941,33 гривень - не відносяться до судових витрат та не підлягають стягненню з обвинуваченого.
Керуючись ст.ст.349, 370, 373-376 КПК України, ЗУ «Про амністію в 2014 році», ЗУ «Про застосування амністії в Україні», суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_4 визнати винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 204 КК України, та призначити йому покарання у вигляді штрафу в дохід держави у сумі 25 500 (двадцять п`ять тисяч п`ятьсот ) гривень з конфіскацією виготовленої продукці.
На підставі пункту «є» ст.1 Закону України «Про амністію в 2014 році» від 08.04.2014 року засудженого ОСОБА_4 повністю звільнити від відбування призначеного судом покарання.
Запобіжний захід ОСОБА_4 не обирався.
Речові докази по кримінальному провадженню: насос MODEL НР 550 Sprut; насос Denpuh РКm60 № 101001225; насос Sprut MRS5; насос Aguatica № 775412; теплообмінник №75 NF6 виготовлене № 009-04-8917; теплообмінник № Т5-MFG; електронний блок управління RM 6 RHVMEBUS; охолоджувальна установка; насос Agua Technica ЕСО4d № 201006; причеп-контейнер заводський № 12290; причеп-контейнер заводський № НОМЕР_1 , держ.номер НОМЕР_2 , які передані на зберігання директору ТОВ «Протей» ОСОБА_7 -залишити по належності ; пластикові ємкості об`ємом 1 куб.метр з рідиною у кількості 17 штук, які передані на зберігання директору ТОВ «Протей» ОСОБА_7 - передати на технологічну переробку відповідно до порядку встановленого Кабінетом Міністрів України
На вирок можуть бути подані апеляційні скарги в Апеляційний суд Запорізької області через Хортицький районний суд м. Запоріжжя протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим, який перебуває під вартою в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Хортицький районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2014 |
Оприлюднено | 09.01.2023 |
Номер документу | 39722331 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Хортицький районний суд м.Запоріжжя
Ширіна С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні